Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bklc, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

@crazycells teşekkür ediyorum cevabınız için daha önce iki defa göçmen olmayan vize başvurum red edilmişti bu yüzden birazda uzun sürdüğü iç,in red alabilirmiyiz diye endişeleniyorum

hayir, gocmen olmayan vizeler gocmen olanlardan cok farkli.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba, anne ve babam icin 2022'nin Subat ayinda online green card basvurusu yaptim. Babamin basvurusu gectigimiz Kasim ayinda onaylandi fakat annemin basvurusunda hicbir gelisme yok... Annemin basvurusundaki gecikmeyi aratabilecegim bir telefon/email bilgisi de bulamadim. Bu durumla ilgili fikir veya tecrube sahibiyseniz, yorumlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

• Merhaba , ailem icin IR-5 vizesine basvurmayi dusunuyorum. Anne ve babaya ayni anda basvurma sarti var mi yoksa sadece anneye basvursam olur mu? Birde eger annem IR-5 uzerinde green card alirsa amerikaya gelip yasamak zorundami yoksa 6 ayda bir gelse olur mu? Yorumlarinizi bekliyorum, tesekkurler.

• Kasim 18 2022 de NVC anne ve babamin dosyalarini tamamladi su an DQ olarak bekliyor. Elcilikten mulakat tarihi bekliyoruz. Bu durumda olan ya da yakın zaman da mülakat tarihi almış olan var mı?

• @simaysimon Merhaba, sorunuz icin herhangi bir yanitim yok ancak merak ettim - anne ve babanizin basvurusu icin ayni tarihte mi yanit aldiniz?

• Merhaba IR5 için annem için başvuru yapıldı. Parmak izi için 2 yıldır bekliyoruz. Adres değişikliği nedeniyle randevu tarihini kaçırdık. Daha doğrusu posta elimize ulaşmadı. Uscis den defalarca yazdık. Ama cevap alamıyoruz. Randevu için hiçbir bilgi yok. Bu sorunu nasıl çözebiliriz

• @hallmark21

Merhaba, evet ikisinin de DQ mailini aynı günde aldım.

• @crazycells hocam hayılı günler biz hiçbirşekilde ilerleme kaydedemiyoruz 31/12/2021 de başvurdu kızım amerikadan 25/03/2022 de mail.aldık geçen hafta mail gönderdik zamanımız doldu nvc ye aktarılmadı dosyamız hiç bir cvp alamıyoruz ne önerirsiniz

• @Ezey okadar aynıki durumumuz bizde buyüzden uzadığını düşünüyoruz sizde bir gelişme varmı acaba?

• Merhabalar,
    Ben Amerikan vatandasiyim, Anne babam Turkiye'de.
    Anne-babama daha once 7 kere turist vizesine basvurdum. Tamaminda red verdiler. Anne babamin baska cocuklari yok. Baba: emekli. Anne: ev hanimi. Vize reddi verirken "Turkiye'de yeterince guclu baglarin yok falan filan" diyorlar.
    Ben de IR5 kategorisinden immigrant vize'ye basvurdum.
    Yalniz soyle bir durum var: Anne babam green card almak istemiyor. Onlar sadece vize almak istiyorlar.
    Yalniz vize de alamiyorlar.
    Bu durumda green card alip, onu iade edip vize alabilirler mi?
    Bunun ornekleri ile hic karsilastiniz mi? Benim bildigim su ana kadar tek bir ornek var.
    O da su:
    Bir arkadasima DV lottery'den green card cikti. islemleri yapti. Amerikaya geldi green cartini aldi,. (Not: Amerikaya daha once is icabi defalarca turist olarak gelmisti, yani tursit vizesi var)
    Green card vizesi alirken tursit vizesini iptal ediyorlar.
    Neye bu arkadas yilda 2 kez giris cikis yapiyor Ameirkya'a . Normalde adam Turkiye'de yasiyor idi. Turkiye'de ikamet etmesinin sebebi işinden dolayi idi. Turkiyedeki sirketi cazip teklifte bulunmus idi. Neyse bu arkadas green card ile Amerikaya giris cikis yapiyor green card yanmasin diye. Derken 4. veya 5. gelisinde kapida durduruyorlar. Diyorlar ki
    "Green card bir vize degil. Burada yasamayacaksan green card'ini iade et vize al"
    Arkadas cok dusundu tasindi. En sonunda iade etme karari aldi. Turkiyede konsoloslukta green kartini iade etti turist vizesi aldi yeniden.
    Velhasil ayni durum bize de uyar mi?
    Yani IR5 kategorisinden anne babama green card alip, daha sonra bu green cardlari iade edip turist vizesi alabilir miyiz acaba? (daha once defalarca red yemislerdi)
    Green card almak istemeyislerinin sebebi: Onlar sadece bizi amerikada ziyaret etmek istiyorlar. Yilda en fazla 1 ay. Geri kalan zamanlarda Turkiyede kendi evlerinde yasamak istiyor.
    O yuzden turist vizesi bazen > Green card.
    Evet:)

• This post is deleted!

• @bklc merhaba dosyamızı hazırladık yaklaşık 10 hün önce gönderdik Uscis’e.
    Dosyamızın alındığına dair mail geldi(Uscis’den) şimdilik bekliyoruz.
    Siz ne zaman gönderdiniz bir sorun oldu mu? Ne kadardır bekliyorsunuz?

• @crazycells cevabınız için teşekkürler dosyamızı verdik alındığına dair mail geldi bekliyoruz

• @crazycells merhabalar,
    IR-5 kategorisi green card başvurusu için(ABD içinde)son güncel süreç bu yazdığınız gibi aynımı acaba? 2018 de yazmışsınız da bir güncelleme varmıdır? Cevabınız için çok teşekkürler.

• @Ezey merhabalar biz 31,12,2021 de gönderdik 25,03,2022 de inceliyoruz maili aldık lakin halen bir gelişme yok nebraska olarak işleniyor vakamız çok bekledik mailde gönderiyoruz normal şekilde işleniyor denildi ben türkiyedeyim kızım amerikada oranın vatandaşı 17 yıldır sabırsızlanıyoruz mağalesef bir gelişme yok

• Referenced by  W waterman 

• @Evdeki-Bilgisayar @crazycells bir yorumunuz var mi acaba hocam. merak ettim. tesekkurler simdiden

• @bklc merhaba tekrar
    Neden bu kadar uzun sürdü anlayamadım gerçekten,umarım bizim bu kadar sürmez..Gelişmeleri buraya yazarım.Benimde yazdığım gibi kızım Amerikan vatandaşı ve ben Amerika’dayım başvurumuzu buradan yaptık.
    Avukatınız yokmu? Neden bu kadar sürdüğüne dair bir açıklama yapmaları gerekir diye düşünüyorum.Duyduğum kadarı ile en fazla 6 ila 1 yıl arası sürüyormuş anne ve babanın çocuğundan dolayı green card alması.

• NVC ONAYLANAN DOSYA ANKARAYA NEKADAR ZAMANDA GELİR VE RANDEVU TARİHİ KAÇ AY SÜRER BİLGİSİ OLAN VARMI TEŞKÜRLER ŞİMDİDEN HERKESE

• @Ezey bize 09,03,2023 de mail geldi uscıs tan ve kanıt olarak doğum belgesini istediler bilginiz olsun sizde dosyanız inşallah eklemişsinizdir yok ise ekleyebilirsiniz

• @bklc merhaba tekrar,
    Zaten dosyaya ilk koyulması gereken şey sizin ve çocuğunuzun doğum belgesi.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 316
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |