Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha-0, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba. 2021 green card talihlilerindenim. Mülakatım bu hafta içerisinde olacak. Green card dondurma işlemleri hakkında bir şey sormak istiyordum. Şu an Türkiye'de devam eden lisans eğitimimi 2024 yılında bitirdikten sonra Amerika'ya taşınmak istiyorum. Acaba bu iki senelik bekleme süresi için green cardımı muhakkak dondurmam gerekli mi? Yoksa iki sene boyunca amerikaya taşınmadan green cardımı tutabilir miyim?

Green Card'inizi "dondurmuyorsunuz" sadece ABD'de uzun sure yasayamayacaginiz icin bunun bildirimini yapip izin aliyorsunuz. 2 yil boyunca ABD'ye yerlesmeyeceginiz icin re-entry permit almanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diclemre, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba 2 senelik izin çıktıktan sonra yine arada girip çıkmak da sorun oluyor mu? 2 sene izin aldım diyelim 7 ay sonra girdim tekrar çıktım vs

hayir, sorun olmaz. Re-entry permit almis olmaniz ABD'ye girmeyeceginiz anlamina gelmiyor. Sadece 2 yil boyunca ABD'ye yerlesmemis olsaniz dahi bunu sorun etmemis oluyorlar.

Re-entry permit ile hala giris-cikis yapmaya devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Platon59, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

AOS İle I-130, I-131 den önce sonuçlanacakmış gibi görünüyor. Çelişkili bir durum değil mi?

Bu burokratik sureclerde cok da fazla mantik aramamanizi tavsiye ederim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@aposport Mart ortasında Türkiye'ye döndük, 6 ay sonra yani Eylül ortasında tekrar giriş çıkış yapmamız neredeyse imkansız. Bunun bir sorun olacağını sanmıyorum zaten gidemeyeceğimiz için başvurduk, 7-8 ay da olsa yeter ki gelsin 🙂

merak etmeyin, eninde sonunda ulasacaktir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogukankskn, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Herkese merhaba, 21/07’de postaladığım belgelerim 25/07 itibariyle “delivered P.O Box” olarak gözüküyor. Şu an yapmam gereken şey USCIS’in göndereceği SMS ve daha sonra postayı beklemek, dimi?

Evet 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevval, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, re-entry ile ilgili olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var. üniversite son sınıf öğrencisiyim. 20 Ocak 2023 kadar ABD ye girmem gerekiyor. Okulun ilk dönemini okuyup ABD ye 17 ocakta giriş yapsam sorun olur mu? 2 ay ABD de kaldıktan sonra green kartımı alıp Türkiye'ye dönüp kalan dönemi bitirip gitmem de tekrar giriş sorun olur mu? Yada okulu dondurup ABD ye erkenden giriş yapıp re entry almak daha doğru bir seçim mi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

yaz tatilinde re-entry permit surecini tamamlamak icin daha cok vaktiniz olur gibi? hem okulu da bolmemis olursunuz, neticede daha kisa surede tamamlamis ve ABD'ye yerlesmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstktlb, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Herkese Merhabalar.

@crazycells ve bilgisi olan tum arkadaslarin sorumla alakali dusuncelerini almak isterim.

Bir kac kisinin fikrini aldim , konu ile ilgili yorumlari okudum karar vermeden once sizlerin de sorumla alakali yorumunuzu almak isterim.

Benim sorunumdan bahsedeyim. 11 mayis 2022 de vize mulakatimiz basarili sekilde gecti ve green cardimiz onaylandi.

Green cardimizi aktive etmek icin 5 Haziran 2022 tarihinde ilk giris cikisimizi yaptik. Kanada da yasadigimiz icin bize en yakin ABD sinirindan giris yapip ayni gun tekrar Kanada ya giris yaptik. Pasaportumuza 1 yil sonrasina yani 05 Haziran 2023 tarihini gosteren muhur basildi ve o tarihe kadar ABD ye tasinmamiz gerektigi soylendi.

Bazi kisiler ile konustugumda o tarihten 1 gun oncesi ABD ye giris yaptigimiz da hic bir sorun olmayacgi soyleniyor. Ama bazi kisilere gore ve yorumlari okudugumda ilk giris yaptigim tarihten itibaren (05 haziran 2022) her 6 ayda bir giris cikis yapmamizin gerekli oldugunu soyluyorlar.

1. Suan oglumun okulundan dolayi bizim ABD ye tasinmamiz 01 Temmuz 2023 olacak ve bu tarih te pasaportumuza basilan tarihten (05 haziran 2023) 26 gun gecmis oluyor. Bu sebepten dolayi re-entery yapmam gerekir mi?

2. Re-entery yapmak yerine her 6 ayda bir giris cikis yapsam 01 Temmuz 2023 Tarihine kadar 2 defa giris cikis yapmam lazim ve 3 ncu girisim de tamamen yerlesmek icin giris yapmis olacagim. Bu giris cikislarda oglumun okulunda dolayi girisimi Temmuz 1 de yapacagimi soylesem sizce green cardimi buyuk bir riske atmis olurmuyuz? Siz simdiye kadar yuzlerce kisinin hikayelerini dinlemisinizdir. Onlara istinaden bu benim icinde oldugum durum hakkinda ne dusunuyiorsunuz?

3. Bir cok siteden Re-enetry konusunu arastirdim. Forum sitesindeki yorumlari da okudum. ilk ABD ye giris yaptigimda re-enetry formunu doldurup postaya versem bile biometric icin verilecek randevu icin tekrar ABD ye girmem gerektigi soyleniyor. Suan yogunluk oldugu randevunun ilk 1 ay ile 6 ay arasinda da gecebilecegi soyleniyior. Hem 3 kisi icin 1.725 usd odemek, hem de tekrar oraya gidip gelmek hem zaman hem de manevi olarak bir kulfet olacak. Ama illa re-entery yapmamiz gerekirse yapicaz ama sizce 26 gun gec girmek icin bunca kulfete deger mi?

Kusura bakmayin uzun uzadiya size durumumdan bahsettim. Vereceginiz her bilgi bizim icin cok kiymetli olacak.

oglunuz kac yasinda? kendisi okul cagindaysa ABD'ye bir sure daha girmese de olabilir... ama siz ve esinizin giris yapmasi lazim, bu surecte en onemlisi 10 yillik Green Card'larinizi en yakin zamanda alin.

Eger birkac yil daha ABD'ye yerlesmeyeceginizi dusunuyorsaniz yine siz ve esiniz icin re-entry permit almaniz yeterli olacaktir, oglunuzun yasi kucukse sizinle beraber 10 yillik kart ile giris yapmasina izin vereceklerdir (kendisinin oldukca makul bir bahanesi var, okulunu bitirdigi icin ABD disinda bu kadar uzun kalmasi gerekti)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba' ABD ye 1 Mayıs itibariyle turistik vize ile giriş yaptım. Ardından Amerikalı esim ile evlendim. Online I130 formunu doldurduk ve ilettik. Bu ay sonunda turistik vizem doluyor. Suan yasal statüm nedir ? Turkiyeye gidiş geliş yapabilir miyim? Diger dokümanları (485, advanced parole, calışma izni,medical exam) ise manuel olarak yollayacağız. Nasıl ve ne zaman gidebilirim kafam karisti. I130 onaylanmadan advanced parole alamaz miyim ? Suan gidip gelirsem girişte sorun mu yaşarım. ay sonu turist vizem bitince ne statü ile kalacağım burada yardimci olur musunuz.

Yanlis basligi kullaniyorsunuz.

Gocmenlik surecine ABD'de mi? Yoksa Turkiye'de mi devam etmeyi planliyorsunuz?

Eger ABD'de devam edecekseniz I-485 ile beraber gonderdiginiz I-131 basvurunuz onaylanana kadar ABD'den cikamazsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-alemd, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, diyelim ki greencard kazandık. Kazandıktan sonra 6 ay içinde gidip aynı gün içinde uçakla tekrar dönsem ve bunu ileriki her altı ayda bir yapsam sorun olur mu acaba? Bunun nedeni Türkiye'deki üniversitemi bitirip diplomamı aldıktan sonra Amerika'ya yerleşmek için zaman kazanmak. Cevaplarsanız sevinirim.

bu dediginiz yontem yerine tek sefer re-entry permit almanizi ve 2 yil boyunca ABD disinda kalmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihalozcan, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar. 23 eylülde evraklarını gönderdiğim re entry başvurum için 24 ekime randevu verilmiş ancak ben Türkiye’ye döndüğüm için o tarihte hemen katılım sağlayamayacağım. Re schedule yapmak istiyorum. Telefon ile tekrar randevu için arasam yardımcı olurlar mı? Randevu kağıdında mazeret bildirmem gerektiği söylenmiş çok kuvvetli bir mazeret öne sürmek gerekli mi şuan yurtdışındayım gibi bir sebep yeterli olur mu acaba

Telefonla ilgili USCIS burosunu arayabilirsiniz, daha makul bir neden belirtirseniz daha iyi olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, amerikalı eşim ile turistik vize sürem içerisinde evlendik online ı130 doldurduk. Şimdi I485, I131, I765 ve I864 ü dolduruyoruz. Bu evrakları tek bir dosya yapıp aynı adrese mi göndereceğiz. Bazı yerlerde seyahat belgesi formunu başka adrese, ı485 i başka adrese gönderilmesi gerektiğine dair bilgi okudum. Şuan yasal statüm ne oldu evlenince anlamadım ama henüz greencard ım yok. Bu formu doldurabiliyor muyum ?

Hepsi ayni adrese gonderilecek; su basliktaki bilgileri takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Deancorll, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Hic re-entry permit ile giris yaparken geri gonderilen birisini duydunuz mu? Ben 2 yildir ABD'deyim ve bu belgeyi alip ailemin yanina bir sure donmek istiyorum, hemde gocmenligin verdigi yorgunlugu ustumden atmak icin, ama acaba bu yola girerek yesil kardimi tehlikeye mi atiyorum diye dusunuyorum. Cunku internette nereye baksam bu belge girisinizi garantilemez diyor ama daha fazla bilgi vermiyor bu konuda. Ayrica son 6 aydir foodstamps aliyorum: sinirda 'sen bize yuksun seni istemiyoz' deyip geri yollarlar mi acaba? Foodstamps sorun degil kullanabilirsiniz diyordu herkes ama belki foodstamps ve re-entry permit tehlikeli bir kombinasyon olabilir.

Hayir, duymadim. Eger tarihi gecmemis bir re-entry permitiniz ve tarihi gecmemis 10 yillik Green Card'iniz varsa kapidan geri gonderilme ihtimaliniz cok cok dusuk. Evet, bazi durumlarda sizi ABD'ye almayabilirler; ama bu dediginiz durumlar ABD disindayken cok daha buyuk suclar islerseniz gecerli. Yani misal ABD disina cikip birilerini oldurup suclu bulunursaniz ve ulkeden kacip ABD'ye girmeye calisirsaniz o durumda sizi almayabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Re-entry permit için başvurdum fakat biometric randevusu gelmeden Türkiye’ye dönmem gerekiyor. Randevu bilgisi geldiğinde tekrar ABD’ye giriş yapacağım.

Kapıda görevliye ne söylememi önerirsiniz? Biometric randevusuna geldim dediğimde sıkıntı yaşar mıyım?

@crazycells

Hayir, oyle soylemeyin. Green Card'iniz var, ABD'ye yasamaya geldim deyin 🙂 Zaten bu kadar ayrintili bir cevap gerekmeyecektir kendilerine. Ayrica ABD'den kisa sure sonra cikis yapacak olsaniz bile, Green Card'i turistmis gibi kullanmayin; boyle bir izlenim uyandirmayin, sizin icin daha iyi olur. 👍

• Merhabalar, şuan için new york bölgesinde permit surecini başlatmak istesek ortalama kaç aylık bir sürede biyometrik randevu gelebilir ve TR ye dönebilirim. Yakın zamanda böyle bir süreç geçiren varsa ve rica etsem surecin kac ay sürdüğünü paylaşabilirseniz güncel olarak çok sevinirim. Iyi forumlar.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba ben green kart hakkı kazandım Amerika'ya gittim ss numaram var 2 ay kaldım ve geri döndüm ve su an 11 aydan beri Türkiye'deyim 3 hafta önce bilet aldım Amerika'ya uçmak istedim beni geri çevirdiler green kartimin olmadığından dolayı biletimi açığa aldım benim sorum giriş yapmam için 131 formu doldurmam gerek formu doldururken A numarası istiyor bu A numarası paraporta yazıyormuş ben baktım bulamadım bu konuda bana bilgi verirmisiniz tsk

• @crazycells tekrar merhaba.
    Oglum 16 yasinda ve lise 2 ye gidiyor.

Biz green kartlarimizi 05 haziranda aktif etmek icin ilk ciktiktan yaklasik 1 ay sonra teslim aldik ve Kasim 21 de 6 aylik sure dolmadan Virgina ya ilk giris cikisimizi yaptik. Sinir polisi cok kibar biriydi ve hic soru sormadan Abd ye girisimizi yaptik. Simdi Mayis ayinda 2 nci kez 6 aylik sure dolmadan giris cikis yapip 01 temmuz da tasinmayi planliyoruz. Mayis tan sonra yaklasik 1 aylik bir sure icin re-entery basvurusu yapmak ve onca masrafa katlanmak gerekir mi? Cunku nerden baksaniz ucak masrafi, konaklama, ve re-entery basvurusu icin 5.000 usd ye yakin bir masraf olacak

• ⭐⭐⭐

@mstktlb ortalama 1 yılı aşmıyorsanız ilk yıl fazla çıkış makul görülebilir ama son girişinizde artık kesin yerleştiğinizi kanıtlayıcı dokümanları kesin yanınızda götürün. Sordukları taktirde elle tutulur sebeplerinizi tek tek sıralayın ve vatandaşlık başvurusuna kadar tarihleri iyi hesaplayın şimdiden hayatınızda başarılar diliyorum

• This post is deleted!

• @crazycells

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Formu posta ile yolladıktan sonra çıkış yapmam gerekiyor. Biyometrik randevusu için tekrar giriş yapacağım. Başka bir dv talihlisiyle konuştuğumda ilk notice’ı almadan çıkarsam işlemin iptal olacağını söyledi. Instructionlarda ve forumda bu bilgiyle karşılaşmadım. Kafam karıştı doğrusu. Böyle bir durum var mı?

• @ankaralıdoktor43, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Formu posta ile yolladıktan sonra çıkış yapmam gerekiyor. Biyometrik randevusu için tekrar giriş yapacağım. Başka bir dv talihlisiyle konuştuğumda ilk notice’ı almadan çıkarsam işlemin iptal olacağını söyledi. Instructionlarda ve forumda bu bilgiyle karşılaşmadım. Kafam karıştı doğrusu. Böyle bir durum var mı?

Evet ilk notice i almadan cikarsaniz , yurtdisinda gorundugunuz icin islem sonunda reddediliyorsunuz . Basima geldi ordan biliyorum . ellerine ulasti ve para tahsil edildi bilgisini almadan cikmayin . Paraniz ve biometrik randevuya gelis masrafiniz bosa gidecektir. Benim bosa gitmisti .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |