Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2023 Talihlileri DV2023 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

• Günaydın herkese, 18 yaş altı çocuğu olan ve ilk defa pasaport çıkartacaklar için bir bilgi vermek istiyorum, bilenlerde vardır kesin ama olsun.
    18 yaş altı öğrenci çocuklar için pasaport da sadece defter bedeli ödeniyor(225 TL) ve en fazla 5 yıllık veriliyor.
    Sistemde öğrenci olduğu gözüküyor ama siz yinede öğrenci belgesi alın okuldan ya da e devletten , ayrıca internet vergi dairesinden defter bedelini ödeyebilirsiniz.
    Nüfus müdürlüğüne anne ve babanın beraber gitmesi gerekiyor.

• @pistolstar biz de benzer bir dertten muzdaribiz malesef. Pasaport basvurusu için Oregon'dan LA'e gittik. Başvuru sırasında kimse bize pasaportları posta ile almak isteyip istemediğimizi sormadı. Biz de zaten posta ile gönderecekler herhalde diye, sormak aklımıza bile gelmedi. 1-2 hafta kadar önce eposta ile pasaportlarımızın konsolosluğa ulaştığı haberini aldık. Pasaportlarımı posta ile göndermelerini talep etmek için hala konsolosluğa ulaşmaya çalışıyoruz. Telefonları açan yok. Epostalara da cevap gelmiyor. Biz de hala şaşkınız. Oregondan gidip elden teslim almaya zorlanmayız umarım. Haziran sonu Türkiye uçuşumuz var. Umarım bu işi bir an evvel çözüme kavuşturabiliriz.

• @kalimdor merhaba, c.balcioglu@mfa.gov.tr adresine e-posta gönderin. Yardımcı olacaktır. Ben gidip kendim teslim aldım çünkü uçuşum Los Angeles’tandı.

Konsolosluk sizden önce kendi pasaportunuzu kargolamanızı istiyor, onu iptal ettikten sonra da eski ve yeni pasaportunuzu iptal için gönderdiğiniz kargodaki adrese postalıyorlar. Tabi tüm gönderim ücretlerini siz ödüyorsunuz.

• @pistolstar Merhaba pistolstar. Cevap için çok teşekkürler ederim. Mesaji hem konsolosluk adresine hem de Cevher Bey'e göndermiştim. Bu hafta da cevap gelmezse, tekrar bir mesaj göndereceğim. Posta ödemelerini karşılamak problem değil. Süreci bir işletebilsek bizim için yeterli.

• ⭐⭐

Benim pasaport Ekim ayında suresi doluyor. Pasaportu yenileyip mi vizaya basvurmak gerekir acaba. Yeniler isem mayıs- Ekim arası süre çöpe mi gidecek. Yani teorik olarak bu 6 ay için iki kere para mı vermis olacagım

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

21.1k
Users

4.0k
Topics

281.3k

| | | |