Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

amerikada işverenler bütün mesleklere sponsor olabilir mi? benim meslek belgem yok serbest çalışanım.amerikada işveren bana sponsor olabilir mi? normal küçük mesleklerde çalışmam için bana sponsor olabilirler mi? yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-yılın Amerikada herhangi bir işveren bana sponsor olabilir mi? içinde söyledi:

amerikada işverenler bütün mesleklere sponsor olabilir mi? benim meslek belgem yok serbest çalışanım.amerikada işveren bana sponsor olabilir mi? normal küçük mesleklerde çalışmam için bana sponsor olabilirler mi? yardımcı olursanız sevinirim.

Anladigim kadariyla siz gocmenlik icin degil, vize icin sponsor ariyorsunuz, dogru mudur?

Suradaki vize kategorilerini incelemeniz lazim.
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

Her is yeri herkese sponsor olamaz tabii ki, sadece sizi ise alacaksa ve neden bir ABD vatandasini ise almadigini gosterebilirse size vize alabilirler. Cevremden bir ornek vereyim...

Vizelerin turune gore sartlar degisiyor ama genelde cok teknik bir is oluyor size sunulan... O nedenle gercekten de alaniniza uygun islere bakmalisiniz. Misal ABD'de doktorasini bitiren bir arkadasim, bir finans sirketinde ise basladi. Sureci soyle oldu:
    Sirket belli bir konuda calisma yapmis (sanirim kriz yonetimi ile ilgiliydi) birini ariyordu, arkadasimla konustular ve kendisinin ise uygun olduguna karar verdiler, sonra gazeteye is ilani verdiler ve bilmem kac gun durdu bu ilan, sonra hickimse basvuru yapmayinca arkadasimin vize islemlerine basladilar. Is ilani vererek, neden bir ABD vatandasini degil de sizi ise aldigini aciklamis oluyor sirket. Cunku isveren elinden geleni yapmis ama ABD'deki baska hickimse ilgilenmemis isle... Sirket kar etmek icin bos olan pozisyonunu en yetenekli kisiyle doldurmak zorunda, o nedenle herhangi biri almak yerine sadece o pozisyona uygun birini alabilir. Eger sirketin yaptigi isle pek alakaniz yoksa, ne USCIS ne de DOS basvurunuzu onaylamaz.

• Yasaklı

@crazycells peki işveren benim yerime neden abd vatandaşı almadığını göstermek zorunda mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-yılın Amerikada herhangi bir işveren bana sponsor olabilir mi? içinde söyledi:

@crazycells peki işveren benim yerime neden abd vatandaşı almadığını göstermek zorunda mı?

Sizin statunuz nedir? Vize mi alacaksiniz yoksa Green Card sahibi misiniz?

Evet, sizin yetenekleriniz pozisyonun ihtiyacini karsilamali ve neden bu pozisyonu ABD'de halihazirda bulunan kisilerle doldurmadigini gosterebilmeli. Yoksa vize surecinde problemlerle karsilasabilir. Sponsor olmak bir davetiyeden daha ote bir sey, size yukarida verdigim linke baktiniz mi?

Calisma vizelerini almaniz icin, sizi ise alan yerin form doldurmasi gerekiyor. Sadece is alindi mektubuyla calisma vizesi alamazsiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutcetnkaya bir soru bir yerde sorulur her yerde sorarsan kafa karışır. Sana diğer başlıkta cevap verildi.

• Benim bilgisayar tamiri ve elektronik tamiri usta lık ve öğretici belge var çıraklık eğitimin verdiği
    Sponsor bulma şansım varmı..
    Doğalgaz kalfalık belgesi de var..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-bayrak Türkiyede ki hiçbir belgen amerika da geçerli değildir bu gibi işler için kimse sponsor olmaz. Sponsor olması için ödeyeceği paralardan masraflardan haberin yoksa sana bilgilenmen için linki atıyım. Amerika da 2-3 aylık kurstan çıkanlar seninle aynı seviyedeler ondan olmazlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |