Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    N400 basvuru formunda istenen Evlilik cuzdani ve TR de dogan oglum icin birth certificate (sanirim vukuatli nufus kayit ornegi) yeminli bir tercumanda cevirisimi gerekiyor? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
    Tesekkurler.

• @Onboard, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar,
    N400 basvuru formunda istenen Evlilik cuzdani ve TR de dogan oglum icin birth certificate (sanirim vukuatli nufus kayit ornegi) yeminli bir tercumanda cevirisimi gerekiyor? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
    Tesekkurler.

İkisinide konsolosluk ingilizce olarak veriyor. Sizin bölgenize bakan konsolosluğun internet sitesinden kontrol edebilirsiniz. Gerekirse kendilerine mail atıp, posta yoluyla bunları alıp alamayacağınızı ve gerekli işlemleri sorabilirsiniz.

• Anladim, Tesekkurler

• Merhaba,

Bir hafta once biometrics randevum vardi. Dun email geldi, 12 Agustos'a interview vermisler. 15 Agustos'ta kardesimin dugunu var Turkiye'de, 2 Agustos'ta ucacaktim ve biletimi aylar once almistim. Daha mektup gelmedigi icin interview erteleme ile ilgili bilgi goremedim. Biraz arastirdim ve size de danismak istedim.
    A- 12 Agustos'ta interview'a girebilirim. Ucak biletimi 13 Agustos'a aldirabilirim. Ama interview'da green card'imi alacaklari icin buraya geri donemem. Tabi hala interview sirasinda yemin isini de halledip sertifikayi veriyorlarsa. Eger yemin toreni sonra olacaksa green cardim bende kalacagi icin Turkiye'ye gidip gelebilirim 2 hafta.
    B- Interview'i 'Kardesimin dugunu var, biletimi aylar oncesinden almistim. Eylul basinda donecegim' diye bildirip erteleme talebinde bulunabilirim. Burda risk ne kadar erteleyeceklerini bilememek. Eylul'e de verebilirler, birkac ay sonrasina da.

Baska bir opsiyon aklima gelmedi internette okuduklarimdan sonra. Deneyimi, tavsiyesi olan varsa cok sevinirim. Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saitsan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba,

Bir hafta once biometrics randevum vardi. Dun email geldi, 12 Agustos'a interview vermisler. 15 Agustos'ta kardesimin dugunu var Turkiye'de, 2 Agustos'ta ucacaktim ve biletimi aylar once almistim. Daha mektup gelmedigi icin interview erteleme ile ilgili bilgi goremedim. Biraz arastirdim ve size de danismak istedim.
    A- 12 Agustos'ta interview'a girebilirim. Ucak biletimi 13 Agustos'a aldirabilirim. Ama interview'da green card'imi alacaklari icin buraya geri donemem. Tabi hala interview sirasinda yemin isini de halledip sertifikayi veriyorlarsa. Eger yemin toreni sonra olacaksa green cardim bende kalacagi icin Turkiye'ye gidip gelebilirim 2 hafta.
    B- Interview'i 'Kardesimin dugunu var, biletimi aylar oncesinden almistim. Eylul basinda donecegim' diye bildirip erteleme talebinde bulunabilirim. Burda risk ne kadar erteleyeceklerini bilememek. Eylul'e de verebilirler, birkac ay sonrasina da.

Baska bir opsiyon aklima gelmedi internette okuduklarimdan sonra. Deneyimi, tavsiyesi olan varsa cok sevinirim. Tesekkurler!

Bu dediginiz durumda en mantiklisi sanirim vatandaslik torenini ertelemek olur... Daha sonraki bir torene katilabilirsiniz ama USCIS'e onceden planlanmis bu seyahat hakkinda bilgi verin ve katilamayacaginizi belirtin. Eger bildirim yapmadan torene katilmazsaniz, ve daha sonra bu durum bir kez daha gerceklesirse vatandaslik surecinizi iptal edebilirler ve islemlere bastan baslamaniz gerekebilir...

• @Malkoç-Ömer son durum nedir? Ben kacirmis olabilirim iletiyi. Aldiniz mi pasaportlari?

• ⭐⭐

@Onboard, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar,
    Tesekkurler.

Ben Miami konsoloslugundan posta yoluyla aldim. Uygun bir fyati vardi. Kisa surede hallediyorlar. Bagli oldugunuz konsoloslugun sayfasindan gerekli belgeleri toplayip posta ile alabilirsiniz

• ⭐⭐

Merhaba,

Interview sirasinda green card inizi almayacaklar. Seromoni olacak. Ben surecin hizli ilerlerdigi bir bolgedeyim. 1 yil once eylul basi interview a girdim. Ekim basinda seremoni oldu

• yakın zamanda arkadaşımın süreç, 20 mayısta interview, 1 Haziran seramoni şeklinde gerçekleşti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba,

Bu dediginiz durumda en mantiklisi sanirim vatandaslik torenini ertelemek olur... Daha sonraki bir torene katilabilirsiniz ama USCIS'e onceden planlanmis bu seyahat hakkinda bilgi verin ve katilamayacaginizi belirtin. Eger bildirim yapmadan torene katilmazsaniz, ve daha sonra bu durum bir kez daha gerceklesirse vatandaslik surecinizi iptal edebilirler ve islemlere bastan baslamaniz gerekebilir...

Sayin @saitsan hemen yukarida sayin @goodluck 'in dedigi gibi olacak. Yani mulakata girip sonraki gun Turkiye'ye gidebilirsiniz.
    Siz dogru yazmissiniz ama ben sorunuzu toren ozelinde zannedip cevap vermisim. Yani eger ucaginizi hemen sonraki gune alabilirseniz, kart sizde kalacagi icin geri donerken sorun yasamamaniz lazim. Tabii, ucak biletini degistirmeyip, mulakat tarihini ertelemek de hala bir secenek... Hangisi size daha uygunsa o sekilde yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunny, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

yakın zamanda arkadaşımın süreç, 20 mayısta interview, 1 Haziran seramoni şeklinde gerçekleşti

bilgilendirme icin tesekkurler. Eyalet veya sehir bilgisi var mi?

• Tampa, Fl

• @crazycells @goodluck Cok tesekkurler bilgiler icin. San Diego, CA sehrindeyim. Burda bir arkadasim cok yakin zamanda gorusmeye girmis ve gorusmede green kartini alip belgesini vermisler. Seramoni hemen o gun olmus yani. LA'de de gectigimiz yil icinde arkadaslardan ayni deneyimi duydum. CA acildigi icin hala ayni sekilde mi yapiyolar bilmiyorum, onu arayip sorayim diyorum.

• ⭐⭐

Evet sormak en iyisi olacak o zaman. Ben Florida’da aldim once seremoni mulakat ile ayni gun oluyordu. Pandemi hafifleyince seremoniyi ayri tarihe aldilar floridada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @goodluck Cok tesekkurler bilgiler icin. San Diego, CA sehrindeyim. Burda bir arkadasim cok yakin zamanda gorusmeye girmis ve gorusmede green kartini alip belgesini vermisler. Seramoni hemen o gun olmus yani. LA'de de gectigimiz yil icinde arkadaslardan ayni deneyimi duydum. CA acildigi icin hala ayni sekilde mi yapiyolar bilmiyorum, onu arayip sorayim diyorum.

Guncel uygulamayi ben de bilmiyorum ama dediginiz gibi USCIS ofisinden ofisine fark olabilir. O nedenle dilerseniz interview'i yapacaginiz USCIS ofisine ulasip sorun, eger izin veriyorlarsa sadece mulakati halledip sonrasinda torene katilmazsaniz (toren tarihinizi ertelemis olacaksiniz yani)...

• Merhaba, Green card sahipleri vatandaşlık sürecini başlatabilmek için son 5 yılın 30 ayını Amerika'da fiili olarak geçirmek zorundalar fakat bu 30 ay aralıksız bir şekilde Amerika'da kalınmış mı olmalı? Yani hiç ülke dışına çıkmadan 30 ay geçirmek şart mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, Green card sahipleri vatandaşlık sürecini başlatabilmek için son 5 yılın 30 ayını Amerika'da fiili olarak geçirmek zorundalar fakat bu 30 ay aralıksız bir şekilde Amerika'da kalınmış mı olmalı? Yani hiç ülke dışına çıkmadan 30 ay geçirmek şart mı?

hayir, toplam en az 30 ay ABD'de kalinmis olmali...

• @vngurdil Merhaba vatandasliga hangi eyaletten basvurdunuz? Umarim mulakatiniz iyi gecmistir.Yemin toreni tarihiniz belli oldu mu? Olduysa tarih bilgisini paylasir misiniz?Ben ve esim vatandasliga basvurduk o yuzden diger insanlarin surec ve deneyimlerini burdan takip ediyoruz.Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederiz.

• Merhaba arkadaslar. Yillarca bu siteden ve sizlerden cok fayda gordum. Simdi ben sizlerle tecrubelerimi paylasmak istiyorum. ABD ye green card cekilisi ile 2016 da geldik. 3 kisilik bir aileyiz. 5 yilimizin dolmasi uzerine posta yolu ile naturalization basvurumuzu yaptik ve dosya basvurusu USCIS tarafindan Mart 15 de alindi. Mayis 15 te hem bana hem esime ayni gun, saat ve yer olmak uzere biometric randevusu verildi. Randevu Haziran 9daydi. Ofis Norfolk Virginia bu arada. Randevumuza gittik ve randevu saatinden 15 dk once bina disinda sirada beklemeye basladik, devamjnda guvenlik kontrolu, sonrasinda gise gorevlisi belgelerimizi kontrol etti ve beklemeye basladik. Kalabalik degildi ve fazla beklemeden cagrildik. Islem kisa surdu ve ayrildik. Iki gun sonra USCIS ten durum degisikligine dair bana email geldi. Interview tarihimin belli oldugu ve notice in postaya verilecegi yaziyordu. Kocamda ise bir degisiklik yoktu. Bana Temmuz 27 icin interview verilmisti. Tarihi beklemeye basladik ve zaman zaman kocamin hesabini kontrol ettik; degisiklik olmadi. Interview  icin gittigimde yine 15 oncesinde disarida beklemeye basladim, vs vs. Bu sefer ayni bina icinde baska bir kata yonlendirildim. 9da bekleme salonundaydim. Yine kalabalik yoktu ve 9 da randevusu olanlarin bir kismini gorevliler cagirdi. Ben ikinci gruptaydim. Yaklasik yarim saat bekledikten sonra, ben de cagrildim. Oldukca hizli konusan ve bunu da farkinda olan kadin gorevli once isaret parmaklarimin izini aldi, devaminda civic teste basladi. Sorular sunlar:
    Name one of the longest river
    Who is the father of our country
    What happened at September 11
    What is amendment
    If no longer president and vice president cant on duty who will be
    Why did the colonist fight with uk
    Alti soruyu dogru yanitlayinca yazi ve okuma testi basladi. Bilgisayardan cikis alarak 3 cumleden birincisini okumami istedi (cumleleri hatirlamiyorum ama cok basitti), sonra cikis aldigi baska bir kagida George Washington was the first president yazmami istedi. Bunlardan da gectigimi soylerek N400 formu uzerinden gecmeye basladi. Mulakat oncesi yaptigim hata doldurduğum forma bir goz atmamakti, siddetle tavsiye ediyorum. Neyseki cok hareketli bir yasamimiz olmadigi icin yanitlar benim icin karmasik ya da unutulacak degil. Bir de SSN tumunu ezberleyin, bana soruldu. Mulakat topalm 20 dk surdu, officer tebrik etti ve binadan ayrildim. Hemen USCIS hesabimi kontrol ettim, yemin toreni icin siraya koyuldugumu posta ile tarihin bildirilecegi yaziyordu. Iki gun sonra tarih belli oldu, 23 Agustos ta ayni ofiste yemin torenine katilacagim.
    Benim tecrubem boyledi, sona yaklastim. Esimde halen degisiklik yok. USCIS e email atarak yapmamiz gereken birsey olup olmadigini sorduk, beklememiz gerektigi soylendi denildi.
    Herkese bol sans dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vngurdil tebrikler.

usa

Benzer Başlıklar

• 13
  • 5
  • 99
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |