Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD Vatandaşı ve Göçmen yakınlarının B1/B2 vize başvuruları

• Herkese selamlar, ocak ayında DV2018 talihlileri olarak Abd ye giriş yapacağız. New Orleans final destinasyon olacak. Şimdi çocuklar da olduğundan annem ve babamın da bizim yerleşmemizde yardımları olması için gelmelerini istiyoruz. Bu amaçla onlar için B2 vizesine başvurduk, yarın da mülakatları var. Benim sorum şu, DS-160 taki Amerika da yaşayan yakınınız var mı sorusuna henüz biz orada yaşamadığımız için hayır yanıtını verdik. Mülakatta bizimkiler turistik seyahat amacını mı söylemeli yoksa gerçek amacı mı belirtmeli? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lerador ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

Herkese selamlar, ocak ayında DV2018 talihlileri olarak Abd ye giriş yapacağız. New Orleans final destinasyon olacak. Şimdi çocuklar da olduğundan annem ve babamın da bizim yerleşmemizde yardımları olması için gelmelerini istiyoruz. Bu amaçla onlar için B2 vizesine başvurduk, yarın da mülakatları var. Benim sorum şu, DS-160 taki Amerika da yaşayan yakınınız var mı sorusuna henüz biz orada yaşamadığımız için hayır yanıtını verdik. Mülakatta bizimkiler turistik seyahat amacını mı söylemeli yoksa gerçek amacı mı belirtmeli? Teşekkürler

Ayni aile oldugunuzu konsolosluk gorecek, o nedenle yaniltici bilgi vermemenizi tavsiye ederim. Onemli olan Turkiye'ye doneceklerine konsoloslugun ikna olmasi, orada hem yerlesmenize yardimci olup hem de etrafi gezmeyi dusunduklerini belirtebilirler.

• @crazycells Benimki de çok benzer bir durum. Benim SB-1 onaylandı, şimdi iki kardeşimle birlikte gitmek istiyorum. Her ikisi de emekli. Biri evli (63) diğeri bekar (51).
    1-2 ay kalıp dönecekler. B1/B2 almaları için tavsiyeniz nedir? Benim bu durumda (henüz orada bir adresim yok) davetiye gibi bir şey yazmam işe yarar mı? Her ikisinin de daha önce (20 yıl) alınmış ABD ve başka ülke vizeleri, tapular ve banka hesapları var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

@crazycells Benimki de çok benzer bir durum. Benim SB-1 onaylandı, şimdi iki kardeşimle birlikte gitmek istiyorum. Her ikisi de emekli. Biri evli (63) diğeri bekar (51).
    1-2 ay kalıp dönecekler. B1/B2 almaları için tavsiyeniz nedir? Benim bu durumda (henüz orada bir adresim yok) davetiye gibi bir şey yazmam işe yarar mı? Her ikisinin de daha önce (20 yıl) alınmış ABD ve başka ülke vizeleri, tapular ve banka hesapları var.

Genel olarak bu konudaki deneyimleri inceleyebilirsiniz. Sizinle birlikte gitmektense, isterseniz siz once ABD'ye girip, sonra onlara davetiye yazin. En azindan nerede kalacaklari, hangi sehrin nerelerini gezecekleri vs. vs. daha cok netlesmis olur.

Eger hepberaber gitmek isterseniz o durumda da sanirim airbnb/otel adresleri verebilirsiniz.

Sahsen hangisinin daha iyi olacagini kestiremiyorum. Bana iki yol da denenebilir gibi geliyor. Zaten daha once turist vizesi almis olmalarini da bir avantaj olarak sayabiliriz.

• Herkese merhaba, Annem ve Babam Amerika da Green Kartlı yaşıyorlar. Ben onları ziyaret etmek için turist vizesi almak istiyorum. İstanbul da bir firmada bordrolu olarak çalışıyorum, açık öğretim 3. Sınıf öğrencisiyim, 31 yaşındayım ve ailemi ziyaret edip dönmek istiyorum. Kardeşim İstanbul da ve okuyor. Bende burada onunla yaşıyorum. Turist vizesi almam için konsolosluğu nasıl ikna edebilirim. Detayları nelerdir. Yardımlarınızı ve tecrübeleriniz bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• @l-yurtsever Yaklaşık 5 yıl önceki turist vizesi başvurumda tüm şirket belgelerim ve buna bağlı dökümanlarım tamdı. Vize memuru genç bir amerikalı olup bir o kadarda kibar bir şekilde geri döneceğime ait yeterli somut kanıt olmadığını söyleyerek vize vermedi. Genelde okuyor olmak geri döneceğinize dair en güzel kanıt oluyor. Sorunsuz olarak alırsınız diye tahmin ediyorum. Bana pasaportumun boş olduğunu bir kaç kez yurt dışına seyahat etmemin faydalı olacağını söylemişti. Sizin pasaportunuzda bir kaç shengen vizeniz varmı peki önceye ait?

• @sorusuvar ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

@meto_jeo ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

@sorusuvar Bir yılı geçti Amerika'dayız. Immadiate relative olarak seçim yapacağız. Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yarın kolları sıvıyorum DS-160 için, umarım olumlu sonuçlanır.

Kolay gelsin! Şimdiden bol şans 🙂

Annem turist vizesini aldı :). Nereye gideceksin, kimin yanında kalacaksın, orada çalışıyorlar mı gibi formaliteden muhabbet etmişler 20-30sn. Vizeniz onaylandı demiş göndermişler. Yardımı dokunan bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkür ederim.

• @meto_jeo cok sevindim meto! Hayirli olsun! 🙂

• Anladigim kadariyla cocuklari ABD `de yasayan ebeveynlere ozellikle de biraz yasini almislar ise bir tevazu gosterilme durumu var. Biz de yakin zamanda anne babamiz icin bir B1 vizesi deneyecegiz. Buradan paylasacagim.

• Herkese merhaba,
    Bugün girdiğim amerika turist vizesi deneyimi mi sizlerle paylaşacağım.
    Sabah 8 bucukda randevum vardı. Saat 8 konsolosluğun önünde sıraya girdim. Sırada bi arkadaşla muhabbet etmeye başladık. Şimdi sizlere ilk olarak arkadaşın sonrada kendimin başvurma nedenini ve şartları aktaracağım.
    ARKADAŞ: daha önce ukrayna,rusya,gürcistan,makedonyaya pasaportla gitmiş. Hesapta 90 bin tl var. Arabası var. Yaş 22-23. 2015 den beri turizm şirketinde çalışıyor. Amerikada tanıdığı yok. Gidiş tarihi belli değil.Arkadaşın çocukluk arkadaşı ordaymış. Fakat başka eyalette.
    BEN: daha önce ukraynaya gittim. 4 yıldır uluslararası nakliye firmasında çalışıyorum. 2 ev 1 arabam var. Hesapta 25 bin tl. Yaşım 23. Askerlik 5 yıl daha tecilli. Maaşım 5 bin tl. Annem 2 aydır amerikada. K1 vizesiyle Evlenip green card aldı. Yılbaşını orda annemle geçirmekti niyetim.
    Onun görüşmesine kadın girdi benimkine kel zayıf adam. Ben vizeyi alamadım. Arkadaş aldı.
    İkimizde turist olarak gidiyorduk.
    Ayrıca ikimizinde hiç bir evrakına bakmadı.
    İzinki kağıtları,şirket evrakları,hesap dökümü,tapu,ruhsat hiçbir şeye bakmadı.
    Sizce bu nasıl bir şeydir çözemedim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Bugün girdiğim amerika turist vizesi deneyimi mi sizlerle paylaşacağım.
    Sabah 8 bucukda randevum vardı. Saat 8 konsolosluğun önünde sıraya girdim. Sırada bi arkadaşla muhabbet etmeye başladık. Şimdi sizlere ilk olarak arkadaşın sonrada kendimin başvurma nedenini ve şartları aktaracağım.
    ARKADAŞ: daha önce ukrayna,rusya,gürcistan,makedonyaya pasaportla gitmiş. Hesapta 90 bin tl var. Arabası var. Yaş 22-23. 2015 den beri turizm şirketinde çalışıyor. Amerikada tanıdığı yok. Gidiş tarihi belli değil.Arkadaşın çocukluk arkadaşı ordaymış. Fakat başka eyalette.
    BEN: daha önce ukraynaya gittim. 4 yıldır uluslararası nakliye firmasında çalışıyorum. 2 ev 1 arabam var. Hesapta 25 bin tl. Yaşım 23. Askerlik 5 yıl daha tecilli. Maaşım 5 bin tl. Annem 2 aydır amerikada. K1 vizesiyle Evlenip green card aldı. Yılbaşını orda annemle geçirmekti niyetim.
    Onun görüşmesine kadın girdi benimkine kel zayıf adam. Ben vizeyi alamadım. Arkadaş aldı.
    İkimizde turist olarak gidiyorduk.
    Ayrıca ikimizinde hiç bir evrakına bakmadı.
    İzinki kağıtları,şirket evrakları,hesap dökümü,tapu,ruhsat hiçbir şeye bakmadı.
    Sizce bu nasıl bir şeydir çözemedim ?

gecmis olsun, forumdaki genel kani DS160 formuna bakip konsoloslarin vize verip vermeyecegini cogunlukla onceden belirledigi yonunde. Sizin de durumunuz bence oldukca iyi gorunuyor fakat bir nedenden dolayi Turkiye'ye geri donmeyeceginizi dusunmusler. Eger yilbasinda ziyaret icin israrciysaniz, daha saglam bir gezi plani yapip ve belki ucak biletlerini onceden rezerve ederek bir daha sansinizi deneyebilirsiniz. Zaten bu tur bilgileri DS160 formunda soruyor, dolayisiyla bu forma daha cok zaman ayirip olabildigince ayrintili sekilde doldurmanizi tavsiye ederim.Tekrar basvuru yaparsaniz bu sefer sizin dosyanizi baska bir konsolos incelemeli.

• Bilgi için teşekkürler. Bütün zevkim kaçtı yılbaşını o ülkede geçirmiyeceğim. Yunanistan veya hollanda dusunuyorum. Acaba ds160 formu için acenteden yardım almıştım onlar yanlışmı doldurdu formu bunu kontrol edebiliyormuyum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari içinde söyledi:

Bilgi için teşekkürler. Bütün zevkim kaçtı yılbaşını o ülkede geçirmiyeceğim. Yunanistan veya hollanda dusunuyorum. Acaba ds160 formu için acenteden yardım almıştım onlar yanlışmı doldurdu formu bunu kontrol edebiliyormuyum.

Net bilemiyorum, cunku mulakatiniz gecti. DS160 formunuzun bilgileri varsa suradan deneyebilirsiniz:

• siteye girdim onay numarasını yazdım 3 tane soru soruyor soyadınızın il 5 harfi,doğum yılı, diğeride annenizin annesinin ismine diyor yazıyorum yanlış diyor. sanırım firma ismini yanlış yazdı 🙂 bakalım mesaj attım ne diyecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

siteye girdim onay numarasını yazdım 3 tane soru soruyor soyadınızın il 5 harfi,doğum yılı, diğeride annenizin annesinin ismine diyor yazıyorum yanlış diyor. sanırım firma ismini yanlış yazdı 🙂 bakalım mesaj attım ne diyecekler.

evet, o yazdiklari cevaplari bilmeniz gerekiyor, ancak oyle DS160 formuna girebilirsiniz.

• ⭐⭐

Kayinvalidemin vize surecinden bahsedeyim. Dorduncu başvurusunda vizesini alabildik. Ilk uc denememizde çeşitli hatalar ve umursamazlıklar sonucu alamamistik. Oncelikle kendi annem icin başvuru yaptık. Emekli ve yas durumu nedeniyle olduğu gibi ds160 formunu doldurduk vize mülakatına girdi ve kolayca Aldi. Ayni durum kayınvalidem icinde geçerliydi ama ne hikmetse karsina çıkan gorevli mi mimledi bilemiyorum vizeyi alamadı. Ilk başvurumuzda hesabına yüksek bi miktar para koymadık yeterli olabileceğini düşündüğümüz az bir miktar vardi. Yanında da tapu götürmemişti. mal mülk sorularına sadece oturduğu evi söyledi. Kısacası alamadı ve tam sebebini anlayamadık. Vizeyi alacağına çok emindik bir suru plan yapmistik. Birden alamayınca telesla hemen 1 hafta sonrasına tekrar randevu aldik ve bir kere daha girdi. Bu sefer hesabına yüklü bir miktar para koyduk. Karsisina çıkan gorevli bilgisayardan bişeyler okudu. Sanırım ilk red veren gorevli not düşmüştü. 1 hafta once gelmişsin ne değişti de geldin diye sordu. sonuc gene red. 3. denemeyi 1 sene sonrasında yaptık. Esimin kardesine ayni zaman diliminde f1 öğrenci başvurusu yapmistik ve kabul olmustu. Gorevli kaç çocuğun var ne yapiyolar gibi sorulardan sonra zaten ikinci kızında vize almış ona nasi vermişler anlamadım onun dönmesi bile şüpheli gibi ters cevaplar verdikten sonra red verdi.

Ucuncu redden 1 yil sonra dorduncu basvuruya cok iyi hazirlandik. Ilk başvurulardan farklı olarak ds160 formunu dolduran kisi olarak kendimi yazdim ve Amerika'da ki masraflarını benim karsilayacagimi belirttim. Hesabına 5000 dolar para koyduk ayni zamanda kendi hesabımda 8000 dolar tuttum. Yıllık Maas bordrom, hesap ekstreleri, tapular her şey tamamdı. Asil vize icin Israr noktamız esimin kız kardeşinin yakin zamanda ki durgunu olacakti. Bu konuya dair damadimizin referans mektubu, noter onaylı düğün davetiyesi gibi tum belgeler hazırdı. Düğün konusuna gelmeden asagidaki sorular neticesinde vizesi onaylandı.

1- Ne is yapıyorsunuz

Emekliyim.

2- Mal varliginiz neler?

Gayrimenkul hisselerini belirtti.

3- Kiziniz Amerika"da mi yaşıyor.

Iki kizim var. Ikisi de Abd'de.

4- Ne is yapıyorlar

Buyuk kizim 4 yıldır Abd'de kendi is yeri var. Kucuk kizim 1,5 yıldır Abd'de dil eğitimi alıyor. Ayrica damadım da devlet memuru (araya beni de söylüyor)

Bilgisayara bişeyler yazdıktan sonra vizeniz onaylandı tebrikler diyip gonderdi.

• ⭐⭐

Bizimkilerde bugün vizelerini çok kolay bir şekilde aldılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt gozunuz aydin 🙂 anne/baba mi yoksa kardes vs. de dahil mi? biraz daha ayrinti bekliyoruz sayin @arnblt

• ⭐⭐

Yok sadece kayınvalide ve kayınpeder. Eşimin 3 kardeşi var. İkisinin 10 yıllık vizeleri var. Kayınço red yemişti 2 ay önce. Cezayirde çalışıyor hiç şengen yok ve bekar. O çok süpriz olmamıştı. Bugünkü mülakatta daha önce ne için abd ye gitmiştiniz, hiç yurtdışına çıktınızmı gibi bir iki soru sorup vizeniz onaylandı demişler. Bizimle ilgili bir soru sormamışlar. Biz şu anda 1 haftalığına DC deyiz. Yurtdışında yaşayan varmı çocuklarınızdan sorusuna sadece kayınçoyu söylemişler.
    Selamlar

• Darısı Perşembe günü bizimkilerin basına :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |