Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkürler..

• @crazycells çok teşekkür ediyorum. çok sağolun.

• @crazycells Merhaba Cihan Bey, ben internetten https://egov.uscis.gov/processing-times/ linkini buldum. Ben burdan takip edebiliyorum. Size sormak istediğim soru: başvurum USCIS tarafından NVC merkezine gönderildiğinde hangi link den takip edebilirim. Yani başvurum NVC merkezindeyken işlem süresini hangi linkten takip edebilirim? Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba Cihan Bey, ben internetten https://egov.uscis.gov/processing-times/ linkini buldum. Ben burdan takip edebiliyorum. Size sormak istediğim soru: başvurum USCIS tarafından NVC merkezine gönderildiğinde hangi link den takip edebilirim. Yani başvurum NVC merkezindeyken işlem süresini hangi linkten takip edebilirim? Teşekkürler..

suradan takip edebilirsiniz: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

• Öncelikle böyle faydalı bir forum açıp insanlara yardımlarını sunanları tebrik ve takdir ediyorum. Biz de IR 5 vize sürecine hazırlanıyoruz fakat sormak istediğim sorum, bu süreç tamamlanıp Amerika ya giderken 15 yaşındaki kızımın da benimle gelebilmesi için ne şekilde vize almamız gerekiyor, nasıl bir yol izlemeliyiz. Benim işlemlerim başladığı zaman kızım için de aynı zamanda başvuru yapabilir miyiz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaram IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Öncelikle böyle faydalı bir forum açıp insanlara yardımlarını sunanları tebrik ve takdir ediyorum. Biz de IR 5 vize sürecine hazırlanıyoruz fakat sormak istediğim sorum, bu süreç tamamlanıp Amerika ya giderken 15 yaşındaki kızımın da benimle gelebilmesi için ne şekilde vize almamız gerekiyor, nasıl bir yol izlemeliyiz. Benim işlemlerim başladığı zaman kızım için de aynı zamanda başvuru yapabilir miyiz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Maalesef kiziniz IR5 vizesinden yararlanamaz.

Aile sponsorlu gocmenlik icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

ABD vatandaslarinin kardesleri F4 kategorisinden basvuru yapmak zorunda. Ayrica siz Green Card sahibi olduktan sonra F2A basvurusu da yapabilirsiniz.

• @crazycells Teşekkürler tekrar, söylediğiniz konuları daha önce inceledim ama daha başka yolu var mı diye araştırıyorum. F2A vizesi alan var mı acaba, ne kadar sürede alınabiliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaram IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler tekrar, söylediğiniz konuları daha önce inceledim ama daha başka yolu var mı diye araştırıyorum. F2A vizesi alan var mı acaba, ne kadar sürede alınabiliyor?

Bu sayfa IR5 vize sayfasi, F2A konusunda bilgi almak icin ilgili basliklari incelemelisiniz ve sorulari yine o konularda sormalisiniz.

• @crazycells Merhaba Cihan Bey, Benim evraklarım USCIS'den Texas eyaletinde. Ben kendi dokumanlarımı https://egov.uscis.gov/processing-times/ buradan takip ediyorum. Geçen cuma günü Receipt date for a case injuiry February 10, 2018 idi. Cumartesi Feb 11, 2018 ve bugün pazar Feb 12, 2018 tarihlerini inceliyorlar. Anlamadığım şey Texas daki göçmen bürosu zaten cumartesi ve pazar günleri kapalı. Nasıl oluyor da Feb 11 ve Feb 12 tarihli incelenmiş oluyor? Normal de Feb 11, 2018 tarihli Pazartesi ele alınması gerekir. Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba Cihan Bey, Benim evraklarım USCIS'den Texas eyaletinde. Ben kendi dokumanlarımı https://egov.uscis.gov/processing-times/ buradan takip ediyorum. Geçen cuma günü Receipt date for a case injuiry February 10, 2018 idi. Cumartesi Feb 11, 2018 ve bugün pazar Feb 12, 2018 tarihlerini inceliyorlar. Anlamadığım şey Texas daki göçmen bürosu zaten cumartesi ve pazar günleri kapalı. Nasıl oluyor da Feb 11 ve Feb 12 tarihli incelenmiş oluyor? Normal de Feb 11, 2018 tarihli Pazartesi ele alınması gerekir. Teşekkürler..

web sitelerindeki gostergeler her zaman dogru olmuyor, otomatik olarak her gun birer birer artmasi icin ayarlamis olabilirler; fakat bu gibi durumlarin sizin surecinize bir etkisi olmayacak. Ben yerinizde olsaydim, sadece kendi surecimle ilgilenirdim, birakin sitede ne yaziyorsa yazsin 🙂 Maalesef sistemi anlamak ya da anlasaniz bile duzeltmek mumkun degil. USCIS zaten verimli bir kurum degildi, iyi anlamda iyilestigini de kimse soyleyemez 🙂

• @crazycells Merhaba Cihan Bey, Benim oğlan dün immigranı aramış ve oğlana benim petition şimdi NVC olduğunu söylemişler. Ama ben USCIS case status baktığımda On February 26, 2018, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxx and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by March 28, 2018, please call the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Değişen durum yok.. NVC ne zaman status durumumu değiştirir? İlk önce oğluma benim case number 'mı yollayacaklar? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba Cihan Bey, Benim oğlan dün immigranı aramış ve oğlana benim petition şimdi NVC olduğunu söylemişler. Ama ben USCIS case status baktığımda On February 26, 2018, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxx and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by March 28, 2018, please call the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Değişen durum yok.. NVC ne zaman status durumumu değiştirir? İlk önce oğluma benim case number 'mı yollayacaklar? Teşekkürler...

sitenin ne zaman guncellenecegini bilmiyorum maalesef ama NVC'ye gittikten sonra 1-1.5 ay gibi bir zaman verin kendilerine, size surec konusunda bilgi vereceklerdir. Zaten bu konunun ikinci iletisinden de surecleri takip edebilirsiniz. Su an tek yapmaniz gereken NVC'den bildirimi beklemek. Cogu gitti azi kaldi 🙂

• @crazycells Cihan Bey, merhaba size bir sorum olacak. Benim evraklarım şu anda NVC 'da ama bana NOA 2 letter gelmedi. NOA2 letter NVC dosyamı inceledikten sonra mı gelir? Yoksa USCIS evraklarımı NVC gönderdikten hemen sonra mı gelir? Eğer NVC evraklarımı inceledikten sonra gönderiyorlarsa NOA2 mektubunu, o zaman mı benim Case Status değişecek? Bana o zaman mı söyleyecekler talimatları? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, merhaba size bir sorum olacak. Benim evraklarım şu anda NVC 'da ama bana NOA 2 letter gelmedi. NOA2 letter NVC dosyamı inceledikten sonra mı gelir? Yoksa USCIS evraklarımı NVC gönderdikten hemen sonra mı gelir? Eğer NVC evraklarımı inceledikten sonra gönderiyorlarsa NOA2 mektubunu, o zaman mı benim Case Status değişecek? Bana o zaman mı söyleyecekler talimatları? Teşekkür ederim.

Genelde boyle islemlerin hicbiri anlik gerceklesmiyor, birkac hafta suruyor size bildirim gelmesi. Size posta gondermis olabilirler ve almamis da olabilirsiniz, cunku yanlis hatirlamiyorsam siz ilk mektubu da almamistiniz?
    Su an online sistemde, dosyaniz hala USCIS'te mi gorunuyor? Eger oyleyse biraz daha bekleyin, er ya da gec degisecek orasi. NOA-2'yi USCIS dosyalarinizi NVC'ye gonderdikten sonra gonderiyor.Talimatlar ve dosyalar icin NVC'den bildirim gelmesini beklemeniz lazim, onlar sizi yonlendirecekler.

• @crazycells Evet, bana NO-1 mektubunu göndermemişlerdi ama oğlum USCIS arayıp receipt number 'ımı telefon açarak öğrenmişti USCIS 'den. Yani, NOA-2 mektubunu USCIS gönderecek ? NVC göndermeyecek doğru mu anladım ? Ama talimatları NVC gönderecek onu anladım. Henüz NOA-2 mektubu elimize geçmedi. Ama USCIS, dosyamı NVC göndermiş. Teşekkür ederim.

• Kusura bakmayin yeri mi bilmiyorum ama annem Amerika'da green cardi olan olan yakinindan duyduguna gore green card sahibi evlatlarlar anne babalarina burdan muracat ederek kolay bir sekilde green card cikarabiliyormus. Bu bilgi dogru mudur dogruysa ayrintilarini ogrenebilir miyin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cosimo IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Kusura bakmayin yeri mi bilmiyorum ama annem Amerika'da green cardi olan olan yakinindan duyduguna gore green card sahibi evlatlarlar anne babalarina burdan muracat ederek kolay bir sekilde green card cikarabiliyormus. Bu bilgi dogru mudur dogruysa ayrintilarini ogrenebilir miyin?

Dogru degil, Green Card sahipleri ebeveynlere sponsor olamiyor; su konunun ilk iletisini okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @crazycells Ali Cihan Bey, Ben Banu Camci. Şimdi de Cavedo adıyla giriş yaptım siteye.USCIS den I-797 Notice of Action geldi. Notice Type: Approval Notice. Beneficiary kısmında benim eski tempory green card numaram yazılı. A xxx xxx xxx ile başlıyor. Baktım ki eski tempory green card numaram. Çok ilginç değil mi? Anlayamadım..Neden eski numaram yazılı?

• @crazycells Ali Cihan Bey, acaba eski social security number ımı verdiğim için mi eski green card numaram yazıldı?

• @crazycells Ali Cihan Bey, ben size sorumu sordum ama henüz cevap alamadım sizden. Kullanıcı adım cavedo eskiden Banu Camci idi kullanıcı adım. Ama ona giriş yapamadım.Bu sefer cavedo olarak kayıt oldum. Sizden cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.3k

| | | |