Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @YollardakiAdam Amerikan Ordusuna katılın 1 yıl içinde vatandaşlık alın sonra eşinizi vatandaş kontenjanından direkt greencard’lı olarak yanınıza alın. Bence en kolay net yol bu.

• @Erbatur aynen bayağı kolay da ordu da beni beklemiyordur herhalde 😂

• Merhabalar herkese,
    Ben Amerika’da greencard sahibiyim Amerikalı eşimle evlilik üzerinden hak sahibi oldum. Annem beni ziyarete gelecek ancak biz vize randevusunu geçen yıl almıştık ve ancak 2022 kasıma bulabilmiştik. Sayfayı kontrol ederken Şubat 2022ye çekildiğini gördük haber vs vermediler. Normal mi bu durum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uhnht, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Merhabalar herkese,
    Ben Amerika’da greencard sahibiyim Amerikalı eşimle evlilik üzerinden hak sahibi oldum. Annem beni ziyarete gelecek ancak biz vize randevusunu geçen yıl almıştık ve ancak 2022 kasıma bulabilmiştik. Sayfayı kontrol ederken Şubat 2022ye çekildiğini gördük haber vs vermediler. Normal mi bu durum?

Evet, normal.

Konsolosluk, kapasitesini arttirdikca var olan randevu tarihlerini one cekebiliyor. Bol sanslar.

• Merhaba.
    Kardesim icin B1/B2 basvurusu yaptik, gorusme gunune seyahat saglik sigortasi goturmesi gerekir mi? Vize onaylanmadan bilet almamak gerektigini biliyorum ama seyahat sigortasi hakkinda bilgisi olan var midir? Tesekkurler!

• Merhaba herkese,

Eşim greencardlı, ben de AOS sürecindeyim. Kardeşim bizi ziyaret etmek istiyor fakat vize başvuru sürecinde nasıl bir yol izleyeceğimize dair aklımızda sorular var. Davetiye göndermemiz gerekiyor mu? Ben henüz greencard sahibi değilim burada öğrenciyim. Bunu negatif bir etkisi olur mu, başvuru için greencard almayı mı beklemeliyiz? Teşekkürler.

• abd vatandaşından davetiye nasıl alınır * posta yolu ile ıslak imzalı mı yoksa email çıktısı yeterli mi? sadece bize mi yoksa konsolosluğada mektubun gönderilmesi gerekli mi ?

• Merhaba, bir ABD vatandaşı ile evli Türk vatandaşıyım. Eşim ABD'de ben ve çocuk Türkiye'deyiz. ABD'ye daha önce hiç gitmedim. Vize almak istiyorum. Çocuk için sorun yok ama ben turist vizesine mi başvurmalıyım yoksa ABD vatandaşı eşten dolayı başka bir vize türüne mi? Göç etmek gibi bir niyetim yok sadece çocukla birlikte 1-2 aylığına ABD'yi ziyaret edeceğiz. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba. Bana greencard çıktı ama erkek arkadaşımla şuan evlenme gibi bi durumumuz yok. Turist vizesiyle gelmeyi düşünüyor. Kendisi subay. Ayrıca 1-2 mal varlığı var. Yani demek istediğim türkiye ile bağları güçlü olduğu için kabul alır mı?

• Herkese merhaba arkadaslar,

Bu konuyla ilgili uygun baslik bulamadim ve yeni bir baslik actim:

Green card li olarak Abd de yasamaktayim. Annem ve babam icin turistik olarak Abd'ye ziyarete, - ilk defa gelecekler. Onlar icin turistik vize basvurusunu ben yapacagim(onlar icin TR de randevu almayi deneyecegim) . Boyle bir durumu deneyimleyen oldu mu ? ne gibi sorular soruluyor, ek belgeler isteniyor mu ?
    Bilginiz var midir ?
    Cok tesekkur ederim !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşebirkadın kişilerin vize alıp alamayacakları tamamen kişinin vizeyi amacı dışına kullanmalarına ve yaşadıkları ülkeye döneceklerini kanıtlamalarına aynı zamanda da görüşmeyi yapan konsolosluk görevlisine bağlıdır.

eğer erkek arkadaşınız bunu görüşme sırasında inandırıcı bir şekilde belirtirse elbette vize alabilme ihtimali elbette ki var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@projeon eğer göç etme gibi bir niyetiniz yoksa, turist vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

• Amerikaya iltica etmis 7 yildir amerikada olan ama abd vatandasiyla 2 yildir evli olan henuz gorusmeye girmemis birinin ailesi turist vizesiyle gelebilir mi sistemde gozukuyor mu acaba

• Merhabalar. Esim hamile ve haziran basi gibi dogum olacak insallah. Dogumda ve sonrasinda yaninda olmasi icin esimin annesine vize almaya calisiyoruz. Ankara icin bekleme suresi 204 gun diyor. Temmuz'a denk geliyor. Ara ara kontrol ederek one cekmeye calisacagiz. Ayrica crazycell'in su mesajini kullanarak da aciliyet bildirimi yapacagiz ama yine de benzer durumu tecrube eden var mi sormak istedim. Belki farkli bir tavsiye yakalariz. Kimse donmezse de ben deneyimimi yazarim artik 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/post/158508

• @USAdana Merhabalar. Biz surekli kontrol ederek bosluk bulduk ve randevuyu mayisa cektik. Hatta bir gun esim Subat bile yakaladi ama biz alamadan baskasi aldi. Yani bu isin yolu her gun bir iki kere kontrol etmekten geciyor.

• Merhaba arkadaşlar benim sorum biraz farklı ben 2024 GC çekişine katıldım çıkıp çıkmayacağı bilmiyoruz tabi ama eşim pek gelmek taraftarı değil, acaba ben vize görüşmesine tek gidip Amerika ya yerleştikten sonra eşime turist vizesi çıkartmak istesek arada yanıma gelip gitmesi için doğru bir tercih olur mu ve turist vizesi alabilir miyiz onun için yoksa onu da GC vize mülakatına götürüp onun için de başvuru yapsam mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Merhaba.
    Kardesim icin B1/B2 basvurusu yaptik, gorusme gunune seyahat saglik sigortasi goturmesi gerekir mi? Vize onaylanmadan bilet almamak gerektigini biliyorum ama seyahat sigortasi hakkinda bilgisi olan var midir? Tesekkurler!

Hayir, vize almak icin sart degil. Ama red ihtimali sonrasinda iptal edebileceginiz bir saglik sigortasi varsa (vizeyi alamazsaniz paranizi geri odeyen sirketler var) boyle bir hizmeti kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinugr, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Merhaba herkese,

Eşim greencardlı, ben de AOS sürecindeyim. Kardeşim bizi ziyaret etmek istiyor fakat vize başvuru sürecinde nasıl bir yol izleyeceğimize dair aklımızda sorular var. Davetiye göndermemiz gerekiyor mu? Ben henüz greencard sahibi değilim burada öğrenciyim. Bunu negatif bir etkisi olur mu, başvuru için greencard almayı mı beklemeliyiz? Teşekkürler.

Herhangi bir farki olmaz kanimca. Neticede ABD'desiniz... kardesinizin Turkiye'ye geri donecegine konsolosu ikna etmesi gerekiyor. Davetiye gondermek isterseniz gonderebilirsiniz tabii ki, ama bu resmi bir islem degil, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

abd vatandaşından davetiye nasıl alınır * posta yolu ile ıslak imzalı mı yoksa email çıktısı yeterli mi? sadece bize mi yoksa konsolosluğada mektubun gönderilmesi gerekli mi ?

Imzalayip email ile gonderebilir, bu resmi bir belge degil o nedenle konsolosluga degil size gonderecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phoenixsuns, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Herkese merhaba arkadaslar,

Bu konuyla ilgili uygun baslik bulamadim ve yeni bir baslik actim:

Green card li olarak Abd de yasamaktayim. Annem ve babam icin turistik olarak Abd'ye ziyarete, - ilk defa gelecekler. Onlar icin turistik vize basvurusunu ben yapacagim(onlar icin TR de randevu almayi deneyecegim) . Boyle bir durumu deneyimleyen oldu mu ? ne gibi sorular soruluyor, ek belgeler isteniyor mu ?
    Bilginiz var midir ?
    Cok tesekkur ederim !

Su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |