Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 25 Nisan 2016 avukatin preweiling wage'i almasi
    03 Mayis 2016 Form 9089 basvurusu
    11 Ekim 2016 Red cevabi (gazete ilaninin 1 ay daha kalmasini istediler)
    14 Aralik 2016 avukatin preweiling wage'i almasi
    20 Aralik 2016 Form 9089 icin ikinci basvuru
    21 Subat 2017 Form 9089 onayi
    01 Mart 2017 PERM`in posta ile avukata ulasmasi

13 Nisan 2017 I-140 basvurusu
    02 Mayis 2017 USCIS tarafindan RFE (request for evidence) talebi
    10 Haziran 2017 referans mektuplarinin avukatin istedigi sekilde duzenlenip gonderilmesi
    20 Haziran 2017 Avukatin RFE`ye resmi olarak cevap vermesi

03 Temmuz 2017 I-140 onayi
    28 Temmuz 2017 NVC`den vize ucretleri ile ilgili yazinin gelmesi
    08 Agustos 2017 Vize odemelerinin yapilmasi

27 Eylul 2017 DS-260 basvurusu
    09 Ekim 2017 Trump`in Turkiye icin gocmen olmayan vizeleri askiya almasi

05 Aralik 2017 NVC`den interview yazisinin gelisi

15 Ocak 2018 Doktor kontrolu
    16 Ocak 2018 Tahlil sonuclarinin alinmasi
    18 Ocak 2018 Konsoloslukta gorusme ve yesil kartin onaylandiginin sozlu olarak onayi
    26 Ocak 2018 Pasaportlarin gelisi
    27 Ocak 2018 Vizedeki bir yazim hatasi nedeniyle pasaportu geri gondermem
    06 Subat 2018 Pasaportun gelisi
    18 Mart 2018 Amerika`ya gidis

29 Mart 2018 Social Security Card`larinin gelisi
    10 Mayis 2018 Yesil kartlarin gelisi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atizen Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Ben E31 ile yesil kart aldim. Zamaninda forumlarda benim durumuma dair cok fazla bir sey bulamamistim.
    Asagiya yesil kart surecimizin tarihcesini ozetledim. Umarim yarari olur.
    Ancak her basvurunun kendine ozgu sartlari ve sureci oldugu akildan cikarilmamali.
    Herkese bol sanslar...

@atizen Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

25 Nisan 2018 avukatin preweiling wage'i almasi
    03 Mayis 2016 Form 9089 basvurusu
    11 Ekim 2016 Red cevabi (gazete ilaninin 1 ay daha kalmasini istediler)
    14 Aralik 2016 avukatin preweiling wage'i almasi
    20 Aralik 2016 Form 9089 icin ikinci basvuru
    21 Subat 2017 Form 9089 onayi
    01 Mart 2017 PERM`in posta ile avukata ulasmasi

13 Nisan 2017 I-140 basvurusu
    02 Mayis 2017 USCIS tarafindan RFE (request for evidence) talebi
    10 Haziran 2017 referans mektuplarinin avukatin istedigi sekilde duzenlenip gonderilmesi
    20 Haziran 2017 Avukatin RFE`ye resmi olarak cevap vermesi

03 Temmuz 2017 I-140 onayi
    28 Temmuz 2017 NVC`den vize ucretleri ile ilgili yazinin gelmesi
    08 Agustos 2017 Vize odemelerinin yapilmasi

27 Eylul 2017 DS-260 basvurusu
    09 Ekim 2017 Trump`in Turkiye icin gocmen olmayan vizeleri askiya almasi

05 Aralik 2017 NVC`den interview yazisinin gelisi

15 Ocak 2018 Doktor kontrolu
    16 Ocak 2018 Tahlil sonuclarinin alinmasi
    18 Ocak 2018 Konsoloslukta gorusme ve yesil kartin onaylandiginin sozlu olarak onayi
    26 Ocak 2018 Pasaportlarin gelisi
    27 Ocak 2018 Vizedeki bir yazim hatasi nedeniyle pasaportu geri gondermem
    06 Subat 2018 Pasaportun gelisi
    18 Mart 2018 Amerika`ya gidis

29 Mart 2018 Social Security Card`larinin gelisi
    10 Mayis 2018 Yesil kartlarin gelisi

Elinize saglik, bundan sonraki surecte bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐

@fatihk Mutlaka GC devamı gelecektir. Her 2 veya 3 senede bir vize yenilemek yerine şirketler GC yoluna gidiyor genellikle. Zaten anlaşmalı avukatlık şirketleri oluyor. Ben NC eyaletindeyim, otomotiv sektörü. Şimdiden bolca başarılar, mutluluklar.

• greencardın çıkma olasılığı nedir? Daha doğrusu yardımcı olayım kaç kişi başvuruyor kaçı seçiliyor kaçı sonra kazanıyor konsoloslukta.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honesthope Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

greencardın çıkma olasılığı nedir? Daha doğrusu yardımcı olayım kaç kişi başvuruyor kaçı seçiliyor kaçı sonra kazanıyor konsoloslukta.

is sponsorlu vizelerde cekilis yapilmiyor. Eger sartlari sagliyorsaniz bunu gosteren kapsamli bir dosya hazirlayip basvuru yaparsaniz Green Card'i alabilirsiniz.

• @crazycells iş sponsorsuz çıkma olasılığı ? konsoloslukta elenme olasılıgı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honesthope Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells iş sponsorsuz çıkma olasılığı ? konsoloslukta elenme olasılıgı?

onu bilmiyorum maalesef, ama Employment Based Green Card'larin cogu kanimca ABD icindeyken siz halihazirda calisiyorken veriliyor. Dolayisiyla basvurunuz red olsa bile, yine basvuru yapmaniz mumkun oluyor.

• @honesthope
    Employment Based Green Card larin cogu, sayin Crazycells`in belirttigi gibi ABD icinde calisma vizesi ile yasal olarak calisanlara veriliyor.

Bana sponsor olan firma, calisma vizesi almadan direk GC icin basvurdu. Cunku hemen hemen ayni surede sonuclandigini ve masrafinin cok da farkli olmadigini soylediler. Bu surec icinde ABD icinde degildim.
    Yukarida mesajima bakarsaniz, konsolosluk gorusmesinden once ABD de bir suru onaydan geciyorsunuz ve butun bunlarin sonuclanmasindan sonra dosya Ankara ya gonderiliyor.
    Konsoloslukta once bir Turk memur gonderilen dosyalardaki bilgileri sisteme giriyor, sonra Amerikali bir memur ile gorusuyorsunuz.
    Bizim gorusmemiz bir muhabbet havasinda gecti ve sozlu olarak onaylandigini soylediler. Benim dusuncem, bu konsoloslukta red cevabi almak cok zor.
    Bence en onemli asama Form 9089`un onaylanmasi. Bu onayi alarak, sponsor firmanin sizin seviyenizdeki birine ihtiyaci oldugunu ancak boyle birini ABD icinde bulamadigi icin yurtdisindan getirmek zorunda oldugunu ispatlamis oluyorsunuz. Sonrasi ise evrak isleri...

• Banned

@atizen acaba nasıl bir iş alanında ABD de bulamadıgınız için TR den bir eleman istersiniz? Bunun bir kriteri var mıdır?

• Bunun bir kriteri yok.
    Yaptiginiz is ne olursa olsun sizi farkli kilacak bir niteliginizi on plana cikarmaniz gerekli.
    Daha sonra firma gazete ilani vererek bu nitelikte bir eleman aradigini belirtiyor. Gorusmeye gelen elamanlarin istenen ozellikte olmadigini gerekceleriyle aciklayip bunu Department of Labor a gonderiyor.
    Eger gorusmeye gelenler arasinda istenen ozellikte biri cikarsa ve firma/avukat gecerli bir sebeb gosteremez ise, sansiniz yok. Cunku DOL (Department of Labor) oncelikle ABD sinirlari icinde calisanlara oncelik veriyor.
    Ancak bu soylediklerim firmanin benim icin basvurdugu E31 vize icin gecerli. Diger vize turleri hakkinda bilgi sahibi degilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@atizen acaba nasıl bir iş alanında ABD de bulamadıgınız için TR den bir eleman istersiniz? Bunun bir kriteri var mıdır?

egitim ve tecrube gerektiren her is icin isteyebilirsiniz. Yanlis bir perspektiften bakiyorsunuz, ne is icin eleman istersiniz degil, siz ne iste calisabilirsiniz sorusunu sormalisiniz. Cunku dolduracaginiz pozisyon sizin CV'nize uygun olmali. Eger uygun degilse, konsolosluk vasifli bir pozisyon olsa bile vizeyi onaylamaz.

Calisma vizeleri icin su bolumdeki konulari inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

• Banned

teşekkür ederim @crazycells sorumun cevabını aldım. 🙂

• @atizen meslegınız nedır?

• @FreeWoRLD merhaba. Ben su an F1 vizesi OPT ile calisiyorum. Employer'im H1B cikarmak istiyor bu sene. Eger cikarsa H1B, sonrasinda ne kadar erken basvurabilirim GC'ye? Ve kac yilda cikar? Cok tesekkurler...

• ⭐⭐⭐

@milandorian Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@FreeWoRLD merhaba. Ben su an F1 vizesi OPT ile calisiyorum. Employer'im H1B cikarmak istiyor bu sene. Eger cikarsa H1B, sonrasinda ne kadar erken basvurabilirim GC'ye? Ve kac yilda cikar? Cok tesekkurler...

H1B sahibi olmanız durumunda başvuruyu işveren hemen başlatabilir.
    Perm > I-140 > I-485 adımları H1B içinde geçerli. Türk vatandaşlarınında dahil olduğu grup şimdiye kadar Current olduğu için yaklaşık 2 senede tamamlanıyor.

• @honesthope insaat muhendisiyim.

• ⭐⭐⭐

Son ogrendigim bilgiye gore;
    I-485 yani Status Degisikligi adimina geldiginizde normal sartlarda US disina gecici cikis yapmaniz icin "Advance Parole" dokumanini USCIS'e onaylatmaniz gerekiyor.
    Fakat L1 vizesi sahibi olarak ornegin benim bu dokumana ihtiyacim yok. Yani L1 ve H1 vize sahiplerine Advanced Parole gerekli degil..

Fakat L1 veya H1 harici vizeler ornegin F1 vizesi kisilerin I-485 zamaninda bu dokumana ihtiyaclari var. Aksi takdirde I-485 basvurusu gecersiz sayilabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Son ogrendigim bilgiye gore;
    I-485 yani Status Degisikligi adimina geldiginizde normal sartlarda US disina gecici cikis yapmaniz icin "Advance Parole" dokumanini USCIS'e onaylatmaniz gerekiyor.
    Fakat L1 vizesi sahibi olarak ornegin benim bu dokumana ihtiyacim yok. Yani L1 ve H1 vize sahiplerine Advanced Parole gerekli degil..

Fakat L1 veya H1 harici vizeler ornegin F1 vizesi kisilerin I-485 zamaninda bu dokumana ihtiyaclari var. Aksi takdirde I-485 basvurusu gecersiz sayilabiliyor.

Aynen oyle sayin @FreeWoRLD , hem H1B hem de L vizeleri dual intent vize oldugu icin, gocmenlik amaciniz olsa da (ve sureci baslatmis olsaniz da) ABD'ye bu vizelerle girebiliyorsunuz. Fakat gocmen olmayan bir vize ile ABD'ye girmeniz mumkun degil, cunku kapidaki gorevli gocmenlik basvurunuz devam ederken, sizi gocmen olmama amaciyla ABD'ye alamaz 🙂

• Merhaba. EB-1 kategorisine başvuran var mı bu forumda merak ediyorum. Eğer var ise, mülakat tarihleri hakkında bilgi almak isterim. Mülakat konusunda bilgilendirme email ile mi yapılıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba. EB-1 kategorisine başvuran var mı bu forumda merak ediyorum. Eğer var ise, mülakat tarihleri hakkında bilgi almak isterim. Mülakat konusunda bilgilendirme email ile mi yapılıyor?

Mulakat tarihinizi USCIS hesabiniza girerek ya da adresinize gelen posta ile ogrenebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 26
  • 35
  • 2
  • 2053
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |