Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells net olarak anlayamadım. Kusura bakmayın. Şöyle sorayım.
    1-Önce vize işlemlerini tamamlayıp eşim asıl başvuru sahibi olarak gidecek sonraki bir zamanda biz ayrıca işlemlerimizi tamamlayıp gidebileceğiz.
    2- Veya hep beraber vize işlemlerimizi tamamlayıp eşim önce gidecek. Sonraki bir tarihte ben ve çocuklar ABD ye giriş yapabileceğiz.hangisi doğrudur acaba?

Siz tam olarak ne yapmaya calisiyorsunuz isterseniz onu yazin bana, ben ona gore yonlendireyim.

• Merhaba,
    Burada verilmis detayli bilgiler icin tesekkurler. Yesilkartforum a yeni uye oldum. Gercekten forumun kapsam bir hayli genis ve cok faydali bilgiler var. Admin grubunu tebrik ediyorum.
    Ben, I-130 formunu doldurdum ve gerekli evraklari toparlayip gectigimiz nisan ayinda kardesim icin basvuru yaptim. 2 hafta icinde ilk NOA mektubu geldi. Gonderdigim belgeler arasinda herhangi bir eksik olsaydi veya formda yanlis yaptigim birsey olsaydi, bu gelen NOA mektubunda belirtilir miydi? yani ilk asamayi sorunsuz bir sekilde atlattim diyebilir miyim?
    Ikinci sorum ise Turkiye ye kesin donus ile ilgili. Turkiye de is bulabilirsem, kesin donus gibi bir niyetim var. Bu durum kardesim icin yaptigim basvuruyu etkiler mi? yani sponsor olacak kisinin ABD de yasiyor olmasi sart mi? Kafama takilan bu konular hakkinda bilginiz olcusunde aydinlatirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba,
    Burada verilmis detayli bilgiler icin tesekkurler. Yesilkartforum a yeni uye oldum. Gercekten forumun kapsam bir hayli genis ve cok faydali bilgiler var. Admin grubunu tebrik ediyorum.
    Ben, I-130 formunu doldurdum ve gerekli evraklari toparlayip gectigimiz nisan ayinda kardesim icin basvuru yaptim. 2 hafta icinde ilk NOA mektubu geldi. Gonderdigim belgeler arasinda herhangi bir eksik olsaydi veya formda yanlis yaptigim birsey olsaydi, bu gelen NOA mektubunda belirtilir miydi? yani ilk asamayi sorunsuz bir sekilde atlattim diyebilir miyim?
    Ikinci sorum ise Turkiye ye kesin donus ile ilgili. Turkiye de is bulabilirsem, kesin donus gibi bir niyetim var. Bu durum kardesim icin yaptigim basvuruyu etkiler mi? yani sponsor olacak kisinin ABD de yasiyor olmasi sart mi? Kafama takilan bu konular hakkinda bilginiz olcusunde aydinlatirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

Evet, temel bir eksik olmadigini soyleyebiliriz sanirim, eger belgelerin birinde eksik varsa baska bir bildirim alirsiniz.

Evet, sponsorun ABD'de domicile olma gibi bir zorunlulugu da var, siz vize icin sponsor olabilirsiniz, ama finansal sponsor olabilmek icin yine sartlari saglayan baska birinin destegi gerekecektir. Su konuda ayrintili bilgi bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells teşekkür ederim bilgi için.

• @crazycells önce eşim sonra biz gitmek istiyoruz. Kendi işlemlerimizi o, gittikten sonra mı yoksa onunla birlikte mi yapmalı diye sormak istemiştim. Bu konular hakkında çok bilgisiz olunca başkası için anlamsız olabilen sorular sormak durumunda kalabiliyor insan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells önce eşim sonra biz gitmek istiyoruz. Kendi işlemlerimizi o, gittikten sonra mı yoksa onunla birlikte mi yapmalı diye sormak istemiştim. Bu konular hakkında çok bilgisiz olunca başkası için anlamsız olabilen sorular sormak durumunda kalabiliyor insan.

o durumda sonra gidecekler icin Follow To Join secenegini secebilirsiniz. Eger tarihlere emin degilseniz, plan kesin degilse veya tarihler birbirine yakinsa Accompany secenegi de secebilirsiniz.

• @crazycells abi merhaba niçin 13 yillik fark oluyor ?
    Birde abi avrupa için vize bülleteni yok ? Ancak all chargeability areas except those listed birde meksika filippin çin yazilmiş .avrupa neden yok ?

• @crazycells abi neden f4 vizesi 13 yillik oluyor niye 13 yil bekliyoryz ondan kisa olmazmi ?

• Selam neden f4 vizesi uzun yillar bekleniyor

• Birde vize bülleteninde all chearegability india ,china philippin yaziyor ama avrupa yok qaliba

• @sami-nur Avrupa dünyanın geri kalanı içinde.

• @Zeyno nerde göre bilmiyorum ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells abi merhaba niçin 13 yillik fark oluyor ?
    Birde abi avrupa için vize bülleteni yok ? Ancak all chargeability areas except those listed birde meksika filippin çin yazilmiş .avrupa neden yok ?

cunku ayni amacla basvuran bir suru kisi var, ama her yil verilebilecek vize sayisi yasalarla kisitli. O nedenle size sira gelmesini beklemeniz gerekiyor.

ulke ismi yazilmayan bilgiler tum dunya icin gecerli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Birde vize bülleteninde all chearegability india ,china philippin yaziyor ama avrupa yok qaliba

ulke ismi yazilmayan bilgiler tum dunya icin gecerli. Avrupa dahil...

• @crazycells o zaman all chargebility olan bölümr dahil avrupa ben böyle anladim

• Bu ayki vize bülteninde sıra gelir diyordum ama ne yazık ki 9 günle kaçırdım. 22JUL07 olmuş, benimki 31JUL07 😢

• @eeken Bizimki F2B. A ya da B tablosundan hangisine bakacagimizi nereden ögreniyoruz acaba? Her ay degisiyor mu bakacagimiz tablo?

• @historian Genelde B tablosuna göre welcome letter geliyor, A tablosuna göre ise mülakat tarihi alınabiliyor. USCIS'de bir sayfa var o ay hangi tabloya bakılacağını gösteren, ama anladığım kadarıyla o sadece adjustment of status yapanlar için.

• @eeken Üzülmeyin gelecek ay gelir nasıl olsa. Zaten sonrasında da epey bekliyeceğiz gibi görünüyor. A tablosu yavaş ilerliyor. Biz mektubu alalı neredeyse 2 ay oldu. Rahat 4 at daha bekleriz

• @Zeyno No movement filan olmasın da, baya hayal kırıklığı olur. Gerçi 12 yıl bekledik zaten, biraz daha bekleriz de; insan sona yaklaşınca daha sabırsız oluyor. A tablosu da birer ay ilerliyor en azından; umarım o da yavaşlamaz.

Siz hangi aşamadasınız, formları doldurup bekleme aşamasına mı geçtiniz? Formların kabul onayı geldi mi?

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 116
  • 9
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |