Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mrspock Kibarliginiz icin cok tesekkur ederim. Pandemi surecinden dolayi pek yetistirebilecegimi sanmiyor aslinda ben de icten ice, kalis surem 50 gun sayilir aslinda ancak sizinde basvuru gununden bugune 50 gun olmus zaten coktan.. Ekim basinda donecegim ve buyuk ihtimalle haziran basinda tekrar gidecegim zaten. Alinabilecek bir risk aslinda degil mi @mrspock @crazycells ?? Permit alabilirim gibi durmuyor sanirim sure bakimindan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@mrspock Kibarliginiz icin cok tesekkur ederim. Pandemi surecinden dolayi pek yetistirebilecegimi sanmiyor aslinda ben de icten ice, kalis surem 50 gun sayilir aslinda ancak sizinde basvuru gununden bugune 50 gun olmus zaten coktan.. Ekim basinda donecegim ve buyuk ihtimalle haziran basinda tekrar gidecegim zaten. Alinabilecek bir risk aslinda degil mi @mrspock @crazycells ?? Permit alabilirim gibi durmuyor sanirim sure bakimindan

Basvuru yaptiktan sonra sonuc alana kadar 7/24 USCIS'i ve field office'i telefonla rahatsiz etmenizi tavsiye ederim 🙂 Bol sanslar...

Eger ilk basvurunuz degerlendirmeden ABD disina cikarsaniz sureciniz iptal oluyor, diger durumda ise eger hala biyometrik randevuya giremediyseniz erteleme ihtimali olabilir, fakat en ideali tum sureci bitirmeden ABD'den disari cikmamaniz.

• Pandemi dolayisiyla bir sure daha belki gidemem diyerekten dusunerek Permite basvurmaya karar verdim.Bir kac ufak sorum olacak sizlere emin olmak 'icin;
    Nerdeyse butun formu okumaya calistim ama genellikle insanlar benim gibi soru sormuslar 🙂 Islem en uzun tahmini ne kadar surer?kac gun orada bulunmam gerekir yani tahminen. Bunun tabikide ongorulebilir olmadigini biliyorum ama @crazycells ailemi biraz hazirlamam lazim simdiden ona gore o yuzden tahmini bir sure gerekiyor bana 🙂
    Formlari digital ortamdan doldurma sansimiz yok degil mi kagit kalem usuluyle doldurulmasi gerekiyor.
    Parayi nasil gonderecegimiz kismini anlamlandiramadim.Nakit olarak mi koyuyroz yoksa check haline mi donusturmemiz gerekiyor.
    Nasil gonderecegim kismini da oradayken Vatandasi olan arkadaslarima sorarak halledecegim. Simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Pandemi dolayisiyla bir sure daha belki gidemem diyerekten dusunerek Permite basvurmaya karar verdim.Bir kac ufak sorum olacak sizlere emin olmak 'icin;
    Nerdeyse butun formu okumaya calistim ama genellikle insanlar benim gibi soru sormuslar 🙂 Islem en uzun tahmini ne kadar surer?kac gun orada bulunmam gerekir yani tahminen. Bunun tabikide ongorulebilir olmadigini biliyorum ama @crazycells ailemi biraz hazirlamam lazim simdiden ona gore o yuzden tahmini bir sure gerekiyor bana 🙂
    Formlari digital ortamdan doldurma sansimiz yok degil mi kagit kalem usuluyle doldurulmasi gerekiyor.
    Parayi nasil gonderecegimiz kismini anlamlandiramadim.Nakit olarak mi koyuyroz yoksa check haline mi donusturmemiz gerekiyor.
    Nasil gonderecegim kismini da oradayken Vatandasi olan arkadaslarima sorarak halledecegim. Simdiden tesekkurler

Su an icin I-131 online gonderilmiyor diye biliyorum, fakat yavas yavas USCIS online islemlere geciyor, o nedenle USCIS sayfasinda "online filing" bolumunu gorurseniz bilin ki baslamis demektir 🙂 ama su an kontrol ettim, henuz yok 🙂

Bilgisayarda doldurup ciktisini alabilirsiniz. Money order ve check kabul ediliyor. Check'i Turkiye'den almayin, ABD'den alin... Eger check alacak zaman yoksa, USPS'lere gidip money order da yaptirabilirsiniz...

Formu ve parayi posta ile gondereceksiniz. USPS'ten gonderebilirsiniz yine...

Ilk gonderimi yapip biyometrik randevu icin tarih bekleyin, ben yerinizde olsaydim bu tarihi alir almaz USCIS kapilarina dayanip, ABD disina cikma nedenlerimi anlatarak acil biyometrik randevu talep ederdim... Egitim amaciyla bu sekilde ayni gun biyometrik randevuya girenler oldu... Tabii, bu sizin ikna yeteneginize ve oradaki USCIS gorevlisinin iyi niyetine bagli biraz...

• @crazycells Hakkinizi odeyemem gercekten cok tesekkurler. Siz daha once formu gitmeden doldurun demistiniz ya,ben ciktilari aldim ancak tarih yaziyor sol alt kisimda kagitlarda.Benim Amerika giris tarihim ve kagitlardaki tarihlerin uyusmamasi sikinti cikarir mi sizce ahahah.Sonucta o tarihta Usa de degildim.. Iyice paranoyak ettiler bizi gercekten lutuf mu kulfet mi diye dusunuyor bazen insan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hakkinizi odeyemem gercekten cok tesekkurler. Siz daha once formu gitmeden doldurun demistiniz ya,ben ciktilari aldim ancak tarih yaziyor sol alt kisimda kagitlarda.Benim Amerika giris tarihim ve kagitlardaki tarihlerin uyusmamasi sikinti cikarir mi sizce ahahah.Sonucta o tarihta Usa de degildim.. Iyice paranoyak ettiler bizi gercekten lutuf mu kulfet mi diye dusunuyor bazen insan 🙂

problem olmaz 🙂

• Merhaba,

Bilgi olması açısından başvuruyu houston'dan yaptım. Evrakları hatta zarfı bile Türkiye'de hazırlamıştım. 27 Temmuz'da USPS ile urgent olarak Dallas'a yolladım. 28 Temmuz'da teslim aldılar. Çeki money order olarak USPS'den nakit aldım ve zarfa koydum. 6 Ağustos'da reciept number yolladılar. Şimdi progress mailini bekliyorum. Sonra Türkiye'ye dönüp randevu mailini bekleyeceğim. Yardımları için @crazycells ve @redsat2000 teşekkür ederim.Selamlar

NOT:Türkiye'ye döndüğüm için başvurumun iptal olabileceğini biliyorum. Bu almam gereken bir risk. İletmiş olayım.

• @redsat2000 Merhaba, LIN ile başlayan Receipt number size hangi tarihte geldi. Receipt number geldikten sonra biyometrik randevu ile arasında 1 basamak daha var değil mi? Yoksa sadece receipt number yolladıkları mail ve randevu mailimi olarak 2 aşamamı var?

Aslında konuyu epey araştırmıştım ama başka bir arkadaşın facebook'da ki beyanı kafamı karıştırdı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gülden, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba,

Bilgi olması açısından başvuruyu houston'dan yaptım. Evrakları hatta zarfı bile Türkiye'de hazırlamıştım. 27 Temmuz'da USPS ile urgent olarak Dallas'a yolladım. 28 Temmuz'da teslim aldılar. Çeki money order olarak USPS'den nakit aldım ve zarfa koydum. 6 Ağustos'da reciept number yolladılar. Şimdi progress mailini bekliyorum. Sonra Türkiye'ye dönüp randevu mailini bekleyeceğim. Yardımları için @crazycells ve @redsat2000 teşekkür ederim.Selamlar

NOT:Türkiye'ye döndüğüm için başvurumun iptal olabileceğini biliyorum. Bu almam gereken bir risk. İletmiş olayım.

Basvurunuzu kabul etmisler, o nedenle ABD'den cikmis olmanizi sorun etmeyebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gülden, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 Merhaba, LIN ile başlayan Receipt number size hangi tarihte geldi. Receipt number geldikten sonra biyometrik randevu ile arasında 1 basamak daha var değil mi? Yoksa sadece receipt number yolladıkları mail ve randevu mailimi olarak 2 aşamamı var?

Aslında konuyu epey araştırmıştım ama başka bir arkadaşın facebook'da ki beyanı kafamı karıştırdı.

Simdi biyometrik randevunun tarihinin belirtildigi mektubu alacaksiniz...

• @crazycells çok teşekkür ederim. Her zamanki gibi ilaç gibi bir bilgi oldu. 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@gülden selam iş nedeniyle akşam maillere bakabiliyorum. @crazycells sorularınızı cevaplamış sanırım. Şuan bir sıkıntıniz yok.Basvuru kabulünde yani notice de yazili tarihte ABD de olmanız yeterli. Lin numarasi yani receipt numarasına ait notice den sonraki aşama biometrik ve fingerprintin olduğu randevu de sıra. Benim bir kaç gün sonra başvuru onayı tarihine göre 1 ay dolmuş olacak. Halen bir ses yok Uscis den . Umarım artık gönderirler Benim planım 28 Eylüle göre idi. Siz eğer randevu gelirse ileri bir tarihe erteleyin ona göre tekrar dönüş yaparsınız.

• @redsat2000 Merhaba, benim de 18 Ağustos tarihinde başvurumun onayının üzerinden 2 ay geçmiş olacak.

Uscis ile telefon görüşmesi yaptığımda bulunduğum eyaletteki göçmenlik bürosunun 13 Temmuz'da açıldığını ve bu süre üzerine 1 ay beklemiş olduktan sonra hala randevu tarihi almazsam aramam gerektiğini söylediler. Garip olan ben baktığımda bahsettikleri büro 4 Haziran tarihinde açık gözüküyordu.

Bizzat kapıya dayanıp ısrarcı olmayı düşündüm ama sitelerinde randevusuz kimseyi içeri almadıkları net bir şekilde belirtilmiş. Telefonla da yardımcı olmaya istekli davranmıyorlar. Benim de en geç 14 Eylül'e kadar çıkış yapmam gerekiyor ve çıktıktan sonra randevu için tekrar dönme ihtimalim sıfıra yakın. Birkaç gün sonra bana dedikleri süre dolacak ve tekrar arayacağım.

Lafı çok uzattım, aslında iletişime geçip randevu durumuyla ilgili bir bilgiye ulaşıp ulaşmadığınızı soracaktım.

• ⭐⭐⭐⭐

@mrspock Uscis ile iletişime geçmedim. Bir aylık süre dolduktan sonra aramayı düşünmüştüm. Siz iletişime geçip bir cevap alırsanız lütfen paylaşın benim gibi bir kaç kişide beklemede sanırım. Ona göre yol alırız.

• Ben 10 temmuzda gondermiştim belgeleri. Cep telefonuma bildirim 6 Agustosta geldi. Hatta belgelerimin kayboldugunu dusunmustum. Biraz uzun sürüyor proses sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐

@sca. Ben biraz olsun sansliyim. 06 Temmuzda postaya verdim. 13 Temmuzda teslim aldilar. 15 Temmuzda isleme koydular. Denilene gore eger 13 Temmuzda hizmete baslamis ise posta tam dogru zamanda varmis . Umarim islemler hizli bir sekilde hallederler.

• @redsat2000 çok teşekkürler. Ben bir aşama daha var diye düşünüp bekleyecektim. Şimdi dönüş hazırlığına başladım. Başka bir arkadaşım 2 aya yakındır randevu beklediğini iletti. Umarım hepimiz için sorunsuz bir süreç olur. Ben yeni bilgi aldıkça buradan sizleri de bilgilendireceğim. Selamlar.

• @redsat2000 bende bu durumda şanslıyım. Ben 27 Temmuz'da yolladım. 6 Agustos'da receipt numarası geldi. Online olarak cep telefonuna yolladılar. Fiziksel olarak henüz evrak ulaşmadı. Ama postaya verdiklerini söylemişler.

• ⭐⭐⭐⭐

@gülden Bugun yarin posta elinize ulasir. Eger Usps accountunuz var ise gunluk postalari takip edebilirsiniz.

• @mrspock Bugün uscis ile tekrar iletişime geçtim. Bana randevu verilecek büro yukarıda belirttiğim gibi 13 Temmuz tarihinde açılmış ve bu sürenin üzerine büroya randevu tarihi göndermesi için 90 gün zaman tanınmalıymış. Ancak bu süreden sonra randevu talebinde bulunabilirmişim. Süreci hızlandırmam gerektiğini bir şey yapıp yapamayacağımızı sorduğumda da olumsuz yanıt aldım maalesef. Tek çarem beklemek gibi duruyor, umarım çıkmadan halledebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |