Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başka bir bakış açısıyla dünyanın yarısından bir tık alttayız sıralamada.

• Özgürlük sıralamamız 140.
    "Özgür yaşa yada öl" sloganı bir şeyler çağrıştırıyor.

• Yinede hala Turkiye'nin bu durumdan cok memnun olanlarda mevcut.

• @crazycells, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

Sayin @saulgoodman , madem basligi oyle actiniz... ben de ona gore bilgi ekleyeyim 🙂

Birlesmis Milletlerin, Surdurulebilir Gelisim Cozum Agi 2018 raporuna gore ulkelere gore mutluluk siralamasi...

1. Finland (7.632)

2. Norway (7.594)

3. Denmark (7.555)

4. Iceland (7.495)

5. Switzerland (7.487)

6. Netherlands (7.441)

7. Canada (7.328)

8. New Zealand (7.324)

9. Sweden (7.314)

10. Australia (7.272)

11. United States (6.886)

12. Northern Cyprus (5.835)

13. 🇹🇷Turkey (5.483)

14. 🇦🇿Azerbaijan (5.201)

O ulkede dogmayan insanlarin (gocmenlerin) mutluluguna gore ulkelerin siralamasi...

1. Finland (7.662)

2. Denmark (7.547)

3. Norway (7.435)

4. Iceland (7.427)

5. New Zealand (7.286)

6. Australia (7.249)

7. Canada (7.219)

8. Sweden (7.184)

9. Switzerland (7.177)

10. Mexico (7.031)

11. United States (6.878)

12. 🇹🇷Turkey (5.488)

13. Northern Cyprus (5.443)

14. 🇦🇿Azerbaijan (4.735)

kaynaklar:
    *http://worldhappiness.report/ed/2018/
    *https://s3.amazonaws.com/happiness-report/2018/WHR_web.pdf

Külliyen yalan

• İnsan önce neyin kendisine mutlu bir yaşam sağlayacağını bulmalı 🤷♂️ Bunu anlamadan bulmadan nereye gidersen git ! Hiçbirşey değişmez..

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

Yinede hala Turkiye'nin bu durumdan cok memnun olanlarda mevcut.

yorumu okurken eksiyi kim basmış acaba derken bakmadan @newman dır dedim ve dediğim doğru çıktı 😃 kendisinin zamanında sayın @crazycells e bir sözü vardı abd'nin + larını yazacaktı ama aylar geçti hala merakla bekliyorum yazıyı umarım müsait olduğu bir vakitte yazarda bizde tecrübelerinden faydalanırız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

@MySea, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

Yinede hala Turkiye'nin bu durumdan cok memnun olanlarda mevcut.

yorumu okurken eksiyi kim basmış acaba derken bakmadan @newman dır dedim ve dediğim doğru çıktı 😃 kendisinin zamanında sayın @crazycells e bir sözü vardı abd'nin + larını yazacaktı ama aylar geçti hala merakla bekliyorum yazıyı umarım müsait olduğu bir vakitte yazarda bizde tecrübelerinden faydalanırız.

evet, bekliyoruz 🙂

forumda uygun oldugunu dusundugunuz bir basliga tecrubelerinizi aktarabilirsiniz sayin @newman

• İstisnalar hariç acıdan beslenen, sürekli dert sahibi olan ve bunu bir hayat felsefesi bir hayat tecrübesi iyi bir şey olarak gören milletiz. Ben ne acılar yaşadım hey yavrum hey senin yaşadığın ne ki? diye acı yarıştırırız, dizilerin, şarkıların geneli de bu yöndedir. Ha bunda ülkenin ekonomisi, vatandaşına reva gördüğü hayatın da etkisi var o ayrı...
    O nedenle bu mutluluk listelerini ülke değil millet olarak ele alıyorum ben, misal bir Türk Finlandiya'da çok mutsuz olabilir, aksine bir Finli de Türkiye' de çok mutlu olabilir. Mutlu olmayı istemek onun için çabalamak lazım, bunu yapabildikten sonra Finlandiya olmuş Amerika olmuş farketmiyor.
    Herkesin mutlu olmayı istediği, çabaladığı, olduğu ve etrafına yayabildiği bir dünya dileğimizle 🙂

• @omertug, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

İstisnalar hariç acıdan beslenen, sürekli dert sahibi olan ve bunu bir hayat felsefesi bir hayat tecrübesi iyi bir şey olarak gören milletiz. Ben ne acılar yaşadım hey yavrum hey senin yaşadığın ne ki? diye acı yarıştırırız, dizilerin, şarkıların geneli de bu yöndedir. Ha bunda ülkenin ekonomisi, vatandaşına reva gördüğü hayatın da etkisi var o ayrı...
    O nedenle bu mutluluk listelerini ülke değil millet olarak ele alıyorum ben, misal bir Türk Finlandiya'da çok mutsuz olabilir, aksine bir Finli de Türkiye' de çok mutlu olabilir. Mutlu olmayı istemek onun için çabalamak lazım, bunu yapabildikten sonra Finlandiya olmuş Amerika olmuş farketmiyor.
    Herkesin mutlu olmayı istediği, çabaladığı, olduğu ve etrafına yayabildiği bir dünya dileğimizle 🙂

Euro kazananan ve Türkiye'de yaşayan bir Finli olsam; ben de çok mutlu olurdum Türkiye'de diye düşünüyorum 😅

• @aydemir, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

@omertug, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

İstisnalar hariç acıdan beslenen, sürekli dert sahibi olan ve bunu bir hayat felsefesi bir hayat tecrübesi iyi bir şey olarak gören milletiz. Ben ne acılar yaşadım hey yavrum hey senin yaşadığın ne ki? diye acı yarıştırırız, dizilerin, şarkıların geneli de bu yöndedir. Ha bunda ülkenin ekonomisi, vatandaşına reva gördüğü hayatın da etkisi var o ayrı...

Euro kazananan ve Türkiye'de yaşayan bir Finli olsam; ben de çok mutlu olurdum Türkiye'de diye düşünüyorum 😅

Kesinlikle dogru. O yuzden Avrupa'nin degisik ulkelerinden emekli olanlar, Turkiye'nin Ege ve Akdeniz kiyilarindan ev alip, oralarda yilin buyuk bir bolumunu geciriyorlar. Adamin 2K Euro emekli maasi olsa, yaklasik 14 bin TL yapiyor.

• @MySea, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

@aydemir, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

@omertug, içinde söyledi: Yurt dışında mutluluk var mı? (var, neden olmasın?)

Kesinlikle dogru. O yuzden Avrupa'nin degisik ulkelerinden emekli olanlar, Turkiye'nin Ege ve Akdeniz kiyilarindan ev alip, oralarda yilin buyuk bir bolumunu geciriyorlar. Adamin 2K Euro emekli maasi olsa, yaklasik 14 bin TL yapiyor.

Guncelleme yapayim:

Adamin 2K Euro emekli maasi olsa, yaklasik 45 bin TL yapiyor.

• ⭐⭐

....bende turkiyeye temelli donsem kari koca 41.000 tl maasimiz olur,turkiyeye gelen yabanci uyruklulara ingiliz veya alman kimse fazla satasmaz,ama turk vatandasi yurt disindan emekli olup gelmisse pek rahat birakmazlar.kotu niyetli avcilar cok....ne zaman turkiyeye tat ile gittiysem hic mutlu insan ile konusmadim,yani konustuklarim hep dert yandilar,kimisi basini sokacak bir yuva derdinde kimisi huzur ariyor,
    ..bir cok programlarda goruyorum, uyusturucu yasakli madde isleri genclerin cogunu sarmis, kimi kullaniyor kimi satiyor

• Alamancilar gibi hareket edersen Tr de rahat edersin. Euro, dolar kazanip, yurtdisinda evini arabani aldiysan, borcun yoksa, TR de tatile geliyorsan sende krali yok.

Benzer Başlıklar

• 124
  • 235
  • 141
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |