Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhaba, cevaplarınız ve yardımlarınız için gerçekten çok sağolun. Ben arkadaşa telefon ettim. Kağıdın rengi beyaz. Siz açıklarmısınız renkler ne anlama geliyor? Tekrar teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, cevaplarınız ve yardımlarınız için gerçekten çok sağolun. Ben arkadaşa telefon ettim. Kağıdın rengi beyaz. Siz açıklarmısınız renkler ne anlama geliyor? Tekrar teşekkürler.

Idari islem ve eksik belge ile ilgili bir formmus.

Eger konsolosluk DS 5535 formunu doldurmasini istediyse o anlama geliyor olabilir.

Ayrica pasaportu geri vermislerse, idari islemler tamamlandiginda pasaportu beyaz formla geri gondermesi anlamina da gelebilir.

• @crazycells Merhaba, cevaplarınız için çok sağolun. Size ne kadar teşekkür etsem azdır bence. Ben ineternetten araştırdım. Bu yazıyor: A Charge Is Not A Conviction
    Keep in mind that even non-citizens are innocent until proven guilty in the United States. If you have been charged with a felony and the charges are dropped, you will still be able to receive a green card. Sizde çocuk kaçırma ile ilgili bir araştırma yapacaktınız.. Sizden haber bekliyorum. Tekrar teşekkürler..

• @crazycells Merhabalar size bir sorum olacak. İmmigration vizelerin onaylanması yada verilmesi NVC mi? yoksa konsolosluk mu karar verir? Ben anlamış değilim. Teşekkürler. Ben bu kidnapping charge olayını kafama çok taktım ve çok endişeliyim..Yardımlarınız için çok teşekkürler..Sizden cevap bekliyorum..

• @crazycells Merhabalar.. Kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorsam lütfen beni bağışlayın. Ben çok endişe içindeyim.. Acaba benim avukat mı tutmam lazım? Davam zaten düşmüş. Konsolosluk sorun çıkarır mı ? Size davamın sonucunu göndersem bakarmısınız? Şimdi burdan göndersem, herkes görür.. O yüzden kararsızım.. Ayrıca, göçmen vizesi verilip verilmeyeceğine NVC merkezi mi yoksa konsolosluk mu karar verir? Bilmiyorum..Lütfen bana cevap yazarsanız çok memnun olurum.. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhabalar size bir sorum olacak. İmmigration vizelerin onaylanması yada verilmesi NVC mi? yoksa konsolosluk mu karar verir? Ben anlamış değilim. Teşekkürler. Ben bu kidnapping charge olayını kafama çok taktım ve çok endişeliyim..Yardımlarınız için çok teşekkürler..Sizden cevap bekliyorum..

Ikisi ortak sekilde karar veriyor. Eger NVC sizi "clear" edemezse konsolos vizeyi veremez, ancak NVC clearance'tan sonra konsolos uygun olup olmadiginiza gore karar verir. NVC'den clearance almaniz, konsolosun verecegi anlamina da gelmez. Iki taraf da onaylamali dosyanizi yani.

Avukatlik bir durumunuz oldugunu pek zannetmiyorum, zaten mahkeme surecleriniz tamamen bitmis. Su an gocmenlik basvurusu yapiyorsunuz. Bence telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok, zaten mahkeme lehinize karar vermis iki durumda da. Benim size haber vermemi bekleyin lutfen 🙂

Tabii, [email protected] email adresi uzerinden belgeyi bana gonderebilirsiniz.

• @crazycells Cihan Bey, size mail gönderdim.. Bakabilirsiniz. Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, size mail gönderdim.. Bakabilirsiniz. Teşekkürler..

tamamdir, emailinizi aldim.

• Merhabalar,

Kızım Amerikan vatandaşı. IR-5'e başvuracağım. Dallas'ta 2-3 avukatla yazıştım. Biri ile çalışacağım. Belge olarak benim ve kızımın doğum belgesi isteniyormuş ama
    kızımın doğum belgesi belki ama kendiminkini imkanı yok bulamam. Onun yerine vukuatlu nüfus kağıdı örneği versek kabul olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@houstonmf IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Merhabalar,

Kızım Amerikan vatandaşı. IR-5'e başvuracağım. Dallas'ta 2-3 avukatla yazıştım. Biri ile çalışacağım. Belge olarak benim ve kızımın doğum belgesi isteniyormuş ama
    kızımın doğum belgesi belki ama kendiminkini imkanı yok bulamam. Onun yerine vukuatlu nüfus kağıdı örneği versek kabul olur mu?

zaten dogum belgesinin icerik olarak Turkiye'deki karsiligi "vukuatli nufus kayit ornegi" oluyor. Bunu konsolosluktan ingilizce olarak da alabilirsiniz. Bu belge USCIS sureci icin yeterli, formul A olarak adlandirilan belgeyi almaniza gerek yok.

Avukatsiz da ilk sayfadaki bilgileri takip ederek sureci tamamlayabilirsiniz.

• @crazycells Cihan Bey, size mail gönderdim bilmiyorum aldınız mı? Mail de oğlumun 3 tane avukatla görüştüğünü size söyledim. Hiç bir sorun çıkmaz dediler. Çünkü, dava tamamen düşmüş. Ama sizden de haber bekliyorum.Biraz da sabırsızım kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, size mail gönderdim.. Bakabilirsiniz. Teşekkürler..

Gonderdiginiz belgelere baktim, arastirmami da yaptim. Endiselenmenizi gerektiren hicbir durum yok, ilk davaniz sonuclanmis ve hapis cezasi almamissiniz ayrica davanin statusu de sonradan degismis. Ikinci durumda da oglunuzu mahkeme dusmeden ABD'ye gondermissiniz ama sonra zaten size geri gonderilmis. Dolayisiyla hicbir durumda uzerinizdeki negatif bir izlenim olmayacak ve dosyaniz problem cikmayacak. Eger mahkeme oglunuzu sadece babasina vermis olsaydi ve buna ragmen ABD disina cikarmis olsaydiniz, oglunuzu babasina teslim edene kadar gocmenlik alamayacaktiniz. Fakat zaten oglunuz artik resit biri, zaten mahkeme karari da yok, dolayisiyla su an dosyanizda hic problem gorunmuyor...

Ekstra bilgi icin asagidaki ilgili kismi okuyabilirsiniz...

INA: ACT 212 - GENERAL CLASSES OF ALIENS INELIGIBLE TO RECEIVE VISAS AND INELIGIBLE FOR ADMISSION; WAIVERS OF INADMISSIBILITY

(C) International child abduction.-

(i) In general -Except as provided in clause (ii), any alien who, after entry of an order by a court in the United States granting custody to a person of a United States citizen child who detains or retains the child, or withholds custody of the child, outside the United States from the person granted custody by that order, is inadmissible until the child is surrendered to the person granted custody by that order.

(ii) ALIENS SUPPORTING ABDUCTORS AND RELATIVES OF ABDUCTORS. -- Any alien who--

• (I) is known by the Secretary of State to have intentionally assisted an alien in the conduct described in clause (i),

(II) is known by the Secretary of State to be intentionally providing material support or safe haven to an alien described in clause (i), or

(III) is a spouse (other than the spouse who is the parent of the abducted child), child (other than the abducted child), parent, sibling, or agent of an alien described in clause (i), if such person has been designated by the Secretary of State at the Secretary's sole and unreviewable discretion, is inadmissible until the child described in clause (i) is surrendered to the person granted custody by the order described in that clause, and such person and child are permitted to return to the United States or such person's place of residence.

(iii) EXCEPTIONS. -- Clauses (i) and (ii) shall not apply--

• (I) to a government official of the United States who is acting within the scope of his or her official duties;

(II) to a government official of any foreign government if the official has been designated by the Secretary of State at the Secretary's sole and unreviewable discretion; or

(III) so long as the child is located in a foreign state that is a party to the Convention on the Civil Aspects of International Child Abduction, done at The Hague on October 25, 1980.

• @crazycells çok teşekkür ederim size..

• @crazycells Cihan Bey, Ben kendi durumu belirttim mailde. Benim gibi aynı kategoride olan bayan arkadaş şu anda beklemede görüşmesi Agustos ayında olmuştu. İdari işlemlere takılı kalmış kendisi. Kızı 1995 de Amerika da doğmuş. Bayan arkadaş Amerika da WIC ( Nutrion program for Woman, infants, and Children. Burdan yardım almış. Kendisi için bir sorun çıkar mı? Benim de mailde bahsettiğim gibi başvuru yaptım fakat food stamp kullanmadım. Başvuru yaptığım sorun çıkarır mı?

size bu linki gönderdirmiştim mailde. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, Ben kendi durumu belirttim mailde. Benim gibi aynı kategoride olan bayan arkadaş şu anda beklemede görüşmesi Agustos ayında olmuştu. İdari işlemlere takılı kalmış kendisi. Kızı 1995 de Amerika da doğmuş. Bayan arkadaş Amerika da WIC ( Nutrion program for Woman, infants, and Children. Burdan yardım almış. Kendisi için bir sorun çıkar mı? Benim de mailde bahsettiğim gibi başvuru yaptım fakat food stamp kullanmadım. Başvuru yaptığım sorun çıkarır mı?

size bu linki gönderdirmiştim mailde. Teşekkürler.

Evet, sizin icin hicbir sorun yok, merak etmenize gerek yok. Basvuru yapmak onemli degil, programdan yararlanmis olmak onemli olan...

Diger arkadasinizin islemleri hangi konsoloslukta (USCIS?) goruluyor?

• @crazycells IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Cihan Bey, ben arkadaşa sordum kendisi Ankara'ya gitti mülakata ağustos ayında ama idari işlemlere takılı kaldığı için durumu pending şu anda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Cihan Bey, ben arkadaşa sordum kendisi Ankara'ya gitti mülakata ağustos ayında ama idari işlemlere takılı kaldığı için durumu pending şu anda.

Bu uygulama su an yururlukte olmadigi icin ve su an icin USCIS'i ilgilendirdiginden kendisini etkileyecegini zannetmiyorum ve umuyorum 🙂
    Idari islemin bitmesini beklemeli su anda, yapilabilecek baska bir sey yok.

• @crazycells teşekkür ederim..

• @crazycells Merhaba Cihan Bey, size bir sorum olacak.. Benim oğlan geçen şubat ayında başvuru yaptığında başvuru evraklarını Phoneix, Arizona ya gönderdi. Daha sonra farkettik ki benim email adresimin yanlış yazıldığını farkettik ve oğlum geçen ay immigrationı arayıp durumu bildirmek istediğinde kendisine Teksas daki immigration adresine mektup yazıp doğru email adresini vermesini istemişler. Oğlum Teksas daki adrese mektup yazıp düzeltirdi. Anlamadığım şey, zaten bütün başvurular Phoneix Az 'ya gidip, ordan NVC transfer olmuyor mu? Bildiğim tek şey, eyaletlere göre değişiyor. Oğlum CA eyaletinde olduğu için başvurular Phoneix 'de gönderildiği. Teksas nedir peki? Teksas dan mı NVC merkezine gidiyor? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba Cihan Bey, size bir sorum olacak.. Benim oğlan geçen şubat ayında başvuru yaptığında başvuru evraklarını Phoneix, Arizona ya gönderdi. Daha sonra farkettik ki benim email adresimin yanlış yazıldığını farkettik ve oğlum geçen ay immigrationı arayıp durumu bildirmek istediğinde kendisine Teksas daki immigration adresine mektup yazıp doğru email adresini vermesini istemişler. Oğlum Teksas daki adrese mektup yazıp düzeltirdi. Anlamadığım şey, zaten bütün başvurular Phoneix Az 'ya gidip, ordan NVC transfer olmuyor mu? Bildiğim tek şey, eyaletlere göre değişiyor. Oğlum CA eyaletinde olduğu için başvurular Phoneix 'de gönderildiği. Teksas nedir peki? Teksas dan mı NVC merkezine gidiyor? Teşekkürler.

Evet, Chicago veya Phoenix'e gonderiyorsunuz sonra da bu dosya USCIS Service Center'lara yonlendiriliyor. 4 tane USCIS Service Center var:

• California
    • Nebraska
    • Texas
    • Vermont

Burada isleme alinip, sonrasinda gerekli yerlere gonderiliyor.

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 5
  • 3
  • 89
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |