Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oz-engineer hiç bir sıkıntı yaşamazsınız ancak gitmeden önce rezervasyon yaptırdığınızda bulabileceğiniz avantajlı fiyatları bulamazsınız.

Genelde büyük havaalanlarında araç kiralama kısımları ayrı bir lokasyonda oluryor, firmalara teker teker gidip (kuyruk yoksa) fiyat kırdırarak nispeten düşük fiyatlara kiralayabilirsiniz.

• @gizemyavuz92 sigorta yapmak gerekmiyor mu Turo'da?

• ⭐⭐⭐

@Anka, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

Herkese selamlar, Amerika'da araç kiralamak kurulu bir düzene geçene kadar giriş-çıkış yapan bir çok kişinin başvurduğu bir yöntem.

Eylül ayında ailece Amerika'da olacağız. Henüz hiç araç kiralamadım ve bu konuda forum üyelerinin tecrübelerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var.

3 kişilik bir aile için Miami - Tampa arası uçak bileti valiz masraflarıyla beraber 315 $ civarındayken yaklaşık 10 günlük araç kiralama bedeli 250-350 $ arasında değişiyor. Tek uçak bileti fiyatına 10 gün boyunca mobil olmak daha mantıklı olduğu için araç kiralama niyetine girdim.

Bu konudaki sorularım;

• Türk ehliyeti ile ilgili sorun yaşanmadığını sıkça okudum, sizin bu konudaki tecrübeleriniz nedir?

• Araç kiralama bedelinin yanında bir de sigorta bedeli olacak, bu bedeli yaklaşık olarak hesaplamanın bir yöntemi var mı? 10 günlük kira için kira dışı yaklaşık masraflar (sigorta + vb.) ne kadar olur? Sigorta ödemesini online olarak ödemek mümkün mü yoksa araç kiralarken mi hesaplanıyor?

• Fiyatları price.com'dan bakıyorum, sizin tecrübe ettiğiniz ve tavsiye ettiğiniz farklı bir site bulunuyor mu?

Ayrıca atladığım herhangi bir konu hakkındaki tavsiyelerinizi yazarsanız mutlu olurum.

Bende geçmişteki bir deneyimi sonradan bilgi arayanlar için aktarmış olayım.

ABD’ye ilk geldiğimizde yaklaşık 40 günlük araç kiralamıştık. Tüm işlemleri havaalanındaki gişeden hallettik. Yanlış hatırlamıyorsam Kia Rio modeliydi, yani en ucuz olan sınıftan.

Toplam masraf $1200 civarıydı. Yarısı kiralama bedeli, diğer yarısı ise sigorta + diğer masraflar.

Son olarak türk ehliyeti ile kiralamış olduğumuzu da belirtmiş olayım.

• @dnzkgn sorunuz bana değil gerçi ama eski başlık olduğu için görmüşken ben yanıtlıyayım..

Aplikasyonu indirip incelerseniz zaten yazıyor. Sigortaya ihtiyaç yok, aracın mevcut sigortasından faydalanıyorsunuz..

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar 1haftalık araba kiralayacagım ama fiyat TL olarak cıkıyor ve cok uygun, firma ve kullanıcı yorumları, rating ler de gayet iyi durumda,

https://www.vehicle-rent.com/tr/quote/cb8a971d-280b-41ca-b1c2-fa17e98cd1dc?Currency=TRY&Affiliate=skyscanner_tr

Bir haftalık araç beşyüz küsür TL olur mu 🤔

Sizin deneyimleriniz nelerdir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

Selam Arkadaslar 1haftalık araba kiralayacagım ama fiyat TL olarak cıkıyor ve cok uygun, firma ve kullanıcı yorumları, rating ler de gayet iyi durumda,

https://www.vehicle-rent.com/tr/quote/cb8a971d-280b-41ca-b1c2-fa17e98cd1dc?Currency=TRY&Affiliate=skyscanner_tr

Bir haftalık araç beşyüz küsür TL olur mu 🤔

Sizin deneyimleriniz nelerdir?

Geçen yıl Seattle'dan 5 gün için araç kiraladım, 110 dolar tutmuştu, ama sigorta yaptırmadım sadece kendi sigortamı kullandım. Bunda da sigorta yok gibi görünüyor, o nedenle normal.

Dikkat, bazı fiyatlar sadece şehir dışından gelenler için geçerli. Açıklamaları iyi okumak lazım.

• ⭐⭐

@knnrn teşekkür ederim Kenan bey. Araç açıklamalarına bakarken hersey dahil tikleri hep yeşil, diyorki fiyat dahil olan özellikler ; iptal, çarpışma, çalınma, yaralanma, KDV, havaalanı vergisi v. S ☺

• Herkese merhaba.arac kiralama kontratını okuyacak kadar ingilizcesi yeterli olmayanlar için houston havaalanından iner inmez arac kiralama için nelere dikkat edilmeli?olmazsa olmaz dedikleriniz veya olmasa da olur dedikleriniz neler?(kontratta nelere bakmalı?)nelere dikkat etmeliyiz?

• @periturk sigorta konularına dikkat etmeniz yararınıza olur, ne kadar kapsama istediğinize de bağlı olarak değişecek bir konu elbette..

Bunun haricinde benzinin dolu alınıp dolu bırakılması veya orada doldurulması vs gibi detay konular da var. Çevirmen talep ederseniz telefonla çevirmen bağlarlar diye düşünüyorum..

• @VolkanU cok tesekkürler.çevirmen varsa süper ozaman

• ⭐⭐

@periturk arabayı kiraladığınızda muhakkak dısını, tekerlekleriiçi video ya kayıt alın.

• teşekkürler @HockeyUmpire2 houston da kiralayacagız IAH ta.hangi firma iyidir bilginiz varmı?ek sürücü hangisi uygun:)

• ⭐⭐

@periturk dünyaca tanınan markalardan kiralamakta fayda var. bizim avis, thrifty dan deneyimimiz var. bir cok marka var alamo, budget felan iyi firmalar. yine de siz firma yorumlarına ve ratinglerine bakın olur mu!

https://www.priceline.com/rentalcars/ bu siteyi de inceleyebilirsiniz.

yada turo dan da kiralayabilirsiniz. https://turo.com/us/en-us/car-rental/houston-tx

navıgasyon için ekstra ödeme yapmak istemezsenız çevrimdısı haritaları indirebilirsiniz. iyi şanslar. (not: paralı yollardan gecmek istemezseniz navıgasyondan paralı yolları gostermeyi işaretlemeyi unutmayın.)

• çok teşekkürler @HockeyUmpire2

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'de Araç Kiralamak

@periturk dünyaca tanınan markalardan kiralamakta fayda var. bizim avis, thrifty dan deneyimimiz var. bir cok marka var alamo, budget felan iyi firmalar. yine de siz firma yorumlarına ve ratinglerine bakın olur mu!

https://www.priceline.com/rentalcars/ bu siteyi de inceleyebilirsiniz.

yada turo dan da kiralayabilirsiniz. https://turo.com/us/en-us/car-rental/houston-tx

navıgasyon için ekstra ödeme yapmak istemezsenız çevrimdısı haritaları indirebilirsiniz. iyi şanslar. (not: paralı yollardan gecmek istemezseniz navıgasyondan paralı yolları gostermeyi işaretlemeyi unutmayın.)

Turo'dan araç kiralamak oldukça ekonomik gözüküyor.

• Enterprise'da iyi bir sirket araba kiralamada.

• Houston havalimanında Alamo'dan araç kiraladım. Diğer firmaların da fiyatlarıyla kıyasladığımda en uygunu bu firmanın verdiğini söyleyebilirim. 20 günlük 1050 USD tuttu. 600 USD civarı kısmı araç bedeli, kalanı sigorta ve masraflar. Sigorta olarak ne varsa eklettim. Çok aşırı yol yapacağım için, az yakar diye internet üzerinde ford fusion seçtim ama araç teslim alırken kalmadı diyip dodge charger verdiler. Motor vs kontrol etmeden tipine bakıp çıktım, v6 imiş, 2000 mil yapınca yakıt hissettirmeye başladı. O sebeple dikkatli olmakta fayda var.

• Avis, Enterprise, Hertz vb gibi büyük ölçekli firmalardan 'cash' para ve TR ehliyeti ile ilk gidişte araç kiralayan oldu mu acaba ? İnternette sadece kredi kartı kabul ettiklerini okumuştum. Eğer bu gibi yerlerden cash ile kiralama yapmak mümkünse öncesinde deposit istiyorlar mı , istiyorlarsa bu depositi aracı getirince bize iade ediyorlar mı yoksa non-refundable şeklinde mi alıyorlar. Cash ile araç kiralayan veya bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• ⭐⭐

@Cupzen gözlemlediğim ve arastırdım kadarıyla bu bahsi gecen firmalardan araba kiralama şartları ; Pasaport, Ehliyet, adınızın üzerinde yazılı oldugu kredi kartı dır. Bazı firmalarda yaş ile ilgili kurallarda yer alıyor... Cash kabul eden görmedim. Depozito içinde her firmanın belirlediği limit oluyor ve kiralarken hesabınızdan cekilip provizyonda bekliyor.

Ne zaman arabayı kazasız bir sekilde depo dolu olarak teslim ediyorsunuz, o zaman arabayı kontrol ediyorlar ve herhangi bir ücretli otoban geçişi veya trafik cezası varmı diye check ediyorlar.

Yoksa depozitonuzu kartınıza iade ediyorlar.

Bazı yan veya yerel firmalar daha fazla kolaylık saglayabilir. Bizim miami'deki araçta sorun cıkınca (eski postlarda vardı) yerel bir firmadan kiraladık. Cokta memnun kaldık ve Google dan rating puanı verdiğimde baska bir yorumda cash kiraladıklarına dair de yorum vardı.

Tavsiyem : gideceginiz şehirin firmaları ile iletişime gecip, rating ve comment'lere dikkat etmeniz. İyi sanslar

• ⭐⭐

Las Vegas'da kiralik araba ihtiyacı olanlar ve kredi kartı olmayanlar Alamo'yu tercih edebilirler. McCarran Havalimani'nda arkadaşlarım Alamo'dan cash deposit ile araç kiralamislardi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.2k

| | | |