Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells İşte sorun orda ilk etapda I 864 doldurmuştum o zaman tek kişiye eşime sponsor oluyordum ama şimdi bebeğimiz oldu randevuya 1 hafta kala bu formu istemişler

zaten I-864 daha kapsamli bir dokuman, eger bu varsa yeterli olacaktir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berrechihiro, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhaba, benim ailem yaklaşık 1 ay önce Amerika’ya yerleşti. Ancak ben 21 yaşında olduğum için ailem ile birlikte gidemedim. Başlangıçta ailemle benim için, Aile birleşimi F2B Vizesine başvurmayı düşündük. Ancak bir avukata danıştık F2B vizesi için bana 5 yıl gibi bir süre verdi. Üniversiteden de yeni mezun oldum. Benim durumumda nasıl bir yol izlemem gerekir, bir an önce ailemin yanına gidebilmek için. Ben daha bu konularda çok yeniyim yol gösterip fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Eger H1B calisma vizesi alma ihtimaliniz yoksa, master/doktora egitimi icin F vizesi almayi deneyebilirsiniz, fakat ciddi bir programdan kabul almalisiniz. Bu durumda ogrenci vizesi alip ABD'ye girebilirsiniz; ama aksi durumda ailenizin geri kalani ABD'de oldugu icin vize almaniz zor olur.

ABD'ye giris yaptiktan 90 gun sonra F2A gocmenlik surecinizi baslatabilirsiniz.

Eger bu tur vizeleri alamayacaksaniz veya boyle planiniz yoksa o durumda en ideali hizli bir sekilde F2B'ye basvuru yapmak olur, nitekim her gecen yil zaman kaybetmis olursunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dante0, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba, Ungan'lardan gelen aşı kartında üst tarafta ''Omb No, Form No, Expiration date, Estimated Burden'' yazan yerde, Expiration Date: 30 Jun 2021 yazıyor. Bu normal mi? Süresi geçmiş.

problem olmaz.

DOS yenisini cikarana kadar eski formlar gecerli.

• @hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Doktor bölümünü bugün sorunsuz atlattık! sevgili @horoz seninle tanışmak, sohbet etmek te keyifliydi.

İşin maddi tarafına hiç girmiyorum, buraya kadar geldik artık ne olacaksa olsun diyorum. Ancak çocukla gelecekler mutlaka aşı kartlarını bulup getirsinler, aksi durum maddi açıdan yıpratıcı oluyor. 🙂 ( kızım 15 yaşında, çocukluk dönemi dr unda duruyordu aşı kayıtları, özel bir dr, yaşlıydı, ölmüş 😞 aşıları da e-devlette işli değildi falan bizim hikayemiz buydu )

Hayırlı olsun @hulyaek 🌼 İnşAllah mülakat kısmı da kolayca geçer. Tecrübelerinizi bekliyorum.

• @hulyaek çok teşekkür ederim cevabınız için içim biraz daha rahatladı 😊 Ez'yi yükledik ben ne olur ne olmaz diğer belgeleri de ek belge olarak yükledim hatta bugün fazladan fotoğraf ve whatsapp konuşması da eklemeyi düşünüyorum çünkü required documents kısmında ilişkinizin hala devam ettiğini gösteren belgeler diyor. Biz en son Mart ayında yüklediğimiz için son konuşmaları da ekleyelim dedik dün 😌 Sorunsuz bir vize gecirmenizi dilerim tekrar 🙏🙏

• Merhaba 15 ekimde doktor randevusunu sorunsuz bir şekilde atlattık çok şükür. Aşı kartım olmasına rağmen aşılar tekrar yapıldı. Ücret konusu @hulyaek söz ettiği gibi çok pahalı. İçeri girişte maskeli, 2 covid aşısının da yapılmış olması gerekiyor yoksa işlem yapılmıyor. İstenen belgeler Case Number, Pasaport ve Covid Aşı Kartı, işlemleri başlatıyorlar ve sonrasında belge için fotoğrafınızı çekiyorlar.

Doktor hanım muayene ediyor bir kaç soru soruyor ve iğneleri yapıyor toplamda 3 iğne acısız ağrısız diyebilirim. Sonrasında işleminiz bitmiş oluyor.

18 ekim konsolosluk görüşmemizi bekliyoruz. İnşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız. Randevu tarihi bekleyenlere de en yakında zamanda mutlu haberi almanızı diliyorum.

• @Ali-Veli-Ahmet hayırlı olsun tekrardan. doktora toplamda ne kadarlık bir ödeme yaptınız? @zytn 250 dolar ödemişti hatırladığım en son

• @ipeke ben 327,5 dolar ödedim tek kişi olarak

• @ipeke 300$ ödedim ben de. TL karşılığını ödedim tabi. Size soruyorlar nasıl ödemek istersiniz diye. Her iki para birimin de ödeme yapabilirsiniz.

• bizden de i-864ez formunu istediler. Daha önce i-864 formunu doldurmuştuk ama o zaman çocuklar olmadığı icin sadece benim icin doldurduk. Kapali oldugu icin geçmişteki form güncellenmiyor. Simdi i-864ez formunu doldururken part 1.c. kisminda baska kisiler varsa i-864 doldurun diyor. Bu durumda tekrar detayli olan i-864 formunu mu doldurmamiz gerekiyor?

• @Ali-Veli-Ahmet sari zarf olayi kalkti mi?

• @gudevu Merhaba, öncelikle tebrik ederim umarım en kısa sürede vizenizi alırsınız. Bi' şey sormak istiyorum izninizle. USCIS'e ilk başvuru tarihiniz yani ı-130 formunun gönderildiği tarih gerçekten Kasım 2020 mi? Yanlış anlamayın altını çizmemin nedeni geçen ay ben atlandım gibi bi' şey oldu da (forumdaki diğer arkadaşlar konuyu biliyor hatta) o sebeple mevzuyu idrak etmeye çalışıyorum. Benim başvurum Ocak 2020, sizinki Kasım 2020, DQ tarihleri aynı ve size Ekim ayı için randevu geldi. Şu an özetimiz bu sanırım. 🙂

• @Esra-Esra Merhabalar Esra Hanım, evet biz eşimle Eylül 2020'de evlendik ve Kasım 2020'de USCIS'e olan ilk başvurumuzu tamamladık. Sonrasında 1 ay içerisinde belgelerimizi aldıklarına dair mail geldi ve ondan sonra 15 gün içerisinde başvurumuz NVCye aktarıldı. O dönem biz de sürecin bu kadar hızlı ilerlemesine baya şaşırmıştık, hatta buraya da yazmıştım o zamanlar.
    Biz sonrasında NVC'deki başvurumuzu biraz geç tamamladık çünkü eşimin 2020 tax returnunu alması biraz uzun sürdü. Mart ayında bütün belgelerimiz onaylandı ve vize tarihine beklemeye başladık. 21 Ekim için de vize tarihi verildi. Vize konusunda bir sıkıntı olmazsa umarım (🤞🏻 🙏🏻 🙏🏻 ) toplamda ilk başvurudan şu ana kadar geçirdiğimiz süre yaklaşık olarak 11 ay olacak.

Daha önce de başka arkadaşlar sordu neden bizim sürecimiz daha hızlı ilerlemiş olabilir diye, Nebraska'ya çıkması büyük etken tabii ki ve şu ana kadar tek bir fark var çoğunlukla bizim aramızda o da biz belgelerimizi posta yoluyla ilettik USCIS'e. Ancak bunun bir etkisi olup olmadığı konusunda garanti veremiyorum tabii ki. Bir de bundan sonra posta yoluyla belge talep etmeyecekler bildiğim kadarı ile sadece online başvuru alacaklar.

Umarım siz de bir an önce hayırlı haberleri alırsınız🙏🏻 🙏🏻

• @gudevu Çok teşekkür ederim tüm detaylarıyla açıklamışsınız. Benim de forumda gördüğüm kadarıyla bizim kategoride en hızlı ilerleyen dosya sizinki. Ne güzel denk gelmiş her şey. Umarım vizenizi de bir an önce alırsınız ☺ Kendi adıma ise tekrar şaşırdım ve üzüldüm resmen atladılar beni şaka gibi 😀 Hayattaki şansım 😞

• @horoz sizin ilk başvuru tarihiniz neydi?

• @Esra-Esra Teşekkür ederim iyi temennileriniz için, bu akşam Ankara'ya gidiyorum yarın doktor randevum var ondan sonra da bilgilendireceğim sizleri buradan. Umarım sorunsuz bir şekilde tamamlarız şu süreci. Normalde soğuk kanlı bir insanımdır bu tür süreçlerde ancak iki gündür baya baya heyecan yaptım ben de 🙆🏼
    Büyükelçiliğe ya da NVC'ye bir mail attınız mı bilmiyorum ama umarım sizin süreciniz de tamamlanır bir an önce. Kader ortağı gibi hissediyorum hepimizi, kim vize alırsa kendim almış gibi seviniyorum, kimin sürecinde sıkıntı olsa kendime olmuş kadar üzülüyorum artık.

• @gudevu NVC'ye mail attım ama çözüm odaklı bi beklentim yok. Atmış olmak için attım açıkçası. Gerçekten kader ortağıyız psikolojik olarak yıpratıcı bir süreç hele ki çocuklu aileler birleşince çok seviniyorum. Umarım sizin de diğer arkadaşların da Ankara da işlemleriniz çorap söküğü gibi ilerler. Forum için bu hafta yoğun bir hafta olacak. Güzel haberler bekliyorum herkesten.☺ Ne diyeyim darısı başıma...

• Merhaba bugün konsolosluk görüşmem vardı.

Sıranız yanıyor sizi önce bir görevli evraklarınızı istiyor adli sicil, nufus kayıt örneği, evlilik cüzdanı ve kanıtları. Tatlı bir sohbet yaptık. Sonrasında oturun sizi çağıracağız dendi 20 dk kadar bekledikten sonra konsolosluk görevlisi için numaram yandı ve yanına gittim yemin ettirdi önce, bir iki soru sordu 2020 ait adli sicil belgeniz yanınızda mı? dedi. hayır dedim ama güncel 2021 tarihli vardı önünde tamam dedi bunu ceac yükleyin sağlık raporunuz hala ulaşmadı bize dedi. Pasaportumu geri verdi. Ben de hemen harekete geçtim ceac güncel adli sicil belgemi yükleyip ptt ile pasaportu onlara iletmemi istediler sizin gelmenize gerek yok dediler. Bende belgeleri hemen yükledim ve en yakın ptt pasaportu verdim.

Sizce bir sorun var mı durum nedir? Çok strese girdim. Yeterince beklediğimiz yetmiyormuş gibi.

• bitti -
      Donunce uzunca yazarım, vizemiz onaylandı. 28 aylık bekleyiş sona erdi.

• merhaba, adli sicil kaydına apostil yaptırmaya gerek var mı?

Benzer Başlıklar

• 11424
  • 57
  • 3
  • 6430
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |