Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gizemyavuz92,
    Katkılarınızdan dolayı teşekkürler. Baya kullanışlı bir sistem gibi hiç duymamıştım.
    @knnrn
    Bilgilendirme için teşekkürler. Bulamamıştım sayenizde indirdim 🙂

• Rica ederim. Şimdilik keşfedebildiğimiz bu uygulama oldu ama Kenan arkadaşımın dediğine de bakabilirsiiniz. Bir tane daha yeni keşfettim tabi bu sırada ismi priceline sitenin. https://www.priceline.com/ Diğer sitelerden karşılaştırma yapıp isteğinize en uygun olanı bulup gösteriyor. Nisan'da ilk kez kullanıcaz bakalım 🙂

• @knnrn ABD'de Araç Kiralamak içinde söyledi:

@huseyin ABD'de Araç Kiralamak içinde söyledi:

@gizemyavuz92 play store den indirmek istedim turo yazinca oyun cikti acaba ismoni tam olarak bildirebilirmisiniz

https://turo.com/

Biz Turo'yu Kanada gezimiz için düşündük, ama fiyatları hiç mantıklı çıkmadı. En döküntü araba bile günlüğü 30 dolar, ayrıca bir sürü ek masraf çıkıyordu. Fox Rental firmasından 6 güne 110 dolara Kia Rio kiraladık, 150 dolar da depozito aldılar.

Fiyatları çok değişiyor haklısın Kenan. Biz Waco'da Sienna'ya bakmıştık, günlüğü $10 dı. Houstonda baktık aynı arabaya $30 diyor 🙂 Turo bizi Las Vegas'ta baya kurtarmıştı 1 haftalığına.

• @gizemyavuz92 çok teşekkürler siteye baktım çok faydalı kullandığınız da tecrübenizi aktarırsanız çok sevinirim

• ⭐⭐

@gizemyavuz92 Priceline'in cok iyi kampanyalari oluyor. 21 dolara sedan, 35 dolara SUV, 45 dolara da premium sinifinda olan Chrysler 300 kiralamistim. Arac kiralama konusunda bir de KAYAK'i kontrol edebilirsiniz. Bu iki site genelde en uygun fiyatlari veriyor. Hatta cogu zaman birbirine referans linki ile yonlendiriyorlar. Ayrica araci kiralayacaginiz firmanin prosedurlerini de incelemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

https://www.turkishairlines.com/tr-int/ucak-bileti/
    linke tıkladıktan sonra sol taraftaki hangi havaalanı ise oraya yazdıktan sonra çıkacak büyük resmin sol alt tarafınsa rezervasyon yap kısmına bastıktan sonra seçtiğiniz yer ile ilgili kısa bilge ama asıl olay sayfanın en altında yaıyor ulaşım bilgileri ve de ARAÇ KİRALAMA seçenekleri çıkıyor

• This post is deleted!

• @gizemyavuz92 Turo'da fiyatlar Türk ve Amerikan ehliyetine göre değişiyor mu acaba. Bazı firmalar yabancı kullanıcı için yüksek sigorta bedeli uygulanıyor diyerek fazla fiyat istiyorlar.

• @murat-taskin ABD'de Araç Kiralamak içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Turo'da fiyatlar Türk ve Amerikan ehliyetine göre değişiyor mu acaba. Bazı firmalar yabancı kullanıcı için yüksek sigorta bedeli uygulanıyor diyerek fazla fiyat istiyorlar.

O konuda bilgi yok acikcasi. Biz amerikan ehlietiyle kiralama yaptik hep.

• @anka Turo dan araç kiralamayı denediniz mi? Türk ehliyeti olunca farklı fiyat çıkıyormuş doğru mu acaba?

• @murat-taskin Siz bu tecrübeyi nerede yaşadınız acaba? Ben bir kaç kez kiralama yaptım farklı şehirlerden ve hiçbir zaman internettekinden yüksek ücret ödemedim. Rezervasyon yaparken de TR ehliyetim olduğunu belirttiğim bir yer yok..

• Los Angeleste Türklere araç kiralayan (Burada oldukça meşhur) Esma isminde bir bayanla konuştum sistemin öyle olduğunu söyledi. Şu anda ismini hatırlamadığım 1-2 internet sitesinde de görmüştüm. Her yer uygulamıyor dediğiniz gibi. Her ne hikmetse bunun tam tersini https://usarvrentals.com/ isimli bir karavan firmasında gördüm. Amerika'da yaşayanlar %50 fazla ödüyor 🙂

• @murat-taskin özel olarak Türk ehliyetleri için mi böyle bir bilgi verdi size? Yoksa genel olarak tüm yabancı ehliyetler için mi?

• Turo icin bir soylenti var... Karttan parayi tahsil ediyormus ama arabanin sahibine haber vermiyormus. Basina boyle birsey gelen oldu mu acaba? Bunu duyunca Enterprise’a gittim, yuksek fiyat vereceklerini beklerken Turo ile ayni fiyati verdiler, sasirdim....

• @volkanu New York ehliyetim var ama o expire oldu, Turk ehliyetimle kiralamak istiyorum dedim, yabanci ehliyetlere yuksek sigorta odeniyor fiyat su kadar olur o zaman dedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin ABD'de Araç Kiralamak içinde söyledi:

Turo icin bir soylenti var... Karttan parayi tahsil ediyormus ama arabanin sahibine haber vermiyormus. Basina boyle birsey gelen oldu mu acaba? Bunu duyunca Enterprise’a gittim, yuksek fiyat vereceklerini beklerken Turo ile ayni fiyati verdiler, sasirdim....

"Karttan parayi tahsil ediyormus ama arabanin sahibine haber vermiyormus" tam olarak ne demek istediniz?

Kiralamadiginiz araba icin mi ucret aliyormus?

• Evet... parayi tahsil Etmesine ragmen arac sahibiyle bulusmanin gerceklesmedigi soyleniyor.

• @murat-taskin bu mütemadiyen olan bir şey olsa en fazla 1 hafta dayanırlar, sonrasında kimse kullanmaz aplikasyonu. Büyük ihtimalle 1 kereye mahsus olan bir hatayı paylaşan birisine denk geldiniz.

Bu arada yabancı ehliyetle alakalı konuya ilişkin olarak www.kayak.com türevi sitelerden rez. yaptığınızda ehliyet bilgisi sorulmuyor. Sigortaya da bu sebeple fazla ödeme söz konusu olmuyor.. Turo'da da benzer şekilde araç şahsa ait olduğu için onun sigortasından faydalanıyorsunuz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin ABD'de Araç Kiralamak içinde söyledi:

Evet... parayi tahsil Etmesine ragmen arac sahibiyle bulusmanin gerceklesmedigi soyleniyor.

arac sahibiyle bulusulmamasina ragmen parayi tahsil etmisler mi demek istediniz? Cunku iki durum birbirinden farkli.

Eger size yazdigim gibiyse, bankayla iletisime gecip harcamayi "dispute" edin, banka sirketten parayi geri alamasa veya olayi cozemese bile paranizi size geri veriyor.

• Uçaktan indiğiniz gibi, bir araç kiralama yerine gittiğinizde nakit parayı verip direk araç kiralayabiliyor musunuz ?
    Türk ehliyetiniz var sonuçta amerika ehliyetiniz yok, bu durumda ortaya çıkan problemler oluyor mu ? Ya da sıkıntı yapmıyorlar mı?
    Genel sorular belki lakin bu konu başlığı altında bu soruların cevabını göremedim.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 1
  • 72
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.1k

| | | |