Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

T.C. Pasaport Türleri ve Pasaport Başvurusu

• merhaba pasaport için fotoğraf çektiricem. gömlek giysem sorun olur mu. ve rengi mavi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufo349, içinde söyledi: T.C. Pasaport Turleri

merhaba pasaport için fotoğraf çektiricem. gömlek giysem sorun olur mu. ve rengi mavi.

problem olmaz.

• merhaba. pasaporta başvuruyordum. bir yazı gördüm. eski pasaport varsa onu götürmem lazımmış. ben 2 yaşındayken bir pasaport çıkarılmış sanırım. ama şuan mümkün değil yoktur. bişey yapmam lazım mı.

• @crazycells hocam siz yardımcı olabilir misiniz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba. pasaporta başvuruyordum. bir yazı gördüm. eski pasaport varsa onu götürmem lazımmış. ben 2 yaşındayken bir pasaport çıkarılmış sanırım. ama şuan mümkün değil yoktur. bişey yapmam lazım mı.

2 yasinizda aldığınız pasaportunuzu goturmemeniz problem olmaz. zaten sisteme islenmisse (ki mümkün degil) gorunecek ve yilindan dolayı bulunmaması sorun olmayacaktır. eğer yakın tarihlerde aldiginiz bir pasaport varsa onu götürün ama

• merhaba pasaport için randevu aldım. yer fatih ilçe nüfüs müdürlüğü. parayı yatırmak için bu siteye girdim. karşıma vergi daireleri çıktı. iki yerede mi randevu alıp gidicem. ben anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐

@ufo349 önce vergi dairesine harcı yatırıyorsunuz sonra nüfus müdürlüğünden pasaport işlemlerini başlatıyorsunuz. online nasıl oluyor bilmiyorum ama böyledir önce vergi dairesinden harç sonra nüfus müdürlüğü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba pasaport için randevu aldım. yer fatih ilçe nüfüs müdürlüğü. parayı yatırmak için bu siteye girdim. karşıma vergi daireleri çıktı. iki yerede mi randevu alıp gidicem. ben anlamadım.

Bu siteden pasaport harcını ve defter bedelini online olarak ödeyebilirsiniz. Yada kamu bankalarının birinin şubesine giderek de yapabilirsiniz. Bunun için vergi dairesine gitmeye gerek yok.

Bu siteye girip neler yazdığını okuyor musunuz? Çünkü ben bu bilgiyi siteye girip çok kolay elde ettim. Acele etmeden yönlendirmeleri okusanız çok kolay olduğunu göreceksiniz.

• @knnrn hocam parayı yatırmak için girdiğimde böyle bir kısım karşıma çıktı burayı anlamadım. seçmem gereken bir kısım var. bir vergi dairesine mi gitmem gerekiyor acaba diye düşündüm. ilginize teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufo349 Evet, tuhaf bir şekilde bağlı olduğunuz vergi dairesini seçmenizi istiyor. Ama yine de her şey online.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam siz yardımcı olabilir misiniz acaba

cok eski olan pasaportlarinizi soracaklarini ben de dusunmuyorum. Sadece guncel veya tarihi yeni bitmis pasaportlar varsa goturmeniz yeterli...

• merhabalarbenim pasaportumun suresi 1 yıllık öğrenci pasaportu (2020 ekim - 2021 ekim) cekilisi kazanmam durumunda ds260 formu icin 10 yıllık pasaport çıkarmam mi lazim yoksa formu suan geçerli öğrenci pasaportumla doldurup mu mülakata gitmem lazim ayrica mülakata gidince öğrenci pasaportuma vize basılırsa ondan sonra yeni alacağım pasaporta vize dahil olur mu bunu sormak istiyorum cevaplarsınız sevirinim iyi günler

• Merhabalar, kafama takılan bir soru var şuan öğrenciyim ve 24 yaşındayım. Bu sene üniversite son senem ve 10 yıllık pasaport çıkarmayı düşünüyorum. Öğrenciler harç bedeli ödemeden pasaport çıkarabiliyor fakat ben 25 yaşıma geldiğim zaman bu harç bedeli benden talep edilecek mi? Eğer öyleyse normal ücretiyle almak istiyorum.

• @Psychology öğrenci pasaportunun süresi tam olarak sizin 25 yaşınızı doldurduğunuzda bitecek şekilde ayarlanıyor, yani şuan sizin durumunuzda size 1 senelik öğrenci pasaportu verirler , ki bu sizin işinizi göreceğini pek zannetmiyorum örneğin 20 yaşında bir kişi öğrenci pasaportuna başvurursa 5 yıllık pasaport veriyorlar umarım anlatabilmişimdir. o sebeple sizin 10 yıllık pasaporta başvurmanız daha mantıklı olacaktır.

• @umutdt şu anki pasaportunuz ile çekilişe başvurabilirsiniz fakat dv2022 sonuçları 2021 mayısta açıklanacak ve ekim 2021 de dosya numaralarına göre mülakata çağırılacak, Naçizane fikrim pasaport harç ücretlerinin ocakta yine zam yiyeceğini düşünerek 10 yıllık pasaport alıp o şekilde başvurmak
    Tabii ki mevcut olan pasaportunuz ile çekilişe başvurabilirsiniz ancak sonrasında yenilemeniz gerekecektir.
    Verdiğim tarihlerden bunu anlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutdt, içinde söyledi: T.C. Pasaport Turleri

merhabalarbenim pasaportumun suresi 1 yıllık öğrenci pasaportu (2020 ekim - 2021 ekim) cekilisi kazanmam durumunda ds260 formu icin 10 yıllık pasaport çıkarmam mi lazim yoksa formu suan geçerli öğrenci pasaportumla doldurup mu mülakata gitmem lazim ayrica mülakata gidince öğrenci pasaportuma vize basılırsa ondan sonra yeni alacağım pasaporta vize dahil olur mu bunu sormak istiyorum cevaplarsınız sevirinim iyi günler

zaten Green Card aliyorsunuz, vizeye daha sonra ihtiyaciniz olmayacak. Ama normalde yeni pasaport + vizenin bulundugu eski pasaport ile ABD'ye giris yapabilirsiniz.

cekilis icin gecerli pasaportunuzu kullanabilirsiniz.

• merhaba. benim pasaportum elme ulaştı. pasaportu aldıktan sonra yapmam gereken başka bir işlem var mı. direk kullanabilir miyim. kullanmadan önce yapmam gereken bir işlem varmı. birde pasaportuma baktım. isim, soyad. türkçe karakterler ile yazılmış. formu doldururken pasaporttaki gibi türkçe karakterler ile mi yazim. yoksa ingilizce karakterler ile mi. bunu sormamın nedeni. pasaporttaki gibi yazmamız söylenmişti daha önce forumda. ama pasaportta türkçe karakterler ile yazılmış. ad, soyd.

• ⭐⭐⭐

merhaba. benim pasaportum elme ulaştı. pasaportu aldıktan sonra yapmam gereken başka bir işlem var mı. direk kullanabilir miyim. kullanmadan önce yapmam gereken bir işlem varmı. birde pasaportuma baktım. isim, soyad. türkçe karakterler ile yazılmış. formu doldururken pasaporttaki gibi türkçe karakterler ile mi yazim. yoksa ingilizce karakterler ile mi. bunu sormamın nedeni. pasaporttaki gibi yazmamız söylenmişti daha önce forumda. ama pasaportta türkçe karakterler ile yazılmış. ad,

Öncelikle Hayırlı olsun pasaportunuz ☺
    Telaşa gerek yok. Şuan pasaport ile alakalı bir husus yok. Başvuru gününe kadar beklemedeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba. benim pasaportum elme ulaştı. pasaportu aldıktan sonra yapmam gereken başka bir işlem var mı. direk kullanabilir miyim. kullanmadan önce yapmam gereken bir işlem varmı. birde pasaportuma baktım. isim, soyad. türkçe karakterler ile yazılmış. formu doldururken pasaporttaki gibi türkçe karakterler ile mi yazim. yoksa ingilizce karakterler ile mi. bunu sormamın nedeni. pasaporttaki gibi yazmamız söylenmişti daha önce forumda. ama pasaportta türkçe karakterler ile yazılmış. ad, soyd.

Pasaporttaki isminizi ingilizce karakterlerle yazacaksiniz.

• @crazycells yani isim soyad ingilizce karakterler ile yazılacak. pasaporttaki nin ne olduğu önemli değil. peki adreste mi ingilizce karakterler ile yazılacak.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 41
  • 40
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |