Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@honourozdemir, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells çok teşekkürler cevabınız için.
    Ben inanın emin olamadım.
    Recruitment sürecini işverenim başlatacak ancak bu önemli ayrıntıyı netleştirmemiz gerekiyor.
    Muslu Hukuk Bürosu bu tarz sorulara hemen dönebiliyor mu?
    Malumunuz PWD’nin belli bir expire date’i mevcut.
    Saygılar

Forumda sorulari haftada bir cevapliyorlar, gelecek hafta ortasina kadar cevap gelmis olur.

• ⭐⭐⭐

Neredeyse 2.5 sene olmus EB3 kategorisinde islemlerimizin baslamasina.

Belki kimi icin kisa bir zaman, fakat benim icin oldukca uzun bir zaman olarak hissettirdi diyebilirim. Kalan saclarimda ki beyazlari artik sayamaz hale geldim 🙂 Eb3 islemlerinde en son adima (I-485 onayina) geldik ve suan bekleme safhasindayiz ailecek.

Simdi ye kadar ki sahsi deneyim ile, olurda biri okursa bu yazimi, sizlere tek tavsiyem su olurdu; amac bu ulkeye yerlesmek ise mutlaka GC veya ona dogru kolayca giden bir yol ile gelmeniz bence en dogrusu. Sonu green card ile sonuclanmayacak vize turleri ile gelerek arada kalmak, cok ama cok zor bir durum. Ayrica her an bir problem cikmasi da cabasi. Ornek olarak benim durumda, yasadigim vize problemi nedeni ile tam 5 aydir ABD gibi bir yerde calisamaz, para kazanamaz hale geldim. Neyse ki, gecen hafta itibari ile EAD kartimiz geldi ve ayni ise geri dondum.

Muhtemelen yasayanlar olmustur ve beni daha iyi anlayacaklardir. Oylesine icimden geldi ve kafamdakileri filtrelemeden buraya dokmek istedim.

• @FreeWoRLD Gerçekten inanılmaz uzun bir süre. Maalesef bu tarz beklemeler insanı yıpratıyor. Korona süreci bütün vize ve greencard işlemlerini içinden çıkılamaz hale getirdi.🥺

• ⭐⭐⭐

@honourozdemir Haklısınız, pandemi dönemi de kesinlikle ekstra endişe ve dert getirdi

• This post is deleted!

• Merhabalar,

Sevgili @Rhonster bu konunun altına mevcut durumumu paylaşıp EB3 e giden yolun benim için ne kadar uygun olup olmadığı konusunda ve eğer uygunsa nasıl bir süreç takip edebilirimi öğrenebileceğimi söyledi.

Elektronik haberleşme teknolojisi mezunuyum.
    10 yıllık IT tecrübem var.
    B2 seviyesinde ingilizcem var ve ilerletmek için sağlam bir kursa yazılmayı planlıyorum.

Sorum tam olarak şu;
    Lisans tamamlayarak OPT ve sonrasında EB3 e yürüme şansım varmış.
    Benim durumumda bu olay nasıl ilerler ve OPT - EB3 alma ihtimali nedir?
    Konu hakkında değerli bilgilerini paylaşabilecek birisi varsa bilmesi gereken ekstra bilgileri de paylaşabilirim.

Nasıl bir maddiyat hazırlamalıyım konusuna da değinilebilirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 IT hakkında bilgim olmadığından düzgün yardımcı olamadım ama 10 yıllık tecrübenden dolayı lisans tamamlamana gerek bile kalmayabilir OPT ye de gerek kalmayabilir 10 yıllık tecrüben bir çok şeyin önünü açıyor.

• Merhabalar,

EB-2 gocmen vizesi basvurusu surecinde National Visa Center sisteminde DS-260 formunu doldurdum ve gonderdim. Fakat, bu sistem destekleyici civil documents lari upload etmem icin bir imkan sunmuyor. Bir dusuncem posta yoluyla gondermem gerekebilecegi ama bu biraz degisik geliyor cunku su anda bir cok gocmen vizeleri icin civil documents lar upload ediliyor.

Bu konuda bilgi alabilmek icin National Visa Center a ulasmaya calisiyorum ama ayni zamanda bu konuda fikrini veya kendisi direkt olarak tecrube ettiklerini benimle paylasmanizi rica ederim.

• Türkiyeden iş sponsoru olarak nasıl bulabiliriz bu konuda neler yapabiliriz.? Bu süreç zor mu ? İmkansız mı? Harita Teknikeri olarak iş olanağı bulabilirmiyiz.?.

• @Emtee, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Türkiyeden iş sponsoru olarak nasıl bulabiliriz bu konuda neler yapabiliriz.? Bu süreç zor mu ? İmkansız mı? Harita Teknikeri olarak iş olanağı bulabilirmiyiz.?.

Sevkinizi kirmak gibi olmasin ama bu surec cok zor. Su anda amerika'da 10. yilimi geciriyorum ve bircok vize asamalarindan (F1, L1, H1B) sonra EB-2 asamasindayim. Ben insaat muhendisiyim, o yuzden harita teknikerligi meslegi hakkinda pek bir bilgim yok.

• @IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Emtee, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Türkiyeden iş sponsoru olarak nasıl bulabiliriz bu konuda neler yapabiliriz.? Bu süreç zor mu ? İmkansız mı? Harita Teknikeri olarak iş olanağı bulabilirmiyiz.?.

Sevkinizi kirmak gibi olmasin ama bu surec cok zor. Su anda amerika'da 10. yilimi geciriyorum ve bircok vize asamalarindan (F1, L1, H1B) sonra EB-2 asamasindayim. Ben insaat muhendisiyim, o yuzden harita teknikerligi meslegi hakkinda pek bir bilgim yok.
    Peki inşaat sektöründe yardımlarınız dokunabilir mi bize? Yönlendirebilirmisiniz? Yada nasıl sponsor bulabiliriz bulabiliymiyiz yada f1 denesek sonrası için adım atabilirmiyiz? Sizinle iletişime geçmek mümkün üfür en azından fikir sahibi olabilirmiyiz?

• @Emtee, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Emtee, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Peki inşaat sektöründe yardımlarınız dokunabilir mi bize? Yönlendirebilirmisiniz? Yada nasıl sponsor bulabiliriz bulabiliymiyiz yada f1 denesek sonrası için adım atabilirmiyiz? Sizinle iletişime geçmek mümkün üfür en azından fikir sahibi olabilirmiyiz?

Calistigim alanlarda haritacilarla iletisimde degil. Once f1 deneyerek adim atmak daha mumkun olabilir cunku calisma vizeleri icin amerika disindayken sponsor bulmak zor olacagini tahmin ediyorum. Bu site uzerinden yazisarak yardimci olabilirim.

• @IsmailAbi

Merak edenler veya benim durumumda olanlar icin cevap yazmak istedim. NVC'ye telefonla ulastim. Civil documents lari postalamam gerektigini soylediler. O yuzden sistem upload etme imkani sunmuyormus.

• merhabalar. konsoloslugun aile birleştirme ve işveren green card mulakataları için randevu verdiğinin haberini aldım. forumda varmı acaba randevu alan mulakata giden birileri merak ettim ???

• Herkese merhaba 18 yaşındayım ve bu sene sınava gireceğim tercihimi kolay sponsor bulup Greencard ile kolayca Amerika ya yerleşebileceğim Bi bölümden yana kullanmak istiyorum tavsiyelere açığım. Bu süreç ile Greencard alan biri var ise bilgi verirse çok sevinirim ve sponsor bulmam gerçekten zor olur mu aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mhmtqkks, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Herkese merhaba 18 yaşındayım ve bu sene sınava gireceğim tercihimi kolay sponsor bulup Greencard ile kolayca Amerika ya yerleşebileceğim Bi bölümden yana kullanmak istiyorum tavsiyelere açığım. Bu süreç ile Greencard alan biri var ise bilgi verirse çok sevinirim ve sponsor bulmam gerçekten zor olur mu aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

Sececeginiz bolum hem size (ilgi alanlariniza ve yeteneginize) uygun olmali hem de ABD'de is bulabileceginiz bir alan olmali. Genel EB yontemlerini asagida da bulabilirsiniz:

alt metni

Ayrica su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4138/yurtdışı-imkanı-olan-meslek-ve-sektörler

Bir de genel olarak bu bolumdeki basliklari:

https://yesilkartforum.com/forum/category/6/i̇ş-alanları-ve-meslekler

• @IsmailAbi aynı durum bendede oldu, consular process seklınde devam etmesıne ragmen surec, bır aydan fazla bekledıkden sonra belgerlınızı posta ıle gonderın dıye emaıl geldı, o sekılde cozduk durumu.

• @crazycells bu tablodakı rakamlar sadece basvuru kısı adedımı yoksa aılelerıde dahılmdır? mesela 2019 eb3 , 41bin derken bu sadece kabul edılen işçi sayısımı yoksa eş,cocuklarıda kapsıyormu? tesekurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cagdas-Kilic, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@crazycells bu tablodakı rakamlar sadece basvuru kısı adedımı yoksa aılelerıde dahılmdır? mesela 2019 eb3 , 41bin derken bu sadece kabul edılen işçi sayısımı yoksa eş,cocuklarıda kapsıyormu? tesekurler

Bu tablodaki EB sayilarina aile uyeleri de dahil.

• bu tarz visa sponsorship imkanı sunan işveren veya iş ilanlarını nasıl bulabiliriz?

Benzer Başlıklar

• 35
  • 25
  • 920
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |