Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

@crazycells Ali Cihan Bey, Ben Banu Camci. Şimdi de Cavedo adıyla giriş yaptım siteye.USCIS den I-797 Notice of Action geldi. Notice Type: Approval Notice. Beneficiary kısmında benim eski tempory green card numaram yazılı. A xxx xxx xxx ile başlıyor. Baktım ki eski tempory green card numaram. Çok ilginç değil mi? Anlayamadım..Neden eski numaram yazılı?

Evet, SSN'den bulmus olabilirler fakat sorun degil. Gocmen kayit numaraniz bir tane olmak zorunda degil, USCIS gerekli gorurse birden fazla gocmenlik numarasi atayabilir ama USCIS islemleri yuruturken almis oldugunuz butun gocmen kayit numaralarini bildigi surece islemlerde bir sorun yasamazsiniz.

IR5 surecinizde USCIS yeni bir kayit numarasi vermeyip, eskisini kullanmaya devam edebilir. Bu bir problem yaratmaz.

• @crazycells Merhaba Ali Cihan Bey, Bugün ben USCIS case status baktım. Şu yazıyor: On December 31, 2018, we sent your case, Receipt Number xxxxxxxxxxxxx, to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

NVC evraklarımı konsolosluğamı göndermiş? Ayrıca, Trump meksika duvarını yapmak için kongreyle anlaşamdığı için federal hükümet kapalı. USCIS ve NVC kapalı mı? Kimse şu an çalışmıyor değil mi? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba Ali Cihan Bey, Bugün ben USCIS case status baktım. Şu yazıyor: On December 31, 2018, we sent your case, Receipt Number xxxxxxxxxxxxx, to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

NVC evraklarımı konsolosluğamı göndermiş? Ayrıca, Trump meksika duvarını yapmak için kongreyle anlaşamdığı için federal hükümet kapalı. USCIS ve NVC kapalı mı? Kimse şu an çalışmıyor değil mi? Şimdiden teşekkürler.

Gozunuz aydin 🙂 gordugunuz gibi yapmaniz gereken tek sey beklemek 🙂

Bu konunun ikinci iletisindeki ilk asamayi bitirmissiniz, NVC size bilgileri gonderince "2. NVC (Department of State) Bildirimi" ile baslayan kisimlari gerceklestireceksiniz. Sanirim henuz belgeleri NVC'ye gondermediniz degil mi? O durumda henuz dosyanizin konsolosluga gonderilme asamasinda degilsiniz.

Bu, kismi bir government shutdown, her kurum tamamen kapali degil; fakat USCIS ve NVC'nin para ile isleyen kisimlari acik, parasini odediginiz icin bu bolumlerde islemler devam edebiliyor.

• @crazycells Hayır henüz belgeleri NVC göndermedik. Sanırım belgeleri oğlum NVC gönderecek öyle mi? Galiba affidavit support 'u isteyecekler oğlumdan. ? Evet parasını ödedik. Zaten para ödenmeden bu işler olmuyor biliyorum.. $535 ödedik I-130 formu için. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hayır henüz belgeleri NVC göndermedik. Sanırım belgeleri oğlum NVC gönderecek öyle mi? Galiba affidavit support 'u isteyecekler oğlumdan. ? Evet parasını ödedik. Zaten para ödenmeden bu işler olmuyor biliyorum.. $535 ödedik I-130 formu için. Teşekkürler.

Evet, siz ya da oglunuz farketmez. Sizin doldurmaniz gereken DS260 formu var, hazirlamaniz gereken diger formlar da var. Ikinci iletiyi bir daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells teşekkürler.

• @crazycells Ali Cihan Bey, bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Bütün doğru bilgileri sizden alıyorum. Benim bir sorum daha var: Ben bundan 1,5 ay ever Kuşadası'ndan İstanbul'a taşındım. Ev adresim değişti. Oğlum USCIS departmanına Kuşadası'nın ev adresi vermişti. Şimdi İstanbuldaki ev adresimizi vermek istiyoruz. Oğlum son 2 gündür NVC arıyor bir türlü telefona kimse cevap vermiyor. Oğlum CA eyaletinde oturuyor. CA eyaletinde saat 2 pm iken arıyor, bazen saat 12 pm iken arıyor. Bir türlü ulaşamıyor. NVC e mail adresini ben bulamadım. Siz biliyormusunuz? Hiç değilse oğlan NVC 'e email atar diye düşünüyorum. NVC ve konsolosluk bana email ile mi ulaşır yoksa ev adresine mektup mu gönderir? Onların prosedürleri nedir? Eğer email ise, yeni ev adresimi şimdiden bildirmek zorunda değilim.. Sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo hatirladigim kadariyla dosyada iletisim olarak oglunuzun adresini vermistiniz?

Eger oyleyse, kendi adres degisikliginizi bildirmeye gerek yok ya da bu konuda bir guncelleme yapmaniza da gerek yok. Evet, hala mektup da gonderiyorlar (eger online notification icin form doldurduysaniz email olarak bilgi alabilirsiniz) fakat mektubu sizin yasadiginiz adrese degil, iletisim icin verdiginiz adrese gonderiyorlar.

• @crazycells Merhaba Ali Cihan Bey, size bir sorum olacak. Hatırlarsınız ben seneler ever bir suça karışmıştım. Bir talihsizlik yaşamıştım size bahsettim. Davalarım tamamen düştü. Şimdi benim dosyam USCIS tarafından onaylandı. National Visa Center'a gönderildi. USCIS benim dosyamı onaylamadan ever herhangi bir suçum olup olmadığına yani (FBI record ) bakıyor mu? Yoksa sadece National Visa Center 'mı bakıyor (FBI record )? Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba Ali Cihan Bey, size bir sorum olacak. Hatırlarsınız ben seneler ever bir suça karışmıştım. Bir talihsizlik yaşamıştım size bahsettim. Davalarım tamamen düştü. Şimdi benim dosyam USCIS tarafından onaylandı. National Visa Center'a gönderildi. USCIS benim dosyamı onaylamadan ever herhangi bir suçum olup olmadığına yani (FBI record ) bakıyor mu? Yoksa sadece National Visa Center 'mı bakıyor (FBI record )? Şimdiden teşekkür ederim.

Evet, hatirliyorum. Konsolosluklari ilgilendiren background check NVC tarafindan yapiliyor ama kanimca hem USCIS'in hem de NVC'nin ayri ayri sorusturma birimleri var.

• @crazycells Ali Cihan Bey, merhabalar. Dün en nehayet National Visa Center den email geldi. Bana NVC Case Number:ANKxxx Invoice ID Number: xxxxx

You will need to log on to the Department of State's Consular Electronic Application Center (CEAC) at https://ceac.state.gov/IV to check your case status, pay any necessary fees, upload and submit documents, and read messages from NVC.

You can log into CEAC using the following unique NVC case number and Invoice Identification Number:

Benim sorum şu: Ben NVC case number ve Invoice ID number yazıyorum. Fakat ilk önce İlk önce https://ceac.state.gov/IV bu sayfaya giriyorum.İlk önce NVC case number yazıyorum. Continue tıklıyorum. Sonra karşıma hem case number hemde Invoice ID number 'ımı yazıyorum. I am the Applıcant diye tıklıyorum.Daha sonra Enter the characters as shown kısmına gösterilen şeyi yazıyorum.Continue çıkıyor.Onu tıklıyorum. Sonra da Welcome to the Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal. To access your case, please enter your case number below.

Please do not use the browser’s back or refresh buttons while using the CEAC site. Instead, use the navigation links on the page. You will lose information if you use the browser’s back or refresh button, and will need to log back into the application.

The selected Case Number and Invoice Identification Number combination you entered does not match our records. Please try again or contact the National Visa Center for further assistance.

Case Number
    ANKxxxxxxx
    Important: Before You Begin
    Browser Requirements

Please be patient. Download times may vary depending on your internet connection speed.

Cihan Bey, ne yapmam gerekiyor? Anlamadım. Lütfen cevabınızı bekliyorum. NVC e mail mi göndereyim? Yoksa oğlum mu onlara e mail atsın? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ali Cihan Bey, merhabalar. Dün en nehayet National Visa Center den email geldi. Bana NVC Case Number:ANKxxx Invoice ID Number: xxxxx

You will need to log on to the Department of State's Consular Electronic Application Center (CEAC) at https://ceac.state.gov/IV to check your case status, pay any necessary fees, upload and submit documents, and read messages from NVC.

You can log into CEAC using the following unique NVC case number and Invoice Identification Number:

Benim sorum şu: Ben NVC case number ve Invoice ID number yazıyorum. Fakat ilk önce İlk önce https://ceac.state.gov/IV bu sayfaya giriyorum.İlk önce NVC case number yazıyorum. Continue tıklıyorum. Sonra karşıma hem case number hemde Invoice ID number 'ımı yazıyorum. I am the Applıcant diye tıklıyorum.Daha sonra Enter the characters as shown kısmına gösterilen şeyi yazıyorum.Continue çıkıyor.Onu tıklıyorum. Sonra da Welcome to the Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal. To access your case, please enter your case number below.

Please do not use the browser’s back or refresh buttons while using the CEAC site. Instead, use the navigation links on the page. You will lose information if you use the browser’s back or refresh button, and will need to log back into the application.

The selected Case Number and Invoice Identification Number combination you entered does not match our records. Please try again or contact the National Visa Center for further assistance.

Case Number
    ANKxxxxxxx
    Important: Before You Begin
    Browser Requirements

Please be patient. Download times may vary depending on your internet connection speed.

Cihan Bey, ne yapmam gerekiyor? Anlamadım. Lütfen cevabınızı bekliyorum. NVC e mail mi göndereyim? Yoksa oğlum mu onlara e mail atsın? Şimdiden teşekkürler.

Farkli web browser'lardan farkli zamanlarda denemenizi tavsiye ederim. Dosya numaranizin basinda 0'lar varsa, onlari silip giris yapmayi deneyin. Tamamen aynisini yazdiginiza emin olun.

Ya sitede gecici bir problem var, ya da yanlis bir karakter giriyorsunuz. Su an farkli yollari denemeden NVC'yle iletisime gecmenize gerek yok bence.

• @crazycells Cihan Bey, tekrar denedim . Bu sefer bu çıkıyor:

Welcome to the Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal. To access your case, please enter your case number below.

Sign In Failed
    Please indicate your role on the case by selecting an item from the 'I am the' dropdown list.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, tekrar denedim . Bu sefer bu çıkıyor:

Welcome to the Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal. To access your case, please enter your case number below.

Sign In Failed
    Please indicate your role on the case by selecting an item from the 'I am the' dropdown list.

I am the applicant secenegini secmeyi unutmussunuz bu sefer...

• @crazycells Cihan Bey, onu da am the applicant diye seçmiştim. Hatta yine denedim az önce yine aynı hatayı veriyor. Neden? Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, onu da am the applicant diye seçmiştim. Hatta yine denedim az önce yine aynı hatayı veriyor. Neden? Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

farkli bir web browser denemenizi tavsiye ederim, eger surekli ""Please indicate your role on the case by selecting an item from the 'I am the' dropdown list." diyorsa bahsettigimiz kisimda yaptiginiz secimi tanimiyor demektir.

• @crazycells Cihan Bey, özür dilerim ben anlayamadım. Daha açıklayıcı yazabilirmisiniz? Acaba benim NVC case number ve Invoice ID number National Visa Center tarafından yanlış mı verildi? Ben öyle düşünüyorum. Ben dün akşam https://nvc.state.gov/inquiry tıklayarak form doldurup sorunumu ilettim. Cevap bekliyorum onlardan. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, özür dilerim ben anlayamadım. Daha açıklayıcı yazabilirmisiniz? Acaba benim NVC case number ve Invoice ID number National Visa Center tarafından yanlış mı verildi? Ben öyle düşünüyorum. Ben dün akşam https://nvc.state.gov/inquiry tıklayarak form doldurup sorunumu ilettim. Cevap bekliyorum onlardan. Teşekkürler.

"I am the applicant" kisminda hata verdigi yaziyor, yukaridaki cevabinizda. Eger siz orayi sectiginize eminseniz farkli bir web browser ile denemenizi tavsiye ederim.

Ben NVC'nin yanlis bilgiler verdigini su ana kadar duymadim, o nedenle buyuk ihtimal siz bir seyleri atlayarak yaziyorsunuz. Yazdiklarinizi gozden gecirerek, eger yaninizda baska biri varsa kendisine yazdirarak giris yapmaya calismanizi tavsiye ederim.

• @crazycells Ali Cihan Bey, bugün internet cafe ye gittim. Sizin dediğiniz gibi farklı bir web browser ile deneme yaptım. Hatta genç bir oğlana yaptırdım. Yine aynı hatayı verdi. Dün de oğlum kendi iş yerindeki bilgisayarda yapmaya çalıştı onda da aynı sorun çıkıyor. Hata veriyor. Bugün oğlum NVC arayacak.. Ben anlamış değilim. Ben az ever https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/after-petition-approved/begin-nat-visa-center.html burayı tıkladım. Burada We are aware of reported difficulties some users are having logging onto CEAC. We regret any inconvenience and recommend you attempt to log on again at a later time. Thank you for your patience while we resolve this issue. yazıyor. Acaba sitede sorun mu var? O yüzden mi sorun yaşıyorum? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ali Cihan Bey, bugün internet cafe ye gittim. Sizin dediğiniz gibi farklı bir web browser ile deneme yaptım. Hatta genç bir oğlana yaptırdım. Yine aynı hatayı verdi. Dün de oğlum kendi iş yerindeki bilgisayarda yapmaya çalıştı onda da aynı sorun çıkıyor. Hata veriyor. Bugün oğlum NVC arayacak.. Ben anlamış değilim. Ben az ever https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/after-petition-approved/begin-nat-visa-center.html burayı tıkladım. Burada We are aware of reported difficulties some users are having logging onto CEAC. We regret any inconvenience and recommend you attempt to log on again at a later time. Thank you for your patience while we resolve this issue. yazıyor. Acaba sitede sorun mu var? O yüzden mi sorun yaşıyorum? Teşekkürler.

Bazi uyeler sorun yasiyor, duzeltmeye calisiyoruz diyor uyarida. Sizin de durumunuz bundan kaynaklaniyor gibi, ara ara siteye girmeyi deneyebilirsiniz. Sizin yapabileceginiz bir sey yok su an, sadece bekleyip ara ara girmeyi denemelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |