Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Re-entry Permit (I 131) içinde söyledi:

@karapapak sikinti olur. Genelde gocmen vizeleri 6 aylik veriliyorlar, o 6 aylik sure bitmeden ilk girisinizi yapmak zorundasiniz. Ilk girisi yaptiktan sonra 1 yildan fazla ABD disinda kalacaksaniz, ABD'yi terketmeden re-entry permit alabilirsiniz.

Abi ben şimdi burda asıl sorunumu anlatayım sen ve diğer grup üyeleri görüş ve önerilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    2018 talihlisiyim case no 29 binlerde tahminimce mayıs gibi mülakat olcak , bende bu arada boş durmamak için birazda anne babanın çevrenin baskıyla ne olur ne olmaz diye polislik sınavına girdim ve kazandım bu durumda beni muallakta bıraktı yapım gereğide biraz garantici bi insanım , amerikada önümüze ne çıkar bilemediğim içinde girdim aslında biraz polisliğe . Şimdi asıl soruna gelcek olursak benim polis okuluda hemen hemen mayıs gibi bitecek fakat ilk 1 yıl asalet tastik görevi yapmam gerekiyor okul bittikten sonra ve yıllık izin falan olmuyor. Benim düşüncem ise şu 1 yıllık asalet tastik görevi sırasında rapor alıp abd ye gitmek ve re-entry yapmak. 1. yılın sonunda 24 aylık ücretsiz izne ayrılabiliyorum ve abd ye bu süre içinde gitmeyi planlıyorum.Bu izni sonrasında da uzatabilirim.Sizce bu şekilde re-entry istemem sıkıntı yaratır mı abd de ? size göre geçerli bi neden mi ? oradakileride bu sebeple ikna edebilir miyim ? yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• @karapapak hocam bir şeye tam konstre olmanı tavsiye ederim . ya türkiyede yaşamaya odaklan yada amerikaya . türkiyede bunu yapayım amerikada bunu yapayım dersen ikisindede başarısız olursun . heleki polislik gibi bir meslek yapacaksan amerikayı unut . amerika sorun çıkarmaz belki ama türkiyedeki amirin komiserin sorgular seni ne işin var hayırdır amerika falan derler başına iş açarsın .

• @yekta Re-entry Permit (I 131) içinde söyledi:

@karapapak hocam bir şeye tam konstre olmanı tavsiye ederim . ya türkiyede yaşamaya odaklan yada amerikaya . türkiyede bunu yapayım amerikada bunu yapayım dersen ikisindede başarısız olursun . heleki polislik gibi bir meslek yapacaksan amerikayı unut . amerika sorun çıkarmaz belki ama türkiyedeki amirin komiserin sorgular seni ne işin var hayırdır amerika falan derler başına iş açarsın .

Açıkcası polisliği kazanmadan öncede amerikada çok kalmayı düşünmüyordum bi dil yapıyım biraz yurtdışında yaşamış olayım kafasındayım biraz o yüzden kararsızlığım ikisindende vazgeçmek istemiyorum. Filmleri altyazısız izlemek istiyorum artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karapapak evet, is nedeniyle re-entry permit alabilirsiniz. Bir sorun cikmayacaktir.
    Hayatinizda ne kararlar vereceginiz tabii ki size kalmis 🙂 (sizinki biraz kisisel tercih meselesi gibi geldi bana cunku 🙂 ) Fakat eger ABD'de gercekten yasama ve calisma gibi bir arzunuz yoksa, bence surece devam etmemek daha akillica olur. Green Card statusu sartlari zorlayarak devam ettirilebilecek bir surec degil cunku, ABD'de gercekten yasamaniz ve calismaniz lazim. Eger bu surece onumuzdeki 2-3 yil sonra gelebileceginizi dusunuyorsaniz re-entry permit almak en iyi secenek olacaktir tabii ki.

• @crazycells Re-entry Permit (I 131) içinde söyledi:

@karapapak evet, is nedeniyle re-entry permit alabilirsiniz. Bir sorun cikmayacaktir.
    Hayatinizda ne kararlar vereceginiz tabii ki size kalmis 🙂 (sizinki biraz kisisel tercih meselesi gibi geldi bana cunku 🙂 ) Fakat eger ABD'de gercekten yasama ve calisma gibi bir arzunuz yoksa, bence surece devam etmemek daha akillica olur. Green Card statusu sartlari zorlayarak devam ettirilebilecek bir surec degil cunku, ABD'de gercekten yasamaniz ve calismaniz lazim. Eger bu surece onumuzdeki 2-3 yil sonra gelebileceginizi dusunuyorsaniz re-entry permit almak en iyi secenek olacaktir tabii ki.

Teşekkür ederim cevaplarınız için , aslında herşeyi yakıp gelesim varda facebookta ki Türk gruplarda ki herkes yorumlarında amacı olmayan gelmesin amacınız sadece yaşamaksa Tr de kalın tarzı şeyler yazıyor bu da beni düşündürüyor bu kadar insan yanılıyor olamaz.Aslında GC ilk çıktığında düşüncem ABD de yüksek lisans yapmaktı ama Tr de ortalama bi üniversiteden mezun birinin ABD de yüksek lisansın altından kalkabileceğinden de şüpheliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karapapak "amacınız sadece yaşamaksa Tr de kalın" burada o arkadaslarin ne demek istedigini anlayamadim 🙂
    Turkiye'deki universiteler nasil bir yelpaze gibiyse, ABD'dekiler de oyle. Illaki yuksek lisans derecesi almak icin elit ve pahali bir universiteye gitmenize gerek yok. Derece alabileceginiz community college'lar da var. Tabii, egitim almak icin ingilizce seviyenizin yeterli olmasi gerekiyor.

• Merhaba,
    Ben 2017, kız arkadaşım da 2018 talihlisiyiz. Ben Ekim 2017'de ilk girişimi yaptım. Nisan 2018 civarında da kız arkadaşım ilk girişini yapacak. Şu an çalıştığım işte 2 yıl daha kalmak istiyorum. Amerika'ya yerleştiğimiz zaman bize çok yardımı olacağını düşünüyorum. Bu yüzden re-entry permit başvurusu yapacağız. Aşağıda anlattığım gibi ilerlemek istiyoruz. Sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.

Nisan 2018'de kız arkadaşımın ilk girişini yapmak için Amerika'ya gittiğimizde re-entry için formu doldurup göndereceğiz. Bu süreçte çalışmaya devam ettiğimiz için fazla kalamıyoruz. Bu yüzden randevu tarihi belli olmadan geri döneceğiz. Randevu tarihi belli olduğunda tekrar geliriz. Sonrasında da re-entry evrağını konsolosluğa isteyerek tekrar işe geri döneceğiz.
    Sorularım;
    1. Randevu tarihi belli olduktan sonra randevu tarihini biraz ileri alma şansımız olur mu?
    2. Kız arkadaşım ilk girişini yaptıktan bir kaç gün sonra re-entry permit e başvurabilir mi? Herhangi bir sorun yaşar mı?
    3. İş gereği bazen müşterileri ziyaret etmem gerekiyor. Re-entry permit aldıktan sonra 1 haftalığına Amerika'ya giriş yaptığım taktirde aynı re-entry permiti kullanmaya devam edebiliyor muyum? Yoksa giriş yaptığımız anda evrak geçerliliğini yitiriyor mu?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozancanan

1. ileri almak derken, ertelemek mi? yoksa daha yakin bir tarihe cekmek mi?

2. sorun yasamamasi lazim.

3. permit'in sonuna kadar kullanabilirsiniz.

• @crazycells evet ertelemekten bahsediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozancanan Benim bildigim kadariyla erteleme yapmaniz mumkun, ama bunun icin once randevu tarihinin verilmesini beklemeniz gerekiyor. Fakat sureci ayrintili olarak bilmiyorum.

Bu arada eger randevu tarihiniz verildikten sonra hala ABD icindeyseniz ve randevu tarihine kadar beklemek istemiyorsaniz (acil cikmaniz gerekiyorsa), ilgili USCIS ofise gidip durumunuzu anlatip randevuyu o gune almayi rica edebilirsiniz. Bu sekilde randevu tarihini ayni gune alan arkadaslar oldu. Ama dedigim gibi bunun icin de randevu tarihinizin aciklanmasini beklemeniz gerekiyor.

• @crazycells o zaman re-entry formunu doldurduktan sonra ofise gidip bir konuşmak lazım. Belki ileri bir tarihe randevu verme konusunda yardımcı olurlar. Deneyip göreceğiz 🙂 Olmazsa 1 ay sonra bir Amerika seyahati daha bizi bekler. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    Ben 2016 talihlisiyim. Mayıs 2017 de ilk giriş çıkışımı yaptım ve mayıs sonunda kartım elime ulaştı. Kartımın başlangıç tarihi de Temmuz 2017 olarak görünüyor. Daha henüz kartımla USA'e giriş yapmadım. Ben de re-entry permite başvurmayı düşünüyorum. Bunu kartımla USA' e ilk girişimde mi gerçekleştirmek zorundayım? Yani bir kez daha giriş çıkış yapsam ve bir sonraki gidişimde başvursam sıkıntı olur mu? Konu ile ilgili bilgisi olanlar yarımcı olabilirse çok sevinirim.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fdnry ilk giriste basvuru yapmak zorunda degilsiniz, daha sonra da basvuru yapabilirsiniz. Re-entry permit genelde 2 yilligina verilir fakat eger son 5 yilin 4 yildan fazlasini ABD disinda gecirdiyseniz max. 1 yilligina verilir, yani eger 4 yil sonra basvurursaniz 1 yilligina verilecektir, bilginize.

• ABD disinda ne kadar kalinirsa sorun olmaya basliyor gc sahipleri icin ? Onceki mesajlarda 1 yil gibi telaffuz etmis crazycells. Bunun bir sistematigi var midir mesela senede toplam 6 aydan fazla ABD disinda kalinamaz vs. gibi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba, ben kasim ayinda ilk girisimi yaptim Amerika'ya ve geri dondum. Suan 1 yil kullanabilecegim bir vize var elimde(?). Bundan sonra kac defa daha sizce 6 ayi gecemeden gir cik yapabilirim ve sonunda re-entry permite yapacamda. 3 yila kadar zamana ihtiyacim var.

Alakasiz not: @crazycells forum cok iyi olmus:) yeni kesfettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wahap hosgeldiniz sayin wahap,

Su konuya bir goz atin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/1

Evet, Green card elinizde olmasa bile vizenizi 1 yil boyunca giris-cikislarda kullanabilirsiniz. Maalesef giris cikislar icin sihirli bir formul yok, ilk birkac yil girisler sorun ediliyor genelde ama herkes kendi durumuna gore degerlendiriliyor. Eger 3 yila ihtiyaciniz varsa, ilk bir yil 6 ayi gecirmeden ABD'ye giris cikis yapip, sonrasinda re-entry permit alabilirsiniz. Sizin durumunuzda yazin bir daha giris yapip cikabilirsiniz ve sonra yine 2018 yilinin sonuna dogru giris yapip re-entry permit icin basvuru yapabilirsiniz.

• Merhaba
    Yaklaşık 1.5 yıldır işimden aldığım izin sayesinde Amerikadayım(DV2016 TALİHLİSİYİM). Ancak temmuz ayı itibariyle görevimin başına dönmek zorundayım çünkü emekliliğime 16 ay kaldı ve onu tamamlamak istiyorum.Bu nedenle reentry permit e başvurmak istiyorum. Bazı sorularım olacak.

1. açıklama kısmına "orada bir işim var ve emekli olup dönmek istiyorum" diye gerçeği yazsam sakıncası olur mu?
    2. 8 yaşındaki oğlum ile birlikte döneceğiz onun için de ayrı ücret ödemem gerekiyor mu?
    3. dönüş yapmak istediğim bölüme "temmuz 2020" mi yazacağım?
      bilgi verirseniz çok sevinirim.saygılarımla
  • ⭐⭐

keyfi sebeblerden Re-entry Permit alınırmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@athens1997 Re-entry Permit (I 131) içinde söyledi:

Merhaba
    Yaklaşık 1.5 yıldır işimden aldığım izin sayesinde Amerikadayım(DV2016 TALİHLİSİYİM). Ancak temmuz ayı itibariyle görevimin başına dönmek zorundayım çünkü emekliliğime 16 ay kaldı ve onu tamamlamak istiyorum.Bu nedenle reentry permit e başvurmak istiyorum. Bazı sorularım olacak.

1. açıklama kısmına "orada bir işim var ve emekli olup dönmek istiyorum" diye gerçeği yazsam sakıncası olur mu?
    2. 8 yaşındaki oğlum ile birlikte döneceğiz onun için de ayrı ücret ödemem gerekiyor mu?
    3. dönüş yapmak istediğim bölüme "temmuz 2020" mi yazacağım?
      bilgi verirseniz çok sevinirim.saygılarımla
    1. sorun olmaz, islerimi tamamen bitirip ABD'ye kalici olarak yerlesmeyi dusunuyorum diyebilirsiniz.

2. Oglunuzun yasi kucuk oldugu icin siz Green Card'la girerken kendisi uzun sure disarda kalmis olsa bile girmesine izin vereceklerdir, o nedenle teorik olarak onun icin de re-entry permit almaniz gerekli olsa da, pratikte o kadar gerekli degil. O nedenle siz nasil yapmak istediginize kendiniz karar verin.

3. Basvurudan 2 yillik sonraki sureyi yazin. Ne olur ne olmaz 2 yili cok asmasin...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |