Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ikizbabasi doğru söylüyorsunuz. Üzerinde duruyorlar mı durmuyorlar mı biliriz

• yanlış hatırlamıyorsam internetten f35 ucak modelinin kılavuzunu satın alan bir rus kökenli birini tutuklamışlardı.bu hesapların istenmesi
    beğenileriniz yorumlarınız birçok şeyin incelenmesi anlamına geliyor.Trusit vizesiyada öğrenci vizesi aldıktan sonra facebookta gruplarda kalmak yada çalışma ile ilgili soran bir kişin vizesi iptal edilmişti.algoritmalar ile bu tür şeyleri araştırmak bulmak çok zor değil.

• burda asıl bakılan terorist faaliyetlerin izini bulmak kimse yediğinizin içtiğinizin peşinde değil.bir de afganistan gibi yerlerle bağlantınız falan varsa geçmiş olsun.yazdıklarınızı silmek sizi kurtarmaz.internetten silseniz bile yedekleri silemezsiniz.arşivden bulurlar hiç silmeye uğraşmayaın.

• Arkadaş ve katıldığınız gruplara bakarlar. Arkadaş grupları için de radikallerin ağırlıklı olması, radikal grupların sayfasına üye ve beğenide bulunanlar için sıkıntı olacaktır. Bunlarla bir bağlantınız yok ise sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

• ⭐⭐

@ikizbabasi Göçmenlerin sosyal medyalarının incelenmesi hk. içinde söyledi:

Bu arada madem konu bu kadar revaçta.DS260 veya DS160 formunu yakın zamanda dolduracak varsa ne tür sorular sorduğunu paylaşabilir mi?En azından bir bilgi sahibi oluruz.Ve yakın zamanda göçmen veya göçmen olmayan vize mülakatına giren(kendisi,eş dost)varsa konu ile ilgili konsolos tarafından soru yöneltiydiyse aktarabilir mi?

Duyduğum kadarıyla DS260'da son 5 yılda kullanılan sosyal medya hesaplarının bilgilerinin girilmesi isteniyor. Bu sosyal medyalar sınırsız değil, belirli seçenekler arasından birini seçmek gerekiyor. Örneğin bu forum da teknik olarak bir sosyal medya ama bu forum üyeliğinizin bilgisini eklemeniz gerekmiyor verili listede olmadığı için.

Listede şunlar var:

• ask.fm
    • douban
    • facebook
    • flickr
    • google+
    • instagram
    • linkedin
    • myspace
    • pinterest
    • qzone
    • reddit
    • sina weibo
    • tencent weibo
    • tumblr
    • twitter
    • twoo
    • vine
    • vkontakte
    • youku
    • youtube

Bu listenin her sene böyle olacağının bir garantisi elbette yok. Her an genişleyebilir veya daralabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

daha dun Ankara ABD Konsoloslugu'nun facebook sayfasinda paylasilan Amerika sehir fotograflarina 'insallah yikilisini da yakinda gorurum' gibi yorum atan bir arkadas vardi, buyuk ihtimal boyle kisileri de kayit altina aliyorlardir.

• Böyle paylaşımlarda bulunmuyoruz ama ülkemizin koşullarında siyasetten de uzak duramıyoruz. Acaba sadece Amerikaya laf etmişmi etmemişmiye mi yoksa genel anlamda siyaset,ırkçılık,terörizm vb. mi bakıyorlar?

• @crazycells selamlar, bu F2A süreci içinde geçerli mi ? mesela çiftlerin sosyal medya hesaplarını da kontrol ediyorlar mı ?
    ilişkimiz 9 yıllık, beraber bir sürü tatilimiz fotografımız şahidimiz yazışmamız var. Ama sosyal medyayı çok aktif kullanan, fotograflar paylaşan tipler değiliz, arasıra belki 1-2 foto.
    Sizce bu olumsuz olur mu süreçte ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Göçmenlerin sosyal medyalarının incelenmesi hk.

@crazycells selamlar, bu F2A süreci içinde geçerli mi ? mesela çiftlerin sosyal medya hesaplarını da kontrol ediyorlar mı ?
    ilişkimiz 9 yıllık, beraber bir sürü tatilimiz fotografımız şahidimiz yazışmamız var. Ama sosyal medyayı çok aktif kullanan, fotograflar paylaşan tipler değiliz, arasıra belki 1-2 foto.
    Sizce bu olumsuz olur mu süreçte ?

Sosyal medyayi aktif kullanmiyorsaniz bir problem olacagini sanmiyorum.

• Merhaba herkese benim sosyal medya ile ilgili sorularım olacak
    1-Sosyal medyaya sadece kullanıcı isimlerimizi yazdığımızda bir sürü aynı isimli kullanıcılar var. Link olarak mı yoksa sadece isim olarak mı yazmamız gerekiyor lütfen kesin bilgisi olan cevaplasın teşekkür ederim
    2- Benim hesaplarım gizli. Sadece takip ettiğim ve beni takip etmesini izin verdiğim kişiler benim hareketlerimi görebiliyor. Hesap bilgilerimi verdiğimde sosyal medyamda ne paylaştığımı görmeleri için gizliden herkese açık mı yapmam gerekiyor

• Merhaba ben reddit yüklemiştim kısa süre sonra da silmiştim şuan kullanıcı adımı bile hatırlamıyorum. Onu yazmasam olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@homespace hangi formu ne amaçla dolduruyorsunuz?

lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan Green card çıkması halinde ds-260 formu için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@homespace formu nasıl doldurtacağınıza dair detaylı bir kılavuz hazırladık, bakabilirsiniz. derdiniz çekilişi kazanmak olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@homespace aşağıdaki linke tıklayarak bekleyenlerin sayfasına bekliyoruz. Herkes orada bir tek sen yoksun.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5358/dv2024-sohbet-odası/21785

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |