Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@hello123 bir seferde Maksimum 2 sene yaptırabilirsin. İşlem süresi 10 ay civarı sürüyor . Toplamda 5 yıl boyunca bir defa 2 senelik bir defa bir senelik yapma şansın olur

O zaman 5 senelik okulun başında basvuramam. İzin alamiyorsam.

• ⭐⭐⭐⭐

@hello123 evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hello123, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells
    5 sene Re Permit yaptırabilir muyum?

Re-entry permit genelde 2 yilligina verilir (son 5 yilin 4 yildan fazlasini ABD disinda gecirdiyseniz max. 1 yilligina verilir), bu sekilde surekli re-entry permit almayi planliyorsaniz 2 kere 2 yillik sonrasinda da 1 yillik permit alabilirsiniz. Ama amaciniz ABD'de yasamak veya calismak degilse gocmenlik surecine baslamanizi tavsiye etmem.

( @redsat2000 )

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ben şuanki işlem süresinin uzun olması nedeniyle iki defa başvuru yapan birisi için en az 1,5 yıl bekleme süresi olacak bu açıdan @hello123 bir defa 2 senelik ve bir kere 1 senelik alabilir dedim. Normal şartlar altında 2 defa 2 senelik şansı kalış süresine bağlı olarak belki olabilir.

• @crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells

Re-entry permit genelde 2 yilligina verilir (son 5 yilin 4 yildan fazlasini ABD disinda gecirdiyseniz max. 1 yilligina verilir), bu sekilde surekli re-entry permit almayi planliyorsaniz 2 kere 2 yillik sonrasinda da 1 yillik permit alabilirsiniz. Ama amaciniz ABD'de yasamak veya calismak degilse gocmenlik surecine baslamanizi tavsiye etmem.

( @redsat2000 )

@redsat2000 başka diyor sen başka diyorsun. Ben üniversitenin başında (5 yıl) başvursam. Toplam 5 yıl (2+2+1) üst üste RE Permit izini alabilir miyim?

• ⭐⭐⭐

@hello123 biri teoride imkan oldugunu soyluyor, digeri ise pratikte bunun zor oldugunu.

• ⭐⭐⭐⭐

@hello123 @keysnambır dediği gibi evet tam olarak durum bu! Her halikarda bir sure Abd de olman lazim söylediğin zor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells

( @redsat2000 )

@redsat2000 başka diyor sen başka diyorsun. Ben üniversitenin başında (5 yıl) başvursam. Toplam 5 yıl (2+2+1) üst üste RE Permit izini alabilir miyim?

5 yillik nasil basvuru yapacaksiniz? Ilk iletiyi okudugunuza emin misiniz? Bu basvuru birkac dakikada yapabileceginiz bir basvuru degil, haftalar/aylar suren bir basvuru, bilginize.

• Zaten 2-3 yıl içinde Amerika’da yaşamayacaksınız, 5 yıl erteleme ile falan uğraşmayın, hiç greencard almayın sorunu kökten çözün. ABD’de yaşamayacak olupta greencarda başvuranlar kadar gereksiz bir grup daha yok. DHS salak değil ABD’de yaşayıp hayat kurmayacaksanız, kartınızı iptal eder.

• ⭐⭐⭐⭐

@hello123 Eski bir akademisyen olarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hangi üniversiteyi ve hangi bir bölümü kazandınız bilmiyorum. Diyelimki üniversiteye başladınız ve işleriniz yolunda gitti Re entry permit aldınız. Üniversiteyi bitirdiniz. Üniversiteyi bitirseniz bile sorununuz esasında tam bitmiş olmayacak . Sizin üniversitenin ve bölümün burada iş bulma garantisi yada akreditasyon olma durumu ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz? %10-15 olma olasılığı. Yani yaptığınız 5 yıllık emek gelecekte yaşamayı düşündüğünüz ülkede hiç bir anlam ifade etmeyecek . Re entry permit sonucu 5 yıl gecikme ile hiç bir şey olmamış gibi tekrar sıfırdan başlamaya gayret edeceksiniz. Burada amacım Türkiye’deki üniversiteleri yada okuduğunuz yerleri kötülemek değil , bilakis burada eğitiminizin bir eşidinin sağlanması yada iş verenlerin sizi iyi bir yerden mezun görebilmeleri ile ilgili .

Size önerim şu . Madem ABD de hayata atılmayı ve yaşamayı düşünüyorsunuz. Üniversiteyi burada okuyun . Yada başka deyişle mümkünse üniversiteler arası yatay geçiş yapmaya çalışın. Türkiye’de iken normal vermeniz gereken ücretten daha az ödeyeceksiniz. Hemde part time işte çalışarak okul taksitlerini ödeyeceksiniz. Ayrıca 5 sene sonunda vatandaşlığı alıp okuldan mezun olarak istediğiniz işte ve maaşta işe başlayacaksınız . Bu önerim yeni üniversite kazanmış olanlar için. Okulda iken GC kazananların Türkiye’de tamamlaması daha akılcı ve ekonomik olacaktır.

• Merhaba daha önce yazmıştım. Henüz randevu notice gelmedi diye. Şartları zorladım. Bulunduğumuz bölgenin senatörünün sayfasına girdim. Kendisine mail attım. Böyle bir durumum var ve hala appointment notice gelmedi diye yazdım. Senatörün yardımcısı ertesi gün aradı. Sayfamızda form var tüm bileğilerinizi yazın dedi. Her şeyi yazdım. Arkadaşlar 5 gün sonra yani bugün notice geldi. Tam uçuş günümüze hatta uçuştan 3 saat önceye geldi. Öyle sanıyorum ki erkenden gitsek bizi alırlar biletimizi gösterdiğimizde. Belki sizler için bir alternatif yol olabilir diye yazıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018 Sizin adınıza çok sevindim. İyi yolculuklar .

• Merhaba green card talihlisiyim sadece amerikaya senede bir kaç defa hiriş çıkış yaparak yaşamadan bu hakkımı devam ettirebilir miyim

• @nihat26 Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Zaten 2-3 yıl içinde Amerika’da yaşamayacaksınız, 5 yıl erteleme ile falan uğraşmayın, hiç greencard almayın sorunu kökten çözün. ABD’de yaşamayacak olupta greencarda başvuranlar kadar gereksiz bir grup daha yok. DHS salak değil ABD’de yaşayıp hayat kurmayacaksanız, kartınızı iptal eder.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihat26, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba green card talihlisiyim sadece amerikaya senede bir kaç defa hiriş çıkış yaparak yaşamadan bu hakkımı devam ettirebilir miyim

Eger ABD'de yasama gibi bir isteginiz yoksa Green Card surecine devam etmemelisiniz, eger Green Card'inizi aldiysaniz o durumda geri teslim etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1701/green-card-iade-etme-koşulları

• peki ben türkiyede açıktan (uzaktan eğitim) 2 senelik üniversite okuduğumu beyan edersem ve 2 yıl bundan dolayı uzak kaldım dersem sizce yeterli kabul edilebilir bir gerekçe olarak görülür mü ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Okcu, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

peki ben türkiyede açıktan (uzaktan eğitim) 2 senelik üniversite okuduğumu beyan edersem ve 2 yıl bundan dolayı uzak kaldım dersem sizce yeterli kabul edilebilir bir gerekçe olarak görülür mü ?

Bildigim kadariyla bu sinavlara ABD'deyken de girebilirsiniz, ayrica dersler de online oldugundan ABD'den uzak kalmanizi gerektiren bir durum oldugunu sanmiyorum.

• Merhaba daha önce yoğun uğraşlar sonucunda hatta senatöre kadar mail atarak biometric randevu notice ni aldığımızı yazmıştım. Ancak randevu tam uçuş günümüze verilmişti. Biz de üşenmedik ve USCIS office e giderek şansımızı deneyelim istedik. İçeri kesinlikle almıyorlar. Dışarı bir görevli geldi. Derdimizi anlattık. Görevli başka birini çağırdı ona da anlattık durumu. Çok kibar davrandılar ve uçuştan bir gün önceye randevuyu verdiler. Şimdi sorum şu; biz bu biometric randevuya gittikten sonra ne yapacağız? Evrak bekleyecek miyiz? Evrak var ise ne işe yarayacak. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018 iyi olmuş gitmeden halletmişsiniz. Evrakın işleme konması ve basımı yollaması biometricten sonra bir ay kadar sürüyor. Nereye gönderilmesini istediyseniz oraya gönderecekler. Türkiye ise sizin için sıkıntı yok. Ancak ABD ise resmî ev adresinize gelir Yada Uscis ofise geliyor. ABD’deki tanıdığınız ya Türkiye yollayacak yada ABD gelişte Siz alacaksınız. Evrağı kullanmak ve imkanlarından istifade etmek için yanınızda olması lazım. O açıdan Uzun Süreli Türkiye kalışı elinizde evrak olmadan Pasaporttan geçiş yapmayın .Evrak elinizde değilse kısa süreli. ABD giriş çıkışı yapıp evrağı teslim alın . Evrağa ait bilgileri bi zahmet başlığın ön kısımlarını. Okuyunuz

• @dkazanci, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Sayın @Crazycells, o takdirde başvurumuzu iki ayrı başvuru ve ücret yatırma şeklinde yapıyor olacağız çok mersi. Emekleriniz, bilginize sağlık ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere, sevgi ve saygı ile kalınız.
    Hürmetler,

Sayın @Crazycells merhaba, nasılsınız?
    İkinci bir re-entry permit dönemi için başvuruda bulunuyor olacağız.
    Bu bağlamda; COVID dolayısıyla, iki sene önce başvuruda sunulan evraklarlarda yer alan sağlık ve benzeri A.B.D.'ye yerleşmeden önce halledilmesi planlanan elzem birtakım işler planlandığı üzere gerçekleştirilemediğinden, sizce başvurumuzda iki sene öncesine ait aynı evrakları sunmamızda bir sakınca var mıdır? Bildiğiniz üzere başvuru 65 yaş üstü anne babamıza ait olduğu üzere, bu pandemi döneminde onları tekrar hastane hastane dolaştırıp yormak istemiyoruz vefakat 2 sene öncesine ait evrakları göndermek de ne kadar etkili olur emin de olamadık. Konu hakkında değerli görüşlerinizi önemle rica edeceğiz.

Sevgi ve hürmetlerimle

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |