Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@trkwave, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@ISMAIL-KHAMDIEV, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba herkese. 2 yıldır re-entry permitle Türkiyede yaşıyorum. bu süre içinde kızım doğdu ...

1. Oglunuzun Green Card'i sizde degil mi? Eger sizdeyse sorun olmaz, giris yapabilirsiniz.

2. Oglunuza ve kiziniza aslinda basvuru yapmaniza gerek yok, onlarin Green Card'lari olmasi yeterli. Her ne kadar yasal olarak herkesin basvurmalarini isteseler de, anne ve babayla giris yapan yasi kucuk cocuklar ve bebekler icin sorun cikarmiyorlar.

3. Ayrintili bilgiyi surada bulabilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

Merhaba,
    DV ile Amerika'ya ilk defa giris yapacagiz. Ayni gun Re-entry permit basvurumuzu yapacagiz. 3 gun sonra hemen geri donecegiz. Ondan sonra tekrar biometrics icin gelecegiz ve yine hemen donecegiz.
    1-1.5 yil Amerika disinda yasamamiz gerekiyor. Onceki mesajlari bilgi edinmek icin okudum. Bir sorum olacak.
    3 ve 7 yasinda iki cocugum var. 4 kisi icin Re-entry permit basvurusu yapmayi planliyorum. Arkdaslarim, USPS'den iki yetiskin icin 2 adet $660 (575$ + 85$) ve iki cocuk icin iki adet 575$ money order aldi.
    Ekli mesaj icinde, cocuklar icin re-entry'nin gerekli olmadigini soyluyorsunuz.
    @crazycells yakin zamanda bildiginiz bir ornek var mi? Bu sekilde sadece yetiskinlerin re-entry permit aldigi ve kucuk cocuklarin permit almadigi ve sorunsuz bir sekilde ailece giris yapabildikleri bir ornek?
    Gercekten sorun olmuyor ise bosuna 2 cocuk icin para vermemis oluruz. Money order'i geri almak icin ugrasacagiz, o ayri bir mesele.

Simdiden cok tesekkur ederim,

Hayir, boyle bir ornek yok; ama USCIS gorevlileri cocuklara cok takilmiyorlar. O nedenle yetiskinler her seyi dogru yapmislarsa cocuklar icin yurtdisinda kalma suresini sorun etmeyeceklerdir diye dusunuyorum. Siz her seyi kuralina gore yapmak isterseniz bu durumda tabii ki herkes icin re-entry permit yapabilirsiniz.

• Merhaba Arkadaşlar,
    22.12.2019 da (Atlanta, Georgia) Amerikaya giriş yaptım. Green kartım 16.01.2020 de geldi. SSN için de başvuru yaptım yaklaşık 1 hafta sonra elimde olacak.
    F2A kategorisinden yararlanıp vize alıp gelmiştim. Yani evli olmayan 21 yaşından büyük çocuk kategorisi. Bu statümü korumak için evlenmedim. Şuanda green card aldığım için Türkiye'ye dönüp evlenmek istiyorum ve bu süreç maximum 2 ay sürmeyecek. Sizce re-entry permit için başvuru yapmam gerekir mi ? İleriye dönük olarak düşününce sanırım çok iyi bir fikir ama bide işlem süresi okuduğum kadarıyla biraz uzuyor. Fikir verebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehhr-Khoshvaght, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba Arkadaşlar,
    22.12.2019 da (Atlanta, Georgia) Amerikaya giriş yaptım. Green kartım 16.01.2020 de geldi. SSN için de başvuru yaptım yaklaşık 1 hafta sonra elimde olacak.
    F2A kategorisinden yararlanıp vize alıp gelmiştim. Yani evli olmayan 21 yaşından büyük çocuk kategorisi. Bu statümü korumak için evlenmedim. Şuanda green card aldığım için Türkiye'ye dönüp evlenmek istiyorum ve bu süreç maximum 2 ay sürmeyecek. Sizce re-entry permit için başvuru yapmam gerekir mi ? İleriye dönük olarak düşününce sanırım çok iyi bir fikir ama bide işlem süresi okuduğum kadarıyla biraz uzuyor. Fikir verebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Su an Green Card sahibi oldugunuz icin, evlenebilirsiniz ve esiniz icin F2A basvurusu yapabilirsiniz.

2 aydan kisa sure mi kalacaksiniz demek istediniz, o kismi tam anlayamadim. Eger o kadar kisa sure kalacaksaniz o durumda re-entry permit almaniza gerek yok. Isterseniz su konuya da goz atin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells Donusun icin tesekkurler. Evet 2 aydan az sure kalicam ve asil problemim iranli olmam. sinirda problem yasamamak icin bunu dusunmustum ama galiba o re-entry permit olsa da olmasa da yine de problem yasiyor olacagim.
    Tesekkurler/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehhr-Khoshvaght, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Donusun icin tesekkurler. Evet 2 aydan az sure kalicam ve asil problemim iranli olmam. sinirda problem yasamamak icin bunu dusunmustum ama galiba o re-entry permit olsa da olmasa da yine de problem yasiyor olacagim.
    Tesekkurler/

Green Card sahibi oldugunuz icin giriste sorun yasamamaniz lazim ama tabii ki sorgulamalara maruz kalabilirsiniz.

• Merhaba crazycells ve site takipçileri.

Öncelikle crazycells e bizlere sabırla cevap verdiği için teşekkür ediyorum.
    Ben,eşim ve 1,5 yaşında oğlum 17 Temmuz - 30 Ağustos arasında USA-Nashville bölgesinde kalarak re entry permit başvurumuzu gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.
    I-131 formunu indirdim ve orda gördüm ki aile bireyleri için de istenilen bilgiler var dolayısıyla,

1- Bu formu ben, eşim ve oğlumuz için ayrı ayrı 3 adet mi dolduracağız yoksa tek form mu dolduracağız?
    2- Formu ve cevapları takip ettiğim kadarı ile çocuk için re entry permit çok gerekli görülmüyor, bu durumda eğer hepimiz için ayrı ayrı I-131 formu doldurulacak ise çocuk için doldurmayacak mıyız? Eğer tek bir form dolduracak isek aile bölümüne çocuğu yazmayacak mıyız? Yani çocukla USCIS supporta gittiğimizde bu çocuk için neden başvurmadınız derler mi ya da sistemden görüp bir de çocuğunuz varmış demezler mi?
    3-Daha önce çek kullanmamış biri olarak wallmart tan alacağımız çek tam ücreti yani eşim ve benim için olan ücreti 660x2=1320 dolar olarak ve herhangi bir açıklama içermeden mi yükleniyor?
    4- Evrakların ve göndereceğimiz çekin olduğu zarfa USCIS adresi dışında kendimiz için veya ne için gönderdiğimize dair şeyler yazıyor muyuz?

Teşekkür ediyorum şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba crazycells ve site takipçileri.

Öncelikle crazycells e bizlere sabırla cevap verdiği için teşekkür ediyorum.
    Ben,eşim ve 1,5 yaşında oğlum 17 Temmuz - 30 Ağustos arasında USA-Nashville bölgesinde kalarak re entry permit başvurumuzu gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.
    I-131 formunu indirdim ve orda gördüm ki aile bireyleri için de istenilen bilgiler var dolayısıyla,

1- Bu formu ben, eşim ve oğlumuz için ayrı ayrı 3 adet mi dolduracağız yoksa tek form mu dolduracağız?
    2- Formu ve cevapları takip ettiğim kadarı ile çocuk için re entry permit çok gerekli görülmüyor, bu durumda eğer hepimiz için ayrı ayrı I-131 formu doldurulacak ise çocuk için doldurmayacak mıyız? Eğer tek bir form dolduracak isek aile bölümüne çocuğu yazmayacak mıyız? Yani çocukla USCIS supporta gittiğimizde bu çocuk için neden başvurmadınız derler mi ya da sistemden görüp bir de çocuğunuz varmış demezler mi?
    3-Daha önce çek kullanmamış biri olarak wallmart tan alacağımız çek tam ücreti yani eşim ve benim için olan ücreti 660x2=1320 dolar olarak ve herhangi bir açıklama içermeden mi yükleniyor?
    4- Evrakların ve göndereceğimiz çekin olduğu zarfa USCIS adresi dışında kendimiz için veya ne için gönderdiğimize dair şeyler yazıyor muyuz?

Teşekkür ediyorum şimdiden

1. Herkes icin ayri ayri doldurmalisiniz.

2. Resmi olarak gerekli, ama uygulamada cok problem yapmiyorlar. Ozellikle de okul caginda veya daha kucuk bir cocugunuz varsa sizin ABD'ye girisinize izin verilip, kendisini kapida alikoyacaklarini hic sanmiyorum 🙂 Onemli olan gecerli bir Green Card'i olmasi.

3. Bir de ayrica check hazirlama icin kucuk bir ucret oduyorsunuz, size bos veriliyor diye biliyorum, siz dolduruyorsunuz.

4. Gerek yok, zaten I-131 formunu doldururken bunlari belirteceksiniz zaten.

• Merhabalar,

Sorum re-entry permit belgesini alan arkadaşlara. Bu belgeyi aldıktan sonra ve min. 1 seneyi ABD dışında geçirdikten sonra ABD'ye giriş yaparken sıkıntı yaşayan oldu mu? Çünkü yanlış hatırlamıyorsam bununla ilgili yasal dokümanı okuduğum zaman, bu izin belgesinin de aslında tam garantiyi sağlamadığını, eğer CBP memuru izin vermezse gene ülkeye girişte sıkıntı yaşayacağımızı görmüştüm. Tecrübe eden arkadaşlar hangi eyalet ve şehirden giriş yaptıklarını ve ne kadar süre ülke dışında kaldıklarını da belirtirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler..

• @mulus Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus Reentry permit almak için gösterdiğiniz gerekçe ile mevcut durum uyumazsa dediğiniz gibi sıkıntı olabilir. Örneğin, üniversiteyi bitirip geleceğim diye izin almışsanız dönüşte elinizde diploma olması iyi olur. Şirketimi kapatıp döneceğim demişseniz, elinizde şirket kapanış evrakları olmalı. Yada aileden birinin sağlık sorunları nedeniyle izin alınmışsa yine bunlara dair belgeler olması girişte CBP memurunu ikna etmek için yararlı olur.
    Eğer her şey uyumlu ve elinizde kanıtları varsa girişte sorun olacağını sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar,

Sorum re-entry permit belgesini alan arkadaşlara. Bu belgeyi aldıktan sonra ve min. 1 seneyi ABD dışında geçirdikten sonra ABD'ye giriş yaparken sıkıntı yaşayan oldu mu? Çünkü yanlış hatırlamıyorsam bununla ilgili yasal dokümanı okuduğum zaman, bu izin belgesinin de aslında tam garantiyi sağlamadığını, eğer CBP memuru izin vermezse gene ülkeye girişte sıkıntı yaşayacağımızı görmüştüm. Tecrübe eden arkadaşlar hangi eyalet ve şehirden giriş yaptıklarını ve ne kadar süre ülke dışında kaldıklarını da belirtirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler..

ilk yillarda bir sorun olmayacaktir, ama 5-6 yil olmus ve hala ABD'ye yerlesmemisseniz, o durumda re-entry permit dahi olsa , makul nedenler ve bunu gosteren belgelerle ABD'ye giris yapmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells (USCIS dosyanizi Nebraska Service Center'a) diye bilgilendirme yazınızdaki bu cümledeki USCIS belgesini almadan ülkeden çıkmanın bir sorunu olacak mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jacklendo, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells (USCIS dosyanizi Nebraska Service Center'a) diye bilgilendirme yazınızdaki bu cümledeki USCIS belgesini almadan ülkeden çıkmanın bir sorunu olacak mıdır?

tam anlayamadim sorunuzu maalesef. Fakat re-entry permit belgeniz Turkiye'deki Istanbul veya Ankara konsoloslugu'na gonderilebiliyor, bilginize.

• 6 ay içinde giriş yapmazsak hakkımız tamamen yanıyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ycoskun elinizde ki pasaporta basılı vize en son ne zaman bitiyorsa bu tarihten önce Türkiyeden çıkıp muhakkak amerikaya giriş yapıp sarı zarfı teslim etmelisiniz. Fakat pasaportta ki vize geçerlilik süresi geçmiş hala siz sarı zarf elinizde ise ozaman çerçeve yaptırıp duvara asın hatıra olur.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@ycoskun elinizde ki pasaporta basılı vize en son ne zaman bitiyorsa bu tarihten önce Türkiyeden çıkıp muhakkak amerikaya giriş yapıp sarı zarfı teslim etmelisiniz. Fakat pasaportta ki vize geçerlilik süresi geçmiş hala siz sarı zarf elinizde ise ozaman çerçeve yaptırıp duvara asın hatıra olur.

🌅 😁 😁

• This post is deleted!

• Çok Onemli Bilgilendirme :
    Re-entry başvurum denied olmuş .
    Sebebi :
    Ben 30 Kasımda postaladım postaladım ve 1aralıkta çıkış yaptım . 27 Ocakta fotoğraf çekimine geldim ve tr ye dondum
    Diyorki : 3 aralıkta application tarihinde siz abd de değilsiniz .
    Yani anlaşılan şudur postaladıktan sonra onlar kayda alana kadar ABD de olmalısınız , benim başvurumu 4 gunde kayda almışlar , ama bu 1 haftada olabilir - 2 hafta da olabilir. fotoğraf çekimine kadar olan süre içinde abd dışında olmamla alakalı bir açıklama yok .
    Çıkışıma yakın geç gondermemin sebebi de foto için geç çağırılmam gerektiği yılbaşı civarı biletler pahalı olacak diyedi nitekim / ocakta çağırmışlardı , onu erteledim , 28 ocakta tekrar çağırdılar foto için . Yani foto için çağırılmış olmanız onaylandığı anlamına gelmiyormuş.
    @crazycells , bilginize

• @sash Merhaba, öncelikle geçmiş olsun kötü bir deneyim olmuş.

Ben sizden daha önce başvurmuşum, 26 ekim tarihinde fotoğrafı çektirdim ancak hala buradan kontrol ettiğimde sonuç görünmüyor. Siz nereden kontrol ediyorsunuz? Bilgilendirme maili, postası vs geldi mi acaba? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@sash Merhaba, öncelikle geçmiş olsun kötü bir deneyim olmuş.

Ben sizden daha önce başvurmuşum, 26 ekim tarihinde fotoğrafı çektirdim ancak hala buradan kontrol ettiğimde sonuç görünmüyor. Siz nereden kontrol ediyorsunuz? Bilgilendirme maili, postası vs geldi mi acaba? Teşekkürler.

Bu tur durumlarda genelde mektup gonderiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |