Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@nihalozcan Ülkeden ayrılabilirsiniz. Sıkıntı yok. Biometric randevusu çıkıştan itibaren 6 ay içinde ise bir problem olmaz. Eğer Size niye uzun süreli dışarda kaldığınızı sorarsa durumu iletirsiniz. Ancak randevu için 6 aydan fazla bekleme süreniz olursa . Biyometrik öncesi ekstra bir giriş daha yapmanız gerekecek.

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • Referenced by  I inr 

• Merhaba' ABD ye 1 Mayıs itibariyle turistik vize ile giriş yaptım. Ardından Amerikalı esim ile evlendim. Online I130 formunu doldurduk ve ilettik. Bu ay sonunda turistik vizem doluyor. Suan yasal statüm nedir ? Turkiyeye gidiş geliş yapabilir miyim? Diger dokümanları (485, advanced parole, calışma izni,medical exam) ise manuel olarak yollayacağız. Nasıl ve ne zaman gidebilirim kafam karisti. I130 onaylanmadan advanced parole alamaz miyim ? Suan gidip gelirsem girişte sorun mu yaşarım. ay sonu turist vizem bitince ne statü ile kalacağım burada yardimci olur musunuz.

• Merhaba, diyelim ki greencard kazandık. Kazandıktan sonra 6 ay içinde gidip aynı gün içinde uçakla tekrar dönsem ve bunu ileriki her altı ayda bir yapsam sorun olur mu acaba? Bunun nedeni Türkiye'deki üniversitemi bitirip diplomamı aldıktan sonra Amerika'ya yerleşmek için zaman kazanmak. Cevaplarsanız sevinirim.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhabalar. 23 eylülde evraklarını gönderdiğim re entry başvurum için 24 ekime randevu verilmiş ancak ben Türkiye’ye döndüğüm için o tarihte hemen katılım sağlayamayacağım. Re schedule yapmak istiyorum. Telefon ile tekrar randevu için arasam yardımcı olurlar mı? Randevu kağıdında mazeret bildirmem gerektiği söylenmiş çok kuvvetli bir mazeret öne sürmek gerekli mi şuan yurtdışındayım gibi bir sebep yeterli olur mu acaba

• Merhaba Arkadaşlar,

Şu an ailemle birlikte Amerikadayız. Daha önce ingilterede 1,5 yıl yaşadım. Amerika ile İngiltereyi karşılaştırdığımda İngilterenin aile yaşamı açısından daha güvenli ve huzurlu olduğunu söyleyebilirim.

Şunu sormak istiyorum. Ben green cardlarımızı veya haklarımızı diyelim 2 yıl ertelemek istiyorum. Bunu hangi siteden yapmam gerekiyor. Ücretli mi bunun için herhangi bir şart aranıyormu. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI merhaba, bu başlığın ilk iletisinde sorunuza detaylıca cevap bulabilirsiniz.

• Merhaba, amerikalı eşim ile turistik vize sürem içerisinde evlendik online ı130 doldurduk. Şimdi I485, I131, I765 ve I864 ü dolduruyoruz. Bu evrakları tek bir dosya yapıp aynı adrese mi göndereceğiz. Bazı yerlerde seyahat belgesi formunu başka adrese, ı485 i başka adrese gönderilmesi gerektiğine dair bilgi okudum. Şuan yasal statüm ne oldu evlenince anlamadım ama henüz greencard ım yok. Bu formu doldurabiliyor muyum ?

• @nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@nevzemin 9 Mart için parmak izi randevu tarihimiz geldi, bu demek oluyor ki formu yolladıktan yaklaşık 2 ay sonra parmak izini verip dönmüş olacağız.

Parmak izi vereli 8 ay oldu ses seda yok, son zamanlarda permit'i eline geçen arkadaşlar süreleri hakkında bilgi verebilirler mi? Teşekkürler..

• Referenced by  gucarslan gucarslan 

• @nevzemin 2021 kasım başında parmak izini verdik 2022 temmuz başında onaylandı temmuz sonunda konsolosluğa geldi

• @verdal Bilgi için teşekkürler, bu arada permit'in başlama tarihi Temmuz mu oldu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

26.1k
Users

4.6k
Topics

317.2k

| | | |