Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

@crazycells Cihan Bey, ben NVC 'den email aldım. Vize görüşmem 22 Ağustos saat 7:30 am Doktor randevumu bayram dan dolayı 8 Ağustos gününe aldım. İnşallah bir sorun çıkmaz. Teşekkürler.

Bir problem cikmaz, merak etmeyin. Bol sanslar simdiden.

• @crazycells Cihan Bey, merhabalar öncelikle bana benim bu greencard sürecinde yapmış olduğunuz yardımlarınız için size gerçekten çok teşekkür ederim. Ben doktor muayene randevumu değiştirdim 6 Ağustos tarihine aldım. Sormak istediğim soru ise, Ben oğlum küçük iken Türkiye de bazı yerlerde geçici olarak çalıştım ama sonuçta lise mezunuyum. Ailemin durumu iyi olduğu için dışarlarda çalışmak durumunda kalmadım. Oğlumu yetiştirmemde ailem çok yardımcı oldu . Şu anda Türkiye de üzerime ait tapulu bir evim veya arabam yok. Herhangi bir maaşım da yok. Bana konsoloslukta sorduklarında ne işle meşgulsün diye ki kesin sorarlar. Bilmiyorum sorun çıkar mı? Oğlum benim için Amerika da sponsor. Yıllık $32,000 yapıyor. Hemde okuyor. Makina Mühendisliğini düşünüyor. Ben de tabii ki Amerika da çalışıcam. Cafe de çalışmayı düşünüyorum. Yada çocuk bakıcılığı. Amerika da daha önce Sinema da ve Pizza Hut da çalışmıştım. Türkiye de Peynir Yapımı eğitimi aldım ama o alanda henüz çalışmadım. Sertifikam var. Bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo rica ederim. Sizin maddi durumunuz ve ne is yaptiginiz hic onemli degil.

Sizin bu gocmen vizeyi alma nedeniniz bir ABD vatandasinin annesi olmaniz, zaten kendisi finansal sponsor olacagina dair belgeleri NVC'ye yukledi. O nedenle sizin kendi maddi kaynaklarinizi gostermenize gerek yok. Oglunuzun belgelerini ibraz etmeniz yeterli olacaktir. Yanlis hatirlamiyorsam oglunuzun geliri istenilen sinirin ustundeydi, o nedenle bir sorun yasayacaginizi sanmiyorum.

• @crazycells Teşekkürler Cihan Bey.

• Cihan Bey, merhabalar iyi bayramlar size. Ben şu anda Ankaradayım. Geçen salı günü Doktor Unganlarda randevum vardı ve herşey gayet iyi geçti. Ertesi gün elime kapalı zarf ve CD verdiler. August 22 sinde görüşmem var. Heyecanlıyım. Size sormak istediğim iki sorum olacak. Gerçi ben forumda baktım ama bir türlü bulamadım cevabı. Daha önce herhangi birinin sabıkası olup da göçmen vizesi alan oldu mu? Biliyorum benim sabıkam yok ama yine de merak ettim. Ayrıca, ben bundan önceki senelerde farklı zamanlarda turist vizesine başvurmuşluğum oldu kidnapping charge dismissed sonra. Ama her seferinde red cevabını aldım. Bu durum benim göçmen vizesi almamı etkiler mi? Çünkü, bilgisayarlarda görecekler daha önce turist vizesine başvurduğum. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seftali12, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

Cihan Bey, merhabalar iyi bayramlar size. Ben şu anda Ankaradayım. Geçen salı günü Doktor Unganlarda randevum vardı ve herşey gayet iyi geçti. Ertesi gün elime kapalı zarf ve CD verdiler. August 22 sinde görüşmem var. Heyecanlıyım. Size sormak istediğim iki sorum olacak. Gerçi ben forumda baktım ama bir türlü bulamadım cevabı. Daha önce herhangi birinin sabıkası olup da göçmen vizesi alan oldu mu? Biliyorum benim sabıkam yok ama yine de merak ettim. Ayrıca, ben bundan önceki senelerde farklı zamanlarda turist vizesine başvurmuşluğum oldu kidnapping charge dismissed sonra. Ama her seferinde red cevabını aldım. Bu durum benim göçmen vizesi almamı etkiler mi? Çünkü, bilgisayarlarda görecekler daha önce turist vizesine başvurduğum. Şimdiden teşekkür ederim.

Su konuda ayrintili bilgiler var:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

Evet, daha once suca karismis olmasina ragmen gocmen vize alan pek cok kisi oldu. Sizin de korkmanizi gerektiren bir durum yok, bir olayla suclanmak ile suclu bulunmak arasinda fark var.

Turist vizeleriyle, gocmen vizeler farkli sekilde ilerliyor. Bu durumun bir sorun olacagini sanmiyorum.

• Cihan Bey, merhabalar 2 gün sonra vize görüşmem var ve çok heyecanlıyım. Sakin olmaya çalışıyorum. $330 vize ücretini kredi kartı ile ödemem kabul oluyor mu konsoloslukta? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seftali12, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

Cihan Bey, merhabalar 2 gün sonra vize görüşmem var ve çok heyecanlıyım. Sakin olmaya çalışıyorum. $330 vize ücretini kredi kartı ile ödemem kabul oluyor mu konsoloslukta? Şimdiden teşekkürler.

Biraz heyecan iyidir 🙂 ama asirisina gerek yok.

Sizin vizenizin ucreti 325 dolar olacak, 330 dolar sadece cekilis vizesi icin gecerli. Kredi kartiniz dolar olarak odeme yapiyorsa kabul edilir, ama TL karsiligini cekemezler, dolayisiyla ya bankanizla konusarak kredi kartinizin dolar cekebildigine emin olun ya da direkt bu miktarda nakit goturun.

Bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @crazycells Cihan Bey, merhabalar. Ben döndüm. Maalesef idari işlemlere kaldım. Çok üzüldüm. Bana çocuğumu getirdiğime dair davam vardı onun mahkeme kararını görmek istedi. Bende verdim. Bana başka bu kararla ilgili evrak var mı diye sordu. Hayır dedim. Çünkü, yoktu. FBI'nın raporlarını gösterdim önceki yaşanmış talihsizlik olayla ilgili onu pek önemsemedi. Bana geri verdi. Anlattım oğlumu babaya gönderdim, o bana tekrar çocuğumu geri gönderdi vesaire anlattım, kendisi dinledi. Ayrıca, eski eşimin oğluma yazdığı mektupları gösterdim. Onları da inceledi. Hakimin kararını, eski eşimin oğluma yazdığı mektupların fotokopisini çekip, kendisi aldı. Bana beyaz bir kağıt uzattı. İdari işlemlere kaldığıma dair. Cihan Bey, ben size özelden hakimin kararını ve eski eşimin oğluna yazdığı mektupları birazdan yollucam. Okursanız sevinirim. Ayrıca, görevli bana azıcık bekleyeceksin, istersek pasaportunu bize geri yollayacaksın dedi. Benim gibi Gülsüm hanım da Forum'a üye kendisi. O da idari işlemlere kalmıştı, bir gün sonra konsolosluktan kendisine mail gelmiş, form doldurmasını istemişler, sosyal medya hesabını falan istemişler. Bana henüz öyle bir mail gelmedi. Neden acaba? Sizden haber bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, merhabalar. Ben döndüm. Maalesef idari işlemlere kaldım. Çok üzüldüm. Bana çocuğumu getirdiğime dair davam vardı onun mahkeme kararını görmek istedi. Bende verdim. Bana başka bu kararla ilgili evrak var mı diye sordu. Hayır dedim. Çünkü, yoktu. FBI'nın raporlarını gösterdim önceki yaşanmış talihsizlik olayla ilgili onu pek önemsemedi. Bana geri verdi. Anlattım oğlumu babaya gönderdim, o bana tekrar çocuğumu geri gönderdi vesaire anlattım, kendisi dinledi. Ayrıca, eski eşimin oğluma yazdığı mektupları gösterdim. Onları da inceledi. Hakimin kararını, eski eşimin oğluma yazdığı mektupların fotokopisini çekip, kendisi aldı. Bana beyaz bir kağıt uzattı. İdari işlemlere kaldığıma dair. Cihan Bey, ben size özelden hakimin kararını ve eski eşimin oğluna yazdığı mektupları birazdan yollucam. Okursanız sevinirim. Ayrıca, görevli bana azıcık bekleyeceksin, istersek pasaportunu bize geri yollayacaksın dedi. Benim gibi Gülsüm hanım da Forum'a üye kendisi. O da idari işlemlere kalmıştı, bir gün sonra konsolosluktan kendisine mail gelmiş, form doldurmasını istemişler, sosyal medya hesabını falan istemişler. Bana henüz öyle bir mail gelmedi. Neden acaba? Sizden haber bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merak etmeyin, sadece belgeleri incelemek icin ek sure istemisler. Sizin durumunuzun sosyal medya ile alakasi yok, o nedenle sizden istememeleri normal.

Zaten onceki talihsizlikle sorun olmasini beklemiyorduk 🙂 oldukca ufak bir konuydu.

Belgelere genel olarak baktim, hepsi sizin lehinize gibi gorunuyor, konsolos da bu sekilde bir karara varacaktir bence, su an kendilerinden haber beklemek disinda yapabilecegimiz bir sey yok maalesef. Yaptiginiz "ABD vatandasi bir cocugu ulke disina kacirmak" olarak algilansa bile waiver yolu acik, waiver ile vize alabilirsiniz. Bence genel durumu dusununce isinizi zorlastirmak ve geciktirmek yerine, kolaylastirmaya calisacaklardir... O nedenle su an diyebilecegim sey sabirla beklememiz ve crossing our fingers 🙂

• @crazycells teşekkürler beni rahatlattınız.

• @crazycells Cihan Bey, size özelden mail gönderdim. Embassy den geldi. Lütfen okursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• @crazycells Cihan Bey, lütfen sizden haber bekliyorum. Çok heyecanlandım. Anlamıyorum. Sizden haber bekliyorum. Ben anlamadım bir şey.

• @crazycells Cihan Bey, eğer olumlu ise, pasaportumu göndermemi istiyorlarsa, $325 nasıl ödeme yapacam konsolosluğa?

• @crazycells Cihan Bey, henüz sizden hala haber alamadım.. Ayrıca, konsolosluğun en son satırında belirttiği 20 Ağustos 2020 tarihine kadar olan şey nedir? Anlamadım. Şimdiden teşekkürler. Sizden haber bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@cavedo
    @crazycells 2-3 gün foruma giremeyecek, isterseniz geri dönmesini bekleyin. Zaten girdiğinde sorunuzu cevaplar.

• @FreeWoRLD tamam. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, eğer olumlu ise, pasaportumu göndermemi istiyorlarsa, $325 nasıl ödeme yapacam konsolosluğa?

Gozunuz aydin, idari islem sureciniz tamamlanmis.

En yakin zamanda pasaportunuzu konsolosluga gonderip vizenizi alabilirsiniz. Bu islemi PTT'den "eksik evrak" kaydi yaparak halledebilirsiniz. (AIS'teki hesabinizi kullanarak)

Onemli olan pasaportun kisa surede konsolosluga ulasmasi ve sizin AIS hesabinizda pasaportun gonderilecegi bir PTT subesinin belirtilmesi. Bunun disindaki kisimlar ayrinti.

325'i daha once NVC'ye odediniz sanirim, o nedenle bir daha odemenize gerek yok. Eger gerek olsaydi konsolosluk zaten bu konuda sizi bilgilendirirdi.

• @crazycells teşekkür ederim .

• @crazycells Cihan Bey, size özelden mail attım ilgilenirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |