Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@pia, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, 07 Şubat 2012 tarihinde ablam sponsorluğunda aile dayanaklı göçmenlik başvurusu yaptım. Ablama case ve id numaralarını içeren 12 Haziran 2020 tarihli bir mektup geldi. Ceac a giriş yaptığımızda şöyle bir yazı çıkıyor ''Yasaların öngördüğü göçmen vizesi verme konusundaki sayısal sınırlamalar nedeniyle, bu dilekçe şu anda daha fazla işleme alınmaya uygun değildir. Ulusal Vize Merkezi (NVC), bir göçmen vizesi alınana kadar dilekçeyi saklayacaktır. NVC, bu dilekçe daha fazla işleme alınmaya uygun olduğunda dilekçe sahibine, asıl başvuru sahibine veya kayıt avukatına bildirimde bulunacaktır. Asıl başvuru sahibi şu anda mülkün elden çıkarılması, işten vazgeçilmesi veya seyahat düzenlemeleri yapılması gibi kesin planlar yapmamalıdır.'' Bir ödeme kısmı var fakat aktif değil! Pandemi nedeniyle başvuruyu mecburen beklettik ama şimdi de ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Konsolosluğa mail attım Şu an 01 nov 2006 başvuruları işleniyor diye yanıt geldi. Şu an atmamız gereken adım nedir bilmiyorum. 1 yıl süre içinde başvurma şartı da sona ermek üzere....
    Ceac daki ödeme nedir? hakkımı kaybeder miyim? Şimdi ne yapmam gerekir gibi sorularıma bir türlü cevap bulamadım.:/ Yardımcı olur musunuz rica etsem? 😕

Sizin beklemekten baska yapacak bir seyiniz yok maalesef, dosyaniz acildiginda ve surec ilerlemeye basladiginda NVC size bildirim gonderecek.

Hmm, dosya açılmadı henüz demek; bekleyeceğiz. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, 07 Şubat 2012 tarihinde ablam sponsorluğunda aile dayanaklı göçmenlik başvurusu yaptım. Ablama case ve id numaralarını içeren 12 Haziran 2020 tarihli bir mektup geldi. Ceac a giriş yaptığımızda şöyle bir yazı çıkıyor ''Yasaların öngördüğü göçmen vizesi verme konusundaki sayısal sınırlamalar nedeniyle, bu dilekçe şu anda daha fazla işleme alınmaya uygun değildir. Ulusal Vize Merkezi (NVC), bir göçmen vizesi alınana kadar dilekçeyi saklayacaktır. NVC, bu dilekçe daha fazla işleme alınmaya uygun olduğunda dilekçe sahibine, asıl başvuru sahibine veya kayıt avukatına bildirimde bulunacaktır. Asıl başvuru sahibi şu anda mülkün elden çıkarılması, işten vazgeçilmesi veya seyahat düzenlemeleri yapılması gibi kesin planlar yapmamalıdır.'' Bir ödeme kısmı var fakat aktif değil! Pandemi nedeniyle başvuruyu mecburen beklettik ama şimdi de ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Konsolosluğa mail attım Şu an 01 nov 2006 başvuruları işleniyor diye yanıt geldi. Şu an atmamız gereken adım nedir bilmiyorum. 1 yıl süre içinde başvurma şartı da sona ermek üzere....
    Ceac daki ödeme nedir? hakkımı kaybeder miyim? Şimdi ne yapmam gerekir gibi sorularıma bir türlü cevap bulamadım.:/ Yardımcı olur musunuz rica etsem? 😕

Sizin beklemekten baska yapacak bir seyiniz yok maalesef, dosyaniz acildiginda ve surec ilerlemeye basladiginda NVC size bildirim gonderecek.

Hmm, dosya açılmadı henüz demek; bekleyeceğiz. Çok teşekkür ederim.

Evet, o sekilde yazilmis:

NVC, bu dilekçe daha fazla işleme alınmaya uygun olduğunda dilekçe sahibine, asıl başvuru sahibine veya kayıt avukatına bildirimde bulunacaktır.

• Yine 7 gün ilerleyip 8 Kasım 2006 olmuş bulletin tarihi. Ne zaman bi tık hızlanacak acaba, bu hızla giderse benim tarih 3 yıl sonra geliyor, resmen 17 sene bekleme olmuş oluyor.

• Bu ay aile vizelerinde ilerleme görülecek hızlanacak gibi birşeyler duyup azıcık ümitlenmiştim. Bu gidişle bu 6 ay 2.5 - 3 yıl sürer😡

• For Turkish nationals and individuals with Turkish residency, the U.S. Embassy is providing the following services by appointment only: immigrant visas for immediate relatives and fiancés of American Citizens, adoption cases, family-based immigrant visas for relatives of American Citizens and legal permanent residents, returning resident visas (SB-1), asylee following-to-join and refugees following-to-join cases, delivery of USCIS travel documents received at post, I-131A boarding foils for legal permanent residents, certain petitions that can be accepted at post (I-130/I-360/I-600), parole cases, and for certain Special Immigrant Visas (SI and SQ). We are not providing the following services: employment-based visas, Diversity Visas processing, DNA testing, fingerprint services for USCIS applications, or DS-117 (returning resident) applications.
    burdaki aciklamalara bakarsak cok uzun surmez gibi geliyor

• @Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Bu ay aile vizelerinde ilerleme görülecek hızlanacak gibi birşeyler duyup azıcık ümitlenmiştim. Bu gidişle bu 6 ay 2.5 - 3 yıl sürer😡

Geçen ayki videoda yazın hiç ilerlemesini beklemiyorum dedi Charlie. 😭

• @eeken evet öyle demiş. Moralim bozuldu. Oturup ağlayacağım bende

• Hepinize selamlar,
    DQ olunca bizde heyecanlandık.Ama ben yinede iyiserim bize eylül sonu randevu gelecek diyorum.

• Bu ayki canlı yayında şu şekilde bilgi verdi Charlie reis;

Worldwide F4 ve İndia F4 Haziran bülteninde ilerleyecek.

• Merhaba arkadaşlar F4 vizesi için konsolosluk mülakat tarihi vermeye başladı mı bilginiz varmı?

• @orhan-gazi Bana kalırsa başlamamıştır. Priority date i ocak 2006 olup bekleyen biliyorum ben.

• Şuradan bakınca Şubat'ta 17 Mart'ta 8 F4 verildiği gösterilmiş:

• @eeken verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. İlerleme olması beni sevindirdi bundan sonrada inşallah vizeler artarak devam eder

• @eeken F4 vize onayı alanların hiç biri bu foruma üye degil galiba, biz hep beklemedeyiz...

• @oprmngr benimde aklımdan aynı şey geçiyordu. Yakın zamanda onay veya mülakat tarihi almış olan yok mudur acaba?

• Herkese merhaba bilenler yardımcı olursa sevinirim.Babam benim için f3 kategorisinden başvuru yapmıştı 2014 Kasım ayında, dosya kabul oldu nvc ye aktarıldı.Bugun itibariyle işlemlerim ne kadar sürer.Bunun cevabıni hiçbiryerde bulamadim

• @The-first-Legendary-gamer Mayıs ayı vize bülteninde tarih :F3 22AUG08

• Teşekkürler cevap için sizce Biden'in göçmenlik reformu kabul edilirse bu süre düşebilirsin.Artik 8 Mayıs günü şansımızı deneyecez😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@The-first-Legendary-gamer, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Herkese merhaba bilenler yardımcı olursa sevinirim.Babam benim için f3 kategorisinden başvuru yapmıştı 2014 Kasım ayında, dosya kabul oldu nvc ye aktarıldı.Bugun itibariyle işlemlerim ne kadar sürer.Bunun cevabıni hiçbiryerde bulamadim

Ayrica belirteyim, ilk firsatta F3 basligini olusturacagim 🙂 Tum kategorilerin ayri birer basliklarinin olmasi iyi olur...

• @oprmngr
    Merhaba.
    14.yil.oldu. 2007 deki Müracaatlarin
    Sıra ne durumda..
    2021 de olmuyor mu.
    Hk

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |