Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LtEmirhan bizim forumda sadece pasaporta vize basılmaz okadar geriye kalan aklına gelen tüm soruların cevaplarını bulabilirsin sadece sorman yeterli biz burada aileyiz birbirimize her zaman destek ve yardım ediyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LtEmirhan bu arada kazandıktan sonra ds 260 formu doldurduğun bilgilerin ispatı için bizden evrak talep edildiği zaman aklına gelen tüm yurtdışı ve mahkeme evrakları hariç herşeyi e devletten çıkaracağız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clarityb özür dilerim
    evet tweeet atman gerekiyor
    daha sonra onlar dm yazınca sen cevap olarak yazabiliyorsun

• Merhabalar, şu an ABD’deyim ve TC pasaportumun süresinin dolmasına 1 ay kaldı. Pasaportu yenilemek için TR’ye dönmek istemiyorum, zaten çok uzun zaman ABD dışında kaldım. 6-7 ay sonra süresi geçmiş pasaport ile TR’ye dönebilir miyim? Eğer dönersem yine aynı şekilde süresi geçmiş pasaport ve geçerli green kart ile abd’ye dönebilir miyim?

• suresi gecmis pasaport ile bir yere gidemezsiniz,daha dogrusu gumruk cikisinda birakmazlar,ikinci olarak baska ulkeye bilet alirken pasaport bilgilerinide isterler.bulunmus oldugunuz bolgede turk konsoloslugu varsa pasaport suresini uzatabilirsiniz.

....4-5 yil oldu, turk konsolosluguna isim dusmustu sira beklerken bir genc ile sohbete basladik,turkiyeden brisbane sehrine dil ogrenmeye gelmis,geri donecek ama pasaportun sureci bitmis,hava alanindan geri cevirmisler, delikanli tamam ya pasaportum bitti iste beni deport edin demisler ama dinleyen olmamis... brisbane sehrinde turk konsoloslugu olmadigi icin ucakla sydneye geliyor ve burda pasaportunu uzatiyor.

• @pistolstar, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

Merhabalar, şu an ABD’deyim ve TC pasaportumun süresinin dolmasına 1 ay kaldı. Pasaportu yenilemek için TR’ye dönmek istemiyorum, zaten çok uzun zaman ABD dışında kaldım. 6-7 ay sonra süresi geçmiş pasaport ile TR’ye dönebilir miyim? Eğer dönersem yine aynı şekilde süresi geçmiş pasaport ve geçerli green kart ile abd’ye dönebilir miyim?

Teorik olarak direk ucus ile Turkiyeye gidebilirsin. Gerekliliklerde varis noktasina gecerli vize,. oturum vs diye geciyor. Turkiye sinirindan iceri girmek icin TC kimligi yeterli aslinda. Ama pasaport suresi bittigi icin kuvvetle muhtemel ucusa kabul etmezler. Bagli oldugun konsolosluga gidip pasaportu yeniletmen gerekiyor. Bazi durumlarda istisnalar mevcut, konsolosluk ile iletisime gecmen en dogrusu. Konsolosluga shsen basvuru sonrasi adrese gonderiliyor pasaportlar.
    Sorunun ikinci kismina gelirsek suresi gemis pasaportla ABD ye donemezsin. Anakarada pasaportunu 1 gunde teslim alabilirsin. Diger iller icin durum biraz karisik su aralar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

Merhabalar, şu an ABD’deyim ve TC pasaportumun süresinin dolmasına 1 ay kaldı. Pasaportu yenilemek için TR’ye dönmek istemiyorum, zaten çok uzun zaman ABD dışında kaldım. 6-7 ay sonra süresi geçmiş pasaport ile TR’ye dönebilir miyim? Eğer dönersem yine aynı şekilde süresi geçmiş pasaport ve geçerli green kart ile abd’ye dönebilir miyim?

Suresi gecmis pasaport ile ucaga alinmaniz oradaki gorevlilerin inisiyatifine kalmis. Ucaga almayabilirler (almama ihtimalleri cok yuksek), o nedenle ABD'deyken konsoloslukta guncelleme yapabilirsiniz. Genel kural olarak uluslararasi tum ucuslar icin gecerli bir pasaportunuz olmali.

• birakin suresi gecmis pasaportu,en azindan pasaportun 3 veya 6 aylik gecerli olmasi isteniyor.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• pasaportun suresinin bitmesine 1 ay var benimde .. Turkiyedeyim 15 gun sonra amerikaya gdiecektim greencard ile.. Sanirim buradan cikarilacak cevap yenileyip gitmem gerektigi degil mi?

Tahminen kac gun suruyor pasaportun gelmesi bilgisi tecrubesi olan var mi ?

• @ist-to-ny Pasaportun Los Angeles Başkonsolosluğu’na gelmesi 1, Türkiye’de basılması ise 4 hafta sürdü

• Bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlara, Los Angeles Başkonsolosluğu’nda pasaport başvurusu yaptım ve başvurusu sonrası bana pasaportumu adresime kargolayabilecekleri söylediler. Pasaport teslim olduktan sonra da Dışişleri Bakanlığı temsilciliğe gidip eski pasaportumu iptal ettirmem gerektiğini, yenisini elden teslim alabileceğimi anlatan bir e-posta gönderdi. LA konsolosluk e-postalarıma dönüş yapmıyor, arıyorum açmıyor, ne yapmalıyım?

Bana gönderdiklerini bilgi metninde de kargoladıklarını yazmışlar, böyle bir yükümlülükleri var mı kafalarına göre mi iş yapıyorlar anlamıyorum

• ⭐⭐⭐⭐

merhaba. pasaport süresinin bitmesine 2.5 yıl var ama yeşil pasaport olduğu için yeniden almak istiyoruz eşimle. fakat vizeyi de yeni aldık. şunu sormak istiyorum. süresi bitmemiş pasaporttaki vize ve yeni alınmış yeşil pasaport ile abd ye gittiğimizde sıkıntı yaşar mıyız? teşekkürler.

• @denizci10 Vizenizin basılı olduğu yeşil pasaportu kaybetmeyin. Çünkü bunu 10 yıl süreyle giriş çıkışlarda kullanacaksınız. Diğer yandan yeni alacağınız yeşil pasaportu aldıktan sonra bu iki pasaportu bir arada kullanacaksınız. Bu tarz kullanımlarda güzel mini pasaport ajandaları oluyor, onlardan tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Kryptonite teşekkür ederim

• @denizci10 Rica ederim 🙂

ABD'de TC Büyükelçiliği - Konsolosluğu vasıtasıyla yeşil pasaport yenileten var mı bu arada?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

pasaportun suresinin bitmesine 1 ay var benimde .. Turkiyedeyim 15 gun sonra amerikaya gdiecektim greencard ile.. Sanirim buradan cikarilacak cevap yenileyip gitmem gerektigi degil mi?

Tahminen kac gun suruyor pasaportun gelmesi bilgisi tecrubesi olan var mi ?

pasaportunuz hala gecerli olacagi icin ABD'ye sorunsuz giris yapabilmeniz lazim.

15 gun cok uzun bir sure degil ama eger ugrasacak vaktiniz olacaksa Turkiye'de pasaportu yenilemeyi deneyebilirsiniz. Ama bence risk almak yerine pasaportu ABD'den yeniletmeniz daha iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

Bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlara, Los Angeles Başkonsolosluğu’nda pasaport başvurusu yaptım ve başvurusu sonrası bana pasaportumu adresime kargolayabilecekleri söylediler. Pasaport teslim olduktan sonra da Dışişleri Bakanlığı temsilciliğe gidip eski pasaportumu iptal ettirmem gerektiğini, yenisini elden teslim alabileceğimi anlatan bir e-posta gönderdi. LA konsolosluk e-postalarıma dönüş yapmıyor, arıyorum açmıyor, ne yapmalıyım?

Bana gönderdiklerini bilgi metninde de kargoladıklarını yazmışlar, böyle bir yükümlülükleri var mı kafalarına göre mi iş yapıyorlar anlamıyorum

Acaba konsoloslukta yanlislikla posta ile gonderimi secmis olabilir misiniz?

Pasaportunuzu mu kargo ile gondermisler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

merhaba. pasaport süresinin bitmesine 2.5 yıl var ama yeşil pasaport olduğu için yeniden almak istiyoruz eşimle. fakat vizeyi de yeni aldık. şunu sormak istiyorum. süresi bitmemiş pasaporttaki vize ve yeni alınmış yeşil pasaport ile abd ye gittiğimizde sıkıntı yaşar mıyız? teşekkürler.

Sorun olmaz. Pasaportu iptal ettirirken dikkat edin, icinde vize oldugunu belirtin. O sayfalara zarar vermesinler, vize delinmemis oldugu surece "eski pasaporttaki vize" + "suresi guncel pasaport" kombinasyonuyla giris yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kryptonite, içinde söyledi: T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

@denizci10 Rica ederim 🙂

ABD'de TC Büyükelçiliği - Konsolosluğu vasıtasıyla yeşil pasaport yenileten var mı bu arada?

isterseniz konsolosluklardaki pasaport yenileme islemlerini su baslikta konusalim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3521/abd-de-yeni-pasaport-basvurusu

• @crazycells Teşekkürler 😊

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

• 8
  • 4
  • 9
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |