Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @Crazcells ,
    Ayrıca, pandemi dönemi dolayısıyla, 2021 yılında özellikle re-entry permit yenilemesi için olan başvuru sürecinde istenen biometrics requirement ' ın waive edilmesi hakkında yasal bir düzenleme var mıdır veya mevcut uygulamada nasıl yapılıyor konu hakkında bilgilendirebilir misiniz lütfen? Çok mersi.
    Saygılarımızla,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Sayın @Crazycells, o takdirde başvurumuzu iki ayrı başvuru ve ücret yatırma şeklinde yapıyor olacağız çok mersi. Emekleriniz, bilginize sağlık ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere, sevgi ve saygı ile kalınız.
    Hürmetler,

Sayın @Crazycells merhaba, nasılsınız?
    İkinci bir re-entry permit dönemi için başvuruda bulunuyor olacağız.
    Bu bağlamda; COVID dolayısıyla, iki sene önce başvuruda sunulan evraklarlarda yer alan sağlık ve benzeri A.B.D.'ye yerleşmeden önce halledilmesi planlanan elzem birtakım işler planlandığı üzere gerçekleştirilemediğinden, sizce başvurumuzda iki sene öncesine ait aynı evrakları sunmamızda bir sakınca var mıdır? Bildiğiniz üzere başvuru 65 yaş üstü anne babamıza ait olduğu üzere, bu pandemi döneminde onları tekrar hastane hastane dolaştırıp yormak istemiyoruz vefakat 2 sene öncesine ait evrakları göndermek de ne kadar etkili olur emin de olamadık. Konu hakkında değerli görüşlerinizi önemle rica edeceğiz.

Sevgi ve hürmetlerimle

bir problem olacagini dusunmuyorum, pandeminin etkisiyle tum sureclerin sekteye ugradigini ve o nedenle islerinizin bitmedigini de basvuru formunu yazin. Gayet gecerli bir neden kanimca...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @Crazcells ,
    Ayrıca, pandemi dönemi dolayısıyla, 2021 yılında özellikle re-entry permit yenilemesi için olan başvuru sürecinde istenen biometrics requirement ' ın waive edilmesi hakkında yasal bir düzenleme var mıdır veya mevcut uygulamada nasıl yapılıyor konu hakkında bilgilendirebilir misiniz lütfen? Çok mersi.
    Saygılarımızla,

Evet, eger sistemdeki bilgileri kullanabileceklerse o zaman direkt kullaniyorlar ve size randevu vermiyorlar. Buna USCIS karar verecek ve sizi konu hakkinda bilgilendirecek. Sizin durumunuzda bilgiler cok da eski olmadigi icin yeniden biyometrik randevusuna cagrilmama ihtimaliniz yuksek diye dusunuyorum.

• Sayın @Crazycells, öncelikle yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin yönlendirmeleriniz gerçekten çok faydalı oluyor. Bu sefer, iki sayfalık dilekçe tarzında ayrı bir açıklama hazırladık- yine tümüyle ameliyatı da içeren sağlık konularını halletmek üzerine. Covid dolayısıyla sekteye uğradı halledemedik ve şu kalemler var diye detaylandırarak açıkladık. Bu bağlamda, eski ve geçerli sağlık evrakları da eklenecektir, tekrar teşekkürler. Ayrıca, ABD'ye olan bağların kuvvetliliği ve filing US taxes dahil olmak üzere ilk gidişte orda kalma niyetini gösteren, atılan adımları da belirten eklerimizi de dosyalarımızda sunuyoruz inşallah. Bu bağlamda, başvuruyu sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmek adına;

İlk re-entry permit lerinin süresi 23 Ekim 2021' de bitiyor. Bu bilgi ışığında ve re-entry permit in ancak geçerlilik süresi dolduğunda yenilenebileceği doğrultusunda; başvuru formundaki date of signature kısmının 22 Ekim olması ve başvurunun 22 Ekim'de gönderilmesi bir sakınca ihtiva eder mi, yoksa 24 Ekim gibi expiration tarihinden sonraki bir tarihte mi imzalanıp gönderilmesi gerekir acaba? Sonuç itibariyle, başvurumuzun 23 Ekim ve sonrasında USCIS'in eline varmış ve işleme alınıyor olacak şekilde gönderilmesi önemlidir vefakat başvuru imza tarihi ve başvurunun USCIS delivery date inin de birkaç gün ile onay sürecini negatif etkilememesi için tarih konusu bir önem taşımakta mıdır tam anlayamadık. Yani aslen kanunda “another re-entry permit cannot be issued before the expiration of the last” gibi bir ibare mi yoksa “re-entry permit application will be denied upon receipt of another application, if the application date is earlier than the expiration of the last one” gibi daha kısıtlayıcı bir ibare mi yer alıyor acaba? Bilgi açısından, konu hakkında biz bu ibareyi bulduk “If you have a valid reentry permit in your possession, you will need to send it in when you apply for a new one. You need not send in an expired reentry permit. For security reasons, USCIS will not issue a new reentry permit to someone who already has a valid one in his or her possession.”

Değerli aydınlatmanızı rica ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla

• Sayın @Crazycells,
    Hayırlısıyla. Hep birlikte göreceğiz. İnşallah, pandemi dolayısıyla aksayan akışı hızlandırmak adına biyometrik bilgilerini kullanmayı uygun görürler diye ümid ediyoruz. Emek ve zamanınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle, sevgi, saygı ve sıhhatle kalın inşallah. Hürmetler

• Merhabalar. Benim de Re Entry permit ile alakalı sorum olacaktı. Dün 5,5 ay sonra Houston’dan giriş yaptım. Girişte bayan 3 gün sonra döneceğimi görünce ve burada kaldığıma dair bir adres beyan edemeyince ikna olmadı ve CBP ofise yönlendirdi. Orada da reentry permit almam konusunda tavsiyede bulundular ancak pasaportuma bir not almadılar LPR statüyle geçtim. Toplamda 3,5 yıl kadarlık green card sahibiyim. Eşimin işleri dolayısıyla bir türlü yerleşemedik. Şuanda da yenice Türkiye’de yüksek lisansa başlayacaktım. Aynı zamanda yenice hamile olduğumu öğrendim riskli bir süreç de geçirmiş oluyorum. Green cardı kaybetmek istemiyorum ancak şuanda re Entry sürecini beklemek de hem hamilelik hem okul dönemim için sıkıntı oluşturuyor. Böyle bir durumda bana ne önerirsiniz? Şuanda çıkış yapsam4-5 ay sonra bir sonraki girişimde okul belgelerini ibraz etsem yardımcı olurlar mı? Veya hiç giremez miyim? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @Crazycells, öncelikle yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin yönlendirmeleriniz gerçekten çok faydalı oluyor. Bu sefer, iki sayfalık dilekçe tarzında ayrı bir açıklama hazırladık- yine tümüyle ameliyatı da içeren sağlık konularını halletmek üzerine. Covid dolayısıyla sekteye uğradı halledemedik ve şu kalemler var diye detaylandırarak açıkladık. Bu bağlamda, eski ve geçerli sağlık evrakları da eklenecektir, tekrar teşekkürler. Ayrıca, ABD'ye olan bağların kuvvetliliği ve filing US taxes dahil olmak üzere ilk gidişte orda kalma niyetini gösteren, atılan adımları da belirten eklerimizi de dosyalarımızda sunuyoruz inşallah. Bu bağlamda, başvuruyu sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmek adına;

İlk re-entry permit lerinin süresi 23 Ekim 2021' de bitiyor. Bu bilgi ışığında ve re-entry permit in ancak geçerlilik süresi dolduğunda yenilenebileceği doğrultusunda; başvuru formundaki date of signature kısmının 22 Ekim olması ve başvurunun 22 Ekim'de gönderilmesi bir sakınca ihtiva eder mi, yoksa 24 Ekim gibi expiration tarihinden sonraki bir tarihte mi imzalanıp gönderilmesi gerekir acaba? Sonuç itibariyle, başvurumuzun 23 Ekim ve sonrasında USCIS'in eline varmış ve işleme alınıyor olacak şekilde gönderilmesi önemlidir vefakat başvuru imza tarihi ve başvurunun USCIS delivery date inin de birkaç gün ile onay sürecini negatif etkilememesi için tarih konusu bir önem taşımakta mıdır tam anlayamadık. Yani aslen kanunda “another re-entry permit cannot be issued before the expiration of the last” gibi bir ibare mi yoksa “re-entry permit application will be denied upon receipt of another application, if the application date is earlier than the expiration of the last one” gibi daha kısıtlayıcı bir ibare mi yer alıyor acaba? Bilgi açısından, konu hakkında biz bu ibareyi bulduk “If you have a valid reentry permit in your possession, you will need to send it in when you apply for a new one. You need not send in an expired reentry permit. For security reasons, USCIS will not issue a new reentry permit to someone who already has a valid one in his or her possession.”

Değerli aydınlatmanızı rica ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla

Hicbir sorun yasamamak icin ABD icindeyken ve 24 Ekim veya daha sonrasinda basvuru yapmanizi tavsiye ederim. Yani formu doldurdugunuz ve imzaladiginiz gun 24 Ekim veya sonrasinda olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihalozcan, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar. Benim de Re Entry permit ile alakalı sorum olacaktı. Dün 5,5 ay sonra Houston’dan giriş yaptım. Girişte bayan 3 gün sonra döneceğimi görünce ve burada kaldığıma dair bir adres beyan edemeyince ikna olmadı ve CBP ofise yönlendirdi. Orada da reentry permit almam konusunda tavsiyede bulundular ancak pasaportuma bir not almadılar LPR statüyle geçtim. Toplamda 3,5 yıl kadarlık green card sahibiyim. Eşimin işleri dolayısıyla bir türlü yerleşemedik. Şuanda da yenice Türkiye’de yüksek lisansa başlayacaktım. Aynı zamanda yenice hamile olduğumu öğrendim riskli bir süreç de geçirmiş oluyorum. Green cardı kaybetmek istemiyorum ancak şuanda re Entry sürecini beklemek de hem hamilelik hem okul dönemim için sıkıntı oluşturuyor. Böyle bir durumda bana ne önerirsiniz? Şuanda çıkış yapsam4-5 ay sonra bir sonraki girişimde okul belgelerini ibraz etsem yardımcı olurlar mı? Veya hiç giremez miyim? Teşekkür ederim

Ilk firsatta ABD'ye yerlesme plani yapmanizi tavsiye ederim.

Eger su an ABD'ye yerlesmeye hazir degilseniz ve okula devam etmek istiyorsaniz o durumda re-entry permit almanizi siddetle tavsiye ederim. 3.5 yildir gocmensiniz, yeni gocmen sayilmazsiniz, o nedenle daha uzun sure ABD disinda yasamaniz her giriste basiniza daha buyuk problemler yaratabilir.

Girememezlik olmaz, ama ABD ile bir ilginiz olmadiniza kanaat getirip dosyanizi bir gocmenlik mahkemesine tasiyabilirler. O durumda hakimi gocmen olma isteginiz konusunda ikna etmeniz gerekiyor... Aksi durumda Green Card'i kaybedebilirsiniz.

• Sayın @crazycells, ,çok teşekkürler.
    Hayırlı, sıhhatli ve verimli günler diliyorum.
    Sevgi ve saygılarımızla,

• Sayın @nihalozcan ,
    Sayın @crazycells ile aynı düşüncedeyim. Ayrıca, şahsi tecrübemden; size gittiğiniz yerde bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ederim. Eğer Türkiye' de okula kaydınızı yaptırdıysanız/yaptıracaksanız- bunu reentry permit için kullanmak mümkün olabilir. Lakin ABD de kalma niyetinizi kanıtlayan bir case oluşturulması esastır ve bu konuyu bir avukat ile görüşmeniz en uygunu olacaktır. Sonuçta 3,5yıldır LPR olduğunuzu belirtmişsiniz. Sizin için en uygun olanı bir göçmenlik avukatı ile kararlaştırabilir ve söylediklerini harfiyen yerine getirirseniz reentry permit alma şansı yakalayarak belki green card ınızı koruma konusunda yakın zaman için problem yaşamayabilirsiniz. Lakin bu işlemlere ivedi olarak başlamanızı önereceğim. Sağlıcakla kalın.

• Merhabalar, 2019'da reentry permit almıştım. Almadan önce 15 ay kalmıştım. Kasımda doluyor permit'in süresi. Bitmeden birkaç gün önce gidip 10 gün kadar kalmayı ve birkaç ay sonra tekrar giriş yapmayı düşünüyorum. Vergi bildirimlerim tam, yeni evlendim, spouse visa başvurusu da (F2A idi sanırım) yapacağım. Türkiye'de açık öğretimde de öğrenciyim şu anda. New York veya New Jersey'den giriş yapmayı düşünüyorum.

Girişi sıkıntısız atlatmak için tavsiyelerinize açığım. Bir de dönüp 3 ay sonra falan gelmek ne kadar sıkıntı yaratabilir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, 2019'da reentry permit almıştım. Almadan önce 15 ay kalmıştım. Kasımda doluyor permit'in süresi. Bitmeden birkaç gün önce gidip 10 gün kadar kalmayı ve birkaç ay sonra tekrar giriş yapmayı düşünüyorum. Vergi bildirimlerim tam, yeni evlendim, spouse visa başvurusu da (F2A idi sanırım) yapacağım. Türkiye'de açık öğretimde de öğrenciyim şu anda. New York veya New Jersey'den giriş yapmayı düşünüyorum.

Girişi sıkıntısız atlatmak için tavsiyelerinize açığım. Bir de dönüp 3 ay sonra falan gelmek ne kadar sıkıntı yaratabilir acaba?

Eger re-entry permit hala gecerliyse zaten cok problem olacagini sanmiyorum, yapmaniz gereken tum resmi islemleri yapmissiniz. ABD'ye yerlesme konusundaki planlarinizi (zamanlama vs.) gozden gecirin, buna dair sorular gelebilir. Turkiye'de devam eden egitiminizi de sikistirirlarsa one surebilirsiniz. Bol sanslar 🙂

• @crazycells Teşekkürler,

Peki 15 Kasım'da permit tarihi doluyor, ben mesela 1-10 Kasım arası ABD'ye gidip dönmemin bir sakıncası var mıdır acaba? Yani permit'in son gününde ABD'de bulunmam gerekli midir?

• @redsat2000 dün Biometric randevumuz 19 ekim saat 12.00 olarak geldi 16 ekim de abd ye gelip 19 ekim akşamı Türkiye ye döneceğiz. En son 3 ay önce çıkmıştık giriş çıkışta bir problem olmaz diye düşünüyorum doğru mudur.

• @crazycells re-entry peemit aldıktan sonra o iki yıl içerisinde mesela 10 gün 15 gün gezmeye gelip geri dönebiliyor muyuz yoksa kardeşim hani işin vardı falan diye sorarlar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Teşekkürler,

Peki 15 Kasım'da permit tarihi doluyor, ben mesela 1-10 Kasım arası ABD'ye gidip dönmemin bir sakıncası var mıdır acaba? Yani permit'in son gününde ABD'de bulunmam gerekli midir?

Hayir, tarih dolmadan da ABD'ye girebilirsiniz.

Permit hala son gune kadar gecerli, yani permit gecerliyken ABD'ye giris cikis da yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RaVeNx, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells re-entry peemit aldıktan sonra o iki yıl içerisinde mesela 10 gün 15 gün gezmeye gelip geri dönebiliyor muyuz yoksa kardeşim hani işin vardı falan diye sorarlar mı ?

Hayir sormazlar. Re-entry permit suresi devam ederken ABD'ye giris cikis yapabilirsiniz, bir problem yasamazsiniz. Permit hala son gune kadar gecerli olacak.

• 28.09.2021 tarihinde USCIS da biometric randevuya gittim. 5 dk sürdü. Form doldurmuştum 3 satır onu mühürlediler. Fotoğraf çektiler parmak izi aldılar yolladılar. Gözünüzde büyütmeyin

• Merhabalar, ben de ABD'ye re-entry permit için gidiyor olacağım. Eşim adına da en kısa sürede f2a başvurusu yapacağız. 2.5 senedir greencard sahibiyim, şu an 6 aydan fazladır ülke dışındayım ancak bir seneyi geçirmeden gitmiş olacağım. Bir süre ülke içinde kalıp (bu konuda da forumdaki arkadaşlar tavsiye verdi🙏🏻) re-entry başvurusunu tamamlayarak dönmeyi düşünüyorum. Ülkeye girişte pandemi nedeniyle iş bulup yerleşemediğimi(abd için geçmişe dönük pek çok iş başvurularım var cevap alamadığım) bu süreçte türkiyede evlendiğimi, f2a basvurusu yaptıgımı dolayısıyla re entry yapmak için geldiğimi söylemek sizce doğru bir yol olur mu? Yoksa hali hazırda 2.5 senedir yerleşememişken kapıdaki görevlilere re-entry yapma niyetimden bahsetmemeli miyim? Başlıkta yazılanları takip ediyorum okulun geçerli bir sebep yaratabileceği konusunda. Gerekirse bende hızlıca okula kayıt yaptırabilirim. Benim durumumda öncelikli olarak ülkeye girişimi kolaylaştırmak için ne önerirsiniz, abdye yerleşme niyetindeyiz ve yanlış izlenim yaratacak bir şey söylemekten çekiniyorum. Son olarak da ülkeye giriş kısmını hallettikten sonra aynı sebepleri re-entry başvurumda da kullanmayı düşünüyorum. Tecrübelerinizden yola çıkarak problemli gördüğünüz bir nokta varsa yardımcı olabilir misiniz? Yorumlarınıza göre sebeplerimi ve belgelerimi tekrar planlayabilirim yola çıkmadan. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi ki bu forum var.

• @wanderer Giriş kısmını bilmiyorum ama ben Re-Entry Permit alırken birkaç cümleyle hâlâ Türkiye'de bağlarımın olduğunu ve ABD'ye yerleşmek için zamana ihtiyacım olduğunu söylemiştim. Siz ne kadar detaylandırır, sebepleri çeşitlendirseniz o kadar iyi olur tabi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |