Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 Teşekkürler. Deneyeceğim.

• Re-entry biyometrik randevu süresi hala 2 ay sonra mıdır ortalama, son zamanlarda deneyimleyen arkadaşlarımız var mıdır?

• @diclemre eşim 1mart dosya yi gönder di 25 mart randevu ya girdi süreler çok hızlı şuan başka bir gelişme olmaz ise

• Ödeme ve dosyada eksiklik olmaz ise çabuk alırsınız randevuyu

• @49leon çok teşekkür ederim, sevindirici bir bilgi bu. Kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor muydu yoksa check veya money order zorunlu mu?

• @diclemre iki şekilde de olabilir biz banka hesabımızdan ödeme yapmıştık dosya yı güzelce hazırlayıp postalamaştık aynı şekilde posta yoluyla bize dönüşleri oldu

• Ödeme makbuzunu dosyaya koyarsanız daha iyi olur

• Merhaba. Bir sorum olacak 2019 talihlisiyim. 2020 yilindan beri yerlesigim. Nisan ayinda geldim suan Tûrkiyedeyim 13 aydan sonra. Daha onceki postlarda bir arkadas 4 5 ay bile disarida kalsaniz memur pasaportunuza remark koyabilir dedi bildigimiz gibi normalde 6 Aydan fazla kalmamak lazim ilk defa arkadastan oyle bisey duydum ve kaygilandim. Kaygimin sebebi ise bu sefer 4 ay kalma gibi bir planim vardi sizce 6 ay olmasa bile 4 5 ay disarda kalmak vatandaslik basvuru surecinde bas agritabilir mi tecrubelerinizi paylasirsaniz cok mutesekkir olurum simdiden Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@Maybeoneday hayır ama vatandaşlık başvurunuzu yaparken bu ayları dikkatli hesaplamanızı öneririm. 4-5 ay cok uzun süreler değil insanlar yıllarca gitmeyip geri giriyorlar..

• @waterman cok tesekkur ederim

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • Referenced by  lumos lumos 

• @aposport merhaba, durumunuzda bir gelişme oldu mu acaba? Biz de çok benzer bir durumdayız. Re-entry sürecini başlatalı bir yılı geçti fakat hala 'Case Was Updated To Show Fingerprints Were Taken' aşamasında görünüyor. 10 aydır bir güncelleme yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seren-Çalışkan, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar. Ben aralık ayında greencard işlemlerimi başlatmak için Abd’ye ilk girişimi yaptım, şu an hala Abd’deyim. Nisan ayının ortasında tekrar Türkiye’ye dönmeyi planlıyorum. Şimdiden re-entry permit işlemlerine başlayayım 2 ay içinde bitiririm diye düşünürken buradaki yorumları okuduktan sonra sürecin 10-15 ay civarında sürdüğünü öğrendim maalesef. Birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Re-entry permit için ilk başvurudan sonra tahmini ne kadar zaman içinde biometrik randevu veriliyor? Bu süreci bir şekilde hızlandırma ve 2 ay içinde tamamlama şansım var mı?

2- Re-entry permit yapamazsam 5 ay sonra Abd’ye giriş yapıp 1-2 hafta kalıp tekrar dönsem bi sıkıntı olur mu?

3- Abd’ye yerleşememe sebebim şu: burda denklik alabilmem için belli başlı sınavları geçmem gerekiyor ve hazırlanma sürecini maddi durumlardan dolayı Abd’ye geçiremeyeceğim. Re-entry permit için bu sebebi açıklayacağım zaten. Bu sebebi yeterli sayarlar mı?

1. Biyometrik randevu aldiktan hemen sonra gunu beklemeden USCIS ofise gidip durumunuzu aciklayip randevunuzu one cekmeyi rica edebilirsiniz.

2. USCIS basvurunuzu aldiktan sonra ABD disina cikabilirsiniz, daha sonra biyometrik randevu icin geri gelebilirsiniz ve sonrasinda re-entry permiti Turkiye'ye isteyebilirsiniz.

3. Yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@49leon, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Selamlar herkese şuan da RE entry permit süreci kaç ayda sonuçlanıyor zor bir duruma düştüm acil bilgi alabilirsem çok güzel olur herkese green card yolunda kolaylıklar dilerim
    Birde durumumuzu uscice bildirirsek RE entry permit daha çabuk sonuçlanırmı

Suradan I-131 formunu secerek kontrol edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaptanpilot, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Re-Entry Permit ile ilgili dikkatimi çeken bir konuyu sizinle paylaşacağım. Şimdi I-131 Form ile başvurulan Re-Entry Permit veya Refugee Travel Document temelde aynı pasaport benzeri yeşil kapaklı bir belge. Sığınmacılar veya iltica edenler yani kendi ülkesinden pasaport alamayanlar veya kullanmak istemeyenler, Refugee Travel Document alarak bunu pasaport yerine kullanıyorlar. Bu sayede Almanya, Hollanda gibi bazı Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat edebiliyorlar.

Green Card sahiplerini ilgilendiren kısım ise, 2 yıllık Re-Entry Permit alıp bunu vizesiz Avrupa seyahati için pasaport niyetine kullanmak. USCIS’in broşüründe bu konunun mümkün olduğundan söyle bahsedilmiş.

“You may also want to get a reentry permit if you plan on traveling outside the United States and cannot or do not wish to get a passport from your home country. Many countries throughout the world may allow you to use a reentry permit much like you would use a passport—placing necessary visas and entry and exit stamps in the permit—so you may use it as your main travel document.”

Yani diyelim ki Green Card sahibisiniz ve Re-Entry Permitiniz var. Almanya’ya gittiniz, pasaport kontrolde sadece Re-Entry Permit’i göstererek vizesiz bir şekilde girebilirsiniz. Bu konuda tecrübesi olanlar varsa yazabilirse iyi olur.

Avrupa Birliği komisyonu üzerinden teyit ettim. Bazı Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz Re-Entry Permit’i pasaport olarak kullanıp girmek tamamen yasal ve kabul görüyor.

Part I: Travel documents issued by third countries and territorial entities link - excel xls

Kaynak: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/B5en.pdf

Bilgilendirme icin tesekkurler, buyuk bir ihtimalle dediginiz gibi sorun cikmayacak. Cunku re-entry permit ile ABD'ye giris cikis yaptiginizda da pasaportunuzu degil damga icin bu belgeyi kullaniyorlar.

Ama zaten Green Card sahibi birinin Avrupa icin seyahat vizesi almasinda bir sorun yasamamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyzaari, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Cevap: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)
    Merhaba arkadaşlar . Bizde re entry yapmayı düşünüyoruz. Ve ben şunu sormak istiyorum . Acaba biyometrık fotoğraf için 14 yaş altındaki çocukların amerikada olması ve randevuda bulunması gerekiyormu? Başvuru yaptıktan sonra onlar çıkış yaparsa amerikadan biyometrik fotoğraf için onlatında olması gerekiyor mu? Birde hepimiz aynı anda başvurmak zorundamıyız . Eşim ayrı zamanda ben ayrı zamanda başvuru yapabilirmiyiz, çocukların başında kalmak için eğer onların gelmesi zorunlu değilse biyometrik fotoğraf için?
    Tesekkurler cevaplayan herkese ?

Hayir, 14 yas alti icin biyometrik randevu gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Trokless, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba,

En geç 15 Temmuz'a kadar yeşil kartımı alabilmem için amerikaya girmem gerekiyor. Amerikaya bana tanınan bu süreden önce girdikten sonra re-permit için başvuru yapmak istiyorum, green kartımda hemen bana ulaşmayacağı için re-permit'a green kartım olmadan başvurabiliyor muyum?
    Bir diğer sorum ise re -entry permit işlemlerine başladıktan sonra forumda okuduklarıma istinaden ilk notice almadan çıkmamam gerekiyor yoksa geçersiz sayılıyormuş başvurum, bu ilk notice acaba ne yoluyla geliyor e-mail veya posta ile mi? ve tahminen kaç haftada gelir? Çalıştığım yerden re entry permit işlemleri için ücretsiz izin istiyeceğim fakat kaçhafta istemem gerektiği hakkında bir öngörüm malesef olmadığı için sizlere danışmak istedim.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. @crazycells

Green Card'a gerek yok.

Genelde "receipt notice" basvurudan sonraki 3 hafta icinde posta ile geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capecoral, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, bizim şu an 2024 Nisan ayına kadar re-entry'miz var.
    Geçmişimiz şöyle: 2019'da giriş yapıp green card aldık. 2020 Haziran'da pandemi nedeniyle Türkiye'ye döndük. Sonrasında 2021 Haziran'da giriş yapıp re-entry başvurusunda bulunduk. Ardından çıktık, Ağustos 2021'de biyometri için gidip geri döndük.
    Birkaç sorum olacak:

1. Re-entry varken, Amerika'ya kısa süreli giriş-çıkış yapmak problem olur mu?
    2. Biyometrik sonrası Ağustos 2021 sonu Türkiye'ye geri döndük. Re-entry Nisan 2022'de geldi. Gelene kadar 6 aydan fazla Amerika dışında kalmış olduk. Bu Amerika'ya tekrar girmek istediğimizde sıkıntı olur mu?
    3. Kızım üniversiteyi Amerika'da okumayı planlıyor yani Ağustos 2024'te giriş yapması gerekecek. Bizim re-entry süremiz bittiğinde, yani Nisan 2024'te hala lise son sınıfta olacak. Bu durumda bir uzatma için başvurmamız gerekecek. Okuduklarımdan uzatma denilenin aslında yeni bir re-entry olduğunu anladım. Kızımın okulunun bitmemiş olması bu yeni re-entrye başvurmak için yeterli sebep midir? Yenisine baş vurunca eskisi yanıyor diye anlıyorum ama bir terslik olmaması açısından ikinci re-entry başvurusunu ne zaman yapmamızı önerirsiniz?
    1. sorun olmaz.

2. sorun olmaz, zaten re-entry permitin amaci bu. re-entry permitin size sagladigi sure kadar ABD disinda kalabilirsiniz.

3. yeterli oluyor, sadece kiziniz mi yeni re-entry permit aliyor? yoksa siz de mi Turkiye'de kalacaksiniz?

Okul cagindaki kucuk cocuklar icin cok anlayisli olduklarini belirtmeliyim, yani anne ve babasi olarak siz ABD'de yasiyorsaniz kiziniz cok uzun sure ABD disinda kalsa da giriste sorun etmiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kıvanç, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Herkese merhaba, re-entry permit başvurusu uscis de devam eden dosyaya etkisi olur mu?

hangi basvuru dosyasindan bahsediyorsunuz? F2A mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Trokless, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba,

Amerikaya geldikten sonra hemen re-permit’a başvurup 1 hafta sonra geri türkiyeye dönmeyi düşünüyorum. Green kartımın gelmesı en azından 2 -3 ayı bulacağından green kartım olmadan ülkeden ayrılmış olacağım ve kabin memuru olduğum için ülkeye tekrar giriş yaparken sadece bana verilen immigrant vizesi ile ülkeye girmem sıkıntı olur mu?

Eger receipt notice gelmeden ABD disina cikarsaniz basvurunuz reddedilebilir, USCIS basvuruyu aldiginda ABD'de olmaniz gerekiyor, bilginize.

Gocmen vizenizi ilk giristen sonra 1 yil boyunca ABD'ye giris icin kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dsenol, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Selamlar benimde re-entry permit ile ilgili sorum olacak oğlumuz türkiyede üniversite okuduğundan burada kalacak daha önce 2 sefer giriş çıkış yaptık eşim zaten amerikada çalışıyor ailenin geri kalanı olarakda temmuzda tamamen yerleşeceğiz ancak çocuğumuzun vize yada final nedeniyle giriş çıkışı 6 aydan uzarsa zor durumda kalmamak adına I 131 formunu dolduralım diye düşündük kafama takılan formu doldurduktan sonra bir daha amerikaya gelemiyormu süre sonuna kadar yoksa yine istediği zaman gelebilirmi

istedigi zaman giris cikis yapabilir. re-entry permit almis olmasi ABD disinda kalmasi gerektigi anlamina gelmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |