Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, öncelikle böyle bir siteyi ayakta tutanlara teşekkür ederim. Bugün N400 vatandaşlık başvurusu için Biometrics randevusuna gittim. Randevuda resim çekilirken küçük küpemi çıkarmayı unuttum. Orada görevliye söyledim daha sonrasında, sıkıntı olmaz dedi ama internette bazı insanların küpeleri olduğu için tekrardan görüşmeye çağrıldığını okudum. Benim küpem oldukça küçük ve sadece bir kulağımdaki var. Bu durum bir sıkıntı çıkartır mı? Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emy, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells yanitiniz icin cok tesekkur ederim, forumda evlilik cuzdani yada nufus cuzdani ile ilgili cok fazla gonderi vardi, o yuzden kafam karisti, ben de green card ve pasaport disinda belgelerin gerekli olmayacagini dusunuyorum.
    Eger birth certificate istenirse online basvuru esnasinda, e-devlet ten alinacak karekodlu nufus kayit ornegi gecerli olurmu sizce? (Daha once bir gonderide birth certificate olarak USCIS in bu belgeyi kabul ettigini okumustum.)
    Tekrar tesekkur ederim.

evet, e-devlet belgesini kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adam_FL, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar, öncelikle böyle bir siteyi ayakta tutanlara teşekkür ederim. Bugün N400 vatandaşlık başvurusu için Biometrics randevusuna gittim. Randevuda resim çekilirken küçük küpemi çıkarmayı unuttum. Orada görevliye söyledim daha sonrasında, sıkıntı olmaz dedi ama internette bazı insanların küpeleri olduğu için tekrardan görüşmeye çağrıldığını okudum. Benim küpem oldukça küçük ve sadece bir kulağımdaki var. Bu durum bir sıkıntı çıkartır mı? Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

kucukse sorun olacagini sanmiyorum, hele de su donemde USCIS bir daha cagirmayacaktir sizi diye dusunuyorum.

• Ben de aldim bugun vatandasligi San Antonio'da. Interview 20 dk falan surdu, formda doldurdugunuz bazi bilgilerin uzerinden geciyorlar, varsa degisiklikler yapiliyor. 6 tane soru sordu o da bitti. ogleden sonra da oath ceremony vardi. herkese ayni gun oath ceremony yapiliyor mu bilmiyorum cunku sadece military olanlar vardi benimle birlikte.

• @tfnsylmz Tebrikler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Ben de aldim bugun vatandasligi San Antonio'da. Interview 20 dk falan surdu, formda doldurdugunuz bazi bilgilerin uzerinden geciyorlar, varsa degisiklikler yapiliyor. 6 tane soru sordu o da bitti. ogleden sonra da oath ceremony vardi. herkese ayni gun oath ceremony yapiliyor mu bilmiyorum cunku sadece military olanlar vardi benimle birlikte.

hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐

@tfnsylmz hayırlı olsun tebrik ederim

• @tfnsylmz Tebrikler 😊

• @crazycells cok tesekkur ederim.

• Merhaba arkadaşlar, uzun bir bekleyişin ardından, 20 nisan'da mülakat tarihini alabildik. Ben 18 mayıs eşim 19 mayıs tarihinde mülakata girecek.
    7 şubat 2020'de başvurumuzu tamamlayıp gönderdik, 3 hafta sonra parmak izine gittik. 2020'nin başlarında 5-6 ayda süreci tamamlayanlar olduğunu görünce, bizim de o kadar kısa sürede tamamlayacağımızı düşüyordum. Ancak, pandeminden dolayı hiç de beklediğimiz gibi olmadı.
    Benden sonra gelecek arkadaşların daha kolay anlaması için şöyle yardımcı olayım.
    7 şubat 2020 tarihinde başvuru yaptım. Procossing time 15.5-20 ay arası diyor. (15.5 başvuru tarihine göre baktıkları en yakın dosya, 20 ise en uzak dosyayı gösterir) yani bakılan en eski dosya ağustos 2020 yılında başvuran adayın dosyasıymış.
    7 şubat 2020 üzerine 15.5 ay ekleyince 22 Mayıs 2021 tarihi eder ki benim mülakatım da 18 Mayıs 2021 tarihine verildi. Ben bu mülakatı 20 nisan 2021 tarihinde öğrendim. Artık önümde bir kaç hafta var, sınava çalışmak için. Ayrıca N400 formunun üzerinden geçip, verdiğim cevaplardan farklı bir cevap vermemek tekrar yapacağım. Darısı, beklemede olan diğer arkadaşların başına. Hepinizin gönlüne göre olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Malkoç-Ömer, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba arkadaşlar, uzun bir bekleyişin ardından, 20 nisan'da mülakat tarihini alabildik. Ben 18 mayıs eşim 19 mayıs tarihinde mülakata girecek.
    7 şubat 2020'de başvurumuzu tamamlayıp gönderdik, 3 hafta sonra parmak izine gittik. 2020'nin başlarında 5-6 ayda süreci tamamlayanlar olduğunu görünce, bizim de o kadar kısa sürede tamamlayacağımızı düşüyordum. Ancak, pandeminden dolayı hiç de beklediğimiz gibi olmadı.
    Benden sonra gelecek arkadaşların daha kolay anlaması için şöyle yardımcı olayım.
    7 şubat 2020 tarihinde başvuru yaptım. Procossing time 15.5-20 ay arası diyor. (15.5 başvuru tarihine göre baktıkları en yakın dosya, 20 ise en uzak dosyayı gösterir) yani bakılan en eski dosya ağustos 2020 yılında başvuran adayın dosyasıymış.
    7 şubat 2020 üzerine 15.5 ay ekleyince 22 Mayıs 2021 tarihi eder ki benim mülakatım da 18 Mayıs 2021 tarihine verildi. Ben bu mülakatı 20 nisan 2021 tarihinde öğrendim. Artık önümde bir kaç hafta var, sınava çalışmak için. Ayrıca N400 formunun üzerinden geçip, verdiğim cevaplardan farklı bir cevap vermemek tekrar yapacağım. Darısı, beklemede olan diğer arkadaşların başına. Hepinizin gönlüne göre olsun.

Simdiden hayirli olsun diyelim o halde 🙂

• @crazycells Teşekkür ederim dostum, inşallah hayırlısı olur.

• aynı ofis içerisinde 2 kişi başvurduk (şans eseri denk geldi) ben iş arkadaşımdan 1 ay önce başvurdum (Ekim 2020) en son case estimated completion date May 2021 yazıyordu, benden 1 ay sonra başvuran arkadaşıma nisan ayında mayıs için mülakat tarihi geldi bende bana hiçbirşey gelmeyince mail attım mayıs yazıyor bir haber var mı seyahat planlarım olacak (gerçek) vesaire konuyu yazdım, hiç cevap vermediler sonra bi baktım next step biometric için çağrılacaksınız diye bir güncelleme oldu , bir daha mail attım bana zaten Ocak'ta biometric reuse diye mektup gelmişti hatanız var dedim
    o maile cevap geldi evet biometric reuse dediler sonrada sitede estimated case completion bölümünü down , under maintanence diye kapattılar, nihayet bir kaç gün önce güncelleme yapmışlar şu anda da approximately 4 months yazıyor... Mayıs derken 4 ay daha ileri attılar ama sebep ne meçhul bu arada arkadaşım dün interviewü geçti 1 Haziran yemin töreni var onun adına çok sevindim, kendi adıma moralim bozuldu
    benim tahminim caseler muhtemelen değişik Case managerlarda toplanıyor, herhalde onunki hızlı hareket etti, benimki attı bizi en sona belkide, belki attığım emaillere tepki oldu bilmiyorum artık böyle garip bir durum da bekliyorum, kafalarına göre ya da sizin dosyaya bakan kişinin haleti ruhiyesine ya da hızına göre ilerliyor diye hissediyorum

• @sunny 4 ay yazmasına çok takılmayın. Size de her an randevu verebilirler.

• ayrı ofislerde olamaz çünkü aynı zipcode da yaşıyoruz ve aynı yerde çalışıyoruz yani tabiri caizse aynı ofis kafasına göre yukarda dediğim gibi sizin dosyaya bakanın insafına göre ilerliyor

• @Ryback umarım çünkü zaten randevuyu ortalama notice tarihinin
    1 ay sonrasına veriyorlar

• Case Was Received and A Receipt Notice Was Sent
    On March 4, 2021, we received your Form N-400, Application for Naturalization, Receipt Number ........, and sent you a receipt notice or acceptance notice. It is being processed at our National Benefits Center location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

MERHABA BİR SORUM OLUCAK NİŞANLIM VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU ESKİ PARMAK İZİ OLDUĞU İÇİN YENİDEN PARMAK İZİ ALINMASINA GEREK YOK DEDİLER VE SÜREKLİ BEKLİYORUZ SİTEDEN BAKTIĞIMIZDA BU YAZI VAR HEP VATANDAŞLIK MÜLAKATI İÇİN NE KADAR BİR SÜRE BEKLERİZ ?

• @Can-Uğur-0, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Case Was Received and A Receipt Notice Was Sent
    On March 4, 2021, we received your Form N-400, Application for Naturalization, Receipt Number ........, and sent you a receipt notice or acceptance notice. It is being processed at our National Benefits Center location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

MERHABA BİR SORUM OLUCAK NİŞANLIM VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU ESKİ PARMAK İZİ OLDUĞU İÇİN YENİDEN PARMAK İZİ ALINMASINA GEREK YOK DEDİLER VE SÜREKLİ BEKLİYORUZ SİTEDEN BAKTIĞIMIZDA BU YAZI VAR HEP VATANDAŞLIK MÜLAKATI İÇİN NE KADAR BİR SÜRE BEKLERİZ ?

Bulunduğunuz yere göre bekleme süreleri değişiklik gösteriyor. Parmak izine gerek yoksa, parmak izini tekrar kullandıklarını belirten bir mektup göndericekler ve sonrasında mülakat tarihi vericekler. Mart ayında başvurduğuna göre, çok şanslıysa eylül ayında, normal durumda 2022 ocak-şubat ayı gibi, şanssızsa 2022 yaza kadar sonuçlanır diye düşünüyorum.

• @Ryback evet parmak izini kullandıklarını söylediler mülakat içinde yıl sonuna kadar beklmesini söylediler nişanlılık vizesiyle gelmeyi düşünüyordum abdye sizce hangi yolu izlemeliyim vatandaşlık sürecini beklemeyi mi yoksa doğrudan türkiyede evlenerek başvurmayımı ?

• @Ryback eğer şanslıysa eylül ekim ayında vatadanşlığını almış olurmu ? yada bu yıl sonuna kadar işlemler neden bu kadar uzun sürüyor acaba

Benzer Başlıklar

• 9
  • 15
  • 5
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |