Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Minelli Nvc ti kontrol ettiğimizde 20 kasım tarihini kontrol ediyoruz diye açıklama yapmışlar sizinki 10 Aralık ben bu işi gerçekten anlamadım acaba siz biliyormusunuz

• @Minelli size mail mi geldi yoksa case Numbers dan mı kontrol ettiniz bende sabırsızlıkla bekliyorum benim belgelerimin submit tarihi 31 december 2020

• @horoz haftalık değişiyor , haftalık güncelleniyor benimde 4 Aralık'ta mesaj geldi bana

• @orhan-gazi evet haftalık güncelliyorlar ama bu hafta için yazdıkları 20 kasım tarihi mantık yürütemedim

• @horoz slm hem mail geliyor hem de case sayfaniza bildiri geliyor, belki katagorilere gore degisiyordur sureler bir fikrim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhan-gazi, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells mail attım

evet, ilginc bir sekilde yeniden istemisler. Oncelikle dogru belgeyi yuklediginize emin olun, eger eminseniz aynisini e-devletten bir daha alip yukleyin. Belgeyi Turkce olarak yukleyebilirsiniz.

Kiziniz icin isteneni ise bence bu sefer not ile paylasin. Yani "police certificate" yerine "explanation for police certificate" diye bir isimle kizinizin yasini belirten yazi yukleyin oraya.

• @crazycells teşekkür ederim sağolun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim sağolun

Bu arada su sayfada sadece 14 yas alti icin gerekmiyor diyor:

Police certificates are not required for applicants who are under the age of 14.

Eger e-devletten alamiyorsaniz isterseniz adliyeden bir daha almayi deneyin. Adliyeden herkesin bu belgeyi alabilmesi lazim diye dusunuyorum.

• @crazycells önce ilgi ve alakanız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi adliyeden veriliyormus tekrar gideceğim. Adlı sicil kaydını belkide önce istememelerinin sebebi bence o zaman 14 yaşını doldurmamisti şu anda doldurdu 15 ten gün aldığı için istediklerini düşünüyorum, birde biz bütün gönderdiğimiz evrakları tercümesi ile beraber gönderdik, sadece bizim adlı sicil kaydını İngilizce gonderdik , o yüzden adlı sicil kaydını da önceki evraklar gibi Türkçe ve İngilizce tercümesi ile istediler diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells önce ilgi ve alakanız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi adliyeden veriliyormus tekrar gideceğim. Adlı sicil kaydını belkide önce istememelerinin sebebi bence o zaman 14 yaşını doldurmamisti şu anda doldurdu 15 ten gün aldığı için istediklerini düşünüyorum, birde biz bütün gönderdiğimiz evrakları tercümesi ile beraber gönderdik, sadece bizim adlı sicil kaydını İngilizce gonderdik , o yüzden adlı sicil kaydını da önceki evraklar gibi Türkçe ve İngilizce tercümesi ile istediler diye düşünüyorum

Ben de sizin gibi dusunuyorum, yani adliyeden bu formu alip yuklerseniz sorun kalmayacaktir.

• Merhaba arkadaşlar , ablam Usa vatandaşı. Hala 6 senelik turistik vizem var , kardeşlik hakkından yararlanmak istiyorum. Lakin
    10 -13 sene ibarelerini görünce pekte başvurasım gelmedi. Bu kadar masrafa ve süreye değer mi ? Sürenin kısalması mümkün mü ? Bu süre içinde herhangi bir az da olsa hak kazanabiliyor muyum ( çalışma gibi vs ) bilgilendirme için teşekkürler

• @Sude-Çalışkan Malesef yesil kartinizi alincaya kadar herhangi bir hakkiniz olmuyor. Ikinci sorunuza gelecek olursak, eger Biden'in yeni gocmenlik yasa tasarisi kongreden gectikten sonra senatodan da gecebilirse ( kolay olacaga benzemiyor) o zaman kisalir. Bu kadar masrafa deger mi? Bu sorunun cevabini ise sadece siz verebilirsiniz. Hayattan beklentileriniz, umutlariniz, bulundugunuz ulkede mutlu olup olmadiginiz, aile, arkadaslik baglari vs... Bir cok etken var. Bunlari da bir kenara birakirsak, bence bir yerde dogru soru "tum bunlara degdi mi?" olacak. O da sadece Ameridaka yasamaya baslayip ne olup bittigi gormek gerek.

Ama ben yeriniz de olsam basvururdum. Sure uzar ya da kisalir ama o gun geldiginde belki varolan kurulu duzeniniz ya da hayatinizdaki cesitli pozitif nedenlerden oturu basvurunuzu bile unutacaksiniz, sira size geldiginde bile gorusmeye gitmeyeceksiniz. Ama belki de yillar sonra sira size geldiginde hayata yeniden baslamak icin ikinci bir sans olarak size sunulacak. Keske dememek lazim.

• @Sude-Çalışkan bence başvurun dediğiniz gibi süreç uzun ama pişman olmamak için bu şansı değerlendirin bizde 2015 yılında başvurumuzu yaptık tek pişmanlığımız 2011 yılında o hakkımız varken 4 yıl beklemek oldu ayrıca her yıl grencarda başvuruyoruz sizde böyle denersiniz yıllar çabuk geçiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sude-Çalışkan, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba arkadaşlar , ablam Usa vatandaşı. Hala 6 senelik turistik vizem var , kardeşlik hakkından yararlanmak istiyorum. Lakin
    10 -13 sene ibarelerini görünce pekte başvurasım gelmedi. Bu kadar masrafa ve süreye değer mi ? Sürenin kısalması mümkün mü ? Bu süre içinde herhangi bir az da olsa hak kazanabiliyor muyum ( çalışma gibi vs ) bilgilendirme için teşekkürler

Arkadaslara katiliyorum, genelde bu surecteki en buyuk pismanlik "neden daha once basvuru yapmadim ki" oluyor... O nedenle hizli bir sekilde basvuru yapip gocmenlik surecinizi baslatmanizi tavsiye ederim.

Bence halihazirda turist vizesi sahibi olmaniz buyuk bir avantaj, cunku bundan sonra gocmenlik sureci devam ederken turist vizesi basvurunuz reddedilebilir.

Surecin ilerde uzayip, kisalacagini zaman gosterecek... Maalesef bunu simdiden kestirmek mumkun degil ama sayin @mydream 'in de dedigi gibi Biden'in kapsamli gocmenlik yasa tasarilari yasalasirsa o durumda sureclerde hizlanma gorebiliriz.

• @Sude-Çalışkan Kesinlikle basvurun surec uzun ama elinizde bir alternatif olur ileride iyi ki basvurmusum dersiniz. Benim kardesim 2007 de basvurmustu. 2019 da sıra geldi evrakları yolladım konsolosluktan randevu bekliyorum. Greencardi alabilirsem, o zaman aklımda fikir olarak bile olmayan oğlum icin bir secenek belki ikinci bir ulke vatandaslıgı sunabilecegim.

• 26 Şubat'ta tax return'u tekrar yüklemiştik. Az önce documentarily qualified maili geldi sonunda. Darısı randevuya 🙂

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

16 Kasım'da NVC'ye yüklediğimiz belgelerden abimin tax return'u hariç kabul edilmiş. Onu da tekrar yükledik bakalım.

• Hadi hayırlısı ,bizimde önümüzdeki haftaya gelir o halde ben 2 martta dogum belgesini yüklemiştim

• @eeken Selamlar sonunda bizede DQ maili geldi randevuyu beklemek kaldı. Herkes için hayırlı olsun

• Merhaba, 07 Şubat 2012 tarihinde ablam sponsorluğunda aile dayanaklı göçmenlik başvurusu yaptım. Ablama case ve id numaralarını içeren 12 Haziran 2020 tarihli bir mektup geldi. Ceac a giriş yaptığımızda şöyle bir yazı çıkıyor ''Yasaların öngördüğü göçmen vizesi verme konusundaki sayısal sınırlamalar nedeniyle, bu dilekçe şu anda daha fazla işleme alınmaya uygun değildir. Ulusal Vize Merkezi (NVC), bir göçmen vizesi alınana kadar dilekçeyi saklayacaktır. NVC, bu dilekçe daha fazla işleme alınmaya uygun olduğunda dilekçe sahibine, asıl başvuru sahibine veya kayıt avukatına bildirimde bulunacaktır. Asıl başvuru sahibi şu anda mülkün elden çıkarılması, işten vazgeçilmesi veya seyahat düzenlemeleri yapılması gibi kesin planlar yapmamalıdır.'' Bir ödeme kısmı var fakat aktif değil! Pandemi nedeniyle başvuruyu mecburen beklettik ama şimdi de ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Konsolosluğa mail attım Şu an 01 nov 2006 başvuruları işleniyor diye yanıt geldi. Şu an atmamız gereken adım nedir bilmiyorum. 1 yıl süre içinde başvurma şartı da sona ermek üzere....
    Ceac daki ödeme nedir? hakkımı kaybeder miyim? Şimdi ne yapmam gerekir gibi sorularıma bir türlü cevap bulamadım.:/ Yardımcı olur musunuz rica etsem? 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pia, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, 07 Şubat 2012 tarihinde ablam sponsorluğunda aile dayanaklı göçmenlik başvurusu yaptım. Ablama case ve id numaralarını içeren 12 Haziran 2020 tarihli bir mektup geldi. Ceac a giriş yaptığımızda şöyle bir yazı çıkıyor ''Yasaların öngördüğü göçmen vizesi verme konusundaki sayısal sınırlamalar nedeniyle, bu dilekçe şu anda daha fazla işleme alınmaya uygun değildir. Ulusal Vize Merkezi (NVC), bir göçmen vizesi alınana kadar dilekçeyi saklayacaktır. NVC, bu dilekçe daha fazla işleme alınmaya uygun olduğunda dilekçe sahibine, asıl başvuru sahibine veya kayıt avukatına bildirimde bulunacaktır. Asıl başvuru sahibi şu anda mülkün elden çıkarılması, işten vazgeçilmesi veya seyahat düzenlemeleri yapılması gibi kesin planlar yapmamalıdır.'' Bir ödeme kısmı var fakat aktif değil! Pandemi nedeniyle başvuruyu mecburen beklettik ama şimdi de ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Konsolosluğa mail attım Şu an 01 nov 2006 başvuruları işleniyor diye yanıt geldi. Şu an atmamız gereken adım nedir bilmiyorum. 1 yıl süre içinde başvurma şartı da sona ermek üzere....
    Ceac daki ödeme nedir? hakkımı kaybeder miyim? Şimdi ne yapmam gerekir gibi sorularıma bir türlü cevap bulamadım.:/ Yardımcı olur musunuz rica etsem? 😕

Sizin beklemekten baska yapacak bir seyiniz yok maalesef, dosyaniz acildiginda ve surec ilerlemeye basladiginda NVC size bildirim gonderecek.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 3
  • 1468
  • 247
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |