Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu ne demek, rica ederim. Bildiklerimi paylasmaya calistim sadece, sozunu etmeye degmez 🙂 Insallah hayirlisi olur hakkinizda. En kisa zamanda guzel haberler alirsiniz.

• @Mert-Ali-Yeter 1 Subat'tan once alicilara teslim edilmesi gerekiyor mevzuat uyarinca. Elinize ulasmadiysa gelir elde ettiginiz kisi/kurumlar ile iletisime gecmenizi tavsiye ederim.

• @ahsenaydgdu Ahsen hanım 8 haftalık süre geçmiş sanırım.Olumlu bir gelişme oldu mu sizin için?

• ⭐⭐⭐

@khipusd pandemi sebebiyle 2 hafta daha ertelendi 😭

• ⭐⭐⭐

@crazycells ali bey mail atmıştım size bakabilir misiniz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Muhasebe/CPA

@crazycells ali bey mail atmıştım size bakabilir misiniz acaba

birazdan ilgilenecegim 👍

• ⭐⭐⭐

@crazycells yesilkarforum mail adresine göndermiştim

• ⭐⭐⭐

Türkiyedeki mesleğimden dolayı üye olur olmaz bubaşlığa koştum sevgili @elo ve @lilyltl sağolsun tecrubeleriyle ışık oldular. Bende şubatta sürecimi başlatmıştım. 2 ay 5 gün sonra güzel haberi aldım. Güzel diyorum çünkü daha kötü bi senaryoya hazırlanıyordum.
    Muhasebe kurulu 2 tane eksik dersim olduğunu ve bunları tamamladıktan sonrs sınava girebileceğimin bilgisini gönderen maili attığında havslsra uçtum @khipusd te sağolsun linki açamıyordum yardımcı oldu.

Velhasılkelam şuan business ethic ve business communication derslerini almak için community college arıyorum. Okulu bulduktan sonra yoğun bi ingilizce kursu ve online cpa sınav hazırlık kurslarıyla beraber bu süreci en kısa sürede tamamlayıp, stajıma başlamak hedefim tekrar tekrar ismi geçen kişilere ve @crazycells e çok teşekkür ederim. Gelişme olursa yine haber ederim ❤

• @ahsenaydgdu Asagidaki siteyi bir inceleyin, online dersler icin:

• ⭐⭐⭐

@MySea hemen bakacağım teşekkür ederim. Ama online dersleri başarabilir miyim bilemedim bide kurum kabul eder mi acaba dersleri. Bu denklenen derslerimin hepsi örgündü

• @ahsenaydgdu Sen bu süreci yaşarken sayende ben de çok şey öğrendim,Amerika’nın mali müşaviri neden olmayalım değil mi ama😀

• ⭐⭐⭐

@khipusd olalım tabii ya neyimiz eksik yanlız biraz morali bozulmadı değil. Benim dersane sandığım yerin dadece texas dallasta fiziki sınıfı varmış. Gerisi hep online 😭

• @ahsenaydgdu tebrik ederim adınıza sevindim bu yoldaki başarılarınız bize de kılavuz olacaktır. umarım bir an önce bende sizi gibi baş vurularımı başlatırım. Her şey gönlünüzce olsun diğer gelişmeleri dört gözle bekliyor olacağız 🙂

• ⭐⭐⭐

@selim-bayburt inşallah selim bey bindik bi alamete gidiyoruz bakalım. 2- 2.5 ayda geliyor cevap beklemesi sinir bozucu 😭

• izlemiş olduğunuz yolları anlatmanız mümkün mü zahmet olmaz birde yüksek lisansınız tezli mi tessiz miydi acaba sormama da sakınca yoksa 🙂

• ⭐⭐⭐

@selim-bayburt tezsizdi ben türkiyedeki staj kısalsın diye öylesine yaptım ama işe yaradı.

• @caglarcan merhaba, ben de smmm ruhsat sahibiyim, abd de anladığım kadarıyla cpa almak çok zor, en baştan başlamak gerekiyor tüm sürece. Bu yüzden ben de alternatif bir sertifika arıyorum. Cıa ya da Cma süreçleri Abd de nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@kfc https://www.accounting-education.org/cpa-requirements/ şu adresten istediğiniz eyaletin şartlarına bakabilirsiniz. Daha sonra eyaletin kendi muhasebe kurulu sitesine yönlendirileceksiniz. orda da başvuru için gerekenler yazıyor. ben chicago için başlattım. önce diplomalar denklik kurumuna gönderildi. 2.5 ay sonra rapor çıktı.

• @ahsenaydgdu cevabınız için teşekkürler, yalnız ben 16 yıllık bir mali müşavir olarak tüm süreci yeniden yaşayabileceğimi sanmıyorum, 2 çocuk (biri bebek) ile zor olacağını düşünüyorum. Bu nedenle alması ya da denkliği daha kolay bir sertifika arıyorum. Siz neler yapıyorsunuz? Bir gelişme var mı sürecinizde?

• ⭐⭐⭐

@kfc zaten amerikada süreç baya zor sertifica programıyla olmuyor. Gönderilecek olan raporda eksik dersleri söylüyorlar. yani eksik kalan derslerin tamamlanmasını istiyorlar. bende 2 ders eksikti amerikada dersleri örgün bi şekilde tamamlayamıyorum. çünkü öğrenci olmak için 18 saat ders al diyorlar. lazım olmayan şeyleride aldırıcaklar yani,

kanada olabilir sizin için ozaman. 2 yıllık bu muhasebe bölümü okunduğu zaman sınava girme hakkına sahip olunuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |