Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

• Yine guncelleme, randevu tarihi geldi sonunda..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eb3 Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler içinde söyledi:

Yine guncelleme, randevu tarihi geldi sonunda..

gozunuz aydin 🙂

• Merhaba, az önce vizemiz onaylandi.
    Employment based basvurularda mülakatta mutlaka CV nizi ve Job Offer Letter (ıslak imzalı) görmek istiyorlar.
    Bir de götürdüğünüz evrakların geçerlilik tarihlerini kontrol edin mutlaka..
    Herkese başarılar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eb3 Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler içinde söyledi:

Merhaba, az önce vizemiz onaylandi.
    Employment based basvurularda mülakatta mutlaka CV nizi ve Job Offer Letter (ıslak imzalı) görmek istiyorlar.
    Bir de götürdüğünüz evrakların geçerlilik tarihlerini kontrol edin mutlaka..
    Herkese başarılar..

Gozunuz aydin, hayirli ugurlu olsun. Musait oldugunuz bir zamanda tarihleri ilk mesajda toparlayabilirseniz harika olur. EB3, EB1 ve EB2'ye kiyasla daha cok kisinin konsolosluklarda vize aldigi bir kategori. 2017 mali yila ait bilgiler su sekilde:

alt metni
    alt metni

• ⭐⭐⭐

@eb3 çok iyi haber, tebrikler

• Tarihleri sonra girmek uzere bir ozet;
    Oncelikle, sizi ise alicak sirket deprtment of labor dan sizin pozisyonunuzu usa icinde bir kisinin dolduramayacagi ve sizi getirmek gerektigi ile ilgili onay almali.. bunun icin yerel ve ulusal gazetelere 3 gun(biri pazar olmak zorunda) ilan vermeli ayrica online sitelere de.. bir de kendi ofislerindeki panolara asmalilar ilani.. ve sonra bu ilanlarin kopyalarini(gazetelerin asillarini) gelen basvurulari toplamalilar ve dol basvurusunda teslim etmeliler ilgili formla beraber..
    Sonra bekleyis.. en can sikici kisim beklemek.. simdi onemsiz geliyor ama cok ciddi sinir bozuyor… hele sona dogru..
    Sonra PERM onayi geliyor..

bundan sonra asil green card basvuru sureci basliyor..

Avukat tutacaksaniz bile I-140 ve ds-260 formlarini kendiniz doldurun sonra avukata kontrol ettirin ondan sonra submit edin..
    zaten tum diplomalariniz ve tum evraklariniz avukata gitmis olacak.. uscis eger ek dokuman isterse gondereceksiniz tekrar..
    tercumeler noter onaylari vs..
    Aileniz varsa her birey icin dolduracaksiniz..
    cok extreme bilgiler hatirlayip girmek zorunda kalicaksiniz
    mesela 16 yasinizdan itibaren 6 aydan fazla ikamet ettiginiz tum adresleri tarihleriyle birlikte gireceksiniz..
    Tum dokumanlar tam olduktan sonra uscis degerlendirmeye basliyacak dosyanizi..
    uscis onayi geldikten sonra dosyaniz konsolosluga gonderilecek(eger usa den basvuru yapmiyosaniz) ve eger priority date iniz current statusunda ise konsolosluk size randevu verecek..
    tabi aralarda hep bekleme hep sabir..

randevu tarihiniz gelir gelmez basvurular icin hazirladiginiz tum dokumanlarin guncel tarihlilerini almanizi oneririm ( ornegin nufus kayit ornegi gecerlilik suresi kisaymis baya, ben farketmemistim)
    Bir de sevimsiz saglik muayenesi var tabii.. asilar falan..
    sonra konsolosluk randevusu.. ve mutlu son..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eb3 elinize saglik.

• ⭐⭐⭐

PERM islemini sahsen deneyimleyen baska ornekler var mi?
    Ne kadar bir zaman aliyor bilgisi nette mevcut fakat birebir yasayan var ise bilmek isterdim.

• EB1 kategorisinde mülakat bekleyen oldu mu acaba? ne gibi belgeler istendiğini araştırıyorum. Birde vukuatlı nüfus belgesi ve polis belgesini son hafta mı almak gerekir, translation için de 2-3 gün gerekir bunlara.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

EB1 kategorisinde mülakat bekleyen oldu mu acaba? ne gibi belgeler istendiğini araştırıyorum. Birde vukuatlı nüfus belgesi ve polis belgesini son hafta mı almak gerekir, translation için de 2-3 gün gerekir bunlara.

Genelde dediginiz gibi birkac gun icerisinde tum belgeleri toplamak mumkun oluyor. Konsoloslugun yonlendirmelerini takip edin isterseniz, cogunlukla Turkce belgeler de kabul ediliyor.

• Vize merkezi konsolosluğun yanında mı? Birde vize mülakatına giderken cep telefonu, saat gibi eşyaları sokamıyoruz galiba değil mi? Umarım orada beklemek için uygun bir yer vardır. Tavsiyesi olan var mı diye merak ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Vize merkezi konsolosluğun yanında mı? Birde vize mülakatına giderken cep telefonu, saat gibi eşyaları sokamıyoruz galiba değil mi? Umarım orada beklemek için uygun bir yer vardır. Tavsiyesi olan var mı diye merak ettim.

Vizeyi konsoloslukta alacaksiniz; konsolosluk, buyukelciligin icinde.

• arkadaşlar merhaba. forumu biraz karıştırdım greencard ile ilgili cok fazla icerik var ve hepsini incelemek pek mümkün değil. cevap bulabilirim diye yazmak istedim. ben abd deki bir firmanın bana sponsor olması yöntemiyle abd deki bir avukatla başvuru yaptım (abd de akrabaların yaşıyor avukat onların avukatı). tüm süreci anlatmaya gerek yok soruya geleyim. e3 vize türündeyim. bana NVC den gelen mailde yazan priority date 10 sep 19 gözüküyor fakat evrakları eylül basında teslim ettik burada bir yanlışlıkmı var ? NVC den mail 11 sep 2020 de gelmiş.
    herkese aynı mail gelmiş sanırım. bultenden bahsediyor fakat ben bu bultenden hiç bir şey anlamadım 🙂 mülakat tarihinin bana mail ile iletileceginden bahsetmiş. tahmini ne zaman mülakata cagırırlar? merak icersideyim. şimdiden ilginize teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Arkadasim asagidaki soruyu sordu bana ama pek bir fikrim yok. Bu konuda bilgisi olan ya da tecrube etmis birileri var mi?

Bizim e1 vizemiz var iken benim adıma şirket aldık. Eşimin çalıştığı firma üzerinden de green card sponsorluğu oldu. Bize 4-02-2021 de I-140 formunun onayı geldi yani green kartımız onaylandı. Biz 23 nisan da Parmak izine gittik. 24 kasım 2020 de de bizim ı-131 seyehat izini başvurumuz yapıldı. Şimdi ben advance parole bekliyorum.
    I-140 onaylandı ise ve parmak izine gidildi ise Bu advance parole ne zaman gelir? BiZim ı-140 Onaylandı ise bizi daha mülakata çağırırlar mı herkesi cagirmiyorlarmis. Kalkmış gibi birşey duyduk doğru mu ? Ben özel izin ile çıkış yapsam girişte sorun olur mu? Amerikan vatandaşı çocuğum var süreç iptal olur mu? stamp alsam usvisden yada tehlikeye atar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinobjk, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

arkadaşlar merhaba. forumu biraz karıştırdım greencard ile ilgili cok fazla icerik var ve hepsini incelemek pek mümkün değil. cevap bulabilirim diye yazmak istedim. ben abd deki bir firmanın bana sponsor olması yöntemiyle abd deki bir avukatla başvuru yaptım (abd de akrabaların yaşıyor avukat onların avukatı). tüm süreci anlatmaya gerek yok soruya geleyim. e3 vize türündeyim. bana NVC den gelen mailde yazan priority date 10 sep 19 gözüküyor fakat evrakları eylül basında teslim ettik burada bir yanlışlıkmı var ? NVC den mail 11 sep 2020 de gelmiş.
    herkese aynı mail gelmiş sanırım. bultenden bahsediyor fakat ben bu bultenden hiç bir şey anlamadım 🙂 mülakat tarihinin bana mail ile iletileceginden bahsetmiş. tahmini ne zaman mülakata cagırırlar? merak icersideyim. şimdiden ilginize teşekkür ederim.

priority date, USCIS'e ilk basvurunun yapildigi tarih oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Arkadasim asagidaki soruyu sordu bana ama pek bir fikrim yok. Bu konuda bilgisi olan ya da tecrube etmis birileri var mi?

Bizim e1 vizemiz var iken benim adıma şirket aldık. Eşimin çalıştığı firma üzerinden de green card sponsorluğu oldu. Bize 4-02-2021 de I-140 formunun onayı geldi yani green kartımız onaylandı. Biz 23 nisan da Parmak izine gittik. 24 kasım 2020 de de bizim ı-131 seyehat izini başvurumuz yapıldı. Şimdi ben advance parole bekliyorum.
    I-140 onaylandı ise ve parmak izine gidildi ise Bu advance parole ne zaman gelir? BiZim ı-140 Onaylandı ise bizi daha mülakata çağırırlar mı herkesi cagirmiyorlarmis. Kalkmış gibi birşey duyduk doğru mu ? Ben özel izin ile çıkış yapsam girişte sorun olur mu? Amerikan vatandaşı çocuğum var süreç iptal olur mu? stamp alsam usvisden yada tehlikeye atar mı?

Maalesef ABD'den disari cikamiyorsunuz, oncelikle I-131 Advance Parole basvurusunun onaylanmasi gerekiyor. Basvurudan sonra 5-8 ay arasi suruyor, o nedenle onumuzdeki birkac ay icerisinde dokumanin size ulasmis olmasi lazim diye dusunuyorum.

Eger ulke disina cikarsaniz, vize alma sureciniz cok uzar. Cunku gocmen vize ile girmek zorundasiniz artik... USCIS, once dosyanizi NVC'ye gonderir, NVC islemleri de tahminimce pandemiden dolayi 1 yildan kisa surmez.

• Merhabalar,

Kapanma bitince 17 Mayis'tan sonra employment-based gocmen vizesi mulakat tarihi alan var mi? Tesekkurler.

• MERHABA,
    BEN EB-2 NIW (SELF PETITION) İLE GREEN CARD BAŞVURUSU YAPMIŞTIM. ONAY YAZISI GELDİ VE DS260 FORMUNU DOLDURARAK GÖNDERDİM. ŞİMDİ CİVİL DOCUMENTS KISMINDAYIM. ONLARIDA TOPLADIM. ANCAK BU DOKUMANLARI POSTA YOLU GÖNDERECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORDUM. SON ALDIĞIM MAİL DE İSE SUBMİT EDİN DİYE BİR UYARI ÇIKIYOR.
    BU KONUDA KAFAM KARIŞTI AÇIKCASI. POSTA YOLU İLE Mİ GÖNDERMELİYİM YOKSA BİR YERDEN SUBMİT Mİ ETMELİYİM. SUBMİT EDECEĞİM YERİDE BULAMADIM?
    TEŞEKKÜRLER.

• @eb3, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Tarihleri sonra girmek uzere bir ozet;
    Oncelikle, sizi ise alicak sirket deprtment of labor dan sizin pozisyonunuzu usa icinde bir kisinin dolduramayacagi ve sizi getirmek gerektigi ile ilgili onay almali.. bunun icin yerel ve ulusal gazetelere 3 gun(biri pazar olmak zorunda) ilan vermeli ayrica online sitelere de.. bir de kendi ofislerindeki panolara asmalilar ilani.. ve sonra bu ilanlarin kopyalarini(gazetelerin asillarini) gelen basvurulari toplamalilar ve dol basvurusunda teslim etmeliler ilgili formla beraber..
    Sonra bekleyis.. en can sikici kisim beklemek.. simdi onemsiz geliyor ama cok ciddi sinir bozuyor… hele sona dogru..
    Sonra PERM onayi geliyor..

bundan sonra asil green card basvuru sureci basliyor..

Avukat tutacaksaniz bile I-140 ve ds-260 formlarini kendiniz doldurun sonra avukata kontrol ettirin ondan sonra submit edin..
    zaten tum diplomalariniz ve tum evraklariniz avukata gitmis olacak.. uscis eger ek dokuman isterse gondereceksiniz tekrar..
    tercumeler noter onaylari vs..
    Aileniz varsa her birey icin dolduracaksiniz..
    cok extreme bilgiler hatirlayip girmek zorunda kalicaksiniz
    mesela 16 yasinizdan itibaren 6 aydan fazla ikamet ettiginiz tum adresleri tarihleriyle birlikte gireceksiniz..
    Tum dokumanlar tam olduktan sonra uscis degerlendirmeye basliyacak dosyanizi..
    uscis onayi geldikten sonra dosyaniz konsolosluga gonderilecek(eger usa den basvuru yapmiyosaniz) ve eger priority date iniz current statusunda ise konsolosluk size randevu verecek..
    tabi aralarda hep bekleme hep sabir..

randevu tarihiniz gelir gelmez basvurular icin hazirladiginiz tum dokumanlarin guncel tarihlilerini almanizi oneririm ( ornegin nufus kayit ornegi gecerlilik suresi kisaymis baya, ben farketmemistim)
    Bir de sevimsiz saglik muayenesi var tabii.. asilar falan..
    sonra konsolosluk randevusu.. ve mutlu son..

Merhaba ,siz eb3 vizesine bir danışmanlık şirketi aracılığıyla para vererek mi başvurdunuz yoksa kendiniz mi orada sponsor bulup süreci yürüttünüz mü ?

• Merhaba.
    20 Haziranda Unganlar, 27 Haziranda ise konsolosluk randevumuz vardı.
    Unganlara sabah randevu saatimizden 20 dakika kadar önce geldik. Fotoğraflarımız oradaki sekreterler tarafından çekilip evraklarımız hazırlandıktan sonra aynı binadaki görüntüleme merkezine yönlendirildiik. Ben ve eşimden sadece akciğer grafisi istendi. 10 yaş kızımız için ise hiçbir şey istenmedi. Çekimden sonra tekrar Unganlar daki sekreterlerin yanına gittik. Bize 12:30da muayene için gelmemizi söylediler. Muayenelerimizi Handan hanım yaptı ve muayeneler sırasında bildik, forumda daha önce de paylaşılan soruları hızlıca sordu. Ben ve eşime 4 er, kızımıza ise sadece menenjit aşısı yapıldı. Muayene sonucunun bize ve konsolosluğa mail ile iletileceği söylendi, elimize hiçbirşey verilmedi.

Konsolosluk randevumuz 27 haziran 8:15 deydi. 8 gibi konsolosluk önündeydik. Yanımıza evrak ve cüzdanlarımız dışında birşey almadığımız için güvenlikten hızlıca geçtik. Salon boştu, bekleyen 2 kişi vardı. Sıra numaramız yandığında bankodaki bayan görevlinin yanına gittik. Pasaportlarımızı(fotokopilerini de almıştık ama istemedi), nüfus kayıtlarımızı, adli sicil kaydımızı, eşimin askerlik belgesini, yatırım yaptığımız paranın transfer kayıtlarını( böyle bir belge istendiği hiç söylenmemişti ve üstelik avukatımız birşey gerekmediğini söylemişti ama eşim yaptığı İnternet araştırmaları sonucunda bu belgeyi yanına almıştı) ve aile cüzdanımızın aslı ve fotokopilerini istedi. Sadece aile cüzdan fotokopilerimiz yoktu. Görevli bayan Amerika'ya sık seyahat edip etmediğimizi sordu (çok defa gidip geldik ve yılın yarıdan fazlasını ABD'de geçirdiğimiz dönemler oldu). Görüşme dili olarak ne tercih ettiğimizi sordu ve biz farketmeyeceğini belirttik. Evrakları aldıktan sonra görüşme için beklememizi söyledi.

Salon kalabalık değildi. Bir süre sonra yine sıra numaramız yandı. Güler yüzlü bir erkek görevliye yönlendik. Mülakat İngilizce devam etti. Daha önceki beyanlarımızım ve şimdi vereceğimiz cevapların doğruluğunu kabul ettiğimizi bildirdik. Önce asıl haksahibi olan eşimin 4 ve sonra baş parmağı şeklinde parmak izi ve sonra benim parmak izlerimiz alındı. Kızımız 10 yaş olduğu için babasının parmak izi de ona tanımlandı. Görevli sadece eşimle mülakat yaptı. 3 soru sordu: "Yatırım yaptığınız projeyi anlatır mısınız? Bu projeyi nasıl, nereden buldunuz? Sık sık ABD ye seyahat eder misiniz?"
    Eşim yatırım yaptığımız projenin ortaklık belgelerini de yanına almıştı ve görevli onu vermemize memnun oldu. Aile cüzdanımızın fotokopisinin eksik olduğunu söyledi. Maalesef orada fotokopisini çekemiyorlarmış. Dışarıda çektirip hemen getirmeyi teklif ettik. Ama o da olamıyormuş. Görevli görüşmemizin olumlu sonuçlandığını; ancak aile cüzdanının orijinali ve iki adet fotokopisini, bize verdikleri formla beraber PTT aracılığı ile postalamamız gerektiğini söyledi.
    Çıkar çıkmaz konsolosluğun karşısındaki kaldığımız otelden fotokopileri alıp en yakın PTT den postaladık.
    PTT evrak takipten 28 Haziran öğleden sonra evraklarımızın teslim edildiğini gördük. Tabi CEAC da statümüz "refused" olarak görünüyordu. Araya 4 temmuz da girdiği için dosyamız ilk olarak 5 temmuzda güncellendi . Sonra bayram tatili girdi ve 19 temmuzda tekrar güncellendi ve akşamında CEAC da statümüz "ready" oldu. 20 temmuzda aynı gün içinde önce "ready" den "AP" ye sonra da "issues" a döndü. Bu gün sabah ise pasaportlarımızın PTT ye verildiğine dair mailimizi aldık.

Böylece başlangıçta firma ve avukatların söylediğine ve ayrıca USCIS processing time a göre 10-12 ay süreceği belirtilen, 2018 şubat ayında başlayan EB5 başvuru maceramızın 4,5 yıl sonra nihayet sonuna geldik. Trump faktörü, covid, alınan terör saldırısı istihbaratı nedeniyle kapanan konsolosluklar ve en son EB5 vize programının askıya alınması gibi nedenlerle herşeyimiz NVC tarafından onaylanmış bir şekilde temmuz 2020 den beri konsolosluk randevusu için bekliyorduk. Umarım bekleyen herkes en kısa zamanda sonuca ulaşır.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 968
  • 920
  • 25
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |