Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @HockeyUmpire2 @Edelweiss Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım internette kesin ve katı kurallar yazsalar da ofislerine gidip yüz yüze konuşup, güvenlerini kazandıktan sonra cash ile kiralama konusunda esneklik sağlayacaklarını düşünüyorum. en azından yerel-küçük ölçekli firmaların bunu yapabileceğini düşünüyorum.

• ⭐⭐

@Cupzen Telefonla arayıp da öğrenebilirsiniz. Bazı acenteler şirket politikalarını bazen esnetebiliyorlar.

• merhabalar florida orlandodan araba kiralayip newyorka gitmek istiyoruz araci newyorkta teslim etmeyi dusunuyoruz kiralama fiyatlari cok artarmi ? yardimci olabilirmisniz ?

• Bu ay sonu ikinci giris yapmak uzere LA e gidiyoruz. Arac kiralama icin Alamo ve Turo dan araba baktık ve sonunda Alamo da karar kıldık. Su donemde gordugum kadari ile arac kiralama ucretleri dusuk, sanirim kis olması sebebi ile. Turo ile Alamo yu kiyasladigimda cok az bir fark vardi ve sunu fark ettik, eger US vatandasi secilir ise Alamo da fiyatlar bir anda yukseliyor, eger TR vatandasi gosterilir ise daha ucuz fiyat gozukuyor. Sanirsam vergi sebebi ile. O nedenle US vatandaslarinin Turo tercih etmesi normail geldi bana ama yabanci uyruklukar icin ( yaz-kis donemini farki olabilir) arac kiralama firmalari ile aralarinda cok fark yok gibi su an.

• @mistikky, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

merhabalar florida orlandodan araba kiralayip newyorka gitmek istiyoruz araci newyorkta teslim etmeyi dusunuyoruz kiralama fiyatlari cok artarmi ? yardimci olabilirmisniz ?

Bildigim kadariyla kiraladiginiz eyalet disinda baska bir eyalette araci teslim edecekseniz, bir miktar fee charge yapiyorlar. Agentaya gore sorup ogrenmeniz lazim ne kadar charge yaptiklarini.

• merhaba herkese...houston tx dan iah national dı galiba.memnun kalmadım 3 gündü zaten.oklahoma dan enterprise ile kiralayıp new yorka gectık.bu daha iyiydi.new jersey newark enterprise bulana kadar öldük.teslimatta depoya bile bakılmadı.biraz depoda eksık vardı hatta ücret verecektım gerek yok dedıler.ee haklılar benzin sudan ucuz olunca tenezzül etmiyorlar...yardımcı olan arkadaşlar tekrardan teşekkürler.

• ⭐⭐

@periturk Başka bir sehırde teslım ettiğiniz için extra ödeme yaptınız mı?

• Houston IAH alış - San Antonio Aiport veriş için 1 gün araç kiraladım. Araç için internet sitesinden 1 gün için 116$ rezervasyon yaptım. Yol yorgunlugu ile kiralamaya gittim bana 199$ lık belge imzalatmışlar. Aracı saatinde bıraktım fakat bıraktığım yerde kimse yoktu kutuya bıraktım. Orada da 50$ charge etmişler. Yani Avis'ten 1 günlük aracı 250$ kiralamış oldum. Araç Ford Fusion. Sanırım çalışan eleman biz bunlara ne geçirsek kardır dedi.

Türkiye'de AVIS kullandığım için tercih etmiştim ama bir daha kullanacağımı düşünmüyorum. Yaklaşık 20 gün Amerika'da kaldım ve AVIS tabelasının önünden bir daha geçmedim. Daha sonrası için Enterprise kullandım ve aynı araca haftalık için 227$ ödedim.

Bu da bize ders olmuş oldu 🙂

• @HockeyUmpire2 evet extra ödedik. 4 gün kiraladık.oklahoma dan new jersey enterprise 570 dolar...öncesinde houstondan oklahoma ya 3 gün 400 kusurdu galiba.burda önemli olan full sigorta yapmalarına izin vermemek...national si galiba çok üçkağıtçılar.zaten sigorta istemesenizde arabanın oluyor enterprise dökümünde gördüm.umarim işinize yarar

• Merhabalar, Virginia dan Keywest e araba yolculugu yapmak istiyoruz. 10 gun icin araba kiralayacagiz. Daha once bahsedildigi gibi Turk residency secilirse sigortadan dolayi neredeyse yari yariya fiyat farki oluyor Avis te. E2 vizesi ile burada 1 yildir calisan birisiyim sanirim residency secenegi bana uymuyor? Babam ziyaretime geldi onun adina kiralayabiliriz. Fakat bir kaza durumunda ne gibi farklilik olur bilemiyoruz. Daha once bu durumu deneyim eden birileri bilgi verirse cok memnun oluruz.

• @acelebii bizde esimle Losangeles'a gittigimizde Turo'dan arac kiralamistik. Sahibi bizzat havalimanina getirip bize aracin ozelliklerini anlatarak teslim etti hatta geri teslim zamani oncesi mesajlasarak iki tarafada uyan baska bi lokasyonda teslim etmistik. Araci ic dis temiz aldiginiz gibi teslim etmezseniz ekstra yikama temizlik bedeli odeyebiliyorsunuz biz bu konuyu onceden bildigimizden temizleyip teslim etmistik hicbir sorun yasamadik..

• Ehliyet olmadan araç kiralamanın bir yolu var mı ?

• Merhabalar, bu sene eylül ayinda kardesimle Almanyada ——> Los Angeles‘e gitmeyi planliyoruz. Grand Canyon,Las Vegas ve San Franciscoyada gitmeyi planliyoruz o yüzyen önerebilceginiz araba kiralama yerleri varmidir? Özellikld Kilometer Free lazim bizim icin.

• @HPX biz su ana kadar her gidisimizde Alamodan kiraladik. Unlimited milega idi hep.

• @cnpist, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

@HPX biz su ana kadar her gidisimizde Alamodan kiraladik. Unlimited milega idi hep.

Tesekkür ederim cevabiniz icin. Ozaman alamoya bi bakicam. Peki sigorta durumu nasil yani bilginiz varmi efendim?

• @HPX tek bir firmaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz.
    Kayak.com gibi sitelerden tüm firmaların karşılaştırmasını yapabilirsiniz, tüm detaylar zaten yazıyor.
    Sigorta için de hiç açığınız kalmasın istiyorsanız ekstra ücret ödemeniz gerekiyor, full-coverage seçerek yapabilirsiniz.
    TR ehliyetinizle kiralayabilirsiniz sıkıntı olmaz..

İyi yolculuklar...

• @VolkanU, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

@HPX tek bir firmaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz.
    Kayak.com gibi sitelerden tüm firmaların karşılaştırmasını yapabilirsiniz, tüm detaylar zaten yazıyor.
    Sigorta için de hiç açığınız kalmasın istiyorsanız ekstra ücret ödemeniz gerekiyor, full-coverage seçerek yapabilirsiniz.
    TR ehliyetinizle kiralayabilirsiniz sıkıntı olmaz..

İyi yolculuklar...

Tesekkür ederim Volkan Bey. O siteden de üzeri ozaman ben bi bakiyim, insallah güzel ve uygun bisey buluruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@con1, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

Ehliyet olmadan araç kiralamanın bir yolu var mı ?

su ana kadar boyle bir hizmet veren yer gormedim. Illaki birinin ehliyet bilgileri gerekiyor...

• @HPX, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

@cnpist, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

@HPX biz su ana kadar her gidisimizde Alamodan kiraladik. Unlimited milega idi hep.

Tesekkür ederim cevabiniz icin. Ozaman alamoya bi bakicam. Peki sigorta durumu nasil yani bilginiz varmi efendim?

araci esim kullaniyor, daha onceden Aerikada bulundugu icin ve kendine guvendigi icin CDW aliyor sadece, full coverage almiyor ama tercih meselesi tabi. CDW sadece collision damage waiver, cok dusuk seviye sigorta yani.

• @jure Internetteki fiyatta rekabetçi görünmek adına en min. fiyatlı ve kapsamlı sigorta ile teklif verirler, yani 116 usd lik fiyat ile yola çıkıp başınıza bir şey gelse, arabanın camı kırılsa, suçlu olarak kaza yapsanız, asıl o zaman can yakarlar. Cam için 1500 usd civarı alıyorlardı. 200 usd rakam da büyük ihtimal full kaskoya çevrilmiş hali, ama onay almadan yapabileceklerini sanmam. Bir de benzin konusuna dikkat etmekte fayda var, dolu getireceğim deyip, boş getirirseniz, 2-3 kat fiyattan depoyu fulleyip, kredi kartından alırlar.

Bu arada gecikmeli gelmeden kaynaklı cezai ödeme gibi şeylerde güzel dille anlatınca iptal ediyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.2k

| | | |