Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MomisCan, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells merhabalar, bu tablolara nereden ulaşabiliriz? 2023 yılındaki bilgilere erişim sağlamak istiyoruz. Babam amerikan vatandaşı ve tüm kardeşlerim için başvuruda bulundu. Başvurular 8 ayda onaylanıp ncv ye aktarıldı. bu kadar hızlı onaylanması sizce bu bahsi geçen 10 yıllık süreci de kısaltır mı?

suradan:

• Mülakattan en erken kaç gün sonra pasaportu teslim alabiliyoruz? Bir de süreçte annem babam ben varız, annem sağlık kontrolüne ve vize görüşmesine girmese babamla benim sürecim etkilenir mi? Asıl başvuru sahibi yani abd vatandaşının kardeşi babam. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suzers, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Mülakattan en erken kaç gün sonra pasaportu teslim alabiliyoruz? Bir de süreçte annem babam ben varız, annem sağlık kontrolüne ve vize görüşmesine girmese babamla benim sürecim etkilenir mi? Asıl başvuru sahibi yani abd vatandaşının kardeşi babam. @crazycells

Hayir, etkilenmez. Babaniz mulakata katilip vize aldigi surece siz de alabilirsiniz.

Cogunlukla 1 hafta icinde vize basilmis pasaportlar postaya veriliyor.

• F4 Final Action Date 22 Nisana ilerlemiş.

• @barisk teşekkürler güzel haber için. Baya yaklaşmışsınız siz de.

Az da olsa ilerlemesi güzel.

@Zeyno çok az kalmış sizin 😕 Umarım ilerler gelecek ay.

• @eeken evet 8 gün sadece. Bende aynisini düşündüm acaba gelecek ay ilerleyecek mi? Hiç belli olmuyor ne yapacakları. Eğer ilerlerse yeni bir süreç başlar bizim için.

• @Zeyno Tum kalbimizle ilerlemesi icin dua ediyoruz

• @oprmngr hepimiz için amiiin 🤲 🙂

• @crazycells randevudan sonra amerikaya girişi 2 seneye kadar ertelemek mümkünmüş bir form doldurma vesilesi ile. Bu nasıl oluyor, bir başlık altında vs yazıldı mı acaba daha önce? Süreci nasıl öğrenebiliriz, ne gibi sebepler ile erteleyebiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suzers, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells randevudan sonra amerikaya girişi 2 seneye kadar ertelemek mümkünmüş bir form doldurma vesilesi ile. Bu nasıl oluyor, bir başlık altında vs yazıldı mı acaba daha önce? Süreci nasıl öğrenebiliriz, ne gibi sebepler ile erteleyebiliriz?

randevudan sonra degil, ABD'ye ilk girisi yaptiktan sonra...

Su basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• Herkese merhaba,
    90'li yillarda, GC basvurusunu kardesime bizzat imzalatmis, ödemelerinide bizzat yapip, basvuruda bulunmustuk.
    Ardindan kizimiz oldu, adres degisiklikleri oldu, ailecek Alman vatandasligina gectik. Almanya'da yasiyoruz ve maddi durumumuz cok iyi.
    2010'larda siramiz da geldi, fakat biz her sene bahane gösterip, ertelettik.
    Gecen sene kizim NYU'de master tezini yazmak icin bulundu. Prof. ona PhD teklif etmis. Hesapta olmayan bir durumdu. Kizim cok israr üzerine kabul etti. Eylül'de dönüp, baslayacak.
    Yalniz alacagi PhD yardimi, Almanya icin yüksek olsa da, NYC icin düsük kaliyor, ayrica kizim kampüs disinda calismak istiyor. Calisma izinine ihtiyaci var.
    Onun icin, GC diye benim basimi yedi.
    Benim kardes hasetlikten dolayi, sponsorluk imzasini vermiyor. Bize karsi, ailecek cok dolular. Bizim durumumuz hep iyiye gitti, hepimiz egitimliyiz. Onun ailesi ise, bizden sürekli yardim isteyen, bildim, bileli harc, borc icinde yasayan bir aile.
    Simdi kizin PhD yapacak olmasi, herseye tuz, biber ekti. Cünkü benim kiz yegeni, maalesef asosyal ortamlarinda yetistirdikleri icin, bachelor yapmasina ragmen is bulamiyor.
    Benim ve ailem icin artik kardesim diye birisi yok. Zaten ailede baska kimse kalmadi.
    Peki, bu göstermelik imza olmadan, yani kardesi tamamen devre disi birakip, GC alamazmiyiz? Diyelim ki bu 15 yillik sürecte petitioner aile yok oldu, o zaman, dosyaya ne oluyor?

Biz Türkler'de, cin fikirler oldugu icin buraya yazdim.
    Saygilar...

• Merhaba @crazycells , amcam f4 kategorisinden babam için 2007de başvurmuştu(priority date: nisan 2007). 2010da I-130 kabul oldu(ANK2010 ile başlıyor numaram, bu yüzden 2010dur onay tarihi diye tahmin ediyorum) . Visa bulletin current oldu geçen ay, 25 yaşındayım. 2010-2007 = 3 yıl oluyor. 25-22den CSPA age 22 çıkıyor. Bekarım, bu durumda vize alamıyor muyum, pandemiden dolayı da randevu süreleri çok gecikti, bunu da belirtsem vize görüşmesi sırasında yardımcı olurlar mı ? Hiç bu durumda olup vize alan arkadaş var mıdır? Randevumuz bu ay 25 Temmuz. Hem ceac state’de(ds-260 formu doldurduğumuz yerde), hem de interview mailinde ismim mevcut. Teşekkürler.

• @suzers Benim yegenimde ayni durumdaydi alti at once Ceac sitesinden ucrefini idedigi halde ismini kaldirdilar
    Size bol sans @crazycells fyi

• Merhaba abim 7 ay kadar önce f4 vize başvurdu ama daha ilk mektup gelmedi mail gelmedi yardımcı olur musunuz mektup fiziki olarak mı geliyor yada mail neden gelmedi bana benim maili vermiştik

• @crazycells hocam abim bana 7 ay kadar önce başvuru yaptığını bana uscis den mail geleceğini söyledi ama bana mail gelmedi şimdi de diyor ki sana mektup gelmiş günü dolmuş bana mektup da gelmedi bu mektup maille mi geliyor fiziki mi mail neden gelmez birde anlamadım bana yardımcı olun lütfen

• @suleymancrazy Merhabalar. Bahsettiğiniz mail onay maili mi? Eğer öyleyse bir kaç yılda yada daha kısa sürede onaylananlar duydum.Bize mail mi gelmişti mektup mu hatırlayamadık. Birde başvuruyu yapmış unutmuştu. Bize 4 5 yıl sonra söylemişti ben sizin için başvuru yapmıştım diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xaver, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

Herkese merhaba,
    90'li yillarda, GC basvurusunu kardesime bizzat imzalatmis, ödemelerinide bizzat yapip, basvuruda bulunmustuk.
    Ardindan kizimiz oldu, adres degisiklikleri oldu, ailecek Alman vatandasligina gectik. Almanya'da yasiyoruz ve maddi durumumuz cok iyi.
    2010'larda siramiz da geldi, fakat biz her sene bahane gösterip, ertelettik.
    Gecen sene kizim NYU'de master tezini yazmak icin bulundu. Prof. ona PhD teklif etmis. Hesapta olmayan bir durumdu. Kizim cok israr üzerine kabul etti. Eylül'de dönüp, baslayacak.
    Yalniz alacagi PhD yardimi, Almanya icin yüksek olsa da, NYC icin düsük kaliyor, ayrica kizim kampüs disinda calismak istiyor. Calisma izinine ihtiyaci var.
    Onun icin, GC diye benim basimi yedi.
    Benim kardes hasetlikten dolayi, sponsorluk imzasini vermiyor. Bize karsi, ailecek cok dolular. Bizim durumumuz hep iyiye gitti, hepimiz egitimliyiz. Onun ailesi ise, bizden sürekli yardim isteyen, bildim, bileli harc, borc icinde yasayan bir aile.
    Simdi kizin PhD yapacak olmasi, herseye tuz, biber ekti. Cünkü benim kiz yegeni, maalesef asosyal ortamlarinda yetistirdikleri icin, bachelor yapmasina ragmen is bulamiyor.
    Benim ve ailem icin artik kardesim diye birisi yok. Zaten ailede baska kimse kalmadi.
    Peki, bu göstermelik imza olmadan, yani kardesi tamamen devre disi birakip, GC alamazmiyiz? Diyelim ki bu 15 yillik sürecte petitioner aile yok oldu, o zaman, dosyaya ne oluyor?

Biz Türkler'de, cin fikirler oldugu icin buraya yazdim.
    Saygilar...

Sayin @xaver , maalesef sponsorunuz olmadan devam etmeniz mumkun degil. Cunku vize onayi icin kendisinin vergi bildirimleri de gerekiyor.

Surecte hangi asamadasiniz? DS-260 formunuza giris yapip doldurabiliyor musunuz? Yani NVC dosya numaraniz, ve Invoice ID numaraniz sizde mi?

Bu durumda kendilerine para teklif edip sureci sonlandirmanizi ve Green Card'i almanizi tavsiye ederim. Isterseniz tum secenekler icin Muslu Hukuk Burosu'na da danisabilirsiniz.

Eger sponsor olan kisi olurse (ama sizin durumunuzda boyle bir konu soz konusu degil) ve I-130 sponsor olan kisi olmeden onaylanmissa bazi durumlarda kisiler sureclerine devam edebiliyor, ama genelde bu dosyanin onaylanabilmesi icin insani yardim durumunun soz konusu olmasi lazim. Anlattiklarinizdan sizin durumunuzun buna uygun oldugunu pek sanmiyorum:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xaver ayrica bazi ozel kosullarda sponsorun olumu durumunda, sponsor degisikligi yapabilmek mumkun, ama bunun gerceklesmesi icin Green Card alacak kisilerin ABD'de olmalari gerekiyor:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suzers, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

Merhaba @crazycells , amcam f4 kategorisinden babam için 2007de başvurmuştu(priority date: nisan 2007). 2010da I-130 kabul oldu(ANK2010 ile başlıyor numaram, bu yüzden 2010dur onay tarihi diye tahmin ediyorum) . Visa bulletin current oldu geçen ay, 25 yaşındayım. 2010-2007 = 3 yıl oluyor. 25-22den CSPA age 22 çıkıyor. Bekarım, bu durumda vize alamıyor muyum, pandemiden dolayı da randevu süreleri çok gecikti, bunu da belirtsem vize görüşmesi sırasında yardımcı olurlar mı ? Hiç bu durumda olup vize alan arkadaş var mıdır? Randevumuz bu ay 25 Temmuz. Hem ceac state’de(ds-260 formu doldurduğumuz yerde), hem de interview mailinde ismim mevcut. Teşekkürler.

Maalesef CSPA'ya gore yas hesabi yapacaklardir ve 21'den buyukseniz vizeye uygun olmayacaksiniz. Sadece babaniz, esi ve 21 yas alti cocuklari Green Card alabilir. Isterseniz konsolosluga yazin, ama cok umitli olmayin. Fakat anneniz veya babaniz ABD'ye girdikten hemen sonra sizin icin F2B kategorisinden Green Card basvurusu yapabilirler, bilginize. Siz Green Card alana kadar bekar kaldiginiz surece F2B sureciniz isler.

Eger planlariniza uygunsa bu surecte H1B, L gibi isci vizeleriyle veya yuksek ogretim amaciyla (F vizesi) ABD'de bu surenin bir kismini gecirmeniz mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleymancrazy, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

Merhaba abim 7 ay kadar önce f4 vize başvurdu ama daha ilk mektup gelmedi mail gelmedi yardımcı olur musunuz mektup fiziki olarak mı geliyor yada mail neden gelmedi bana benim maili vermiştik

Online olarak mi basvuru yapti? NOA-1 belgeniz hem USCIS hesabinda gorunuyor olmali hem de posta olarak gelmis olmali. E-posta olarak gonderilmiyor, hem USCIS hesabinizda, hem de I-130 formuna yazdiginiz posta adresinize bildirim gelmis olmali.

Siz ABD icinde misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |