Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @acgx abd den başvuru yaptık 18 ay oldu ses yok 😅sistemi çözmüş değilim

• merhaba
    böyle bir mail geldi bu durumda hangi aşamaya gelmiş bulunmaktayım acaba 🙂
    Case Approved
    On June 30, 2022, we approved your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE0909432830, and sent you an approval notice. Please follow the instructions in your notice. If you do not receive your approval notice by July 30, 2022, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

30 Haziran 2022'de Form I-130, Yabancı Akraba Dilekçesi, Makbuz Numarası IOE0909432830'u onayladık ve size bir onay bildirimi gönderdik. Lütfen bildiriminizdeki talimatları izleyin. Onay bildiriminizi 30 Temmuz 2022'ye kadar almazsanız , bildirimin bir kopyasını istemek için lütfen www.uscis.gov/e-request adresine gidin. Taşınırsanız , bize yeni posta adresinizi vermek için www.uscis.gov/addresschange adresine gidin.

• @HNDBRKN tebrikler, konunun ilk sayfasını okuyun detaylı anlatılmış.

• @HNDBRKN tebrikler nvc aşamasına geçmişsiniz yüklemelerinizi eksiksiz yaparsanız 2-2,5 ay sonrada nvc onayınızı alır sonrası mülakaat aşaması bol şans

• @HNDBRKN tebrikler hangi tarihte başvuru yapmıştınız acaba

• @HNDBRKN tebrikler nihayet uzun bir aradan sonra güzel bir haber duyduk ağustos 2020 galiba başvuru tarihiniz. Peki hangi servis centerdan onay aldınız bu bilgi biz bekleyenler için önemli.

• @lina 5 ağustos 2020 de yapmıştım başvuruyu

• @ecom evet ağustos 2020 de başvuru servis center california

• @HNDBRKN benimde aynı tarih . Şimdi biraz heyecanlandim

• Merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim durumumla ilgili Amerika da göçmenlik avukatları ile iletişim kurdum. Sıkıntı yaratacak herhangi bir durum yok. Şuan süreç Current ve Başvuru yaptıktan sonra legal olarak Amerika da kalabilmek mümkün. Benzer durumda olanların faydalanabilmesi için avukatın verdiği cevapları iletiyorum. Bu arada ben zaten 3 yıldır evliyim Amerika da evlenme gibi bir durumum yok. F1 vizesinide kullanmama gerek kalmadan legal olarak Amerika da kalabiliyormuşum. Benzer durumda olanlara bilgilendirici olur umarım.

Mail aşagıda:

Merhabalar Duygu Hanim,

E-mailiniz icin tesekkurler.

Bu basvurulari yaptigimizda, surec sonlanana kadar ABD’de yasal olarak durabilirsiniz. Green card sahibinin esine yapacagi Green Card basvurusu I-130 ve I-485 olmak uzere iki asamadan olusuyor.
    Bu basvurular icin bizim ucretlerimiz ve gocmenlik burosuna odenmesi gereken harclar asagidaki gibidir:

1. Safha
      I-130 Legal Filing Fee : $1,500
      I-130 USCIS Fee : $535

2. Safha
      I-485 Legal Filing Fee : $1,500 (Joint sponsor gerekmesi durumunda + $500)
      I-485 USCIS Fee : $1,225

Amerika’da olduğunuz için iki dosyayı aynı anda file etme imkanımız var. Bu başvuruların içine, fiyata çalışma izni ve seyahat izni başvuruları da dahildir. Çalışma izninizi ve seyahat izninizi 6 ila 10 ay arasında alıyor olacaksınız bu durumda.

• @israfil Hadi inşallahhh
    🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @gucarslan siz bilirsiniz Ağustos için bültene baktım F2A current duruyor Türkiye için Meksika 2019 Nisan a gerilemiş şimdi benim mülakat Ağustos 17 de ben Ağustos visa bulletin e göre mi girecegim ? O tarihte Eylül visa bulletin de yayınlanır korkuyorum

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar aranıza yeni katıldım. Hem kendi zaman tünelimi paylaşmak hem de sizlerden bir soruma cevap almak için buradayım.

Eşim Greencard’lı ve Amerika’da yaşıyor. Geçen sene evlendik ve F2A vizesine başvurduk. Bizim zaman tünelimiz şöyle:

PD: 11 Ağustos 2021
    NVC’den Rfe aldık: 13 Nisan 2022
    Eksik belgeleri gönderdik: 22 Nisan 2022
    DQ: 6 Temmuz 2022

Şimdi sizlere sorum tahmin ettiğiniz gibi, ne zaman mülakat tarihi alacağıma dair. Aslında bu forum sayfasına yazılanları okudum fakat mülakat tarihi maili almaları 2 ay, 4 ay, 8 ay sürenleri gördüm kafam karıştı. DQ olduktan sonra Ankara’da ortalama ne kadar süre sonra mülakata gidiyoruz bilgisi olanlar yazabilirse çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkin001, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Sonunda mulakat tarihimizi aldık 29 austosa . Başımıza çok şeylər geldi . Kısa özet geceyim
    pd 28 austos 2020
    Dq okt 2021
    İlk randevu mart 14dü ancaq randevu günü evrakların hala NVC de olduğu ve beklememiz gerekeceyini söylediler . 1 hafta önce EXPEDİTE yapdım sebeb ailemi temellerimizin zedelendiyi depresyon stress bozukluğu gösterdik . Eşimin orda yalnız kaldığını falan yazdık .durumumuzu ve duygu halimizi iletdik bu gün intervü günü verdiler .her kese başarılar

gecmis olsun. bol sanslar simdiden, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba
    böyle bir mail geldi bu durumda hangi aşamaya gelmiş bulunmaktayım acaba 🙂
    Case Approved
    On June 30, 2022, we approved your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE0909432830, and sent you an approval notice. Please follow the instructions in your notice. If you do not receive your approval notice by July 30, 2022, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

30 Haziran 2022'de Form I-130, Yabancı Akraba Dilekçesi, Makbuz Numarası IOE0909432830'u onayladık ve size bir onay bildirimi gönderdik. Lütfen bildiriminizdeki talimatları izleyin. Onay bildiriminizi 30 Temmuz 2022'ye kadar almazsanız , bildirimin bir kopyasını istemek için lütfen www.uscis.gov/e-request adresine gidin. Taşınırsanız , bize yeni posta adresinizi vermek için www.uscis.gov/addresschange adresine gidin.

Tebrikler, NOA2 alarak NVC asamasina gecmissiniz... NVC dosyanizi actiktan sonra sizi durum hakkinda bilgilendirecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bologna, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@gucarslan siz bilirsiniz Ağustos için bültene baktım F2A current duruyor Türkiye için Meksika 2019 Nisan a gerilemiş şimdi benim mülakat Ağustos 17 de ben Ağustos visa bulletin e göre mi girecegim ? O tarihte Eylül visa bulletin de yayınlanır korkuyorum

Eger mulakat tarihi aldiysaniz bir sorun yok, ama sorularinizi daha net anlayip daha net cevaplar verebilmemiz icin bilgilerinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@duyguduygu I-485 formunun alindi belgesini alana kadar I-94 surenizi gecirmemeniz lazim, bu belgeyi aldiktan sonra F1 statunuz bitse de problem olmaz. Belgenin ulasmasi 2-3 hafta surecektir, o nedenle bu tarihe gore basvuru yapmayi unutmayin. Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elfcpr, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar aranıza yeni katıldım. Hem kendi zaman tünelimi paylaşmak hem de sizlerden bir soruma cevap almak için buradayım.

Eşim Greencard’lı ve Amerika’da yaşıyor. Geçen sene evlendik ve F2A vizesine başvurduk. Bizim zaman tünelimiz şöyle:

PD: 11 Ağustos 2021
    NVC’den Rfe aldık: 13 Nisan 2022
    Eksik belgeleri gönderdik: 22 Nisan 2022
    DQ: 6 Temmuz 2022

Şimdi sizlere sorum tahmin ettiğiniz gibi, ne zaman mülakat tarihi alacağıma dair. Aslında bu forum sayfasına yazılanları okudum fakat mülakat tarihi maili almaları 2 ay, 4 ay, 8 ay sürenleri gördüm kafam karıştı. DQ olduktan sonra Ankara’da ortalama ne kadar süre sonra mülakata gidiyoruz bilgisi olanlar yazabilirse çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Sayin @elfcpr , normalde DQ olduktan sonra haftalar icinde mulakat tarihi almaniz lazim ama su anda maalsef Ankara ABD Konsoloslugundaki yogunluktan dolayi insanlar aylarca bekleyebiliyorlar. Maalesef konsoloslugun neye gore hangi kategorileri mulakata aldiklarina dair bir bilgi yok, o nedenle net bir zaman dilimi vermek mumkun degil maalesef.

Eger acil bir durumunuz varsa konsolosluga yazip hizlandirma talep edebilirsiniz.

• @crazycells Anladım çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, o hâlde bekleyelim bakalım bir gelişme olursa durumda güncelleme yaparım yine🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |