Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @ecom PD USCIS processing time da geçmediği sürece hiçbir hızlandırma girişimi işe yaramıyor 😞 ve şu an CA subat 2019 veriyor maalesef.
    Ben bu dönemde USCIS timinglerin bilerek geciktirildiğini düşünüyorum, çünkü USCIS ve NVC aşamasını geçse case ler daha kötü bir randevu bekleme sürecine giriyor ki esas tüm dünyada yığılmış havuz orası. Orayı biraz eritirlerse USCIS sürecini de hızlandıracaklardır.

• @Seher-Gürel randevular hızlanırsa orası da bir anda hızlanır, şu andaki zamanlamalar kontrollü ve yanıltıcı büyük ihtimalle de gerçeği yansıtmıyor. bir anda nasıl bu kadar geriye gittiyse, bir anda da bir sıçramayla ileriye gidebilir her an. Mesela şöyle düşünün CA şu an Şubat 2019 dosyalarına bakıyor görünüyor, Ama benim Dosyam Temmuz 2019 du ve 13 ay oldu onaylanalı CA da.

• @hulyaek Anladım çok teşekkürler 🙏🏻 🙏🏻

• Merhaba. Benim yıllar önce evlilik nedeni ile aldığım permanent green kartım var , en son 2020 Ocak ayında 10 yıllık daha uzattım . uzatmadan önce yıllardır Amerika’ya dönememiştim.Çok önemli hastalık ve ameliyat durumlarım oldu. Şimdi Amerika’ya tekrar kesin dönüş yapmak istiyorum ama Türkiye ‘de 4 yılfan beri bir kız arkadaşım var , evlenmek istiyoruz .Kız arkadaşımın 10 yıllık turist vizesi var . Daha önce bir kere Amerika’ya turist olarak gidip gelmiş. Eğer Türkiye ‘de evlenirsek , green kart başvurusu yaptıktan sonra yaklaşık 2 sene o burada ben amerikada yalnız bekleyeceğiz diye biliyorum. Şimdi birlikte Amerika ‘ya gidip orada 90 gün bekledikten sonra evlensek O , Amerika’dayken onun için green kart başvurusunu başlatabilir miyim? Benim orada bir işim yok ve bilmediğim için yıllardan beri hiç tax bildirimi yapmadım .Türkiye’deki gelirim ve banka hesabı içinde bildirim yapmamıştım. Şimdi amerikada göçmenlik bürosuna evlilik nedeni ile başvuru yaptığımda benim bu vergi durumumu sorgulayıp green kartımı elimden alırlar mı? vergi bildirimlerimi tamamlamak için nasıl bir yol izlemeliyim ? Orada işim olmadığı için Ona nasıl sponsor olacağımı bilmiyorum. Amerika ‘da evlenip Türkiye dönüp eşimle birlikte green kart almasını beklesem benim kartımı elimden alırlar mı ? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

• @hulyaek haklısınız hülya hanım bende bilinçli yapıldığını düşünüyorum ve evet çok mantıklı fikriniz belkide konsolosluk yoğunluğu tüm süreçleri yavaşlatıyor olabilir. Zaten alınan her randevu tarihi her onay maili hepimize moral oluyor çünkü,zincir bir başvuru bu bir taraf tıkanınca diğerinin yürümesi mümkün değil malesef umarım biran önce işler biraz olsun hızlanır🙏😔

• Arkadaşlar bu hafta acaba gelecek ay için mülakat verirler mi ? Ne düşünüyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buzprensi05, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba. Benim yıllar önce evlilik nedeni ile aldığım permanent green kartım var , en son 2020 Ocak ayında 10 yıllık daha uzattım . uzatmadan önce yıllardır Amerika’ya dönememiştim.Çok önemli hastalık ve ameliyat durumlarım oldu. Şimdi Amerika’ya tekrar kesin dönüş yapmak istiyorum ama Türkiye ‘de 4 yılfan beri bir kız arkadaşım var , evlenmek istiyoruz .Kız arkadaşımın 10 yıllık turist vizesi var . Daha önce bir kere Amerika’ya turist olarak gidip gelmiş. Eğer Türkiye ‘de evlenirsek , green kart başvurusu yaptıktan sonra yaklaşık 2 sene o burada ben amerikada yalnız bekleyeceğiz diye biliyorum. Şimdi birlikte Amerika ‘ya gidip orada 90 gün bekledikten sonra evlensek O , Amerika’dayken onun için green kart başvurusunu başlatabilir miyim? Benim orada bir işim yok ve bilmediğim için yıllardan beri hiç tax bildirimi yapmadım .Türkiye’deki gelirim ve banka hesabı içinde bildirim yapmamıştım. Şimdi amerikada göçmenlik bürosuna evlilik nedeni ile başvuru yaptığımda benim bu vergi durumumu sorgulayıp green kartımı elimden alırlar mı? vergi bildirimlerimi tamamlamak için nasıl bir yol izlemeliyim ? Orada işim olmadığı için Ona nasıl sponsor olacağımı bilmiyorum. Amerika ‘da evlenip Türkiye dönüp eşimle birlikte green kart almasını beklesem benim kartımı elimden alırlar mı ? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Su basligin da ilk iletisini incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Size tavsiyem once sizin ABD'ye gitmeniz ve oraya yerlesmeniz... Siz yerlesip is bulursaniz, gerisi cok daha kolay olacaktir. Ilk basvuru sirasinda gelir seviyeniz veya vergi bildirimleriniz onemli olmayacak... Sadece sonraki asamalarda onemli olacak... Bu basligin da ilk iletilerini inceleyin...

Siz oradaki durumunuzu oturttuktan sonra mustakbel esinizin ABD'ye turistik amacla girip sonradan gelisen durumlar neticesinde evlenmesi mumkun olabilir. Ama bu vizeyi amacina uygun kullanarak giris yapmali, o nedenle dediginiz gibi bu konuda sorun yasamamak icin ilk 90 gun evlenmemenizi tavsiye ederim.

• @horoz ben verileceğini düşünüyorum. Ama ekim-KAsım 2020 DQ almış kimseyi bilmiyorum forumda... Bir tek Aralık 2020 var Ali Veli Bey. Bakalım ona verilirse hepimiz için müthiş bir hızlanma olacaktır.

• @hulyaek bugün mülakat vardı acaba ne oldu bilginiz varmı

• Ömer Günay arkadaşın dün mülakatı vardı acaba haberi olan varmı?

• @horoz
    Biz kendisiyle konuşmuştuk. Vize almışlar 😊 darısı bizlerin başına 🙏🏻

• @Lilith sizin imzanız nedir

• @Lilith sizin de 23 eylülde randevunuz amarım aynı şekilde kolayca alırsınız vizeyi.

• Arkadaslar merhaba yeniden, esimin case-i approve oldu, subatda baslatmisdiq isleri, qaliba erken oldu biraz. son guncelleme bu: On September 20, 2021, we sent your case, Receipt Number IOEXXXXXXX, to the Department of State for visa processing yaziyor, bu gun de iki tane fee odedim. Simdi bundan sonraki islemler ne kadar surer mulakata? Case-lerin islemi Turkiye ve Azerbaycan icin aynimi? Yoksa AZ-dan daha hizli oluyomu? sponsurluq isleri adeta ne zaman baslayor?

• Arkadaslar Elhamdulillah biz Vize aldik.hatta ptt ye vermisler pasaportumuzu...musait bir zamanda butun sureci anlatacagiz insaAllah

• @Ömer-Günay tebrikler vizeniz hayırlı olsun🌺detayları bekliyoruz. Ilk başvurudan vizeyi alana kadarki süreciniz toplamda ne kadar sürdü

• ⭐⭐⭐

@Ömer-Günay bey tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda size ve eşinize mutluluklar dilerim. 🙂

• @Ömer-Günay tebrikler, hayırlı olsun. Darısı başımıza

• @Ömer-Günay tebrik ederim hayırlı olsun. Yeni hayatınız da başarılar. Darısı başımıza bekliyoruz :))

• Öncelikle tebrikleriniz iyi dilekleriniz icin tesekkurler ilk basvurumu 2 haziran 2018 tarihinde başvuru yaptik. Sonra hergun California service ini takip ediyordum hergune 1 gün ilerliyordu ne gunlerdi..aralik 2019 da onay aldik ve NVC asamasina gectik sonrasinda zaten surec daha zorlu oldu. Eğer NVC asamsini daha hizli yapabilseydim islemlerde daha hizli olurdu.ben 3 aya belgeleri ayarlayabildim ve mart 2020 tarihinde NVC islemlerini yukleyebildim. Ve haziran 2020 tarihinde NVC den onay aldik.sonra covid dönemi ve trump yasagi vardi surec epey uzadi. 25 Ağustos’da 20 Eylül için mülakat tarihi almıştık. Sonra istenen belgeleri hazırladık. (5*5 biometrik resim,adli sicil kaydı,nüfus kayıt örneği apostilli olursa daha iyi olur.) Bunların dışında IRS formları lazım. Mülakat tarihiniz verilince hemen doktor randevusu aldik.sizlere tavsiye niteliginde en az mülakattan iki üç gün önceye alın. Doktorda önce kan alıyorlar sonra ciğer filmi çekiyorlar. Bu ikisi için 400 tl ücret ödüyorsunuz. Sonra doktor sizi muayene ediyor ve aşı yapıyor aşı kartınız yoksa. Bu aşı için de 250 dolar ücret istiyolar. Doktordan çıkan sonuçlar direk konsolosluğa gidiyormuş eskiden dosya halinde size veriliyormus ancak size bi belge verilmiyor burdan. Mülakattan yarım saat önce falan orda olun on beş dakika kala içeriye alıyorlar sizi. Üzerinizde sadece dosyanız olsun. Bu arada evlilik cüzdanınızı sakın unutmayın ve evliliğinizin kanıtı olacak nitelikteki şeyleri de götürün fotoğraflar,kira sözleşmesi gibi. İçerde numara alıyorsunuz ilk yandığında belgeleri veriyorsunuz kontrol ediyorlar. Sonra konsolos gorevlisinin çağırmasını bekliyorsunuz. Para ödemesi yapılacak demişlerdi ama benimki önceden ödenmiş dediler sizi de orda yönlendirirler bu konuda. Hiç gerilmeyin ve sakin olun. Benim mülakatımı siyahi genç iyi bir konsolos gorevlisi yaptı ingilizce bilmiyorum deyince Türk bi kız yardımcı oldu. Sorduğu sorular sadece nerelisin,çalışıyor musun,eşin nerde yaşıyor,ne iş yapıyor ve ne zaman tanıştınız ,ne zaman evlendiniz. Bunları sordu vizeniz onaylandı dedi. İnşaAllah size de böyle iyi bir konsolos denk gelir. Bazılarına çok soru sordular epey incelediler. Belgelerinizi tamamlayın dua edin gerisi nasip. Allah yardımcınız olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |