Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Evet onaylandı, ANK2009 şeklinde numaram da geldi. Sanırım o onaylandığı zaman geliyor değil mi numara? I130dan 2 sene sonra geldi.

Teşekkürler ilginiz için.

• @eeken merhaba bize bahsettiğiniz numara ulaşmadı yada ulaşamadı siz nasıl aldınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells Ekim 2007 de onaylandı. Şimdi bekliyoruz sadece. Mektup gelmesi gerekiyor diye biliyorum ama emin de değilim

Size ilk gelen onay, formlarin ve basvurunun alindigina dair bir mektup... Onu onaylanmak olarak dusunmeyin...

Formlarinizin bulundugu servis merkezine gore bekleme suresini suradan kontrol edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells Evet onaylandı, ANK2009 şeklinde numaram da geldi. Sanırım o onaylandığı zaman geliyor değil mi numara? I130dan 2 sene sonra geldi.

Teşekkürler ilginiz için.

Cok kisa surede gelmis, o durumda NVC'den bilgilendirme beklemelisiniz. NVC sizin posta adresinize bilgileri gondermis olmali.

Eger gocmen kacmis bir uyari oldugunu dusunuyorsaniz, suradan surecin ne durumda oldugunu NVC'ye sorabilirsiniz:

• @crazycells Teşekkürler, mail attım NVC'ye. Normalde priority date gelmeden DS260 doldurulmuyor diye düşünmüştüm. Priority date gelmeden herhangi bir işleme başlayabiliyor muyuz? NVC sitesinde tarih yaklaşınca bazen gelebilir bilgiler diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkürler, mail attım NVC'ye. Normalde priority date gelmeden DS260 doldurulmuyor diye düşünmüştüm. Priority date gelmeden herhangi bir işleme başlayabiliyor muyuz? NVC sitesinde tarih yaklaşınca bazen gelebilir bilgiler diyor.

evet, tarih yaklasinca baslayabilirsiniz. NVC, mulakat tarihini vermek icin priority date'inizin aktif olmasini beklemeli, ama sizin mulakata daha onceden hazirlanmaniz mumkun.

Eger sadece NVC'den bu yonde bir bildirim gelirse bunu yapmalisiniz.

• @crazycells Zaten şu an invoice number'ım olmadığı için bir şey yapamıyorum 🙂 Merak ettim, NVC başka bi yere mi attı diye. Geçen sene mail adresimi de case'e ekletmiştim halbuki.

• @Zeyno iki sene sonra ayrı bir mektupla case NVCye iletildi şeklinde geldi numara.

• @eeken teşekkürler. Ben de öğrendim 2009 da onaylanmış

• @crazycells teşekkürler. 2009 da onaylanmış. Bu durumda bir süre daha bildirim bekleyeceğiz sanırım.

• @Zeyno 2009lu numaranızla ceac'dan tekrar baktınız mı, ne diyor?

• Yeni yasanın bize nasıl bir etkisi olur acaba?

@crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yeni yasanın bize nasıl bir etkisi olur acaba?

@crazycells

Hukumet yardim programlarindan yararlandiniz mi? Yararlandiysaniz toplamda kac programdan kacar ac yararlandiniz (son 3 yil icerisinde)?

• @crazycells Hayır yararlanmadım. F4 sürecinde bekliyorum halen (31JUN07). Farklı bilgiler var sitelerde, ingilizce bilgisi veya meslek nedeniyle kısıtlamalar olacak diye. Bu durumda endişelenecek bir şey yok sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hayır yararlanmadım. F4 sürecinde bekliyorum halen (31JUN07). Farklı bilgiler var sitelerde, ingilizce bilgisi veya meslek nedeniyle kısıtlamalar olacak diye. Bu durumda endişelenecek bir şey yok sanırım.

Bence telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok. Ayrintili bakamadim ama daha once konusulanlardan daha farkli bir sey oldugunu zannetmiyorum icinde, bu uygulamalar su an icin USCIS'i ilgilendiriyor. Siz konsoloslukta vize alacaksiniz, degil mi? Eger sponsorunuz geliri yeterliyse, vize almamaniz zor 🙂

• @crazycells Teşekkürler cevabınız için 🙂 Şu an heyecanla bu ayın visa bulletin sayfasını refresh edip duruyorum. Halen gelemedi, normalde 12si gibi gelirdi 😃

• @crazycells tekrar merhaba. F4 sürecinde tarihin gelmesini beklerken (JUL07 henüz belge toplamaya dair istek almadım) NVC'ye geçen sene evlendiğime dair soru sordum. Soruma şu şekilde cevap geldi:

'Dear Sir/Madam:

We are unable to process a spouse with this case as a derivative applicant without proper documentation.  Please send a copy of the principal applicant's marriage certificate, a copy of the derivative applicant spouse's birth certificate and a copy of the derivative applicant spouse's passport, so we may properly process this petition.  Please submit the requested documents to https://nvc.state.gov/inquiry or to the address below.'

Doğru mu anlıyorum? Şu an evlilik belgemi, eşimin doğum sertifikasını ve pasaport kopyasını mı istiyorlar? Halbuki bunları ds260 doldururken eklemeyecek miydim? Şimdi mi göndereceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tekrar merhaba. F4 sürecinde tarihin gelmesini beklerken (JUL07 henüz belge toplamaya dair istek almadım) NVC'ye geçen sene evlendiğime dair soru sordum. Soruma şu şekilde cevap geldi:

'Dear Sir/Madam:

We are unable to process a spouse with this case as a derivative applicant without proper documentation.  Please send a copy of the principal applicant's marriage certificate, a copy of the derivative applicant spouse's birth certificate and a copy of the derivative applicant spouse's passport, so we may properly process this petition.  Please submit the requested documents to https://nvc.state.gov/inquiry or to the address below.'

Doğru mu anlıyorum? Şu an evlilik belgemi, eşimin doğum sertifikasını ve pasaport kopyasını mı istiyorlar? Halbuki bunları ds260 doldururken eklemeyecek miydim? Şimdi mi göndereceğim?

Evet, aynen oyle... dediginiz belgeleri NVC'ye gonderin ki esinizi dosyaniza eklesinler (dogum sertifikasi - vukuatli nufus kayit ornegi oluyor)... DS-260 sirasinda da ekleyebilirsiniz ama su an evli oldugunuz icin beklemeye gerek yok, ne kadar erken surece eklerseniz o kadar iyi olur...

• @crazycells, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@Ali-Kartal, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells

Toparlayacak olursam, ben okuduklarımdan anladığım kadarıyla.

I-130 formu ile ekinde göndereceğim evraklar şu şekilde.

Benim için
    -Green Kart alacak kardeşin pasaport biyografi sayfası,
    -Evliliğe ilişkin evrakların fotokopileri, (Evlilik Cüzdanı)
    -ABD vatandaşının kardeşi arasındaki aile ilişkilerini gösteren resmi belgeler. (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği)

• Eski Evliliği bittiğini gösteren resmi belge.

Sponsor İçin (ablam)
    -ABD vatandaşı olduğunu kanıtlayan Pasaport Fotokopisi veya Naturalization belgesi

Ben bu benim içi olan, toplam 4 evrakı ingilizceye çevirip, İngilizce asıllarını ve ablamın Naturalization belgesini I-130 formu ekinde gönderdiğimde I-130 formu ile işim bitiyor diye anlıyorum.

Doğru mu?

Surada liste vardi, oradan karsilastirin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular/2

@crazycells Merhaba,

Kardeş kategorisinden I-130 formunu doldurduk. Ben Form eki için fazla bilgiler hazırlamışım. Bu konuda bilgilendirmek istedim.

I -130 Formu ekinde, sadece 2 adet belge yeterliymiş
    -ABD vatandaşı "başvuru yapan" ABD pasaportu fotokopisi veya Naturalization belgesi
    -ABD vatandaşının başvuru yapılacak kardeşle arasındaki aile ilişkilerini gösteren resmi belgeler. (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği-Türkiye'den alınacak)

Başvuru yapan ablam formu doldurup sadece yukarıda bahsettiğim bu 2 belgeyi gönderdi.

USCİS formumuzun alındığına dair belge (mektup) geldi.

PRIORITY DATE : 19 AĞUSTOS 2019

Kardeş kategorisinden vize randevu çağrılma süresi yaklaşık 12 -13 sene sürüyor diye biliyorum.

Bu nedenle şöyle bir soru soracağım.

Ben 12 sene sonramı 2. mektubu beklemeliyim.

Bu süre zarfında başka bir belge gönderme alma durumu var mı ? veya her hangi bir işlem takip etmem gerekiyor mu ?

• @eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@Zeyno iki sene sonra ayrı bir mektupla case NVCye iletildi şeklinde geldi numara.

@eeken Merhaba,
    Ben işlemlere yeni başladım.

Birşey sormak istiyorum. Rica etsem cevaplarmısınız lütfen.

"USCİS formumuzun alındığına dair belge (mektup) geldi."

PRIORITY DATE : 19 AĞUSTOS 2019

Kardeş kategorisinden vize randevu çağrılma süresi yaklaşık 12 -13 sene sürüyor diye biliyorum.

Bu nedenle şöyle bir soru soracağım.

Ben 12 sene sonramı 2. mektubu beklemeliyim.

Bu süre zarfında başka bir belge gönderme alma durumu var mı ? veya her hangi bir işlem takip etmem gerekiyor mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |