Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cagdas-Kilic Bu gün sağlık kontrolü için randevu aldım. Gerekli belgelerin güncellerini de alınca tamam gibi duruyor.

• tekrar merhaba arkadaşlar . bişe sormak istiyorum. ben devlet memuruyum ve bugun yeşil pasaport almaya hak kazandım. sorum şu greencard için kendim ve ailem için tüm işlemleri mevcut bordo pasaportla yaptım ve mulakat için randevu tarihi bekliyorum. şu an pasaportları değiştirip randevuya yeni pasaportlarla gitsem problem olurmu ? yada mevcut pasaportla randevuye gidip vize aldıktan sonra abd ye gitmeden yeşil pasaportları alıp eski ve yeni pasaportlarla abd ye giriş yapsam problem yaşarmıyım ? teşekkürler ...

• @ayzek09, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Ağustos'un 23'ü için randevu tarihi verildi. Bekleyen tüm arkadaşların en kısa sürede randevu alması diliyorum.

Sizin adiniza cok sevindim. Bizim NVC onay tarihimiz sizden 2 hafta sonra. Darisi bizim basimiza.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinobjk, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

tekrar merhaba arkadaşlar . bişe sormak istiyorum. ben devlet memuruyum ve bugun yeşil pasaport almaya hak kazandım. sorum şu greencard için kendim ve ailem için tüm işlemleri mevcut bordo pasaportla yaptım ve mulakat için randevu tarihi bekliyorum. şu an pasaportları değiştirip randevuya yeni pasaportlarla gitsem problem olurmu ? yada mevcut pasaportla randevuye gidip vize aldıktan sonra abd ye gitmeden yeşil pasaportları alıp eski ve yeni pasaportlarla abd ye giriş yapsam problem yaşarmıyım ? teşekkürler ...

Problem olmamasi lazim. Ama sponsorunuza hangi pasaportun bilgilerini verdiyseniz o pasaportunuzu tum asamalarda yaninizda bulundurmanizi tavsiye ederim.

• @afrasiyab Teşekkür ederim. En kısa zamanda sizin de randevu tarihiniz belli olur inşallah.

• Arkadaslar merhaba, umarim hepinizin mulakatlari en kisa zamanda planlanir, ve guzellikle sonuclanir. Bende eb3 kategorisindeyim, 23 nisan 2020 NVC evrak kabulum. Hala beklemedeyim mulakat icin. Gelisme olursa sizinle seve seve paylasicam. Mulakata giren arkadas olursa deneyimlerini paylasirsa cok sevinirim. Mutlulukla kalin.

• @crazycells iyi gunler
    EB3 dosya durumum hala NVC de beklıyor gorunuyor, umud edıyoruz kı en kısa zamanda Konsolosluk randevu verıcek.Bu bekleme suresınde, pasaport suresı 3 sene kaldıgından, yenıleme yapmayı dusunuyorum, Sizce bu mantıklı olurmu yoksa , Randevu geldıkden sonramı yenıleme yapmalı yada hıc yapmamalı mı? Bır karsıklıga neden olurmu bu durum? Sızın goruslerınız nedır.tesekurler.Saygılar

• @Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

EB3 dosya durumum hala NVC de beklıyor gorunuyor, umud edıyoruz kı en kısa zamanda Konsolosluk randevu verıcek.Bu bekleme suresınde, pasaport suresı 3 sene kaldıgından, yenıleme yapmayı dusunuyorum, Sizce bu mantıklı olurmu yoksa , Randevu geldıkden sonramı yenıleme yapmalı yada hıc yapmamalı mı? Bır karsıklıga neden olurmu bu durum? Sızın goruslerınız nedır.tesekurler.Saygılar

Benim pasaportumun süresi bu bekleme sürecinde doldu. Ben de mülakatı beklemeden pasaportumu yeniledim. Forumdan takip ettiğim kadarıyla sorun olmuyormuş, yeni ve eski pasaport mülakatta yanınızda olduğu sürece.

• Hocam yinede 3 sene uzun bir sure. Ben zorunlu kalmadikca riske atmazdim.

• @afrasiyab tabi sizin pasaport surenız dolmus,cok gecerli bir neden. bende ise koca 3 sene gorunuyor:) bilemedim valla , bu nedenle bır sorun cıkarırlarsa cok uzucu olur.

• @Cagdas-Kilic Gerekli belgelerde şu şekilde yazıyor :"Unexpired passport valid for six months beyond your intended date of entry to the United States. " sorun olacağını düşünmüyorum.

• @Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells iyi gunler
    EB3 dosya durumum hala NVC de beklıyor gorunuyor, umud edıyoruz kı en kısa zamanda Konsolosluk randevu verıcek.

Randevu verilmeden 15 gün önce bakmıştım. Dosyam NVC de gözüküyordu. İnşallah en kısa sürede randevunu tarihi alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells iyi gunler

3 sene oldukca uzun bir sure bence de, o nedenle ben yerinizde olsaydim degistirmezdim. Ama degistirmek isteseniz de surecinizde bir sorun olmayacak.

• merhaba umarım olumlu haber bekleyen herkes güzel haberler alır. Ben tr de doktora yapmış 10 SCI Yayın 250 citationu olan ve halen bir devlet üniversitesinde görev yapan genc bir akademisyenim ve uzun incelemeler sonucu EB2-NIW için başvuru yapmaya karar verdim. USA den herhangi bir diplomam olmadığı için avukatım Chen benden Dr diplomam ve transkritlerim için degree evaluation islemi yapmam gerektiğini söyledi. Bu konuda tecrübesi olan ve en hızlı ve uygun fiyatlı şirketi bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• degree evaluation derken ne kastediliyor? biraz bilgi verir misin?

• @somebody diplomanizin akreditasyonu yoksa aldiginiz dersleri incelettirip denklik almaniz gerekebilir.

Forumda bununla ilgili acilmis basliklar var;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/206/amerikan-üniversiteleri-akreditasyonu

https://yesilkartforum.com/forum/topic/319/abd-de-denklik-ve-diploma-kabulü-mühendislik

• @Biyolog Trustforte

• ⭐⭐⭐⭐

@Jackhead EB kategorisi de burası 🙂

• 19 Ağustos Dr. Ungan deneyimlerim genel olarak DV kazanan arkadaşlarımızın paylaşımları ile çok benzer gerçekleşti.
    Diğer arkadaşlardan farklı olarak bizim dosyamızın elektronik ortamda olduğunu belirtiler ve bu nedenle herhangi bir döküman ya da Cd verilmedi. Belgelerin elektronik ortamda gönderileceğini söylediler. Bu sayede ertesi gün gitmekten kurtulmuş olduk. Biraz önce sonuçları içeren ve hangi aşıların yapıldığı belirten dökümanlar geldi.
    Görüşme Pazartesi olacak sabırsızlıkla bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

19 Ağustos Dr. Ungan deneyimlerim genel olarak DV kazanan arkadaşlarımızın paylaşımları ile çok benzer gerçekleşti.
    Diğer arkadaşlardan farklı olarak bizim dosyamızın elektronik ortamda olduğunu belirtiler ve bu nedenle herhangi bir döküman ya da Cd verilmedi. Belgelerin elektronik ortamda gönderileceğini söylediler. Bu sayede ertesi gün gitmekten kurtulmuş olduk. Biraz önce sonuçları içeren ve hangi aşıların yapıldığı belirten dökümanlar geldi.
    Görüşme Pazartesi olacak sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

EB'ler de modernized immigrant visa olarak verilmeye baslanmis demek ki... Vize randevusundan sonra da sari paketiniz olmayacak, tum belgeler elektronik olarak CBP'ye ulastirilacak, bilginize.

Benzer Başlıklar

• 35
  • 25
  • 1116
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |