Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @nargiz94 Temmuz 2021 de başvuruyu başlattınız ve ekim 2021 de NVC mektubu aldınız, eşiniz Green Cardlı öyle mi?
    bu inanılmaz hızlı bir süreç.

Uscis e I130 doldurunuz.
    Bunun başvuru alınmıştır mektubunu aldınız ( NOA1) .
    Sonra USCISten başvurunuz onaylandı mektubunu aldınız ( NOA2 )
    Sonra da NVC den welcome letter aldınız?

doğru mu anlıyorum?

• @Esra-Esra Sisteme girsin, incompleted görünüyorsa o istenen belgeler ordan yüklesin. Görünmüyorsa @mervetk nin dediği gibi other documents a ekle diyip ordan eklesinler. Avukatlardan daha etkili bir forum olduğumuza da inanamıyorum artık 🙂

• @hulyaek
    Şöyle form geldi bilgilendirme evraklariniz NVC ye gönderilmiş, Nebraska Service Centere

• merhaba, ben de bu sabah girdim görüşmeye. eşimle nerede, ne zaman tanıştığımızı, evlilik tarihini, Amerika'ya ne zaman giriş yaptığını, ne kadar süredir orada olduğunu ve çocuğumuzla ilgili birkaç soru sordu görevli.
    Ardından pasaportunuzu 5 gün içerisinde vizeniz ile size göndereceğiz dedi. Sanırım tamamlandı artık sürecimiz 🙂

Zor bir süreç herkese sabırlar ve kolaylıklar diliyoruz. Umarım herkes bir an önce vizesine, ailesine kavuşur.
    @crazycells e de böyle bir platformun kurulmasını sağladığı, sabırla bizlere verdiği destek ve özveri için ayrıca teşekkür ederiz.

• Bir sorum daha var. Adli sicil kaydını sisteme İngilizce ve ıslak imzalı mı yüklediniz? @hulyaek @hulyaek @Ali-Veli-Ahmet Bizimkilerden onu da istemişler tercümana gideceğiz dediler. Dedim boşuna para vermeyin sen Türk vatandaşısın zaten İngilizce ise de hazırı var sistemde.

• This post is deleted!

• @Esra-Esra E-devletten alınan belgenin yeterli olduğunu biliyorum.

• @ipeke tebrik ederim bundan sonrası için de bol şans dilerim 🤗

• @nargiz94 NVC değildir o, USCIS tir.

NVC aşamasına geçmenize daha zaman var. Şu anda beklemeye devam edeceksiniz bir süre.

• @hulyaek anladimm😐
    Teşekkür ederim, umarim çok uzun olmaz)

• Merhaba benim de bu gün görüşmem vardı 22 ekim adli sicil kaydı ve nufüs kayıt örneğini ceac yüklemem gerektiğini söylediler bir daha gelmenize gerek olmadığını ama ben 3 veya 4 gün öncesinden avukatım yüklemişti ama tekrar Mı yüklemek lazım acaba

• @Ali-Veli-Ahmet
    Merhaba benim de bugün görüşmem vardı biz 3 gün önce nüfus kayıt adli sicili yükledik ama gene yüklemem gerektiği söylediler acaba sistemde gözük medimi

• Merhaba bugün görüşmemiz vardı eşimin geliri yeterliydi ama bi yan destekci istediler biraz morelimiz bozuldu çok fazla tanıdığımızda yok yan destekci nasıl olcak form doldurması gerekiyor mu ne gibi sorumluluklar alıcak ? Çok acil cevaplarınızı bekliyorum 🙏

• @Esra-Esra Hayır gerek yok çeviriye, edevletten ingilizce ve arşiv kayıtlı olarak almaları yeterli. BArkodlu evrak olduğu için ayrıca ıslak imzalaya gerek yok.

• @ipeke Geçmişler olsun 🙂

• @mervetk 😞 üzücü olmuş. yeterliyken neden joint sponsor istendi ki ilginç.

Yine bir joint sponsorun I864 doldurması ve ek tüm dökümanları sağlaması gerekecek sizin için.

• Peki bu süreç ne kadar sürer 2 yıl 2 ay boyunca biri türkiyede diğeri amerikada olmak üzere mi yaşayacak bu durumda olanlar ? Green card süreci ilerlerken eşimin yanımda ikamet edebilmesi için verdikleri bir vize tipi yok mu ? Yukarıda arkadaşımız 2 yıl 2 aydan bahsetmiş, eşim yanımda olsa bu süre gerçekten önemli değil fakat ayrıyken bu çok sıkıntılı bir süreç..

• @cihankocaturk 28. ayda tamamlandı benim öyle düşünün.
    Maalesef öyle bir vize type yok şu anda.
    Ancak eşinizin turist vizesi varsa onun sınırlamaları çerçevesinde yanına gelip dönebilir.

• @hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@nargiz94 NVC değildir o, USCIS tir.

NVC aşamasına geçmenize daha zaman var. Şu anda beklemeye devam edeceksiniz bir süre.

Hülya hanım nebraska şuan 3 ay 7 ay süre gösteriyor yanlız hızlı onay veriyor bir ihtimal bazen böyle süprizler olabiliyor yinede nergis hanım evrakını özel bilgilerini gizleyerek bilen arkadaşlarla paylaşsami ne dersiniz

• @ipeke hayırlı olsun vizeniz tebrikler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |