Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba;
    24 Nisanda dilekçemiz onaylandı. Evraklarımızın Ankara'ya yollanması kaç ay sürer. Yakın zamanda bu süreçten geçen bir arkadaş varsa beni bilgilendirebilir mi?. Evimiz ve arabamızı satışa çıkartmalıyız, ona göre plan yapmak istiyoruz.
    Teşekkür ederim.

• @Mango2014 dün dilekçemizin onaylandığı mailini aldık. 11 ay sürdü. İnşallah sizin süreçte belirtilen zamandan kısa sonuçlanır.

• @Cavidan

Merhaba,

Bizim dosya onay suremiz tam 12 ay surdu. Su an normal islem sureci icinde gozukuyorsunuz. Dosyanizin gittigi lokasyona gore USCIS in verdigi tarihler %90 oraninda doğru. Benim ailemde mulakat tarihi verilene kadar beklediler her sey icin isten cikmak vesaire gibi. Surec icinde biraz caniniz sıkılabiliyor tabi bilinmemezlikten ötürü ama sonu her şeye değer 🙂 USCIS onayınız geldikten bir kaç hafta sonra dosyanız NVC ye gönderilir istenilen bütün belgeleri eksiksiz yükledikten sonra 1 ay en fazla 45 gün sonra NVC tarafından DQ olup mülakatı beklersiniz. Mülakat tarihiniz genelde DQ tarihinden 4-5 ay sonraya veriliyor.

• @Cavidan Harika haber tebrikler. Umarım bundan sonraki süreciniz kolaylıklarla geçer. Süreçlerden haberdar edip klavuzluk ederseniz çok seviniriz.

• @simaysimon Simay hanımcığım çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi süreç normal işledi ve 11 ay sonunda başvurumuz onaylandı. Burdaki 1.5- 2 senelik paylaşımları görünce endişeye kapılmıştım. Son mailde 45 günlük süre verdiler, umarım onuda sorunsuz atlatır vizemize kavuşuruz.
    Bu yeni yolculuk herkese hayırlı olur inşallah🙏

• @Mango2014 çok teşekkür ederim. İnşallah en kısa zamanda sizden de güzel haberler duyarız. Bi umutla platformdan haber almaya çalışan arkadaşlarım için sürecimizden haberdar edeceğim.

• Merhaba;
    Evraklarımız bugün ABD içişleri bakanlığına iletilmiş. 2/3 haftaya kadar Ankara'ya iletileceğini tahmin ediyoruz.
    Sürecimi takip eden arkadaşlar için paylaşmak istedim.

• @crazycells merhaba I -485 ile başvuru yaptım.(Şubat ayında)

• IR5

Merhaba,
    Biz Subat 3 2022 de DQ bildirimi aldik fakat halen mulakat tarihimiz gelmedi. Bilgilendirirseniz sevniriz. Tessekurler herkese.

I-130 Gonderimi: Kasim 2021
    Onay tarihiİ: Agustos 2022
    NVC DQ: Subat 3 2022
    Vize Mulakati:
    Pasaport Teslimi:

• 31/12/2021 de başvurduğumuz ı130 formumuz dün itibari ile DQ oldu bekleyen herkeze bol sabır ve şans diliyorum bu platform gerçekten çok şey kattı bize herşey için teşekkür ederim

• @hymt720 bu ay içinde randevu tarihiniz gelir bence diye düşünüyorum tanıdığım bir arkadaşa 2,5 ayda geldi

• Merhabalar, Oğlum benim için IR-5 Vizesine başvuracak. Bu işlemle ilgili birkaç sorum olacak.
    1- I-130 Formunu web sayfasından online doldurup gönderecek. Ödemeyi de hemen formu sistemde doldurduktan sonra mı yapacak?
    2- Başka bir tanıdığımız sponsor olacak, onun bilgilerini hangi aşamada bildirmemiz gerekiyor?
    3- Sistemde formu doldurdukta sonra kanıtları yükleyecek mi? Kanıtların tercümeli halini mi yüklememiz gerek.
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• @daphne Merhaba, biz de sizinle aynı durumdayız. Oğlum hem bana hem babasına aynı anda ayrı ayrı başvuru yaptı. İlk aşama olarak I-130 formunu doldurdup ücreti yatırdık. Aynı zamanda vatandaş olduğunu kanıtlayacak olan doğum belgesini ABD pasaportunun kopyalarını yükledik. Bizimle ilgili olarak anne baba olduğumuzu kanıtlayabilecek nüfus kayıt örneklerimizi ve evlilik cüzdanımızı yükledik. Bu iki belgeyi bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne randevu alıp giderek ingilizce talep edebiliyorsunuz biz öyle yaptık. Adli sicil kayıtlarını ise E-devlet üzerinden ingilizce barkodlu belge oluşturarak yükledik. Son olarak bize ait pasaport fotokopilerimizi yükledik.

Bizim de sponsorumuz farklı bir kişi olacak. Onun belgelerini sanırım ikinci aşamada onay alırsak yükleyeceğiz. Umarım bu bilgiler size ve ihtiyacı olan kişilere yardımcı olur. Fakat şunu iletmek isterim ki bu işlemleri araştırmalar sonucunda kendi kararımız doğrultusunda ilerlettik. Herhangi bir avukatla çalışmıyoruz. O nedenle yaptığımız işlemler yüzde yüz doğrudur diyemem. Ama şu an sistemde her şey yolunda gibi görünüyor. Umarım kolay bir süreç olur hepimiz için bol şans.

• Merhaba;
    Mülâkat tarihi beklerken, oğlumuzun sponsorluğunun yeterli olmadığı mailini aldık. Senelik 30 bin dolar, bankada 80 bin dolar, Türkiye'de 1 ev araba ile sponsorluğuneden yetersiz bulundu. Anlayamadık. Başka bir sponsorumuzda yok. Bu şekilde mülakata gitmek zorundayız. Sizce sonuç ne olur.

• @azcarada selamlar türkiyedeki para yada taşınmazlar vs. geçerli değil diye biliyorum amerikadaki gelir düşük bence geliri yüksek bir sponsor bulmanızı tavsiye edebilirim nacizane

• @bklc Cevap için teşekkür ederim. Oğlumun parası Amerika Bankasında. Şu anda İngilterede öğrenci. Sponsor da bulamıyoruz. Senelik 30 bin dolar gelirle mülakata girsek, orda eşim ve benim senelik 10.000 bin dolar emekli gelirimizin olduğunu beyan etsek. Acaba kabul ederler mi.

• @azcarada merhaba tekrardan mülakata sponsor onayı olmadan giremezsinizki bence sponsor onaylanacak DQ maili aldıktan sonra mülakat tarihi verecekler sizin maaşınız nerede amerikadamı?tabi bunlar benim deneyimlerim

• @bklc sponsorumuz oğlumuz. Kendisi ingilterede doktora yapıyor ve yarı zamanlı çalışıyor.Geliri 30 bin dolar. Banka hesabı Amerika da. Bize gelen mesajı iliştirdim.

This case does not meet the minimum income requirement to sponsor the intending immigrants. To avoid delays, an additional Affidavit of Support Form I-864 from a joint sponsor may be submitted. For more information visit https://nvc.state.gov/aos. The consular officer will make a decision regarding this requirement at the time of the interview. For more information, please visit https://www.uscis.gov/i-864p. Geliri 30 bin dolar. Mesajı

• Anneme IR5 kategorisinden basvuruda bulunacagim. Ilk asama olan I-130 u dolduruyorum su an.
    Sorum

1. E-devletten alinan vukuatli nufus kayit orneginin (benim ve annem icin) Turkcesini yukleyebiliyormuyum, yoksa Ingilizce almam ya da ceviri mi yaptirmam gerekli. Forumda Gecmis sorularda gordugum kadari ile Turkceler kabul ediliyormus.
    2. I-130 icin yukleyecegim formlar= benim Naturalization cert+Annem ve benim Vukuatli Nufus kayit, Annem Pasaport Biometric page. Baska evrak gerekli mi. Babam vefat ettigi icin evlilik cuzdanlarini upload etmeyecegim.
    3. CP olarak basvuru seciyorum. Annem 3 ay sonra ziyarete gelecek bizi (son 12 yilda 4 uncu gelisi olarak B1 vizesi ile). Belki geldikten sonra uzun kalmayi dusunecek olursa, AOS e yil sonuna dogru basvurmayi dusunuyorum. Ya da donerse, Ankara CP ile devam edecegiz. Bir sorun teskil edermi?
      Tesekkurler

• @gucarslan Merhaba. Zaman kaybetmemek için balgam testini daha evvel yaptırıp, Dr.ungan beye raporu verebilirmiyiz. Kabul edilir mi.

Benzer Başlıklar

• 1003
  • 4816
  • 8481
  • 4650
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |