Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@duyguduygu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba ,

Danışmak istediğim bir konu var eşim greencard sahibi benimse evlenmeden önce aldığım turist vizem ve f1 vizem mevcut. F2a süreci visa bulletinde uzun süredir current görünüyor. Amerikaya eşimin yanına gidip F2a sürecini orada başlatmak istiyorum bu süreç ne kadar sürüyor ? En önemlisi başvurudan sonra legal olarak kalabiliyor muyum Amerikada ? AOS süreci nasıl işliyor? Mevcut öğrenci vizemi zaten yeni yerleşip birsürü masrafımız olacağı için ayrıca bi kursa yazılıp tekrar masraf açarak kullanmak istemiyorum aslında durumla ilgili bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi? @crazycells 🙂

Ne amacla ve ne zaman ABD'ye giris yapacaksiniz?

Vizelerinizi amaci disinda kullanmadiginiza emin olmaniz lazim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@duyguduygu kesinlikle Amerika'ya gelin ve işlemlere burada başlayın derim. Ben green cardlıyım, ABD'ye geldim eşim için buradan başvurayım işlemler belki bir parça daha hızlı olur vs. bir parça hasret çekeriz diye düşünmüştük, ama maalesef o şekilde olmuyormuş 😕 görüştüğümüz bütün avukatların ilk sorusu "eşiniz ABD'ye gelebilir mi? turist vizesi falan bile olsa olur, var mı?". ve fakat yok. alamaz da şu koşulda. "Eşinizin buraya gelebilmesi için 20 ayı gözden çıkarın" diyorlar..

Demem o ki, eğer ABD'ye giriş yapabileceğiniz bir vizeniz varsa, onunla giriş yaptıktan sonra işlemlere başlamanızı tavsiye ederim. Green card alana kadar ABD dışına çıkamayacaksınız, ama en azından eşinizle birlikte ABD'de hayata başlamış olursunuz. Sevgiler ❤

Ben de sayin @hulyaek gibi dusunuyorum...

Yanlis anlasilma olmasin diye vurgulamak isterim, surece ABD'de devam etmek evli olup (ya da evlenip) ABD'de bulunan kisilere verilmis bir ayricalik. Yani halihazirda ABD'de okuyorsunuzdur veya calisiyorsunuz, o durumda ABD disina cikmadan buyuk bir zaman kazandirmis olur size bu yontem. Neticede gocmen olmayan vizeleri ABD'de evlilik amaciyla kullanamazsiniz. Ama bu vizeleri amacina uygun kullanirsiniz ve o sirada da evlenme durumu ortaya cikar tabii ki bu farkli bir durum...

ama gocmenlik surecinde sanki ABD'den baslatinca her sey cok guzel, Turkiye'den baslatinca her sey cok kotu gibi algilanmamali... Ikisinin de avantajli veya dezavantajli oldugu durumlar var...

ABD'de AOS'ye baslamak size direkt ne statu ne de calisma izni saglayacak. Bunlarin ikisi icin de uzun sure beklemeniz gerekecek. Ayrica yukarida bahsettigim gibi gocmen olmayan bir vize ile giris yaptiysaniz bu da size zaman kaybettirecek...

Yani ABD'de calisma vizeleriyle bulunuyorsaniz o durumda evlenip gocmenlik surecine baslarsaniz, zaten gocmen olmayan statu sona erene kadar calisma hakkina devam edeceksiniz ve bu durum oldukca zaman kazandirmis olacak size, veya ABD'de tek kisi iyi para kazanip cok uzun bir sure tum ailenin ihtiyaclarini karsilayabiliyorsa o durumda da sorun yok, uzun gocmenlik sureci bitene kadar rahat yasayabilirsiniz. Ama bunlarin disindaki durumlarda bence cogunlukla Turkiye'den bu sureci halletmek cok daha az yipratici.

Ama nihayetinde herkes hangi yolla devam edecegine kendi hayatina ve kendi amaclarina gore karar vermeli tabii ki 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, green cardi olan nisanlimla Turkiyede evlilik yapacagiz. Arastirmalarimiz ve cevremizde duyduklarimiz birbirinden cok farkli oldugu icin kafamiz karisti. Bu islemi daha once yapmis olanlar, kendiniz mi yaptiniz yoksa danisman veya avukat mi daha saglikli bir sonuc olur? Tesekkurler

• @cengizhan yeterli ( süper olmasa da ) ingilzceniz varsa, formları kendiniz dolduracak vaktiniz varsa, online araştırma yapabilir forumları takip edebilir bunun için vaktiniz varsa ve en önemlisi sabrınız varsa kendiniz takip edebilirsiniz. 🙂
    Süreç içerisinde ihtiyacınız olacak hemen hemen her sorunun cevabı bu forumda bir yerlerde var, yoksa da herkes yardımcı olabilecek durumda.
    Şimdiden kolaylıklar

• Ben de şunu sormak isterim;

Sürecin toplam maliyeti avukatla ilerlersek ne kadardır, avukatsız ilerlersek ne kadardır acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ben de şunu sormak isterim;

Sürecin toplam maliyeti avukatla ilerlersek ne kadardır, avukatsız ilerlersek ne kadardır acaba?

ilk sayfayi incelemenizi tavsiye ederim. USCIS I-130 formu $535 , NVC ucreti ise $325... bunun disinda bir de saglik raporu icin para harcamaniz gerekecek.

Avukat ucreti ise sabit degil, 3000 dolara da bulabilirsiniz, 15.000 dolara da...

• @crazycells O ücretleri okumuştum. daha önce işlemin çok masraflı olduğunu okumuştum o yüzden sanki daha masraf yapılabilir gibi algıladım. Avukatsız işlem çok masraflı durmuyor, teşekkürler.

• Sonunda mulakat tarihimizi aldık 29 austosa . Başımıza çok şeylər geldi . Kısa özet geceyim
    pd 28 austos 2020
    Dq okt 2021
    İlk randevu mart 14dü ancaq randevu günü evrakların hala NVC de olduğu ve beklememiz gerekeceyini söylediler . 1 hafta önce EXPEDİTE yapdım sebeb ailemi temellerimizin zedelendiyi depresyon stress bozukluğu gösterdik . Eşimin orda yalnız kaldığını falan yazdık .durumumuzu ve duygu halimizi iletdik bu gün intervü günü verdiler .her kese başarılar

• @haleluja Simdiki aklim olsa avukata asla para yedirmezdim. Ingilizceniz varsa biraz da takip mekanizmanizi devreye sokarsanız kendiniz halledebilirsiniz. Ki ben avukata 5000 $ yedirdigim halde çok bi faydasini görmedim hele Ankara surecinde her seyi kendim hallettim. Tabi ben amiyane tabirle gaz verip islemlerinizde bi sikintiya sebebiyet vermek istemem. Ama kendi adıma asla avukat dahil etmezdim simdi olsa. Size bol sans şimdiden. 🙏 Bu arada en onemlisi bu forumdan gördüğüm faydanın %30 unu belki görmüşümdürr avukatımdan.

• @Esra-Esra 5000 dolar biraz fazla geldi biraz benim için. Döküman okumayı severim kendim uğraşıp yapayım bari 🙂 Teşekkür ederim.

• @ilkin001 tebrikler , expedite yaparken kanıt evraklar gösterdiniz mi yoksa sadece mail mi attınız ? Ben de expedite talep ettim aynı sebeplerden dolayı ama hemen ret cevabı geldi

• Teşekkürler . Yok kanıt eklemedim

• @ilkin001 ne güzel keşke daha önce yazsaydiniz Ankara zaten çok ciddi sebep yoksa hep ret ediyormuş, mulakatta bol şans

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Retoucher Retoucher 

• @bologna teşekkür ederim çok sağolun

• @ilkin001 bahsettiginiz sey cok onemli ve mutlaka avukatimla konusacagim. ben "bu islemleri expedite edebilir miyiz zamani geldiginde" diye sordugum zaman, "anca cok vital bi sebep olmasi lazim, mesela olumcul bi hastaliga yakalandiniz veya esiniz olmadan bu ulkede finansal acidan cok guc duruma dusuyorsunuz cunku birlikte yuruttugunuz bir isletme var gibi" demisti. Tekrar gibi olacak belki kusura bakmayin ama, siz ne zaman expedite etmek icin basvurmustunuz? Bizim I-130 basvurumuz yeni gonderildi...

• Bizim durum farkli bir az . Bize randevu verildi sonra teknik hata sonucu nvcdan dosyalar gelmedi elciliye . Sonra 3 ay bekledik cvb yokdu yazdim durumumu bildirdim oldu . Bana da avukatimiz sizin gibi dedi ama denedim ne olur ne olmaz

• @ilkin001 onların hatası olduğu için kabul etmişler duruyor,yoksa doktor raporları kritik sebepler harici ret veriyorlar ki beni de kabul etmediler 😑 beklemekten başka çare yok

• @bologna evet çok doğru söylediğiniz. Zaten çoktan halletmeleri gereken bir karmaşa yaşanmış arkadaşın durumu çok farklı. Normal şartlarda özellikle I130 onayı için bu tür nedenlerle asla hızlandırma talebini kabul etmiyorlar. Hizlandirma talebi kabul edilenler genellikle, eşi ciddi sağlık sorunları yaşayan ve bunları belgelerle ispat edenler. Onun dışında benim okuduklarım hep red edildiler.

• cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar, el mahkum bekleyecegiz...

• Diger yazdiklarinizda haklisiniz fakat,

"ama gocmenlik surecinde sanki ABD'den baslatinca her sey cok guzel, Turkiye'den baslatinca her sey cok kotu gibi algilanmamali... Ikisinin de avantajli veya dezavantajli oldugu durumlar var..."

Ben bu sozunuze katilmiyorum, ABD'den baslatinca her sey cok guzel degil, cok cok cok daha guzel.

US icerisinde 3 haftada da 3 ayda da i130'una onay alan cok kisi var,
    fakat US disindan basvurup, 23 ay gecmesine ragmen onay alamamanin neresi daha iyi olabilir ki?

durumu ve firsati olan abd icinden yapmali.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 58
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |