Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @crazycells Merhaba gerçekten minnettarım yazdıgınız herşeye..
    Birkaç sorum var;

• Sponsor olacak Green Card lı eşim Amerikada, TR den Green Card başvurusu yapılacak ben ve kızım TR deyiz. Konsolosluk randevusu zamanı geldiğinde, Bu görüşmeye sadece ben ve kızım mı gideceğiz ? Eşimin de amerikadan gelmesi gerekecek mi ?

• I130 u hem kendim hem kızım için ayrı ayrı dolduracağız ve 2 tane 535USD lik çek koyacağız doğru mu?

• Benim için ayrıca I130A da dolduracak mıyız ? Yoksa ona gerek olmayacak mı ?

şimdiden teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba gerçekten minnettarım yazdıgınız herşeye..
    Birkaç sorum var;

• Sponsor olacak Green Card lı eşim Amerikada, TR den Green Card başvurusu yapılacak ben ve kızım TR deyiz. Konsolosluk randevusu zamanı geldiğinde, Bu görüşmeye sadece ben ve kızım mı gideceğiz ? Eşimin de amerikadan gelmesi gerekecek mi ?

• I130 u hem kendim hem kızım için ayrı ayrı dolduracağız ve 2 tane 535USD lik çek koyacağız doğru mu?

• Benim için ayrıca I130A da dolduracak mıyız ? Yoksa ona gerek olmayacak mı ?

şimdiden teşekkürler,

• Sadece vize alacak kisiler yani siz ve cocugunuz mulakata girecek, esinizin Turkiye'de olmasina gerek yok.

• Dogru.

• Green Cardli kisinin esi doldurmali, siz de doldurmalisiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Başlıyorum, gelişmelerden haberdar ediyor olacağım, sevgiler

• @crazycells Merhaba, I-130 ile ilgili bir sorum var.

Eşime green card çıkmıştı, 18 yaşından küçük bekar oğlu ile beraber green kartı alıp gittiler. Bu durumda aşağıdaki souray YES mi NO mu demem gerekiyor acaba? Bilen varsa çok sevinirim.

PART5- 1. "Have you ever previously filed a petition for this beneficiary or any other alien? "

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, I-130 ile ilgili bir sorum var.

Eşime green card çıkmıştı, 18 yaşından küçük bekar oğlu ile beraber green kartı alıp gittiler. Bu durumda aşağıdaki souray YES mi NO mu demem gerekiyor acaba? Bilen varsa çok sevinirim.

PART5- 1. "Have you ever previously filed a petition for this beneficiary or any other alien? "

Aslinda petition degil ama form doldurmus oluyor, dolayisiyla bu soruya 'hayir' dese de cok sorun olmaz, fakat kapsamli bilgi vermek icin 'evet' deyip oglu icin doldurdugu formu yazabilir. Ne demek istedigini anlayacaklardir.

• Merhaba @crazycells, foruma yeni kayıt oldum. F2A statusu entryleri ile ilgili yazdıklarını okumaya çalıştım. Benim de size bir sorum olacak. 21 Aralık 2018 tarihinde GC sahibi eşim ile Amerikada evlendik. Ben Amerika'ya turist vizesi ile girdiğim için 6 ay dolmadan Türkiye'ye geri döndüm ve hala Türkiyedeyim. Evraklarımızı hazırladık ve USCIS e gönderdik. 12 Mart 2019 tarihinde "Case was received mesajı ile beraber WAC ile başlayan receipt numaramızı aldık. Yaklaşık 3.5 ay geçti ve bunun dışında elimize başka herhangi bir şey ulaşmadı. Ben bugün visa bulletinleri kontrol ettiğimde Temmuz 2019 için 1. tabloda F2A Current 2. tabloda ise 8 Mart 2019 olarak görünüyor. 1. Tablodaki current durumu bizim sürecimizin geldiği anlamına mı geliyor zira Haziran 2019 bülteninde bu tarih 15 Temmuz 2017 idi. Ne yapmamız gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wakeari F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Merhaba @crazycells, foruma yeni kayıt oldum. F2A statusu entryleri ile ilgili yazdıklarını okumaya çalıştım. Benim de size bir sorum olacak. 21 Aralık 2018 tarihinde GC sahibi eşim ile Amerikada evlendik. Ben Amerika'ya turist vizesi ile girdiğim için 6 ay dolmadan Türkiye'ye geri döndüm ve hala Türkiyedeyim. Evraklarımızı hazırladık ve USCIS e gönderdik. 12 Mart 2019 tarihinde "Case was received mesajı ile beraber WAC ile başlayan receipt numaramızı aldık. Yaklaşık 3.5 ay geçti ve bunun dışında elimize başka herhangi bir şey ulaşmadı. Ben bugün visa bulletinleri kontrol ettiğimde Temmuz 2019 için 1. tabloda F2A Current 2. tabloda ise 8 Mart 2019 olarak görünüyor. 1. Tablodaki current durumu bizim sürecimizin geldiği anlamına mı geliyor zira Haziran 2019 bülteninde bu tarih 15 Temmuz 2017 idi. Ne yapmamız gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler..

hosgeldiniz.

Hayir, o tablo su an icin sadece AOS yapanlari yani surece ABD'den devam edenleri ilgilendiriyor maalesef, siz I-130'un onaylanip surecin NVC'de devam etmesini beklemelisiniz. Daha once forumda paylasilan gazete haberlerine dayanarak, Aile sponsorlugundaki Green Card bekleme surelerini azaltmak icin bir caba var diyebiliriz, eger dedikleri gibi USCIS'in bu birimlerinde duzenlemeler yaparlarsa herkes icin iyi olur, sureler kisalir.

• Sevgili @crazycells ben bu süreci USA da bekliyorum şu an. Başvuruyu henüz 2 hafta önce yaptık. Bu durumda benim Aile birleşimim daha kısa mı sürecek. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi öğrenebileceğim bir site var mı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doktor42 F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Sevgili @crazycells ben bu süreci USA da bekliyorum şu an. Başvuruyu henüz 2 hafta önce yaptık. Bu durumda benim Aile birleşimim daha kısa mı sürecek. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi öğrenebileceğim bir site var mı.

F2A basvurusu mu yaptiniz? Esiniz ABD'de mi?

• @crazycells F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@doktor42 F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Sevgili @crazycells ben bu süreci USA da bekliyorum şu an. Başvuruyu henüz 2 hafta önce yaptık. Bu durumda benim Aile birleşimim daha kısa mı sürecek. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi öğrenebileceğim bir site var mı.

F2A basvurusu mu yaptiniz? Esiniz ABD'de mi?

Evet F2A başvurusu yaptım. Eşim ve çocuklar burada. Daha önceden bildiğiniz üzere bu süreci dışarıda beklemem olanaksız gibi. Bu durumda normal süreçten bir farklılık olacak mı.

• Ben F2A evraklarımı Arizonaya yolladım , Processing Time'a baktığımda Arizonayı göremiyorum Texas'da yaşıyorum . Texas ' a mı bakmam gerekiyor ? Texas'a baktığımda ise Perminent Residencelar için 1 week to 7 months gözüküyor @crazycells . Bir yanlışlık mı var ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ben F2A evraklarımı Arizonaya yolladım , Processing Time'a baktığımda Arizonayı göremiyorum Texas'da yaşıyorum . Texas ' a mı bakmam gerekiyor ? Texas'a baktığımda ise Perminent Residencelar için 1 week to 7 months gözüküyor @crazycells . Bir yanlışlık mı var ?

Size gelen mektupta hangi Service Center'a gonderildigi yaziyor olmali, oradan kontrol edebilirsiniz. Gecen haftalarda cikan haberlerde, dosya yogunlugu cok olan yerden az olan yere aktarma yapip tum backlog'lari azaltacaklarindan bahsediyorlardi. O nedenle farkli bir yere tasinabiliyor dosyalar, ama bu gerceklesirse size mektup gonderilip nerede oldugu da bildiriliyor.

• Teşekkürler @crazycells

• İyi gunler birsey danisacaktim size. Su an visa bulletin'de f2a kategorisi için c görünüyor. Benim priority date'im Eylül 2018 yani su an bizim ne yapmamiz gerekiyor? Tam olarak anlayamadım o yüzden size danışmak istedim simdiden sagolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnskck, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

İyi gunler birsey danisacaktim size. Su an visa bulletin'de f2a kategorisi için c görünüyor. Benim priority date'im Eylül 2018 yani su an bizim ne yapmamiz gerekiyor? Tam olarak anlayamadım o yüzden size danışmak istedim simdiden sagolun.

Siz su an ABD disindasiniz, degil mi?

• @crazycells evet Türkiye'deyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnskck Turkiye'deyseniz maalesef USCIS'ten ve daha sonrasinda NVC'den yonlendirme gelmesini beklemeniz gerekiyor. Su an bultende gorunen "C" durumu sadece ABD'de bulunan F2A basvuranlarini ilgilendiriyor. Cunku bu kisiler USCIS onayi olmadan surece I-485 formuyla devam edebiliyorlar. Fakat USCIS'te tum basvurulari hizlandirmak icin bir caba var, bilginize. O nedenle onumuzdeki aylarda da forumu takip edin.

• @crazycells Peki çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su an ABD'de yapilan F2A basvurulari icin bekleme zamani olmamasina ragmen, Turkiye'de olan F2A basvuru sahipleri surece devam edebilmek icin I-130 basvurularinin onayini beklemeli.

Uzun suredir haberlerde bahsediyordu... USCIS, ozellikle aile sponsorlu vizelerdeki gecikmeyi azaltmak icin dosyalari yogun olan servis merkezlerinden, daha az yogun olan servis merkezlerine aktarma karari almisti... Su an goruyoruz ki, USCIS bu aktarmalara baslamis bile, ve hatta I-130 basvurusu bu aktarma sonrasi onaylanan kisiler de mevcut. Dolayisiyla daha once bahsedilen 1.5 - 2 yillik bekleme sureleri ABD disinda bekleyen kisiler icin de hizla azalacak gibi.

Ilgililerin dikkatine!

2-3 hafta once bu sureci bekleyen arkadaslara gelen email ornegini asagida:

alt metni

• Merhaba tekrar, Green card la ilk girişimi 2015 yılında ikincisini 2016 yılında yaptım .2017 yılında evlendim ve tekrar giriş yapmadım .Eşim için başvuruda bulunmaya karar verdik çünkü rotamızı Amerika dan yana çevirdik , bundan sonraki yaşamımızı orada sürdürmek istiyoruz daha önce de I130 başlığı altında yazmıştım .Amerika ya girersek sıkıntı yaşayabileceğimi söylemiştiniz bu riski alıp eylül sonunda kardeşimin yanına gitmeyi planlıyorum.
    *İkimizinde Amerika da olup başvurması süreci daha da kısaltıyor anladığım kadarıyla fakat turist vizesiyle başvuruda bulunamaz acaba başka bir seçeneğimiz ne olabilir ? Çünkü şu an tüm F2A vizesi statülerinin current olması çok değiştiriyor bekleme süresini (ortalama ne kadar sürüyor ) ve sanırım oturum ve çalışma iznine direkt başvurabiliyoruz değil mi ?Ama Amerika için her ne kadar iş başvurularına devam etsede H1 vizesi çok düşük bir ihtimal .Sizce nasıl bir yön izlemeliyiz ?Süreci kafamızda bir türlü oturtamıyoruz. Kafamız çok karışmış durumda herhangi bir öneriniz var mıdır ?
    *Son çare yine Amerika ya girişte sıkıntı yaşamazsam eşim adına başvuruda bulunacağım ama kendisi vize görüşmesine Tr de gireceği için bekleme süresi daha uzun olacak değil mi ? Ortalama 2 seneye kadar uzuyor sanırım . Yada bu sürelerde de hatrı sayılır bir kısalma olur mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |