Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@btek14, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@uzaysan @FreeWoRLD kesin cevabi verecektir ama covid genel olarak tum surecleri uzatti bu sebeple bazi kararlar aliniyor hem backlogu eritmek hem de surecleri genel olarak kisaltmak icin mesela premium processing kapsaminin genislemesi ufak bir devrim olacak bu surecte. bu kategoride yer alan 2.kisim I-140 icin 15 gunde sonuclanma mevzusu var.
    kotu bir yorum olarak da surec ilk asamada audite takilirsa biraz uzayabilir ama bunu dusunmemek lazim.

Teşekkürler. Daha kısa bir süreç bekleyebilirim o zaman. Zaten ben abd'ye gidesiye en az 2 sene geçeceği için daha da düzelecektir süreç sanırım. Tabi o da trump 2024te tekrar seçilmezse.

• @uzaysan icinizi karartmayin bazen Trumpin aldigi bazi kararlar bile bireysel olarak isinize yarayabiliyor. nacizane tavsiyem zamani gelince surece bir an once baslayin ve bazi noktalarda mutlaka takibini yapin dosyanizin yoksa hic beklemediginiz bir anda avukattan gol yiyebilirsiniz. umarim her sey hakkinizda hayirlisi olur.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan Merhaba,

Benim icinden gectigim surec, muhtemelen en uzun surebilecek islem surelerine ornek olarak gosterilebilir.

Bunun nedeni hem koronavirus pandemisi, hem de Turkiye'nin icinde bulundugu ROW (Rest of the World) grubu ulkelerin backlog durumuna dusmesi idi. Bu nedenler ile benim islemlerim oldukca uzadi.

Sayin @btek14 'in yorumuna katilarak, su aralar cok daha kisa surecegini dusunuyorum. Elbette bu islemler her zaman surprizlere acik, onu da dikkate almak lazim fakat 2 sene makul bir zaman bence.

Simdiden bol sanslar dilerim. Konu aslinda alip, alamama durumu hic bir zaman degil; islemlerin ne kadar surecegi. Islemler suresince L1B vizeniz oldugu surece, aslinda dert edecek pek bir sey kalmiyor.

Not: Bu arada ben de L1 vizesini "Blanket" olarak aldim.

• @FreeWoRLD yorumlariniza katiliyorum, o zamanki sartlar nasil olur bilinmez ama bildigim su an PWD almak 6 ay, I-140 premium processing ile 15 gun dersek @uzaysan umutlu bakabiliriz ama surecler anlik, yonetimsel degisiyor biraz kadercilik ile olumlu dusunerek bakmak lazim fakat sundan eminim backlogu eritmek ve islemleri nasil kolaylastirabilip hizlandirabiliriz diye calismalar yaptiklarina eminim misal asagidaki ornekler ilk aklima gelenler;

1. premium process kapsaminin genisletilmesi
    2. bazi statuler icin EAD belgesine ihtiyac duyulmadan calisma secenegi eklenmesi
    3. 180-days automatic extensiona verilen extra 360 gun izin.
    4. yeni dosyalarin onaylanma hizinin artmasi

dogrudan bu kategoriyi ilgilendiren maddeler de var baska konulari ilgilendiren de neyse cok uzatmadan herkesin gonlune gore olmasi dilegiyle...

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@uzaysan Merhaba,

Turkiye'nin icinde bulundugu ROW (Rest of the World) grubu ulkelerin backlog durumuna dusmesi idi. Bu nedenler ile benim islemlerim oldukca uzadi.

Teşekkürler. Türkiyenin backloga düştüğünü ilk defa duyuyorum. Hala backlogda mı acaba bilginiz var mı yoksa kovid dolayısıyla geçici olarak mı girmişti bu duruma.

• ⭐⭐

@btek14, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@FreeWoRLD yorumlariniza katiliyorum, o zamanki sartlar nasil olur bilinmez ama bildigim su an PWD almak 6 ay, I-140 premium processing ile 15 gun dersek @uzaysan umutlu bakabiliriz ama surecler anlik, yonetimsel degisiyor biraz kadercilik ile olumlu dusunerek bakmak lazim fakat sundan eminim backlogu eritmek ve islemleri nasil kolaylastirabilip hizlandirabiliriz diye calismalar yaptiklarina eminim misal asagidaki ornekler ilk aklima gelenler;

1. premium process kapsaminin genisletilmesi
    2. bazi statuler icin EAD belgesine ihtiyac duyulmadan calisma secenegi eklenmesi
    3. 180-days automatic extensiona verilen extra 360 gun izin.
    4. yeni dosyalarin onaylanma hizinin artmasi

dogrudan bu kategoriyi ilgilendiren maddeler de var baska konulari ilgilendiren de neyse cok uzatmadan herkesin gonlune gore olmasi dilegiyle...

Teşekkürler. Inşallah kısalır süreler.

• Prevailing wage surecine premium processing getirilseydi cok daha iyi olacakti. Normalde surec 2-3 aydi. Suan prevailing wage determination asamasi 6 aydan fazla suruyor. Ekimde prevailing wage determination basvurusu olup hala sonucunu bekleyen bir arkadasim var. Beklemekten baska care yok:/

• ⭐⭐⭐

@uzaysan Nisan 2021'den Ekim 2021'e kadar (EB3) ROW grubunun "Current" olmamasi nedeni ile basvuruyu yapamamistik.

O tarihten itibaren bu durum tekrarlamadi bildigim kadari ile. Halen current gorunuyor

"https://travel.state.gov/content/dam/visas/Bulletins/visabulletin_may2022.pdf"

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@uzaysan Nisan 2021'den Ekim 2021'e kadar (EB3) ROW grubunun "Current" olmamasi nedeni ile basvuruyu yapamamistik.

O tarihten itibaren bu durum tekrarlamadi bildigim kadari ile. Halen current gorunuyor

"https://travel.state.gov/content/dam/visas/Bulletins/visabulletin_may2022.pdf"

Teşekkürler

• Merhabalar,

Daha önce bununla ilgili bir açıklama var mı bilmiyorum, varsa iletirseniz sevinirim.

Kuzenimin babasının dayısının Georgia'da restoranı var ve bize sponsor olarak Amerika'ya getirtmeyi kabul etti. Bizim restoran alanında bir deneyimimiz yok lise mezunuyuz ve ikimiz de 25 yaşındayız. Bu şartlar altında bize sponsor olabilir mi? Bununla ilgili bazı avukatlara mail attım ama tam istediğim detayda cevap alamadım. Ünlü bir avukat(dolandırıcı olmadığına emin olunması için bunu yazdım) süreç toplamda 2 kişi için 22 bin dolar tutabilir dedi. Bize çok yüksek geldi, bu fiyatlar normal mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Rıdvan-Celep merhaba mutlaka baska cevaplar da gelecektir, ben de genel bazi cevaplar vereyim.

1. sponsor olmasina bir engel olacak durum yok ama bu sponsorluk turunde calisma bakanligini "bu arkadaslarin yerini tutacak amerikada kimseyi bulamadim o sebeple bu arkadaslarin calismasini istiyorum"a ikna etmek gerekiyor. en zorlu kisim burasi, detaylar sureclerin bir kisminda ilana cikiliyor o sirada eger baska basvuru da olursa neden uymadiginin aciklamalari saglam olmali.

2. 2 kisi icin 22k normal olabilir cunku 3 asamali islem(ilk asamayi isveren oduyor 3-5k civari) ilanlar 500usd deseniz 2. asama ve 3. asama da 3k ortalama deseniz 6.000 ediyor yani totalde 22k da olabilir 18de. 2.asamada premium process istenirse 2500usd ekstra odemeniz gerekecektir.

3. toplam surec covid zamani 3 seneyi buluyordu, su an sonradan basvurulan islemler daha hizli ilerliyor ama siz 2 sene gibi dusunebilirsiniz.

• @Cagdas-Kilic - Mayis bitmeden guzel haberlerinizi bekliyoruz! 🙂

• @btek14 merhabalar tekrardan,

yanıtınız için teşekkürler. aslında öğrenmek istediğim bu restoranın buradan bizi getirtmesine ihtiyacı yok, birazcık da ayarlanmalı bi iş yani yasal olmayabilir. tabi ki amerika'dan da işçi bulabilir sonuçta garsonluk. ama bu durumu o kadar detaylı inceliyorlar mı bide şirkete onay verdiler diyelim bizim hiç deneyimimiz yok o alanda bize sorun çıkartılır mı? daha önce bu şekilde akrabalarının küçük işletmelerinin sponsorluğunda çalışma izni alabilen var mı?

• @Rıdvan-Celep kimse kesin bir bilgi veremez ben sadece mevcutta olabilecek durumlari belirtmek istedim, "hayir kesin alinamaz" diye bir yorum yapmak pek adil olmaz mesela bir iletide gordum yanlis hatirlamiyorsam berberlik ile gelmek isteyen birisi de size benzer yorum aldiktan 2 sene sonra bakin son asamadayim demek ki oluyormus gibisinden bir yazi yazmisti 🙂 her case farkli umarim olumlu olur her sey sizin icin.

• @IsmailAbi tesekurler ismail bey, hala bir aksıyon yok ne yazıkkı:(

• @Rıdvan-Celep rıdvan bey selam, ıs konusundakı tecrubenızı mutlaka ıspatlamanız gerekıyor, bunu TR de calısıdıgınız işverenınızden burda sukadar calısdı seklınde belgelemelısınız. sayet tecrubenız yoksa, tecrubenız olan farklı bır ıs tanımı uzerınden basvurmanızı tavsıye ederım. Avukat konusuna gelınce, tum surecı 6k + premium process (yaklasık 1,5k$) ile hallettik. Avukatımız Richmond, Virginia da.

• Merhaba Arkadaşlar. Bir kez abd'de bulunma şansını elde ettim j1 vizesi ile. Daha sonra geri döndüm ve bu sene mezun oluyorum. Tek hayalim oraya gidip orada yaşam kurmak. Amerikalı arkadaşlarımdan yardım istedim bu konuda ve özellikle illegal olmaması amacıyla. O da bana EB3 vizesi ile ilgili bir kaç bilgi verdi. Hala araştırmaya devam ediyoruz. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olacağım. Elle tutulur bi kalifiye eleman olamayacağım. Ama sponsor olacak şirket arıyoruz. Sizce ihtimal var mı? Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? Sponsor şirketi nasıl bulabilirim? Bana fikren yardımcı olursanız çok sevinirim

• @Cagdas-Kilic Merhaba beni bir sorum olacak. I-485'i baska bir ulkeden basvurabiliyor muyuz? Azerbeycan'da bildigim kadariyla cok hizli isliyor. I-485' en hizli almak icin basvuru yontemim nasil olmali diye dusunuyorum. Yada baska bir vize sonrasi statu degisikligi daha mi mantikli acaba?

• herkese tekrardan merhaba. dün konsolosluk görüşmesine girdik. tecrübelerimi paylaşmak isterim. bir hafta öncesinden doktor kontrolünü yaptırdık. Bana ve eşime 2 şer aşı , oğluma 1 aşı yaptılar. dün konsoloslukta @Liv11 dediği bütün evrakların aynısını istediler. Askerlik belgesinin orjinalini götürmüştük. onun e-devletten olan çıktısını istiyorlarmış aslında. Bilginiz olsun. 9:15 randevusu için 9:00 da oradaydık. hemen içeri aldılar. Biz telefonları otelde bırakmıştık. ama çantalarımız yanımızdaydı. Hiçbirşey almıyorlar içeri haberiniz olsun. Karşıdaki kafeye çantaları bırakmak zorunda kaldık. Yanınızda vereceğiniz evraklardan başka bir şey götürmeyin. Maske zorunluluğu yok ama biz hiç çıkarmadık. içeride evrak teslimi için hemen sıramız geldi. ama interview için 2 saat bekledik. 11 de çağırdılar. 5 dakika sohbet ettik ve onaylıyoruz dediler. 3 senelik bekleyiş sonunda dün bitti. herkese selamlar.

• @karamel Tebrik ederim, yeni yaşamınızda bol şans 🙂

Benzer Başlıklar

• 2053
  • 2
  • 4
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |