Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells okudum. Benim araştrmamda doğru avukatlar önce parayı alıp işlemi başlatıyor. Bakanlığa sizin yerinize başvuru yapıyorlar. Onaylanmazsa parayı geri ödüyorlar. Eğer onaylanırsa kalan kısmı için de ödeme yapıyorsunuz.

• Ne kadar ücret ödediniz avukatlara ve bakanlık onay vermeseydi ödediğiniz ücreti geri iade edecekler miydi? Beni böyle bilgilendirdiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren57tr, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak)

Ne kadar ücret ödediniz avukatlara ve bakanlık onay vermeseydi ödediğiniz ücreti geri iade edecekler miydi? Beni böyle bilgilendirdiler.

o ucret avukattan avukata degisebilir. Avukat belki kendi cebinden odeyecektir, o kismi bilemiyorum ama devlete odenen ucretleri geri alamiyorsunuz... basvuru reddedilse bile...

• Herkese selam, Birşey danışmak istiyorum belki bu süreç hakkında bilgisi olan bir arkadaş bilgi verebilir. Yaklaşık bir yıl önce EB-1 ile ABD'ye yerleşmemiz kabul edildi. Bir yıldır DS-260 için sıramızın gelmesini bekliyorduk. 3 ay önce sıramız geldi ve formu doldurduk ve avukatımıza evrakları gönderdik. Avukatımız 4 kasımda NVC ye ulaşacağını söylemişti. Geçen hafta başı sıra 21 Kasıma geldi. 20 günden fazla sıra geçmesine rağmen eksik belge ya da belgelerin konsolosluğa gönderileceğine dair bir bilgi gelmemesi normal mi?
    Not: not:bu konuda @somebody nicki arkadaşımızın benzer süreçten geçmiş gibi ordan ufak bir fikir edindim ama submitted date!in geçmesi konusunu göremedim.
    Yardımlar için çok teşekkür ederim. Sevgiler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydinbuyuktas evet, 20 gun kabul edilebilir bir bekleme suresi 🙂 bir sorun oldugunu sanmiyorum. Haber gelmesini bekleyebilirsiniz.

• @crazycells Bekleme süresi olarak sitede 2-3 hafta diyordu ama bizim 80 gün oldu. Bizim dosyamızın incelemeye alındığı sitede bu ayın ilk haftası gözüktü. Sombody nickli arkadaşa da direk konsolosluktan cevap geldiğini öğrenince biraz daha rahatlamıştım. Neyse beklemekten başka çare yok. Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydinbuyuktas, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Bekleme süresi olarak sitede 2-3 hafta diyordu ama bizim 80 gün oldu. Bizim dosyamızın incelemeye alındığı sitede bu ayın ilk haftası gözüktü. Sombody nickli arkadaşa da direk konsolosluktan cevap geldiğini öğrenince biraz daha rahatlamıştım. Neyse beklemekten başka çare yok. Çok teşekkürler

evet, ben bugune kadar NVC'nin hickimseye "sizin dosyanizi unutmusuz" dediklerini gormedim 🙂 herkese sira geliyor, sadece beklemek gerekiyor, ve beklenilecek sure her zaman cok net olmuyor. O nedenle sizin de telas yapmaniza gerek yok.

• @crazycells Uzun süre bekleyince sabırsız ortaya çıkıyor. 🙂 Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

Mart 2020 Visa Bulletin

EB3 retrogression !!- Tarih 01 Ocak 2017'ye geriledi.

Aylardir, belki yillardir (yanlis hatirlamiyorsam) Current durumda olan EB3 kateogorisinde gerileme oldu. Bir sonraki engelim ne diye bakiyor ve bekliyor olacagim bir EB3 bekleyeni olarak (disler sikilarak yazildi 😠 ) (EYT'liler gibi oldu bu)

Bu denli uzun ve el kol bagli bir bekleme modunda olacagimi bilseydim, muhtemelen bu ugrasa hic girmezdim (Is sponsorlugu ile GC). Oldukca yorucu ve sikici bir islem. Bu tarihten sonraki olusacak aksilikler ile tum islemler bir sekilde iptal olursa, cok umursayacagimi sanmiyorum. Cunku durust olmak gerekirse, oneminide yitirmeye basladi bu ugraslarim.

(Gun ve dakika itibari ruh hali ile yazildi. Kendime gelecek icin bir not)

EB kategorisinden girecek olan arkadaslar;
    Eger tezcanlilik varsa, sabrinizin test edilmesine hazir olmanizi tavsiye eder, mutluluklar dilerim 😀

Capture.PNG

• @FreeWoRLD umarım Nisan bülteninde tekrar current olur, sizi çok iyi anlıyorum, belki aynı ruh halinde olabiliriz

• ⭐⭐⭐

Umarim oyle olur sevgili @Muhtaradana . Ayni ruh hali ise kolayliklar dilerim 🙂

• Herkese selam,
    Uzun bir süreç sonunda evraklarıımız NVC'den mülakat için konsolosluğa gönderildiği bilgisi geldi.
    Yaklaşık bir buçuk yıl süren bu beklemede en büyük bilgi kaynağımız daha önce ABD'ye giden dostlar ve "Yeşilkartforum" oldu.
    EB-1A vizesi ile Green kart almak isteyen sanatçı, sporcu, bilim adamı, akademisyenler referans oluşturabilir diye bizim yaşadığımız şekli ile bu süreci yaklaşık tarihler vererek paylaşmak istiyorum.

2018/05- İnternetten bulduğum kaynaklardan faydalanarak iki hafta içerisinde dönüş olacağını bildiren hızlandırılmış yöntemi tercih ederek hazırladığım evrakları gönderdim.
    2018/07- Hiç bir dönüş olmayınca arakaşlarımın önerdiği bir avukatla görüştüm ve Bazı eksikler olsada genelde evrakların hazır olduğunu ancak yanıt vermemelerinin nedenin büyük bir ihtimalle ABD de bir adres göstermememiz olabileceğini söyledi.
    2018/09- Avukatlık işlemleri, Hızlandırılmış işlemler ödemeleri ve biraz gereksiz olduğunu düşündüğüm ama avukatın katkı sağlıyabileceğini düşündüğü ekstra evreklerı da ekliyerek 2 ay sonra tekrar gönderdik.
    2018/10- 15 gün sonra i-140 EB-1A kabul edildiği belirtildi. Visa Bulettin sıramız 27EYLÜL2018 olarak belirlendi. Visa bulletin EYLÜL2018 de bizim katagoride Current olduğu için avukat bir sonraki ay bizim sıramızın geleceğini ve DS260 doldurup evrak işlemlerine başlıyabileceğimizi söyledi. Buna ek olarak önceki deneyimlerine dayanarak 5-6 ay sonra konsoloslukla görüşmeye gideceğbileceğimizi düşündüğünü söyledi.
    2018/11- Visa bulletin süpriz bir şekilde 01NİSAN2017'ye geriledi ve bu şansızlıkla uzun belirsiz bekleme sürecimiz başladı.
    2019/01- Visa bulletin aylarca aynı kaldıktan sonra 01EKİM2017 oldu.
    2019/02- Visa bulletin 01ARALIK2017 oldu.
    2019/03- Visa bulletin 01HAZİRAN2018 oldu.
    2019/05- Visa bulletin 01EYLÜL2018 olunca tamam dedik gelecek ay bizim sıramız gelir.
    2019/10- 26 günlük sıra için 5 ay bekledikten sonra Visa bulettin 9 ay atarak 01TEMMUZ 2019 oldu. Ve sonunda sıramız gelmişti. Bu süreçte avukatımız kendi ofisini kapatıp büyük bir şirkette çalışmaya başladı.
    2019/11- Aynı gün içerisinde DS-260 formunu doldurup evrakları avukata gönderdik. Avukatın biraz işi savsaklaması ile DS-260 formunu kontrol etmesi ve evrakları NVC ye göndermesi bir ay sürdü.
    2020/02- Avukattan kaynaklı eksik evrak nedeniyle tekrar evrak istendi.
    2020/03- NVC evrakları konsolosluğa gönderildiğini belirti ve randevunun yaklaşık bir ay sonraya verilebileciğini belirtti.

Belki sürecin başında evrakları 30 gün önce göndermiş olsak 5-6 ay kadar sürecekti ama hayırlısı buymuş diyelim.
    Bizim süreç bu şekilde gerçekleşti. Belki yukarda yazdıklarım bu tip Viza için niyeti olanlara bilgilendirici olur.
    Bu süreçten sonra forumun 2020 Mulakat deneyimleri kısmından daha çok faydalanırım diye düşünüyorum.
    Teşekkürler,

Sevgiler,

• @Aydinbuyuktas tebrik ederim, hayırlı olsun, uzun bir bekleme süresi olmuş ama sonunda süreci vizeye taçlandırıcağınıza inanıyorum, sürecinizi foruma aktardığınız için teşekkür ederiz, mülakatta bol şanslar

• @Muhtaradana Rica ederim. Çok teşekkür ederim. Hayırlısı inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydinbuyuktas, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese selam,
    Uzun bir süreç sonunda evraklarıımız NVC'den mülakat için konsolosluğa gönderildiği bilgisi geldi.
    Yaklaşık bir buçuk yıl süren bu beklemede en büyük bilgi kaynağımız daha önce ABD'ye giden dostlar ve "Yeşilkartforum" oldu.
    EB-1A vizesi ile Green kart almak isteyen sanatçı, sporcu, bilim adamı, akademisyenler referans oluşturabilir diye bizim yaşadığımız şekli ile bu süreci yaklaşık tarihler vererek paylaşmak istiyorum.

2018/05- İnternetten bulduğum kaynaklardan faydalanarak iki hafta içerisinde dönüş olacağını bildiren hızlandırılmış yöntemi tercih ederek hazırladığım evrakları gönderdim.
    2018/07- Hiç bir dönüş olmayınca arakaşlarımın önerdiği bir avukatla görüştüm ve Bazı eksikler olsada genelde evrakların hazır olduğunu ancak yanıt vermemelerinin nedenin büyük bir ihtimalle ABD de bir adres göstermememiz olabileceğini söyledi.
    2018/09- Avukatlık işlemleri, Hızlandırılmış işlemler ödemeleri ve biraz gereksiz olduğunu düşündüğüm ama avukatın katkı sağlıyabileceğini düşündüğü ekstra evreklerı da ekliyerek 2 ay sonra tekrar gönderdik.
    2018/10- 15 gün sonra i-140 EB-1A kabul edildiği belirtildi. Visa Bulettin sıramız 27EYLÜL2018 olarak belirlendi. Visa bulletin EYLÜL2018 de bizim katagoride Current olduğu için avukat bir sonraki ay bizim sıramızın geleceğini ve DS260 doldurup evrak işlemlerine başlıyabileceğimizi söyledi. Buna ek olarak önceki deneyimlerine dayanarak 5-6 ay sonra konsoloslukla görüşmeye gideceğbileceğimizi düşündüğünü söyledi.
    2018/11- Visa bulletin süpriz bir şekilde 01NİSAN2017'ye geriledi ve bu şansızlıkla uzun belirsiz bekleme sürecimiz başladı.
    2019/01- Visa bulletin aylarca aynı kaldıktan sonra 01EKİM2017 oldu.
    2019/02- Visa bulletin 01ARALIK2017 oldu.
    2019/03- Visa bulletin 01HAZİRAN2018 oldu.
    2019/05- Visa bulletin 01EYLÜL2018 olunca tamam dedik gelecek ay bizim sıramız gelir.
    2019/10- 26 günlük sıra için 5 ay bekledikten sonra Visa bulettin 9 ay atarak 01TEMMUZ 2019 oldu. Ve sonunda sıramız gelmişti. Bu süreçte avukatımız kendi ofisini kapatıp büyük bir şirkette çalışmaya başladı.
    2019/11- Aynı gün içerisinde DS-260 formunu doldurup evrakları avukata gönderdik. Avukatın biraz işi savsaklaması ile DS-260 formunu kontrol etmesi ve evrakları NVC ye göndermesi bir ay sürdü.
    2020/02- Avukattan kaynaklı eksik evrak nedeniyle tekrar evrak istendi.
    2020/03- NVC evrakları konsolosluğa gönderildiğini belirti ve randevunun yaklaşık bir ay sonraya verilebileciğini belirtti.

Belki sürecin başında evrakları 30 gün önce göndermiş olsak 5-6 ay kadar sürecekti ama hayırlısı buymuş diyelim.
    Bizim süreç bu şekilde gerçekleşti. Belki yukarda yazdıklarım bu tip Viza için niyeti olanlara bilgilendirici olur.
    Bu süreçten sonra forumun 2020 Mulakat deneyimleri kısmından daha çok faydalanırım diye düşünüyorum.
    Teşekkürler,

Sevgiler,

elinize saglik, harika bir ileti olmus. Simdiden tebrik ederim, surecin sonuna gelmissiniz bile 🙂

EB mulakat surecinde en onemli sey CV'niz diyebiliriz 🙂 zaten surecin geri kalani onceden onaylanmis oluyor...

Mutlu haberlerinizi bekliyoruz...

• Merthabalar,
    Ben Temmuz/2018 tarihinde ABD'de bir arastirma projesi icin calismaya basladim. ilk gelisim de J1 vizesi ile gelmistim. Ikinci yilimda ise beraber calistigim hoca ile anlasarak bir yil daha kalmam konusunda gorus birligine vardik. Ayni vize statum devam etmekte. Temmuz ayi basi itibari ile Turkiye'ye donus yapmam gerekiyor. Ancak geriye kalan 4 aylik surecim esnasinda EB1-EB2 kategorisinde green card basvurusu yapmak istiyorum. Bu konu ile ilgili bir avukatlik firmasi ile gorustugum zaman kendileri CV incelemesi yaptiktan sonra basvurabilecegimizi belirttiler. Ancak benim kafama hala bazi seyler takiliyor.

1. Turkiye'de oldugum bu donem esnasinda green card islemlerim devam edermi Yok ise ABD'demi bulunmam gerekiyor. (yasadigim yer de adres gosterebilrim)
    2. Referans mektuplari konusunda alabilecegim bazi kisiler mevcut ancak kac tane Turkiye'den kac tane yabanci ulkeler'den mektup alabilrim.

Cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Husrev-Diktas, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak)

Merthabalar,
    Ben Temmuz/2018 tarihinde ABD'de bir arastirma projesi icin calismaya basladim. ilk gelisim de J1 vizesi ile gelmistim. Ikinci yilimda ise beraber calistigim hoca ile anlasarak bir yil daha kalmam konusunda gorus birligine vardik. Ayni vize statum devam etmekte. Temmuz ayi basi itibari ile Turkiye'ye donus yapmam gerekiyor. Ancak geriye kalan 4 aylik surecim esnasinda EB1-EB2 kategorisinde green card basvurusu yapmak istiyorum. Bu konu ile ilgili bir avukatlik firmasi ile gorustugum zaman kendileri CV incelemesi yaptiktan sonra basvurabilecegimizi belirttiler. Ancak benim kafama hala bazi seyler takiliyor.

1. Turkiye'de oldugum bu donem esnasinda green card islemlerim devam edermi Yok ise ABD'demi bulunmam gerekiyor. (yasadigim yer de adres gosterebilrim)
    2. Referans mektuplari konusunda alabilecegim bazi kisiler mevcut ancak kac tane Turkiye'den kac tane yabanci ulkeler'den mektup alabilrim.

Cok tesekkur ederim.

1. ABD disinda da surec devam eder, ama Turkiye'ye donerseniz ve tekrar ABD'ye girmeniz gerekirse o durumda elinizdeki J1 vizesini kullanmaniza izin vermezler, cunku artik gocmenlik isteginiz var ve J1 vizesi gocmenlige uygun bir vize degil.

2. Ne kadar cok ABD referansi olursa bence o kadar iyi olur.

• @crazycells Cok tesekkur ederim ilginiz icin.

• @Aydinbuyuktas
    oncelıkle tebrıkler, okadar beklemeden sonra insallah konolosluk gorusmenız olumlu gecer. peki sizce bundan sonrakı surec nasıl gecıcek beklentılerınız neler.
    ayrıca konsolosluk gorusmesınde neler soruluyor bir bilginiz, arastırmanız varmı? saygılar.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 11180
  • 2053
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |