Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

anne babaya green card alma, basvuru yapildiktan ne kadar sure sonra mumkun olabiliyor?

Anne veya baba green card statüsünü aldığı gün itibariyle direk basvurabiliyor

• @waterman statu derken?

• @waterman evet mantıklı ama greencard sahibi anne & baba çocuklarının çocukları adına başvurabilmesi için çocuğunun 21 yaş altında olması gerekmiyor mu?
    en iyi @crazycells bilir :))

• ⭐⭐⭐

@Sserturk hayır F2Bden başvurabilirler bu 21 yaş durumu DV vizelerinde geçerli

• @waterman F2B yolundan süreci kısaltabilmem için bekar olmam gerekiyormuş o koşulu da sağlamadık yine bir engel 🙂

• ⭐⭐⭐

@Sserturk haydaa 😂😂

• Arkadaşlar merhaba. Ben bir şey sormak istiyorum. Amerika vatandaşının kardeşine sponsor olması biliyorsunuz çok uzun sürüyor. Acaba turist vizesi ile gidip bu uzun süreci Amerika’da tamamlama imkanı var mı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@theonenonly, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Arkadaşlar merhaba. Ben bir şey sormak istiyorum. Amerika vatandaşının kardeşine sponsor olması biliyorsunuz çok uzun sürüyor. Acaba turist vizesi ile gidip bu uzun süreci Amerika’da tamamlama imkanı var mı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Maalesef bu yöntem pek mantıklı değil. 10-15 yıl yasal statüde olmanız lazım ortalama 7-8 vize türü değiştirmeniz gerekir

• @waterman
    Cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile AOS gibi başvurduktan sonra süreç bitene kadar yasal kalma durumu olmuyor.
    Bu bahsettiğiniz 7-8 vize türü hangileri acaba? Başvurulabilir şeyler ise onları da araştırmak istiyorum. Bu süreçte Amerika’da kalmayı planlıyoruz tabi uygun şartlar var ise.

• ⭐⭐⭐

@theonenonly, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@waterman
    Cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile AOS gibi başvurduktan sonra süreç bitene kadar yasal kalma durumu olmuyor.
    Bu bahsettiğiniz 7-8 vize türü hangileri acaba? Başvurulabilir şeyler ise onları da araştırmak istiyorum. Bu süreçte Amerika’da kalmayı planlıyoruz tabi uygun şartlar var ise.

Bu konuda net bilgim yok maalesef söyle bi durum var ki göçmenlik başvurusu sonrası göçmen olmayan vizeyi uzatmamak lazım. Sizin H1B gibi duel intent vizeler almanız en doğrusu olur.

• @theonenonly bildigim kadariyla turist vizesiyle 6 aydan fazla abd de kalinamiyor ve calisma izni olmamasi maddi olarak zarara ugratir.

• @hasbelkader
    Cevabınız için teşekkür ederim ancak bir şekilde maddiyat karşılanabilir diye düşünüyoruz sadece bu 10-15 yıllık süreç için yasal kalma yollarını arıyoruz. 6 aydan sonra evet kalınmıyor bu konuya hakimim ama ben AOS süreci gibi başvuru yapınca süreç bitene kadar yasal kalınabilir mi diye araştırdım anladığım kadarı ile olmuyormuş. O yüzden başka yol var mı o arayıştayım:)

• @theonenonly, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@hasbelkader
    Cevabınız için teşekkür ederim ancak bir şekilde maddiyat karşılanabilir diye düşünüyoruz sadece bu 10-15 yıllık süreç için yasal kalma yollarını arıyoruz. 6 aydan sonra evet kalınmıyor bu konuya hakimim ama ben AOS süreci gibi başvuru yapınca süreç bitene kadar yasal kalınabilir mi diye araştırdım anladığım kadarı ile olmuyormuş. O yüzden başka yol var mı o arayıştayım:)

Selam, AOS ile neyi kastediyorsunuz anlamadim. bildigim kadariyla kardesiniz icin F4 e basvuru yaptiktan sonra kardesinizin Turkiye de sirasini beklemesi gerekiyor. Ama turist vizesi varken F4 e basvuru yapilabiliyor. Sonrasinda olur mu bilmiyorum. Benim kardesim once turist vizesini aldi sonra f4 e basvuru yaptim. Gecen sene ilk defa abd ye geldi 2 hafta kaldi ve dondu. umarim bu durum f4 gidisatini etkilemez.

• arkadaşlar selam, eşimin abisi üzerinden F4 başvurumuz varken B1/B2 turist vizesine basvurduk,
    ''Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the united states and immigration services?''
    sorusuna eşimin DS-160 formunda evet işaretliyoruz. Yalnız benim ve çocuğumuzun formunda da evet işaretlemeli miyiz?

• uscis.gov ve benzeri sitelere girebilen var mı?
    girmeya kalkınca
    Access Denied
    You don't have permission to access "http://uscis.gov/" on this server.
    Reference #18.1e284317.1680532320.52be0da

• ⭐⭐⭐

@Gurcan-Altan kendi mobil veriniz ile deneyin sorun çözülüyor

• 20 ay sonra ilk ilerleme, 17 gün. 08APR07

• ⭐⭐

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

20 ay sonra ilk ilerleme, 17 gün.

08APR07
    Resmen artvinde yaşayan antalyalı plakası sandım 😁 boylr tarih mi olur

• Gözünüz aydın yakında gidersiniz inşallah.Sizden sonrada inşallah bizlere sıra gelir🙏🙏🙏 bize daha çok var ama hiç ilerlememesinden iyidir.Bundan sonra ilerler mi acaba

• @eeken size ne kadar az bir sıra kalmışken mülakatlar durmuş resmen çok büyük şanssızlık. Umarım 2024 e girmeden mülakat mailinizi alırsınız 🗽

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |