Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09 tebrikler, hayirli ugurlu olsun 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar dilerim 👍

• @crazycells, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@ayzek09 tebrikler, hayirli ugurlu olsun 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar dilerim 👍

Tüm destekler ve yardımlar için tekrar çok teşekkür ederim.

• @ayzek09 hayirli olsun. Bundan sonraki hayatinizda bol sanslar.

Bizimki de Pazartesi sabah 8:15'de ilk randevuydu. Randevu saatinden 10 dakika once kapi acildi ve covid formunu doldurduktan sonra bekleme bolumune gectik. Bir kac dakika sonra evraklari teslim ettigimiz bankoya gittik. Istenilen tum evraklarin ve hatta lazim olabilecegini dusundugum tum evraklarin ve yazismalarin ciktilarini goturmustum ama CV hic aklimin ucundan bile gecmedigi icin istenildiginde tedirgin eden surpriz oldu. Hemen cikti alip gelebilecegimi soyledim ama malesef ona izin verilmeyecegini, gerekirse postayla gondermemizi isteyecekleri soylediler. Checklist gonderdiklerini soylediler fakat gelen butun emaillerin ciktilarini verdim ve orada yazmadigini soyledim. Onlarin disinda bir email daha almis olmamiz gerektigini ama gelmediyse de buyuk bir sorun olmadigini, belki gondermeye gerek bile kalmayacagini soylediler ama aklimiza takildi tabiki. Adli sicil kaydinin da guncelini verdikten sonra tekrar numaramiz gelene kadar bekleme bolumune geri donduk.

O telas icinde saate bakmadim fakat tahminen 25-30 dk. bekledikten sonra tekrar siramiz geldi ve baska bir bankoya gectik. Yine genc bir bayanla gorustuk. Once Ingilizce olarak konusmaya Turkce veya Ingilizce devam etmek konusunda bir tercihimizin olup olmadigini sordu. Farketmez dememiz uzerine Ingilizce olursa kendisi icin rahat olacagini soyledi ve once esimin sonra benim parmak izlerimiz alindiktan sonra mulakat asamasina gectik.

Guler yuzu, dostca tavirlari ve en kilit sorulari sorarken bile cok kibar uslubuyla az onceki butun telasimizin aninda kaybolmasini sagladi. Nereye gidecegimiz, ne is yapacagim, su anda nerede yasadigimiz ve ne is yaptigim, neden mezun oldugum bolumden farkli bir meslekle ugrastigimi sorduktan sonra esime hangi yil evlendigimizi sordu. Sonra bazi notlar alacagini soyledi ve 1-2 dk. sonra pasaportlarimizin 5 is gunu icinde gonderilecegini soyledi. Onayladigini teyit etti ve sirtimizdan buyuk bir yuk kalkmis olarak konsolostuktan ayrildigimizda saat 9 civariydi.

Bu arada bahsettikleri email bize de ogleden sonra geldi ama dedikleri gibi gorusmeden sonra ek birsey gondermeye gerek kalmadi. Ertesi gun oglen saatlerinde dosya durumunu onaylandi olarak degistigini gorduk. Aksama dogru da kargoya verildigi mesaji geldi. Bugun de teslim alabilirsek ucak biletimizi alip yolculuk oncesi son hazirliklarimizi tamamlayacagiz.

Bu uzun ve yorucu surecte hep iyi insanlara denk gelmeniz ve herseyin gonlunuzce olmasi dilegiyle...

• @Zekai-Oguz-Ozalp, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@ayzek09 hayirli olsun. Bundan sonraki hayatinizda bol sanslar.

Bizimki de Pazartesi sabah 8:15'de ilk randevuydu. Randevu saatinden 10 dakika once kapi acildi ve covid formunu doldurduktan sonra bekleme bolumune gectik. Bir kac dakika sonra evraklari teslim ettigimiz bankoya gittik. Istenilen tum evraklarin ve hatta lazim olabilecegini dusundugum tum evraklarin ve yazismalarin ciktilarini goturmustum ama CV hic aklimin ucundan bile gecmedigi icin istenildiginde tedirgin eden surpriz oldu. Hemen cikti alip gelebilecegimi soyledim ama malesef ona izin verilmeyecegini, gerekirse postayla gondermemizi isteyecekleri soylediler. Checklist gonderdiklerini soylediler fakat gelen butun emaillerin ciktilarini verdim ve orada yazmadigini soyledim. Onlarin disinda bir email daha almis olmamiz gerektigini ama gelmediyse de buyuk bir sorun olmadigini, belki gondermeye gerek bile kalmayacagini soylediler ama aklimiza takildi tabiki. Adli sicil kaydinin da guncelini verdikten sonra tekrar numaramiz gelene kadar bekleme bolumune geri donduk.

O telas icinde saate bakmadim fakat tahminen 25-30 dk. bekledikten sonra tekrar siramiz geldi ve baska bir bankoya gectik. Yine genc bir bayanla gorustuk. Once Ingilizce olarak konusmaya Turkce veya Ingilizce devam etmek konusunda bir tercihimizin olup olmadigini sordu. Farketmez dememiz uzerine Ingilizce olursa kendisi icin rahat olacagini soyledi ve once esimin sonra benim parmak izlerimiz alindiktan sonra mulakat asamasina gectik.

Guler yuzu, dostca tavirlari ve en kilit sorulari sorarken bile cok kibar uslubuyla az onceki butun telasimizin aninda kaybolmasini sagladi. Nereye gidecegimiz, ne is yapacagim, su anda nerede yasadigimiz ve ne is yaptigim, neden mezun oldugum bolumden farkli bir meslekle ugrastigimi sorduktan sonra esime hangi yil evlendigimizi sordu. Sonra bazi notlar alacagini soyledi ve 1-2 dk. sonra pasaportlarimizin 5 is gunu icinde gonderilecegini soyledi. Onayladigini teyit etti ve sirtimizdan buyuk bir yuk kalkmis olarak konsolostuktan ayrildigimizda saat 9 civariydi.

Bu arada bahsettikleri email bize de ogleden sonra geldi ama dedikleri gibi gorusmeden sonra ek birsey gondermeye gerek kalmadi. Ertesi gun oglen saatlerinde dosya durumunu onaylandi olarak degistigini gorduk. Aksama dogru da kargoya verildigi mesaji geldi. Bugun de teslim alabilirsek ucak biletimizi alip yolculuk oncesi son hazirliklarimizi tamamlayacagiz.

Bu uzun ve yorucu surecte hep iyi insanlara denk gelmeniz ve herseyin gonlunuzce olmasi dilegiyle...

Tebrikler Zekai bey. Amerika seruveninizde bol sans dilerim. Bizlere fikir vermesi acisindan evrak onay tarihinizi paylasabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zekai-Oguz-Ozalp tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz açık olsun

• @afrasiyab 2018 yazinda basladigimiz surecte en basindan beri 3 yildan fazla zaman gecmis.

Prevailing Wage Determination: Aralik 2018,
    Priority Date: Mart 2019,
    PERM Onayi: Mayis 2019,
    I-140 Onayi: Kasim 2019,
    NVC Girisi: Aralik 2019,
    NVC Dosya Numarasi: Ocak 2020,
    NVC Evrak Onayi: Mart 2020,
    Randevu Onayi: Temmuz 2021,
    Vize Randevusu: Agustos 2021.

• Anladigim kadariyla adli sicil kaydi ve vuduatli nufus orneginin guncel halini istiyorlar. E devlet ten alinan belgeyi kabul ediyorlarmi ?

• @gucarslan tesekkurler, sizin de kalan surecte bol sanslar ve mutluluklar diliyorum.

• @sinobjk, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Anladigim kadariyla adli sicil kaydi ve vuduatli nufus orneginin guncel halini istiyorlar. E devlet ten alinan belgeyi kabul ediyorlarmi ?

Hayir, sadece adli sicil kaydinin gunceli gerekiyor. E-devletten ingilizce olarak indirirseniz tercumesiyle ugrasmaya gerek kalmiyor. Nufus kayit orneginde bir degisiklik yoksa eskisini ve tercumesini kabul ediyorlar. Bir de evliyseniz evlilik cuzdaninin 2 fotokopisini istiyorlar.

• @Zekai-Oguz-Ozalp, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Vize Randevusu: Agustos 2021.

Bu kadar uzun ve meşakkatli bir sürecin sonunda böyle güzel haberler almak ne güzel. Biz de Ağustos 2018'de sürecimizi başlatmıştık. Sonrasında süreç şu şekilde işledi:

Priority Date: Ocak 2019,
    I-140 Onayi: Aralık 2019,
    NVC Girisi: Ocak 2019,
    NVC Dosya Numarasi: Subat 2020,
    NVC Evrak Onayi: Nisan 2020

Bu zaman çizelgesine göre bizim de Eylül mülakatlarında randevu almamız olası görünüyor. Tekrar teşekkürler!

• @Zekai-Oguz-Ozalp

Tebrik ederim, Yeni hayatınızda bol şanslar. Bir şey soracağım NVC'den ben 2 defa mail aldım. En son ki maili 15 Ağustos'ta aldım. Size 60 gün içerisinde randevu almaya çalışacağız yazıyordu. Dosyamın nerde olduğunu kontrol edebileceğim bir yer var mı? Baktım bulamadım ben.

• @Şener, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Zekai-Oguz-Ozalp

Tebrik ederim, Yeni hayatınızda bol şanslar. Bir şey soracağım NVC'den ben 2 defa mail aldım. En son ki maili 15 Ağustos'ta aldım. Size 60 gün içerisinde randevu almaya çalışacağız yazıyordu. Dosyamın nerde olduğunu kontrol edebileceğim bir yer var mı? Baktım bulamadım ben.

Dosyaniz NVC'dedir. Konsoloslugunda gonderildiginde hem email gelecek, hem de CEAC uzerinde durumu "In Transit" olarak degisecek.

• Az once pasaportum geldi. Esiminki de ayni subeye geldi ama dagitima cikmamis. Gun icinde o da gelir sanirim.

Bu arada saglik kontrolunden sonra dosyamiz konsolosluga dijital gonderilmisti. Giriste teslim etmemiz icin verilecek olan sari dosyanin da dijital olarak gumruge gonderilecegini zannetmistik ama o sari dosya da postayla geldi.

• @Zekai-Oguz-Ozalp Çokteşekkür ederim. Size de hayırlı olsun. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zekai-Oguz-Ozalp tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• Hergun maili yenilemekten gina geldi 🙂 duz mantik bi hesap yaptim. @ayzek09 ve @Zekai-Oguz-Ozalp nvc onaylari mart 2020 randevulari agustos 2021 de geldi. Benim nvc onay eylul 2020 ay ay gidecek olursak bana subat 2022 de randevu geliyor 😞 @afrasiyab in nvc onayi nisan 2020 benim mantigin calismasi icin eylul 2021 de randevusunun gelmesi lazim. Umarim hizlica randevularimiz gelir.
    Bugun gelecek yarin gelecek diye kacirdigim is tekliflerinin haddi hesabi yok. Gel artik ne olur 🙂

• @Zekai-Oguz-Ozalp zekai bey tebrıkler, yenı hayatta basarılar dilerim. Merak ettıgım bırkac sey var mulakatla ılgılı; sıze sorulan basıt sorular dısında hıc detay sorular soruldu mu gorusmede? Ayrıca paylastıklarınızı kafamda analız edınce mulakatta ,sorulara verdıgınız cevaplar uzerınden ,tutarsız bir cevap yakalama uzerıne gidilmiş gibi bir algı cıkarıyorum , soruların havası sankı'' zaten mulakata kadar bir sekılde gelmıssınız , (DOL,USCIS vs vs), detaylı sekılde ıncelemeleriniz yapılmıs, formalıteden sızı gorup dınleyıp, orjinal belgelere bakıp ,vizenizi vericem havasında'' bilmem katılırmısınız?

• @ayzek09 Tebrikler, Gönlünüzce olur insallah yeni hayatınız 🙂

• @Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Zekai-Oguz-Ozalp zekai bey tebrıkler, yenı hayatta basarılar dilerim. Merak ettıgım bırkac sey var mulakatla ılgılı; sıze sorulan basıt sorular dısında hıc detay sorular soruldu mu gorusmede? Ayrıca paylastıklarınızı kafamda analız edınce mulakatta ,sorulara verdıgınız cevaplar uzerınden ,tutarsız bir cevap yakalama uzerıne gidilmiş gibi bir algı cıkarıyorum , soruların havası sankı'' zaten mulakata kadar bir sekılde gelmıssınız , (DOL,USCIS vs vs), detaylı sekılde ıncelemeleriniz yapılmıs, formalıteden sızı gorup dınleyıp, orjinal belgelere bakıp ,vizenizi vericem havasında'' bilmem katılırmısınız?

Mulakatin amaci zaten bir tutarsizlik, eksik-gedik veya yanlislik varsa anlamak ve cozmek. Sizi darlayip tuzaga dusurmek yada sirf sormak icin degil, dosyanizla ilgili onemli yerlerden nazik ve guzel bir uslupla basit ama guzel sorular soruyorlar. Iciniz rahat olsun, hic endise etmenize gerek olmadigini zaten goreceksiniz.

• @Zekai-Oguz-Ozalp cok tesekurler.

Benzer Başlıklar

• 923
  • 5
  • 26
  • 573
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |