Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @freeworld

@freeworld Aklıma Takılanlar Sizce ? içinde söyledi:

@serkanist 17 sene önce dil kursu için Amerika’ya geldim. Yaş daha 17’ydi. 3 sene kaldım ve çok sevdim burayı. Fakat 3 sene hiç Türkiye’ye gitmediğim için yaşta genç olunca arkadaş, ortam, aile özlemi ile geri isteyerek geri geldim. Geldikten sonra herşey mükemmeldi ama sadece 6 aylığına. 17 sene hayatımın tek ve en büyük pişmanlığını çektim. Her gün hayata küstüm.
    Son 9 sene uzun vadede plan yaparak ve o plana sadık kalarak yeniden geldim Amerika’ya. Hemde iş hazır olarak, hemde peşinden GC şansıyla.
    @serkanist Hayalinin peşinden koş, denemeden bırakma derim.

Harika aklıma gelen bu benim biraz özgür olmak , istiyorum artık çok sıkıldım buradan elimden geleni yapmak istiyorum . Aslında şuan bırakıp giderim biraz param var . Zaten işi yapmak istemiyorum evli değilim sorumluluğum yok . Hiç bir şey olmazsa çeker gelirim girerim burada bir işe diyorum çokta artık bir beklentim yok evlneyim ev alayım arabam olsun gibi burada .

Sadece yapmak istiyorum kaç yıldır plan yaptık hep sorun çıktı bu içinde belli olacak herşey .

Dil eğitimiyle gidip yasal bir şekilde dilimi geliştirdikten sonra ortama bakmaklıyım en akıllıca olanı bu . Bir yıl ücretsiz izne ayrılmak istiyorym bu süreçte .

Çok teşekkürler iyi dileklerin için Abi.

Bakalım bizim hayallerimiz ne olacak.

Buradan paylaşacağım.

• @smesut Hocam çalışma izni yok ama işte yinede çalışıyorlar öğrenciler sonuçta bir şekilde hallediyorlar. Sadece restorant gibi işlerde gibi at arabası sürüyor Central parkta bende gittim bu arada at arabasıyla gezmiştik 🙂 100 dolar falan saati bu arad 15 20 bahşiş alıyorlar .

• @serkanist

bir şekilde izinleri olması lazım. çünkü SSN Numaralarına ihtiyaçları var.
    F1 ile çalışma izni alınabilir ancak kampüs içinde max Haftada 20 saat çalışılabiliyor.

Bu şekilde SSN almışlarsa 20 saat sonrası Overtime ı USA kontrol etmiyor demektir.

• "Yas otuzbes yolun yarisi" demis sair, 46 yasinda olmus. Meger yariyi geceli cok olmus da haberi yokmus.
    Insanin hedefinin olmasi cok guzel, hayata anlam katar, yasama sevinci verir, AMA sadece hedefe odaklanmayin, omrunuzun en guzel yillarini bir amaca ulasmak icin harcarken, don't forget to enjoy the process. Gecen yillar geri gelmiyor.

http://www.siirpenceresi.com/sairsiir/cahitsitkitaranci.htm

• @smesut izinleri yok hocam öyle çalışıyorlar bunların hepis öğrenci yani uni. değil dil öğrencisi.

• @Senay-Sirin Abla içimi dağlama beni evlatlık al yeter 🙂 35 değil 34 🙂 .

Kendime söz verdim yapacağım işallah.

Ömür dediğin işte bu Abla. Selam ediyorum .
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist sayin @serkanist evlatlik yoluyla, ancak 16 yasindan kucukseniz Green Card alabiliyorsunuz, bilginize. 🙂

• @crazycells Sayın @crazycells benim gönlüm hep 16 yada 18 di sanırım 🙂

bu arada @Senay-Sirin ablama lütfen söyleme bu konuyu kendimi newyorka attıktan sonra açıklarnısız:)

Teşekkürler.

• @serkanist
    Yegenim 10 yasindan beri "teyzem teyzem beni evlatlik al da gotur" diye yalvardigi icin zamaninda arastirmistim, bir 16 yas kurali arti son bir iki seneyi de yanimizda gecirmesi gerekiyordu, annesini ikna edemeyince plan suya dustu tabii.
    Amerikada en imrendigim sey, sulalece amerikaya tasinanlar 😂 En cok hintliler, bazan Turklerde de var, cok kiskaniyorun, anneleri babalari kardesleri yegenleri kuzenleri hep burda. Bizimkilere senelerdir yalvariyorum green karta basvuralim diye, Turkiyede hallerinden memnunlar ki lafini bile ettirmiyorlar 😐

• @Senay-Sirin Kesinlik bir ülkeye gidiyorsan o ülkeye aileni getirmeye çalışacaksın , senı tek bağlayan sey aile ve sevdiğin arkdaşların yanında olmalırı artı olarak görüyorum , bir gün bende gidersem ailem umarım yanıma alma şansım olur en azında 6 ay kalabilsenler isterdim açık söylemek gerekirse Şenay Abla.

• Hocam 9 sene sevmediğiniz işe nasıl tahammül ettiniz. Gerçekten tebrik ederim.

• @crazycells Aklıma Takılanlar Sizce ? içinde söyledi:

@serkanist sayin @serkanist evlatlik yoluyla, ancak 16 yasindan kucukseniz Green Card alabiliyorsunuz, bilginize. 🙂

Üstad muhabbeti bile düzeltmiş Wikicrazy 😂 @crazycells

• Kolluk kuveti olmanın ne olduğunu iyi bilirim, bayramı, tatili, saati yoktur her türlü pislikle uğraşırsın bakmayın dışardan tertemiz uniformalı yada ekip arabasının içinde ne güzelde geziyorlar diyenlere 🙂 şu anki ülke şartları yada ülkemizde yaşananlarıda hesaba kattıkmı @serkanist forumdaşımıza hak veriyorum düşüncelerinde.
    Bende 35 yaşındayım güzel bir eşim ve 9 yaşında bir sıpam var gc başvurma nedenim tamamen ailem için olan gelecek kaygısı.
    @serkanist bekarsın bir nevi bana göre daha özgürsün ve attığın adımları 3 kere değil 1 kere düşünmen demektir bence gc ye basvurmaya devam et dil okuluna odaklan ve orada bir anlaşabileceğin bir eşin mutlaka olur yazarken bir yandanda kısaca baktım sanırım en uzun dil okulu 8 ay bitmesine yakın bir 8 aylık daha uzatma imkanı varmı onuda bilmiyorum diyelim var yaptımı sana 1,5 yıl yazdıklarındaki kararlılık ve cesaretle eminim güzel bir yuvada kurabilirsin senin geçindirecek işinde olur.
    (ABD’de dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde mevcuttur. Ancak kısıtlı olan kampüs içindeki işler daha çok akademik eğitim alan öğrenciler tarafından değerlendirilmekte olduğundan dil okulu öğrencilerinin yasal olarak çalışma izinleri yok denecek kadar azdır.) diyede bir yazı buldum gelecek olan tanıdığınla konuş sana bir iş ayarlayabilirse dil eğitimi alırken ihtiyaçlarını karşılacak işinde olur.
    Paylaştığın linkteki aileyi bende takip ediyordum başta Gavur İzmir sonra İzmir İzmir şimdi baktım Bidünya Yaşamak olmuş kanalın adı 🙂 kesin bir şey söyleyemem ama büyük ihtimalle bir tanıdık pizzacıda kaçak çalışıyor eşi eğer dil okulu için gittiyse , gelirlerini arttırmak için hanımefendide vasıta ile çalışıyor oluyormu oluyor bu aile ile irtibata geçerek hayalin için değerli bilgiler edinebilirsin bir şansını dene.

• bende takip ediyorum o aileyi. iletişim için mail adresleri vs yok. aslında olsa ulaşıp sormak lazım.

• @crazycells Aklıma Takılanlar Sizce ? içinde söyledi:

Evlatlık işine de bir çarpı at @serkanist hocam😂😂

• @smesut Aklıma Takılanlar Sizce ? içinde söyledi:

@serkanist

bir şekilde izinleri olması lazım. çünkü SSN Numaralarına ihtiyaçları var.
    F1 ile çalışma izni alınabilir ancak kampüs içinde max Haftada 20 saat çalışılabiliyor.

Bu şekilde SSN almışlarsa 20 saat sonrası Overtime ı USA kontrol etmiyor demektir.

Bir tahmin; ITIN numarası ile çalışıyor olabilirler.

• Hocam sevmediğiniz bir işte o kadar süre çalışmanız gerçekten zor. İyi sabretmişsiniz. Ben bir sene zor sabrederim.

• AKLIMA TAKILANLAR -2

EKİM İÇİN BİLETLER ALINDI GİDİŞ DONÜŞ THY DİREK 3400 TL

İZİN DİLEKÇEMİ BU HAFTA VERECEĞİM 4 AYLIK ÜCRETSİZ İZNİM .

İZİN ÇIKARSA ;

4 AY NEWYORKDAYIM- BİR YANDAN KISA SÜRELİ DİL KURSU TURİST İNGİLİZCESİ

BİR YANDAN BOŞ DURMAMAIK İÇİN KISA SÜRELİ HAFTADA 4 GÜNLÜK HARŞÇLIĞIMI ÇIKARACAĞIM BİR İŞ BAKACAĞIM

ÇOK BEKLENTİM YOK AYDA 1000 DOLAR YETER BANA GERİSİ BEN KARŞILARIM DİE DÜŞÜNÜYORUM.

HERŞEY YOLUNDA GİDERSE

OCAKTA DONUP NİSANDA VİZEMİ DEĞİŞTİRİP

BU SEFER UZUN GİDECEĞİM

GC EVLİLİK ZOR İŞLER .

BİR YANDAN BAŞLAMAK GEREK ARKDAŞLAR

BİR ADIM ATMAK İSTEDİM BENDE

UMARIM İYİ OLUR HERŞEY

TEŞEKKÜR EDERİM

ZOR OLDU AMA UMARIM İYİ OLUR. 🙂

• ⭐⭐

@serkanist çok sevındım. harıka haber 🙂 yolunuz acık olsun. uzun sureden berı dusunuyordunuz. 🙂

• @HockeyUmpire2 Teşekkürler hepimiz için iyi olur umarım. Hep kısa kalıyordum 1 hafta 10 bin şimdi 4 ay kalabilirsem daha iyi tahlil edeceğim usa yı.
    🙂

Benzer Başlıklar

• 211
  • 152
  • 8
  • 141
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |