Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

$200k ile Ne Kadar Büyüklükte Ev Alınabilir (Büyük Şehirlere Göre Dağılımı)

• Henüz benim gibi US ölçü birimlerine alışamadıysanız, gördüğünüz rakamları 10.76’a bölerek yaklaşık Metrekare değerlere ulaşabilirsiniz.

$200K

• Kirkland washingtondan bildiriyorum, burada 1+1 condo bile 200k dan fazla 😞 iyi bir ev icin uzak semtlerde 350k dan başlıyor. 2-3 oda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld sayin @FreeWoRLD Manhattan'da 126 sq ft ediyormus, o da 11.7 metrekare ediyor...

Turkiye'de bahcemizdeki kopegimizin kaldigi yer 7-8 metrekarelik eski bir karavan 🙂 desenize $200.000 'imiz olsa New York'ta, Turkiye'deki kopegimizden bir gidim daha ferah yasayacagiz sadece 🙂

• @crazycells $200k ile Ne Kadar Büyüklükte Ev Alınabilir (Büyük Şehirlere Göre Dağılımı) içinde söyledi:

@freeworld sayin @FreeWoRLD Manhattan'da 126 sq ft ediyormus, o da 11.7 metrekare ediyor...

Turkiye'de bahcemizdeki kopegimizin kaldigi yer 7-8 metrekarelik eski bir karavan 🙂 desenize $200.000 'imiz olsa New York'ta, Turkiye'deki kopegimizden bir gidim daha ferah yasayacagiz sadece 🙂

Malesef öyle gibi sayın @crazycells 😄

• Bu tabloda neden Texas eyaletinin tercih edildiği bir kere daha anlaşılıyor.
    Hem yaşam giderleri makul, hem çeşitlilik oranı gayet yerinde. Bu iki dengeyi sağlayan eyaletler şehirler nadir. Çok uygun yaşam sağlayan bölgeler var ama çeşitlilik oldukça az ve bizler - yabancılar için ilk etapta tercih edilemiyor veya tam tersi, demografik yapı olarak zengin eyaletler var ama yaşam çok pahalı. Önemli olan bu dengeyi sağlayan yeri tercih etmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld $200k ile Ne Kadar Büyüklükte Ev Alınabilir (Büyük Şehirlere Göre Dağılımı) içinde söyledi:

Bu tabloda neden Texas eyaletinin tercih edildiği bir kere daha anlaşılıyor.
    Hem yaşam giderleri makul, hem çeşitlilik oranı gayet yerinde. Bu iki dengeyi sağlayan eyaletler şehirler nadir. Çok uygun yaşam sağlayan bölgeler var ama çeşitlilik oldukça az ve bizler - yabancılar için ilk etapta tercih edilemiyor veya tam tersi, demografik yapı olarak zengin eyaletler var ama yaşam çok pahalı. Önemli olan bu dengeyi sağlayan yeri tercih etmek.

Aynen oyle sayin @FreeWoRLD , daha once facebook grubunda Tayfun Bey'in bir yorumu vardi, benim de hosuma giden... Onu da buraya tasimis olayim...

Baslangic yerini iyi secmek onemli, sonrasinda degisiklik yapmak cok kolay olmuyor. Sadece bir ya da iki faktore bagli secim yapilmiyor zaten, o nedenle cok yonlu iyi dusunup degerlendirmekte fayda var ve daha sonradan yer degisikligi yapmanin tahmin edildigi kadar kolay olmadiginin da farkinda olunmasi da gerekiyor.

Tayfun:
    Benim düşüncem istisnalar haricinde( akrabalar , mesleki beceri vs) gideceğiniz bi bölgeniz yoksa eğer, karar veriken hayalini kurduğunuz yerden başlamanızı öneririm. Burada zamanla anlaşılan tek gerçek yeni bi yerde başlamanın ne kadar zor olduğu. Örneğin; Benim hayalim LA ama NY’da çok iş varmış burada başlarım ileride LA’a taşınırım diyosanız yapabilirsiniz ama hiçte kolay olmuyor bunu bilin. Başladığınız yerde 1-2 yıl harcadıktan sonra yeni bi yere gitmenin ne kadar zor olduğunu anlayacaksınız. Hayalinizi takip edin zaten karşınıza fırsatlar çıkacaktır. Sevmediğiniz bi yerde sırf para kazanıyorum diye kalmakta sizi bu ülkeden soğutur. Ha eğer benim hayalini kurduğum bi eyalet yok diyorsanız ve gercekten sıfırdan başlayacaksanız, akrabanız yok, ingilizceniz yoksa yada yetersizse bu sorduğunuz sorunun cevabı bana göre New York yada New Jersey olur. Gerek iş , gerekse herşey elimin altında olsun bütçeme göre ev bulayım , bi şekilde başlayayım diyorsanız gerçekten makul bi başlangıç noktasıdır burası. Ama başta söylediğim gibi HAYALİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN!

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 24
  • 242
  • 26
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

8.3k
Users

2.4k
Topics

138.1k
| | | |