Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Anladığım kadarıyla bu üniversite sadece internet üzerinden eğitim veriyor.
    Lindekln den mezunlarına baktım Türkiyeden ve diğer ülkelerden çalışırken okuyup mezun olanlar var.
    Üniversitede okumak için F1 vizesi(yada herhangi bir vize) almıyorsunuz ve tüm eğitiminiz boyunca ABD dışında bulunabiliyorsunuz.
    SAT-ACT gibi sınavlara ihtiyaç duymuyor.İngilizceyi bildiğinizi kanıtlamanız yeterli.
    ABET programına dahil.
    Herhalde ABD de en ucuz eğitimi sunan üniversite budur(uluslararası öğrenciler için):
    Bachelors degree için yıllık $4,060
    Associate degree için yıllık $2,060
    Üniversitenin internet sitesi:

F1 almadığımıza göre OPT de vermezler diye düşünüyorum.
    OPT konusunda kendilerine mail attım cevabı gelince buradan paylaşırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seckinkurt University of the People içinde söyledi:

Anladığım kadarıyla bu üniversite sadece internet üzerinden eğitim veriyor.
    Lindekln den mezunlarına baktım Türkiyeden ve diğer ülkelerden çalışırken okuyup mezun olanlar var.
    Üniversitede okumak için F1 vizesi(yada herhangi bir vize) almıyorsunuz ve tüm eğitiminiz boyunca ABD dışında bulunabiliyorsunuz.
    SAT-ACT gibi sınavlara ihtiyaç duymuyor.İngilizceyi bildiğinizi kanıtlamanız yeterli.
    ABET programına dahil.
    Herhalde ABD de en ucuz eğitimi sunan üniversite budur(uluslararası öğrenciler için):

Evet, ben de ilk defa duydugumdan "bu universite mesru mu?" diye google'a yazdim... suralarda bilgiler cikti, ozellikle de reddit'te guzel bir review yapmislar...

https://www.reddit.com/r/UoPeople/comments/7io95l/university_of_the_peoples_forum_lets_review/

• @crazycells elbette,ilk duyduğumda benimde aklıma ilk meşruluğu geldi.
    BBC NYT gibi haber kanallarından ve sizin paylaştığınız gibi reddit ve benzeri forumlardan dolayı inandırıcı geliyor.
    Vize konusunda bana cevapları ise şöyle:
    The University of the People campus is virtual. All University of the People programs are conducted online and students are meant to undertake their studies from their home countries or current country of residence. As such, having a reliable, easily accessible internet connection is a must for UoPeople students.
    Since we teach all courses online, we do not have housing facilities, nor can we provide assistance with visa services.

• Bende ingilizcem yok fakat üniversitenizde bir yıl ingilizce eğitimi almak istiyorum diye mail attım. Geri dönüş yaparlarsa buraya yazarım

• @seckinkurt bu bilgiler dogru değil ben kayıt oldum ve 60 dolar isteniyor verdiginiz rakamlar dogru değil

• Bachelors degree için yıllık $4,060
    Associate degree için yıllık $2,060 bu yıllık olarak peşin mi alınıyor.

• @seckinkurt Ben o kadar baktım kayıt olduğum hesapta sadece başvuru ücreti olan 60 dolar yazıyor. Bu rakamları nerden buldunuz.

• Buldum burda yazıyor valla 2 yıllık için 2060 usd hiç bir şey bence değer https://www.uopeople.edu/tuition-free/what-is-tuition-free/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 University of the People içinde söyledi:

Associate degree için yıllık $2,060 bu yıllık olarak peşin mi alınıyor.

onu universiteye sormaniz lazim sanirim. Farkli uygulamalar olabilir.

• University of the people üniversitesinde okuyan bir öğrenci ile yapılan görüşme

• Bunun değil ama aynı konseptte başka bir oluşumun dolandırıcı olduğunun ortaya çıktığına dair bir haber okudum 2 3 ay önce. İyice emin olun sonra yatırım yapın derim.

• Arkadaşlar University of the people ile görüştüm çeviri yardımıyla. İngilizce hazırlık diye bir programları yok. Bilginiz olsun. İngilizceniz varsa veya ingilizce kompozisyon kursu diye bir şey var o kursu % 73 gibi bir puan sistemiyle geçtiğiniz taktirde sizi üniversite bölümüne kayıt ediyorlar. Bilginiz olsun. Benim ingilizcem yeterli olmadığı için hiç başvurmadım. Öğrendiğim bir kaç şey daha var başvuru 323 milyon. Sınavlar da aynı şekilde ama farkı şu sınav sonrasında yatırıyorsunuz parayı. Diyelim yatıramadınız burs mevcut durumunuzu anlatan bir maille işinizi çözüyorlar. Ha kaç kere burs verirler bilemem. Ama ingilizcem olmadığı için hiç bulaşmadım. İngilizcem olunca ilerde belki düşünürüm. Bildiklerimi öğrendiklerimi paylaşmak istedim ki bilmeyenlerede faydası olsun diye.

• @seckinkurt University of the People içinde söyledi:

Anladığım kadarıyla bu üniversite sadece internet üzerinden eğitim veriyor.
    ABET programına dahil.

Bu altın değerinde Bilgi için çok teşekkürler ☺

• @mutlukurt0534 En son yazmış olduğum yoruma edit. Arkadaşlar university of the people da ingilizce kursu bulunuyormuş. Bugün gelen mail bu yönde
    alt metni

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |